Irungattukottai

Стаза Технички подаци
Локација: Индија Снага:
Датум: Није у календару Управљање:
Дужина трке: 293.6km Убрзање:
Број кругова: 79 Аеродинамички притисак: Нормалан
Дужина круга: 3.716 km Претицање: Лако
Просечна брзина: 169.39 km/h Вешање: Нормално
Одржано трка: 8 Потрошња горива: Нормална
Број кривина: 12 Потрошња гума: Висока
Улазак/излазак из бокса: 14s Грип: Висок
Категорија: није Ф1
Рекорди

Сезона Најбржи квлификациони круг
29  Toygun Senler 1:17.808s


Сезона Рекорд стазе
42  Vsevolod Demydov 1:18.985s

Опис

Још негде почетком 1970.-их година,кренули су напори за обезбеђивање локације за изградњу тркачке стазе светске класе.Зхваљујући неуморним напорима Мадрас мотор клуба,изградња стазе је напокон почела крајем 80.-их година.Стаза Ирунгатукотаи,прва такве врсте у Индији представљена је 1990.године.8.фебруара 1998. године,на овој стази је одржана трка Формуле Кампус,прва ове врсте у Индији,у којој су учествовало 16 болида са моторима запремине 1350сс и петостепеним мењачима..

Стаза је 11 метара широка и има 10 главних кривина,уз још неколико мањих.Главна стаза је дуга 3,717 км. има три правца,од којих је најдужи 250 метара.Такође је доступна и краћа,2,1 км. дуга стаза,за неке мање догађаје. Ова стаза је лиценцирана за трке све до Формула 3 класе,као и за све класе двоточкаша.Рекорд стазе држи Мартин О'Kонел са 1:34.124 минута постављен 1996. године у Формула-3 болиду.

Претходне трке
Сезона Трка Победник Пол-позиција Најбржи круг
19 16 Jari Aareskoski
1h47:13.057s
Toygun Senler
2:38.084s
Jari Aareskoski
1:19.348s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
22 6 Zdenek Hladik
1h47:27.825s
João Monteiro
2:39.665s
Zdenek Hladik
1:19.765s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
26 6 Zdenek Hladik
1h46:57.134s
Zdenek Hladik
2:37.593s
Justinas Smyšliajevas
1:19.530s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
28 4 Toygun Senler
1h47:23.892s
Evaldas Ruseckas
2:39.122s
Aleksej Sutkin
1:19.809s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
29 14 Aleksej Sutkin
1h59:45.655s
Toygun Senler
2:36.121s
Justinas Smyšliajevas
1:19.677s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
34 5 Ioannis Dimitroglou
1h47:38.061s
Ioannis Dimitroglou
2:40.247s
Atis Praudins
1:19.578s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
39 13 Toygun Senler
1h47:15.375s
Rimantas Sagatas
2:37.976s
João Monteiro
1:19.614s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке
42 17 Vsevolod Demydov
1h46:55.331s
Vsevolod Demydov
2:49.183s
Vsevolod Demydov
1:18.985s
Резултати К1 & K2
Преглед резултата трке | Реприза трке