Përmbledhja e garës (Pistë: Brands Hatch | Sezon: 72 | Gara: 2 | Klasë: All)

Sezon:  Gara:

Zgjidh Kategorine:

# Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri (Grupi) Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Michelini   Jan Velske (E) 1h31:48.806 75 1 1:10.535 206.18km/h 12.320s
02. 02. +4 +4 Contimental   Gonzalo Alvarez (E) + 1:21.887 74 1 1:12.138 203.16km/h 16.780s
03. 03. +5 +5 Contimental   Rogerio Mandler (E) + 1:36.123 74 1 1:11.225 202.64km/h 16.465s
04. 04. -2 -2 Michelini   Nevzat Kasapoglu (E) + 1:40.727 74 1 1:12.766 202.48km/h 14.173s
05. 05. +24 +24 Contimental   Andreas Andreou (E) + 1:44.675 74 1 1:11.361 202.33km/h 15.921s
06. 06. +16 +16 Contimental   Peter Both (E) + 2:12.087 74 1 1:12.757 201.35km/h 15.955s
07. 07. +21 +21 Contimental   Alex Ilushenko (E) + 2:12.097 74 1 1:12.407 201.35km/h 16.898s
08. 08. -1 -1 Michelini   Fabien Massard (E) + 2:24.840 73 1 1:13.355 200.90km/h 16.387s
09. 09. +2 +2 Bridgerock   Piotr Noworyta (E) + 2:28.516 73 1 1:13.056 200.77km/h 17.975s
10. 10. +13 +13 Contimental   Mike Baston (E) + 2:32.381 73 1 1:13.059 200.63km/h 16.557s
11. 01. +1 +1 Contimental   Ilya Vedenikov (M2) + 2:35.816 75 1 1:12.321 200.51km/h 19.126s
12. 11. -7 -7 Hancock   Luca Dotti (E) + 2:43.171 73 2 1:13.245 200.25km/h 15.427s
13. 12. +19 +19 Contimental   Róbert László2 (E) + 2:43.586 73 1 1:12.459 200.23km/h 15.033s
14. 01. +7 +7 Contimental   Attila Gollovitzer (M5) + 2:45.585 75 1 1:13.367 200.16km/h 21.405s
15. 01. +2 +2 Dunnolop   Andrej Rilke (M1) + 2:46.845 75 1 1:13.772 200.12km/h 16.166s
16. 13. +14 +14 Contimental   Tomek Kiełpiński (E) + 3:00.485 73 1 1:13.256 199.64km/h 18.541s
17. 14. +12 +12 Contimental   Ahmet Sonverdi (E) + 3:01.071 73 2 1:12.412 199.62km/h 15.198s
18. 15. -6 -6 Badyear   Paweł Zaburski (E) + 3:01.318 73 1 1:13.808 199.61km/h 22.632s
19. 02. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Luis Santos (M5) + 3:01.661 75 2 1:12.518 199.60km/h 19.785s
20. 16. +2 +2 Michelini   Roland Postle7 (E) + 3:03.154 73 1 1:13.394 199.54km/h 12.421s
21. 01. +5 +5 Contimental   Sergey Shinkevich (M4) + 3:03.250 75 1 1:13.074 199.54km/h 17.718s
22. 17. +2 +2 Badyear   Theodosis Vogiatzis (E) + 3:06.405 73 2 1:13.318 199.43km/h 15.212s
23. 02. -1 -1 Yokomama   Alix Martin (M2) + 3:07.323 75 1 1:12.979 199.40km/h 21.609s
24. 18. -8 -8 Hancock   Łukasz Dudek1 (E) + 3:10.454 73 2 1:13.149 199.29km/h 16.134s
25. 02. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Toni Söyrinki (M1) + 3:17.136 75 1 1:12.665 199.06km/h 22.439s
26. 03. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Pablo Fernandez (M5) + 3:20.868 75 2 1:13.875 198.93km/h 15.561s
27. 19. -14 -14 Badyear   Christos Bobolis4 (E) + 3:22.542 73 3 1:12.866 198.87km/h 13.225s
28. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Guillaume Delamarre (M3) + 3:23.838 75 1 1:13.276 198.82km/h 17.190s
29. 02. +16 +16 Contimental   Nagyházi Sándor (M4) + 3:26.451 75 1 1:13.054 198.73km/h 18.892s
30. 20. +4 +4 Badyear   Atis Praudins (E) + 3:33.061 72 1 1:13.880 198.50km/h 15.180s
31. 21. -9 -9 Badyear   George Slater (E) + 3:33.264 72 1 1:14.186 198.49km/h 16.569s
32. 22. -19 -19 Badyear   Ioannis Dimitroglou4 (E) + 3:33.733 72 3 1:13.890 198.48km/h 13.344s
33. 03. +4 +4 Yokomama   Konstantin Sobolev (M2) + 3:34.752 75 1 1:14.359 198.44km/h 14.587s
34. 02. +6 +6 Dunnolop   Ross Proud (M3) + 3:35.929 75 1 1:14.313 198.40km/h 19.164s
35. 03. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Ayman Daher (M3) + 3:35.945 75 1 1:14.100 198.40km/h 18.190s
36. 04. +2 +2 Yokomama   Yug Desai1 (M5) + 3:39.679 75 1 1:13.950 198.27km/h 21.912s
37. 04. +2 +2 Yokomama   Roger Bergman (M2) + 3:44.089 75 1 1:13.973 198.12km/h 16.506s
38. 04. -2 -2 Yokomama   Kamal Naoui (M3) + 3:45.031 75 1 1:14.257 198.09km/h 18.470s
39. 05. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Joaquín Quintana (M3) + 3:45.889 75 1 1:14.502 198.06km/h 19.552s
40. 23. -8 -8 Badyear   Mindaugas Bauža (E) + 3:47.505 72 2 1:13.780 198.00km/h 17.871s
41. 05. +14 +14 Contimental   Radek Sus (M5) + 3:49.852 75 1 1:13.981 197.92km/h 22.390s
42. 06. +7 +7 Yokomama   Joel Viitikko (M3) + 3:51.099 75 1 1:14.578 197.88km/h 16.587s
43. 03. -2 -2 Yokomama   Sam Wainwright (M1) + 3:51.646 75 1 1:14.517 197.86km/h 20.908s
44. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Jean-marc Boissinot (M1) + 3:51.871 75 1 1:14.462 197.85km/h 21.132s
45. 05. +2 +2 Yokomama   Viktor Dyankov (M1) + 3:52.074 75 1 1:14.394 197.84km/h 20.576s
46. 06. +1 +1 Badyear   Bernard Bontjer (M5) + 3:53.645 75 1 1:14.132 197.79km/h 19.381s
47. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Alexei Malkin (P11) + 3:53.776 75 1 1:13.758 197.79km/h 17.676s
48. 07. +4 +4 Contimental   Maxim Egorov (M3) + 3:54.780 75 1 1:14.059 197.75km/h 16.536s
49. 08. +7 +7 Contimental   István Farkas (M3) + 3:55.005 75 1 1:13.752 197.74km/h 22.728s
50. 09. -2 -2 Yokomama   Witek Dzid (M3) + 3:56.408 75 1 1:14.440 197.69km/h 17.344s
51. 10. -4 -4 Badyear   Eduardo Sanchez Carenzo (M3) + 3:57.252 75 2 1:13.681 197.67km/h 17.553s
52. 01. +1 +1 Yokomama   Adrian Skrobiński (P10) + 3:57.294 75 1 1:14.675 197.66km/h 18.614s
53. 03. +1 +1 Yokomama   Lorenzo Di Buono (M4) + 3:58.646 75 1 1:13.535 197.62km/h 18.411s
54. 07. -2 -2 Yokomama   Alex Slawson (M5) + 3:59.829 75 1 1:13.979 197.58km/h 22.416s
55. 04. -1 -1 Yokomama   Lee Harding (M4) + 4:00.021 75 1 1:13.675 197.57km/h 21.991s
56. 06. +2 +2 Yokomama   Frédéric Pierret (M1) + 4:01.155 74 1 1:13.386 197.53km/h 21.617s
57. 05. +8 +8 Badyear   Paul Dove (M4) + 4:01.171 75 1 1:14.120 197.53km/h 16.250s
58. 07. +6 +6 Contimental   Mauricio Angelucci (M1) + 4:01.568 74 1 1:13.666 197.52km/h 21.028s
59. 24. +13 +13 Badyear   Wouter Teuwen (E) + 4:02.669 72 1 1:14.216 197.48km/h 18.852s
60. 05. +14 +14 Dunnolop   Jasper Coosemans (M2) + 4:02.893 74 1 1:14.519 197.47km/h 18.410s
61. 25. -8 -8 Hancock   Goran Slunjski (E) + 4:03.110 72 2 1:13.039 197.46km/h 20.499s
62. 06. -4 -4 Yokomama   Niels Wolters (M4) + 4:03.570 75 1 1:14.687 197.45km/h 21.630s
63. 08. -3 -3 Yokomama   Sergei Gordov (M1) + 4:05.556 74 1 1:14.937 197.38km/h 20.168s
64. 01. +1 +1 Yokomama   Stefano Siletto (P7) + 4:08.718 75 1 1:13.806 197.27km/h 21.239s
65. 01. +21 +21 Contimental   Rolf Tobler (P12) + 4:09.387 75 1 1:13.984 197.25km/h 21.936s
66. 11. -7 -7 Yokomama   Edwin Silva (M3) + 4:10.744 75 1 1:14.192 197.20km/h 19.586s
67. 07. +3 +3 Dunnolop   Kristijan Mihovic (M4) + 4:10.747 75 1 1:14.046 197.20km/h 21.858s
68. 12. +6 +6 Yokomama   Armenio Santos (M3) + 4:11.914 75 1 1:14.727 197.16km/h 17.085s
69. 13. -3 -3 Contimental   Robertas Petniūnas (M3) + 4:12.064 75 1 1:14.197 197.16km/h 24.040s
70. 01. +4 +4 Yokomama   Sergey Sergeev (P9) + 4:12.991 75 1 1:14.097 197.13km/h 18.451s
71. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Joachim Rang (P21) + 4:13.512 75 1 1:14.321 197.11km/h 20.891s
72. 08. -3 -3 Badyear   John Ibbotson (M4) + 4:14.442 75 1 1:14.787 197.08km/h 16.759s
73. 26. +10 +10 Badyear   Carlos Esparza (E) + 4:14.448 72 1 1:13.257 197.08km/h 16.677s
74. 09. +6 +6 Badyear   Tony Cullen (M4) + 4:15.141 75 1 1:14.171 197.05km/h 17.119s
75. 06. +9 +9 Dunnolop   Damian Zglinicki (M2) + 4:15.619 74 1 1:14.529 197.04km/h 16.490s
76. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Diego Garcia (P8) + 4:15.677 75 1 1:15.021 197.03km/h 18.509s
77. 07. +10 +10 Contimental   Sasa Mihoci (M2) + 4:16.013 74 1 1:14.462 197.02km/h 22.718s
78. 02. +12 +12 Contimental   Péter Kertész (P8) + 4:16.746 75 1 1:14.569 197.00km/h 21.283s
79. 01. +1 +1 Yokomama   Rimantas Sagatas2 (P20) + 4:17.341 75 1 1:14.247 196.98km/h 21.439s
80. 10. -1 -1 Badyear   Sean Hillier (M4) + 4:17.788 74 2 1:13.275 196.96km/h 20.874s
81. 08. +10 +10 Contimental   Roberto Carta (M5) + 4:17.830 74 1 1:14.551 196.96km/h 18.233s
82. 01. +1 +1 Dunnolop   Aleksandar Aleksandrov (P3) + 4:19.369 75 1 1:14.750 196.91km/h 25.051s
83. 02. +7 +7 Contimental   Marc Werner (P3) + 4:19.607 75 1 1:14.497 196.90km/h 18.215s
84. 27. -13 -13 Hancock   Oliver Radna (E) + 4:19.659 72 1 1:14.526 196.90km/h 14.439s
85. 02. +1 +1 Contimental   Roland Jakobsson (P9) + 4:19.978 75 1 1:13.469 196.89km/h 24.944s
86. 01. +2 +2 Dunnolop   Rafael Marques (P2) + 4:21.565 75 1 1:14.636 196.83km/h 22.924s
87. 03. -1 -1 Yokomama   Jody Parker (P9) + 4:22.546 75 1 1:14.510 196.80km/h 21.858s
88. 08. +6 +6 Dunnolop   Tianhao Chen (M2) + 4:23.366 74 1 1:14.812 196.77km/h 19.940s
89. 02. +3 +3 Yokomama   Lukáš Rychlík (P20) + 4:24.446 75 1 1:14.124 196.73km/h 19.519s
90. 03. +2 +2 Yokomama   Timo Meyer (P8) + 4:25.764 75 1 1:14.017 196.69km/h 19.518s
91. 02. -1 -1 Dunnolop   Giordano Vieira (P10) + 4:25.803 75 2 1:14.112 196.69km/h 17.665s
92. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Marin Ružić (P23) + 4:25.986 75 1 1:14.078 196.68km/h 22.528s
93. 01. +3 +3 Yokomama   Valter Andreiev (P17) + 4:26.165 75 1 1:14.289 196.68km/h 21.133s
94. 02. +5 +5 Dunnolop   Fabio Corio (P12) + 4:26.219 75 1 1:14.063 196.67km/h 18.550s
95. 02. +5 +5 Contimental   Alexander Kateliev (P23) + 4:26.412 75 1 1:13.776 196.67km/h 20.909s
96. 01. +1 +1 Yokomama   Aleksey Odegov (P18) + 4:27.012 75 1 1:15.069 196.65km/h 17.892s
97. 14. -2 -2 Badyear   Sam Norris (M3) + 4:27.666 75 1 1:14.365 196.63km/h 18.756s
98. 15. +1 +1 Dunnolop   Jenne Breugelmans (M3) + 4:27.850 75 1 1:14.305 196.62km/h 19.203s
99. 02. +2 +2 Yokomama   Michał Poznański (P2) + 4:28.042 75 1 1:14.815 196.61km/h 18.181s
100. 03. +10 +10 Contimental   Michael Beltramelli (P20) + 4:28.109 75 1 1:14.102 196.61km/h 21.445s
101. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Sergey Ved (P19) + 4:28.158 75 1 1:14.609 196.61km/h 21.230s
102. 16. -7 -7 Yokomama   Ivan Silva (M3) + 4:28.305 75 1 1:15.036 196.60km/h 14.222s
103. 09. -3 -3 Dunnolop   Bora Janić (M1) + 4:28.546 74 1 1:14.898 196.60km/h 22.871s
104. 11. +9 +9 Dunnolop   Lorenzo Rodrigues (M4) + 4:28.578 74 1 1:14.098 196.59km/h 16.389s
105. 12. +11 +11 Yokomama   Antonio Cerqueira (M4) + 4:30.057 74 1 1:14.729 196.54km/h 19.915s
106. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Zoltán Zelei (P16) + 4:31.290 75 1 1:14.527 196.50km/h 21.680s
107. 09. +4 +4 Yokomama   Henrique Hughes Paunero (M2) + 4:31.975 74 1 1:14.925 196.48km/h 17.843s
108. 17. +8 +8 Yokomama   Alexander Kunze (M3) + 4:32.050 75 1 1:14.671 196.48km/h 16.781s
109. 10. +21 +21 Badyear   Dimitur Todorov (M2) + 4:32.158 74 1 1:14.509 196.47km/h 19.717s
110. 01. +13 +13 Contimental   Mattias Svensson (P24) + 4:34.702 75 1 1:14.003 196.39km/h 18.109s
111. 18. +4 +4 Dunnolop   Marko Radakovic (M3) + 4:35.509 75 1 1:14.088 196.36km/h 21.899s
112. 11. -8 -8 Yokomama   Christer Andersson (M2) + 4:36.195 74 1 1:14.876 196.34km/h 15.270s
113. 03. +5 +5 Contimental   Laszlo Birkas (P10) + 4:36.920 75 2 1:13.447 196.31km/h 18.380s
114. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Kaiko Kell (P9) + 4:37.054 75 1 1:13.857 196.31km/h 21.767s
115. 01. +2 +2 Dunnolop   Emil Kwiatkowski (P4) + 4:37.132 75 1 1:14.490 196.30km/h 19.408s
116. 01. +3 +3 Yokomama   Paulo Maia (P14) + 4:37.612 75 1 1:14.406 196.29km/h 27.510s
117. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Quentin Gonzalez (P20) + 4:38.084 75 1 1:14.377 196.27km/h 22.841s
118. 19. +1 +1 Badyear   Bronek Obarewicz (M3) + 4:38.220 74 1 1:13.962 196.27km/h 20.504s
119. 13. +9 +9 Badyear   Asdrúbal Corral (M4) + 4:38.384 74 1 1:15.059 196.26km/h 18.993s
120. 03. -1 -1 Yokomama   Ronaldo Serafim (P12) + 4:38.652 75 1 1:14.283 196.25km/h 19.113s
121. 01. +11 +11 Contimental   Erasmo Cardona (P13) + 4:38.796 75 1 1:14.750 196.25km/h 25.353s
122. 12. -1 -1 Yokomama   Tan S Lake (M2) + 4:38.846 74 1 1:14.254 196.25km/h 20.116s
123. 09. +8 +8 Yokomama   Joelson Gonçalves (M5) + 4:39.323 74 1 1:13.894 196.23km/h 17.608s
124. 04. +16 +16 Contimental   José Bolívar (P10) + 4:39.437 75 1 1:14.217 196.23km/h 17.818s
125. 01. +2 +2 Yokomama   Gustavo Bellotto (P6) + 4:39.529 75 1 1:14.403 196.22km/h 24.969s
126. 13. +15 +15 Badyear   Hans Mörtsjö (M2) + 4:39.802 74 1 1:13.646 196.21km/h 21.347s
127. 10. +14 +14 Badyear   Fabio Pereira (M5) + 4:40.389 74 1 1:13.834 196.19km/h 20.402s
128. 02. -1 -1 Yokomama   David Rolleston (P14) + 4:40.459 75 1 1:15.551 196.19km/h 18.520s
129. 28. +10 +10 Contimental   Ricardo Vidal (E) + 4:40.924 72 1 1:14.280 196.17km/h 14.800s
130. 02. Nuk ka ndryshim ±0 Hancock   Mateusz Gajkowski (P6) + 4:41.042 75 1 1:14.733 196.17km/h 22.778s
131. 20. +11 +11 Contimental   Marek Popławski (M3) + 4:41.122 74 1 1:15.001 196.17km/h 23.074s
132. 21. +2 +2 Badyear   Mike Leone (M3) + 4:41.635 74 1 1:15.099 196.15km/h 22.292s
133. 03. -1 -1 Yokomama   Edward Carpio (P2) + 4:41.876 75 2 1:14.956 196.14km/h 20.532s
134. 10. +9 +9 Dunnolop   Rogério Araken (M1) + 4:42.441 74 1 1:14.195 196.12km/h 16.244s
135. 03. -2 -2 Yokomama   Jorge Jury (P6) + 4:42.470 75 1 1:15.484 196.12km/h 23.984s
136. 14. +2 +2 Badyear   Dominik Krowiak (M4) + 4:42.781 74 1 1:14.032 196.11km/h 14.447s
137. 14. +18 +18 Badyear   Yiánnis Gripáris (M2) + 4:42.944 74 1 1:14.710 196.11km/h 17.336s
138. 15. +14 +14 Contimental   Danilo Vettori (M2) + 4:43.052 74 1 1:14.142 196.10km/h 27.099s
139. 16. +2 +2 Dunnolop   Dusan Sevarlic (M2) + 4:44.830 74 1 1:15.378 196.04km/h 20.477s
140. 02. +1 +1 Yokomama   Luis González (P17) + 4:45.158 75 1 1:14.961 196.03km/h 18.240s
141. 03. +10 +10 Contimental   Georgi Terziev (P14) + 4:45.366 75 1 1:13.673 196.02km/h 20.737s
142. 11. +12 +12 Badyear   Bartosz Otworowski (M5) + 4:45.541 74 1 1:14.379 196.02km/h 15.112s
143. 05. -2 -2 Yokomama   Harsh Sheth (P10) + 4:45.720 75 1 1:15.111 196.01km/h 23.983s
144. 04. +5 +5 Yokomama   Łukasz Magoński (P2) + 4:45.830 75 1 1:14.249 196.01km/h 25.359s
145. 12. +15 +15 Contimental   Luca Molendi (M5) + 4:45.881 74 1 1:14.550 196.01km/h 20.621s
146. 03. +1 +1 Contimental   Daniel Rosa (P3) + 4:45.895 75 2 1:13.857 196.01km/h 21.541s
147. 02. +6 +6 Dunnolop   Oleg Pokhilko (P21) + 4:45.971 75 1 1:14.111 196.00km/h 26.390s
148. 11. +13 +13 Contimental   Lovász Tibor (M1) + 4:46.035 74 1 1:14.969 196.00km/h 21.246s
149. 02. +3 +3 Dunnolop   Michail Ivanov (P24) + 4:46.725 75 1 1:14.362 195.98km/h 18.630s
150. 17. -8 -8 Hancock   Jesús Pérez (M2) + 4:47.031 74 2 1:14.847 195.97km/h 17.589s
151. 04. -3 -3 Dunnolop   Stefan Leinsinger (P3) + 4:47.121 75 2 1:14.840 195.97km/h 17.228s
152. 05. +11 +11 Contimental   Plamen Iliev (P3) + 4:47.187 75 1 1:14.860 195.96km/h 22.461s
153. 13. -4 -4 Contimental   Stefano Prato (M5) + 4:47.460 74 2 1:13.539 195.95km/h 22.466s
154. 14. +1 +1 Yokomama   Marco Triulzi (M5) + 4:47.497 74 1 1:14.790 195.95km/h 21.967s
155. 03. +12 +12 Contimental   Szabó Márk (P21) + 4:47.584 75 1 1:14.819 195.95km/h 20.120s
156. 12. +3 +3 Yokomama   Piotr Wrona (M1) + 4:47.596 74 1 1:14.837 195.95km/h 16.730s
157. 01. +1 +1 Contimental   Diogo Barros (P22) + 4:47.791 75 1 1:15.197 195.94km/h 20.559s
158. 02. +10 +10 Contimental   Fabrizio Seccia (P19) + 4:48.444 75 1 1:13.926 195.92km/h 25.387s
159. 02. +2 +2 Yokomama   László Székelyhidi (P13) + 4:48.604 75 1 1:15.711 195.92km/h 19.526s
160. 13. +1 +1 Yokomama   Mike Osintsev (M1) + 4:48.652 74 1 1:15.327 195.91km/h 16.475s
161. 15. -1 -1 Dunnolop   Karl-Martin Müür (M5) + 4:48.774 74 1 1:13.951 195.91km/h 19.319s
162. 02. +17 +17 Contimental   Riley Dunlop (P22) + 4:48.931 75 2 1:13.895 195.90km/h 17.244s
163. 03. +9 +9 Yokomama   Didier Cave (P24) + 4:48.996 75 1 1:13.948 195.90km/h 20.030s
164. 16. -5 -5 Yokomama   Steffen Holm (M5) + 4:49.212 74 2 1:13.896 195.89km/h 15.014s
165. 17. -1 -1 Yokomama   Fabián Ré (M5) + 4:49.328 74 1 1:13.906 195.89km/h 22.350s
166. 18. +2 +2 Yokomama   Tom Frederickx (M2) + 4:49.353 74 1 1:15.223 195.89km/h 18.133s
167. 02. +4 +4 Dunnolop   András Bozóti (P7) + 4:49.403 75 1 1:14.362 195.89km/h 18.524s
168. 03. +6 +6 Yokomama   Muhammad Aftab Toor (P19) + 4:49.550 75 1 1:14.096 195.88km/h 24.541s
169. 05. +8 +8 Contimental   Tiago Mendes (P9) + 4:49.931 75 1 1:14.811 195.87km/h 20.779s
170. 03. +10 +10 Contimental   Ferdinando Russo (P23) + 4:50.295 75 1 1:14.763 195.86km/h 20.413s
171. 29. -4 -4 Badyear   Ivan Stiva (E) + 4:51.007 71 1 1:15.055 195.83km/h 18.433s
172. 30. +9 +9 Badyear   Alan Horsley (E) + 4:51.200 71 1 1:14.797 195.83km/h 18.011s
173. 31. -18 -18 Hancock   Božidar Topčić (E) + 4:51.356 71 1 1:15.127 195.82km/h 21.661s
174. 19. +4 +4 Yokomama   Robin Goodey (M2) + 4:51.547 74 1 1:15.173 195.82km/h 17.702s
175. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Miel Soeterbroek (P19) + 4:51.685 75 1 1:15.407 195.81km/h 19.175s
176. 20. +1 +1 Yokomama   Jiří Humpolák (M2) + 4:51.702 74 1 1:15.117 195.81km/h 22.688s
177. 21. +4 +4 Dunnolop   Pavel Pobirovski (M2) + 4:51.892 74 1 1:14.698 195.80km/h 18.565s
178. 04. +3 +3 Dunnolop   Julio Asencio (P21) + 4:52.039 75 1 1:14.511 195.80km/h 21.447s
179. 22. +15 +15 Contimental   Simone Bertolotto (M2) + 4:52.049 74 1 1:13.381 195.80km/h 23.032s
180. 23. +7 +7 Badyear   Marco Ranghetti (M2) + 4:52.307 74 1 1:14.790 195.79km/h 16.789s
181. 04. +1 +1 Dunnolop   Gabor Csizmadia (P12) + 4:52.434 75 1 1:14.434 195.79km/h 21.880s
182. 24. +9 +9 Badyear   Mihail Golovanov (M2) + 4:52.477 74 1 1:14.883 195.78km/h 18.011s
183. 06. +1 +1 Yokomama   Daniel Omaña (P10) + 4:52.534 75 1 1:14.963 195.78km/h 20.590s
184. 05. -2 -2 Yokomama   Marco Calesse (P21) + 4:52.616 75 2 1:14.648 195.78km/h 20.818s
185. 14. -5 -5 Contimental   Doru Paraschiv (M1) + 4:52.634 74 2 1:14.045 195.78km/h 18.812s
186. 02. +19 +19 Contimental   Danilo Alberghetti (P16) + 4:53.020 75 1 1:14.125 195.77km/h 18.552s
187. 07. +10 +10 Contimental   Gergely Kondár (P10) + 4:53.431 75 1 1:14.862 195.75km/h 22.695s
188. 02. +4 +4 Badyear   Mike Kreisz (P18) + 4:54.392 75 1 1:14.367 195.72km/h 20.239s
189. 01. +2 +2 Dunnolop   Roman Maksimenkov (P25) + 4:54.937 75 1 1:14.404 195.70km/h 19.063s
190. 03. +28 +28 Contimental   Sebastian Jóźwiak (P18) + 4:55.024 75 1 1:14.713 195.70km/h 18.584s
191. 15. +14 +14 Badyear   Tibor Szuromi (M4) + 4:55.084 74 1 1:13.981 195.70km/h 19.875s
192. 03. +6 +6 Yokomama   Jorge Luiz Filho (P16) + 4:55.249 75 1 1:15.072 195.69km/h 20.988s
193. 16. -8 -8 Badyear   Albert Viljanen (M4) + 4:55.496 74 2 1:13.845 195.68km/h 19.886s
194. 04. +1 +1 Yokomama   Ferenc Koncz (P16) + 4:56.318 75 1 1:15.126 195.65km/h 21.084s
195. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Todor Mitev (P23) + 4:56.889 75 1 1:15.407 195.64km/h 23.885s
196. 01. +6 +6 Yokomama   Mark McTaggart (P15) + 4:57.062 75 1 1:15.330 195.63km/h 21.574s
197. 02. +26 +26 Contimental   Daniel Iliev (P15) + 4:57.455 75 1 1:14.844 195.62km/h 19.612s
198. 04. +3 +3 Dunnolop   Florencia Caro (P18) + 4:57.607 75 1 1:14.172 195.61km/h 23.442s
199. 17. -5 -5 Badyear   Vitaliy Repetsky (M4) + 4:57.653 74 1 1:14.201 195.61km/h 19.195s
200. 32. +2 +2 Yokomama   Ivan Andjelic (E) + 4:57.784 71 1 1:14.923 195.61km/h 16.077s
201. 03. +2 +2 Dunnolop   Simone Rossi (P17) + 4:58.184 75 1 1:15.526 195.59km/h 18.988s
202. 06. +1 +1 Yokomama   James Brown (P9) + 4:58.898 75 1 1:15.438 195.57km/h 24.084s
203. 05. +10 +10 Contimental   Andrej Fülöp (P23) + 4:59.161 75 1 1:14.471 195.56km/h 24.013s
204. 18. -8 -8 Badyear   Daniel Andrade (M5) + 4:59.362 74 2 1:14.031 195.55km/h 19.450s
205. 19. -15 -15 Yokomama   Bert Huylebroeck (M5) + 4:59.568 74 1 1:15.562 195.55km/h 19.636s
206. 05. +13 +13 Contimental   Eugeniu Serbaniuc (P19) + 5:00.638 75 1 1:14.679 195.51km/h 26.956s
207. 06. -2 -2 Yokomama   Roberto Schumacher (P21) + 5:01.095 75 1 1:14.748 195.49km/h 22.985s
208. 04. +13 +13 Contimental   Rafael David (P24) + 5:01.520 75 1 1:13.928 195.48km/h 26.534s
209. 05. +6 +6 Dunnolop   Giorgio Aspesi (P2) + 5:01.903 75 1 1:15.330 195.47km/h 21.058s
210. 03. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Jorge Bento (P7) + 5:01.932 75 2 1:15.274 195.47km/h 17.681s
211. 02. +1 +1 Yokomama   Piotr Szafarkiewicz (P11) + 5:02.137 75 1 1:15.574 195.46km/h 23.086s
212. 06. -4 -4 Yokomama   Olver Hernández (P19) + 5:02.141 75 1 1:15.215 195.46km/h 21.257s
213. 07. +6 +6 Yokomama   Martynas Bražėnas (P21) + 5:02.154 75 1 1:15.492 195.46km/h 19.404s
214. 05. +6 +6 Dunnolop   Michele Miksche (P24) + 5:02.353 75 1 1:14.979 195.45km/h 19.279s
215. 25. +2 +2 Badyear   Daniele Magnani (M2) + 5:02.755 74 1 1:15.159 195.44km/h 22.107s
216. 02. +17 +17 Contimental   Marius Valentin Brutaru (P25) + 5:02.840 75 2 1:14.733 195.44km/h 20.569s
217. 05. +5 +5 Yokomama   Jocke Birgersson (P18) + 5:02.994 75 1 1:14.688 195.43km/h 20.030s
218. 03. +4 +4 Yokomama   Erwann Gendreau (P22) + 5:03.110 75 1 1:15.394 195.43km/h 20.065s
219. 03. -2 -2 Yokomama   Krešo Brzović (P13) + 5:03.458 75 2 1:14.897 195.41km/h 19.425s
220. 01. +4 +4 Yokomama   Joel Trekane (P1) + 5:03.598 75 1 1:14.631 195.41km/h 20.435s
221. 20. +1 +1 Badyear   Luciano Kirst (M5) + 5:03.704 74 1 1:14.930 195.41km/h 19.174s
222. 06. -1 -1 Dunnolop   Daniel Couto (P23) + 5:03.727 75 2 1:14.754 195.41km/h 19.824s
223. 04. -1 -1 Yokomama   Arnaud Ferraris (P13) + 5:03.978 75 1 1:14.813 195.40km/h 22.593s
224. 06. +3 +3 Yokomama   Aditya Wirasanjaya (P24) + 5:04.535 75 1 1:15.431 195.38km/h 21.602s
225. 33. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Radek Czech2 (E) + 5:04.546 71 1 1:15.232 195.38km/h 21.311s
226. 03. +3 +3 Yokomama   Montes Dimemola (P25) + 5:04.618 75 1 1:14.541 195.38km/h 23.497s
227. 04. +2 +2 Dunnolop   Stephen Brooks (P14) + 5:04.844 75 1 1:14.717 195.37km/h 18.681s
228. 07. +1 +1 Yokomama   Roland Soltész (P24) + 5:05.281 75 1 1:15.349 195.35km/h 23.523s
229. 05. -3 -3 Yokomama   Paulo Morgado (P14) + 5:05.288 75 1 1:15.347 195.35km/h 26.623s
230. 04. -2 -2 Yokomama   Martin Urtubey (P25) + 5:05.559 75 1 1:14.977 195.34km/h 19.315s
231. 22. +10 +10 Dunnolop   Ken Neihart (M3) + 5:05.701 74 1 1:14.032 195.34km/h 14.912s
232. 06. -3 -3 Yokomama   Giulio Gaggino (P14) + 5:05.931 75 1 1:15.372 195.33km/h 24.347s
233. 08. -2 -2 Yokomama   Francesco Cairola (P21) + 5:06.190 75 1 1:15.606 195.32km/h 22.377s
234. 02. +13 +13 Contimental   Massimo Guerra (P1) + 5:06.559 75 1 1:14.458 195.31km/h 21.460s
235. 18. -1 -1 Avonn   Ivaylo Tanev (M4) + 5:06.747 74 1 1:15.123 195.30km/h 24.090s
236. 21. -1 -1 Badyear   Michal Presinsky (M5) + 5:06.755 74 1 1:15.296 195.30km/h 21.651s
237. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Wayne Edwards (A63) + 5:06.843 75 1 1:15.550 195.30km/h 25.321s
238. 05. +3 +3 Dunnolop   Nikolay Borzenkov (P12) + 5:06.965 75 1 1:15.558 195.30km/h 17.257s
239. 26. +13 +13 Badyear   Pál Baracsi (M2) + 5:07.045 73 1 1:15.513 195.29km/h 18.222s
240. 04. +18 +18 Contimental   Kostas Saxonis (P22) + 5:07.164 75 1 1:14.391 195.29km/h 20.530s
241. 06. -5 -5 Yokomama   Daniel Bertoya (P12) + 5:07.353 75 2 1:14.423 195.28km/h 19.303s
242. 08. -2 -2 Yokomama   Róbert Villásek (P24) + 5:07.391 75 1 1:14.577 195.28km/h 21.641s
243. 01. +2 +2 Yokomama   Juan Gonzalez (P5) + 5:08.150 75 1 1:14.555 195.26km/h 18.737s
244. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Arnoldas Molis (P7) + 5:08.151 75 1 1:14.659 195.26km/h 23.557s
245. 27. +11 +11 Yokomama   Raimonds Urtāns (M2) + 5:08.327 73 1 1:15.187 195.25km/h 19.719s
246. 28. -16 -16 Badyear   Maxim Kotov2 (M2) + 5:08.482 73 2 1:14.544 195.25km/h 16.650s
247. 05. +8 +8 Contimental   Stijn Teeuwisse (P13) + 5:08.636 75 1 1:13.568 195.24km/h 22.100s
248. 07. +3 +3 Yokomama   Vicent Soldat (P14) + 5:08.904 75 1 1:14.734 195.23km/h 23.833s
249. 03. -1 -1 Yokomama   Erik Chrin (P11) + 5:08.994 74 2 1:14.442 195.23km/h 23.659s
250. 08. +18 +18 Contimental   Jônatas Paiva (P14) + 5:09.006 75 1 1:14.684 195.23km/h 22.599s
251. 19. -8 -8 Dunnolop   Gino Falco (M4) + 5:09.603 74 1 1:14.664 195.21km/h 25.013s
252. 04. +1 +1 Yokomama   Mirko Lupidi (P6) + 5:10.019 75 1 1:15.679 195.19km/h 19.886s
253. 06. +2 +2 Yokomama   Stephane Verly (P2) + 5:10.046 75 1 1:14.872 195.19km/h 17.662s
254. 07. +4 +4 Yokomama   Philippe Calaan (P9) + 5:10.057 75 1 1:15.032 195.19km/h 19.503s
255. 05. -1 -1 Yokomama   Nick Tsagarakis (P6) + 5:10.072 75 1 1:15.347 195.19km/h 22.162s
256. 02. +7 +7 Yokomama   Andor Körmöczi (P5) + 5:10.315 75 1 1:14.618 195.18km/h 18.104s
257. 15. -3 -3 Yokomama   Mateusz Górny (M1) + 5:11.063 74 1 1:15.389 195.16km/h 20.900s
258. 07. +19 +19 Contimental   Mark Van Daalen (P23) + 5:11.092 75 1 1:14.676 195.16km/h 23.603s
259. 05. +6 +6 Dunnolop   Marcos Barizon (P25) + 5:11.338 75 1 1:15.107 195.15km/h 23.120s
260. 05. +19 +19 Contimental   Tamás Matúz (P16) + 5:11.419 75 1 1:14.044 195.15km/h 26.921s
261. 06. -1 -1 Yokomama   Ilmars Licitis (P25) + 5:11.481 75 1 1:15.260 195.15km/h 18.493s
262. 16. -6 -6 Yokomama   Gábor Safranyik (M1) + 5:11.524 74 1 1:15.387 195.14km/h 18.316s
263. 05. -1 -1 Yokomama   Pablo Ramirez (P22) + 5:11.724 75 1 1:15.629 195.14km/h 18.528s
264. 04. +4 +4 Yokomama   Mart Tremble (P11) + 5:11.727 74 1 1:15.528 195.14km/h 21.485s
265. 17. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Andreas Ramann (M1) + 5:12.122 74 1 1:15.606 195.12km/h 18.192s
266. 08. +1 +1 Yokomama   Ilya Shiv (P9) + 5:12.276 75 1 1:14.735 195.12km/h 19.530s
267. 29. -3 -3 Badyear   Jean-Philippe Teilliet (M2) + 5:12.560 73 1 1:15.204 195.11km/h 15.880s
268. 06. +5 +5 Badyear   Daniel Comalada (P16) + 5:12.820 75 1 1:15.364 195.10km/h 15.906s
269. 18. +15 +15 Contimental   Mihail Morozov (M1) + 5:12.873 74 1 1:14.161 195.10km/h 17.691s
270. 20. +4 +4 Badyear   Sinan Bahadir (M4) + 5:13.043 74 1 1:14.870 195.09km/h 19.531s
271. 03. +7 +7 Yokomama   Aleksandra Faraś (P15) + 5:13.201 75 1 1:14.705 195.09km/h 26.134s
272. 08. -2 -2 Yokomama   Brice Meyer (P23) + 5:13.538 75 1 1:15.686 195.08km/h 19.341s
273. 03. +3 +3 Yokomama   Darren John (P5) + 5:13.916 75 2 1:14.989 195.06km/h 18.604s
274. 19. -8 -8 Dunnolop   Jimmy De Roy (M1) + 5:14.059 74 1 1:15.888 195.06km/h 18.445s
275. 06. +6 +6 Yokomama   Jean-françois Charbinat (P3) + 5:14.316 75 1 1:15.840 195.05km/h 20.649s
276. 05. +6 +6 Yokomama   Krzysztof Kupczak (P11) + 5:14.392 74 1 1:14.658 195.05km/h 18.538s
277. 06. +11 +11 Contimental   Nikola Milutinović (P6) + 5:14.474 75 1 1:14.934 195.04km/h 23.263s
278. 20. +5 +5 Yokomama   Sylvain Guillon (M1) + 5:14.509 73 1 1:15.551 195.04km/h 18.611s
279. 05. +24 +24 Contimental   Rogerio Medici Moraes (P20) + 5:14.535 75 1 1:14.600 195.04km/h 26.677s
280. 09. +11 +11 Dunnolop   Stuart Alger (P9) + 5:14.657 75 1 1:14.620 195.04km/h 22.758s
281. 08. -4 -4 Dunnolop   Valerio Cirri (P10) + 5:15.032 74 2 1:14.183 195.03km/h 21.921s
282. 06. -1 -1 Yokomama   Piotrek Siekierka (P11) + 5:15.220 74 1 1:14.711 195.02km/h 20.006s
283. 07. -1 -1 Yokomama   Pablo Carba (P6) + 5:15.256 75 1 1:15.558 195.02km/h 23.671s
284. 04. +10 +10 Badyear   Leonardo Fiorotto (P15) + 5:15.586 75 1 1:15.472 195.01km/h 18.621s
285. 21. -5 -5 Dunnolop   Konrad Lasak (M1) + 5:15.769 73 1 1:14.604 195.00km/h 17.306s
286. 05. -4 -4 Yokomama   Marcello Pinheiro (P15) + 5:16.029 75 2 1:14.397 194.99km/h 19.451s
287. 22. +6 +6 Yokomama   Apostolis Sakellariou (M1) + 5:16.037 73 1 1:14.259 194.99km/h 26.649s
288. 06. +13 +13 Contimental   Alex Fed (P20) + 5:16.243 75 1 1:14.066 194.99km/h 20.618s
289. 04. -2 -2 Dunnolop   Valtteri Manninen (P8) + 5:16.589 75 2 1:15.048 194.97km/h 18.029s
290. 09. +6 +6 Yokomama   Lyubomir Kordev (P14) + 5:16.637 75 1 1:15.578 194.97km/h 17.214s
291. 06. +1 +1 Yokomama   Luis Ferreira (P13) + 5:16.807 75 1 1:15.436 194.97km/h 18.274s
292. 21. +10 +10 Badyear   Apostolis Goutzos (M4) + 5:17.334 74 1 1:15.762 194.95km/h 16.224s
293. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Jason Claydon (A25) + 5:17.812 75 1 1:14.575 194.93km/h 24.559s
294. 02. +2 +2 Yokomama   Mika Pekkarinen (P4) + 5:18.086 75 1 1:15.162 194.92km/h 20.167s
295. 03. -2 -2 Dunnolop   Martin Irla (P4) + 5:18.257 75 2 1:15.061 194.92km/h 18.867s
296. 23. -2 -2 Dunnolop   Olivier Recouvreur (M1) + 5:18.529 73 1 1:15.639 194.91km/h 19.268s
297. 04. +6 +6 Dunnolop   Andrey Zhuravlyov (P17) + 5:18.823 75 1 1:14.824 194.90km/h 22.669s
298. 09. -4 -4 Yokomama   Cristina Demeo (P10) + 5:18.847 74 1 1:15.623 194.90km/h 25.048s
299. 07. +3 +3 Yokomama   Gabriel Naya (P13) + 5:19.149 75 1 1:14.771 194.89km/h 26.908s
300. 01. +1 +1 Pipirelli   Higor Talison (A9) + 5:19.288 75 1 1:14.942 194.88km/h 21.120s
301. 06. +17 +17 Yokomama   José Mario Alonso Alonso (P22) + 5:19.364 75 1 1:14.575 194.88km/h 17.124s
302. 24. +7 +7 Contimental   Lazaros Spiliopoulos (M1) + 5:19.474 73 1 1:15.727 194.88km/h 18.500s
303. 22. +4 +4 Badyear   Kristoffer Johnsson (M5) + 5:19.505 73 1 1:15.203 194.88km/h 19.278s
304. 06. +25 +25 Contimental   Marian Nedelcu (P15) + 5:19.509 75 1 1:15.194 194.88km/h 21.808s
305. 07. -3 -3 Yokomama   Antonio Fragoso (P11) + 5:19.648 74 2 1:14.767 194.87km/h 21.792s
306. 08. -6 -6 Yokomama   James Berriman (P13) + 5:19.723 75 1 1:15.077 194.87km/h 22.227s
307. 06. +6 +6 Yokomama   Gianluca Nanni (P18) + 5:20.165 75 1 1:15.396 194.85km/h 21.975s
308. 30. -26 -26 Michelini   Troy Sheahen (M2) + 5:20.323 73 3 1:14.659 194.85km/h 15.079s
309. 07. +19 +19 Contimental   Boryana Borislavova (P25) + 5:20.852 75 1 1:14.545 194.83km/h 21.099s
310. 08. +2 +2 Yokomama   Otulos Gomes (P25) + 5:21.128 75 1 1:15.201 194.82km/h 21.586s
311. 09. +13 +13 Badyear   Pablo Navarrete (P25) + 5:21.598 75 1 1:14.590 194.81km/h 18.632s
312. 09. +6 +6 Dunnolop   Giuseppe Carlomagno (P13) + 5:21.658 75 1 1:15.319 194.80km/h 22.824s
313. 23. -9 -9 Contimental   Felix Horch (M3) + 5:21.922 74 1 1:15.930 194.80km/h 23.852s
314. 07. +11 +11 Dunnolop   Dirk Stieger (P18) + 5:22.255 75 1 1:14.915 194.78km/h 16.689s
315. 07. +5 +5 Yokomama   Barry Gregorick (P2) + 5:22.738 75 1 1:15.623 194.77km/h 24.401s
316. 07. -1 -1 Dunnolop   Roberto Borgato (P12) + 5:22.822 75 1 1:14.818 194.77km/h 27.177s
317. 08. -7 -7 Yokomama   Sanel Ramic (P2) + 5:23.337 75 2 1:15.245 194.75km/h 18.670s
318. 03. +6 +6 Yokomama   Jon Bell (P1) + 5:23.484 75 1 1:15.280 194.74km/h 21.186s
319. 04. +3 +3 Dunnolop   Zsolt Sudár (P1) + 5:23.610 75 1 1:14.862 194.74km/h 22.297s
320. 10. +3 +3 Yokomama   Igor Pererva (P10) + 5:23.681 74 1 1:15.001 194.74km/h 17.710s
321. 09. +10 +10 Badyear   Antonio Gattulli (P23) + 5:23.722 75 1 1:15.108 194.74km/h 16.516s
322. 09. -7 -7 Yokomama   Peter Peyper (P21) + 5:23.824 75 2 1:14.591 194.73km/h 17.716s
323. 04. +11 +11 Contimental   Chris Erath (P5) + 5:24.164 75 1 1:14.836 194.72km/h 18.622s
324. 05. +9 +9 Badyear   Krasimir Nanchev (P5) + 5:24.235 75 1 1:15.248 194.72km/h 19.322s
325. 05. +2 +2 Yokomama   Eddie Goodall (P7) + 5:24.575 74 1 1:14.627 194.71km/h 24.037s
326. 07. -1 -1 Yokomama   Peter Willmore (P3) + 5:24.679 75 1 1:15.123 194.70km/h 19.034s
327. 07. +14 +14 Dunnolop   Farcy Génel (P15) + 5:24.909 75 1 1:15.256 194.70km/h 27.141s
328. 10. +4 +4 Yokomama   Igor Kovalchuk (P21) + 5:25.053 75 1 1:15.620 194.69km/h 22.088s
329. 08. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Paweł Marszutka (P3) + 5:25.164 75 1 1:15.400 194.69km/h 19.020s
330. 09. -3 -3 Yokomama   Fernando Musetti (P2) + 5:25.398 75 2 1:15.196 194.68km/h 19.506s
331. 11. -6 -6 Yokomama   Manuel Muench (P21) + 5:25.499 75 2 1:15.385 194.68km/h 17.597s
332. 10. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Alberto Perez (P2) + 5:25.573 75 1 1:15.564 194.67km/h 18.823s
333. 07. -6 -6 Yokomama   Vittorio Mati (P22) + 5:25.771 75 2 1:15.225 194.67km/h 19.479s
334. 25. -5 -5 Contimental   Tihamér Pál (M1) + 5:26.001 73 1 1:15.402 194.66km/h 23.305s
335. 10. -1 -1 Yokomama   Michele Brambilla (P23) + 5:26.472 75 1 1:16.122 194.64km/h 19.224s
336. 26. +4 +4 Dunnolop   Andrew King (M1) + 5:26.535 73 1 1:15.316 194.64km/h 21.152s
337. 07. +1 +1 Contimental   Michal Szopinski (P20) + 5:27.006 75 1 1:15.562 194.63km/h 19.371s
338. 08. -7 -7 Yokomama   Marcin Czarkowski (P20) + 5:27.154 75 2 1:15.039 194.62km/h 19.950s
339. 11. -2 -2 Yokomama   Steve Rosa (P10) + 5:27.511 74 1 1:15.066 194.61km/h 22.483s
340. 23. +7 +7 Badyear   Oscar Maddonni (M5) + 5:27.572 73 1 1:14.723 194.61km/h 20.601s
341. 10. +12 +12 Contimental   Vladimir Viktorovich (P13) + 5:28.102 75 1 1:15.029 194.59km/h 19.935s
342. 27. -4 -4 Dunnolop   Damir Sen (M1) + 5:28.225 73 1 1:15.436 194.59km/h 19.035s
343. 07. +7 +7 Yokomama   Akshay Dhole (P19) + 5:28.368 75 1 1:14.626 194.58km/h 18.609s
344. 11. +10 +10 Yokomama   Nicola Bazzani (P13) + 5:28.440 75 1 1:14.895 194.58km/h 28.573s
345. 09. +6 +6 Yokomama   Tolis Nasios (P24) + 5:28.459 75 1 1:15.864 194.58km/h 23.587s
346. 22. +8 +8 Badyear   Martino Colombo (M4) + 5:28.524 74 1 1:14.865 194.58km/h 18.857s
347. 05. -4 -4 Yokomama   Flavio Mendiković (P1) + 5:28.718 75 2 1:15.676 194.57km/h 20.933s
348. 07. +3 +3 Yokomama   Jean Marc Surmon (P16) + 5:28.723 75 1 1:15.909 194.57km/h 20.872s
349. 31. +3 +3 Yokomama   Cédrick Flament (M2) + 5:28.911 73 1 1:15.600 194.56km/h 24.566s
350. 06. -4 -4 Yokomama   Aleksej Sutkin (P5) + 5:29.198 75 1 1:14.869 194.55km/h 20.696s
351. 11. +20 +20 Contimental   Krzysztof Kasinski (P23) + 5:29.256 75 1 1:15.442 194.55km/h 20.187s
352. 06. +11 +11 Contimental   Irtautas Masidunskas (P1) + 5:29.296 75 1 1:15.070 194.55km/h 21.633s
353. 23. -22 -22 Contimental   Adam Dzido (M4) + 5:29.464 73 2 1:14.412 194.54km/h 19.327s
354. 24. +7 +7 Badyear   Fernando Sosa (M5) + 5:29.522 73 1 1:15.361 194.54km/h 21.310s
355. 08. +5 +5 Yokomama   Dominiek Van West (P22) + 5:29.578 75 1 1:15.861 194.54km/h 19.220s
356. 12. +5 +5 Dunnolop   Amato Batoni (P13) + 5:29.632 75 1 1:15.188 194.54km/h 18.826s
357. 25. +9 +9 Badyear   Kostas Laskaridis (M5) + 5:30.123 73 1 1:15.372 194.52km/h 19.236s
358. 11. +17 +17 Yokomama   Martin Zonca (P2) + 5:30.663 75 1 1:14.593 194.50km/h 18.141s
359. 28. -2 -2 Badyear   Melando Tasoso (M1) + 5:31.339 73 1 1:15.775 194.48km/h 18.438s
360. 08. +10 +10 Yokomama   Jay Robinson (P15) + 5:31.386 75 1 1:15.920 194.48km/h 19.527s
361. 24. +6 +6 Contimental   Pasquale De Lucia (M3) + 5:31.606 74 2 1:14.445 194.47km/h 20.787s
362. 05. +23 +23 Contimental   Vivien Szabò (P8) + 5:31.617 74 1 1:15.387 194.47km/h 22.124s
363. 09. +16 +16 Dunnolop   Alex Alonso (P3) + 5:31.641 75 1 1:15.572 194.47km/h 17.950s
364. 07. -4 -4 Dunnolop   Pedro Nazaré (P1) + 5:31.816 75 2 1:14.866 194.47km/h 15.051s
365. 10. +8 +8 Yokomama   Mauro Schumacher (P24) + 5:32.191 75 1 1:15.723 194.45km/h 19.940s
366. 11. -7 -7 Contimental   Alfredo Pérez (P24) + 5:32.196 75 2 1:15.118 194.45km/h 22.107s
367. 06. -1 -1 Yokomama   Mats Jansson (P7) + 5:32.621 74 1 1:16.121 194.44km/h 24.986s
368. 29. -11 -11 Avonn   Makis Katsoulas (M1) + 5:32.863 73 1 1:15.060 194.43km/h 17.433s
369. 24. +9 +9 Yokomama   Stefan Stillhart (M4) + 5:32.958 73 1 1:15.052 194.43km/h 22.723s
370. 09. -6 -6 Michelini   Jesper Ahlin (P15) + 5:32.982 75 2 1:14.593 194.43km/h 16.648s
371. 10. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Tom Seib (P3) + 5:33.069 75 3 1:15.213 194.42km/h 17.951s
372. 08. -2 -2 Yokomama   Felix Österreicher (P16) + 5:33.579 75 1 1:15.317 194.41km/h 19.059s
373. 04. +10 +10 Yokomama   Michell Coredeiro (P4) + 5:33.640 75 1 1:15.536 194.40km/h 20.995s
374. 06. +7 +7 Yokomama   Dudley Wainwright (P8) + 5:34.456 74 1 1:14.625 194.38km/h 24.125s
375. 13. +11 +11 Dunnolop   Helmer De Vries (P13) + 5:34.476 75 1 1:15.160 194.38km/h 18.974s
376. 34. -14 -14 Contimental   Dmitry Nechitailo (E) + 5:34.491 71 2 1:15.203 194.38km/h 14.937s
377. 09. +1 +1 Yokomama   Lazar Petkovic (P20) + 5:34.932 74 1 1:14.572 194.36km/h 26.921s
378. 09. +6 +6 Yokomama   Andrea Gaggino (P16) + 5:34.933 75 1 1:15.639 194.36km/h 25.271s
379. 09. -3 -3 Yokomama   Raluca Tiuca (P22) + 5:35.279 75 1 1:15.091 194.35km/h 17.719s
380. 08. +22 +22 Contimental   Attila-Gyula Varady (P11) + 5:35.377 74 1 1:14.840 194.35km/h 22.694s
381. 07. +21 +21 Contimental   Nilson Pina (P7) + 5:35.516 74 1 1:14.890 194.34km/h 18.260s
382. 10. -5 -5 Yokomama   Rohan Leo (P14) + 5:35.767 75 1 1:15.523 194.33km/h 26.090s
383. 12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Vincenzo Sorriso (P23) + 5:35.812 75 1 1:15.030 194.33km/h 17.420s
384. 07. -6 -6 Dunnolop   Asaad Nasimi (P5) + 5:35.832 75 2 1:15.320 194.33km/h 19.114s
385. 32. -22 -22 Badyear   Christian Bernhard (M2) + 5:36.190 73 2 1:15.021 194.32km/h 19.649s
386. 10. -1 -1 Yokomama   Christopher Willis (P22) + 5:36.217 75 1 1:14.583 194.32km/h 24.305s
387. 10. -8 -8 Yokomama   Patryk Godowski (P16) + 5:36.228 75 1 1:15.264 194.32km/h 23.135s
388. 08. +8 +8 Yokomama   Béla Hoffmann (P5) + 5:36.334 75 1 1:15.890 194.32km/h 20.905s
389. 09. +19 +19 Contimental   Jánosné Horvath (P5) + 5:36.803 75 1 1:14.846 194.30km/h 24.758s
390. 26. -14 -14 Yokomama   Paul Williams (M5) + 5:37.108 73 1 1:15.448 194.29km/h 17.305s
391. 09. +8 +8 Yokomama   Richard Hylands (P11) + 5:37.446 74 1 1:15.655 194.28km/h 21.973s
392. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Toto Soave (A73) + 5:37.481 75 2 1:14.627 194.28km/h 24.132s
393. 11. +8 +8 Yokomama   Cornelius Alexandru (P3) + 5:37.502 74 1 1:15.210 194.28km/h 28.885s
394. 30. -3 -3 Badyear   Paweł Grabowski (M1) + 5:37.597 73 2 1:14.877 194.27km/h 20.927s
395. 08. +11 +11 Yokomama   Michael Reyer (P19) + 5:38.188 75 1 1:15.750 194.25km/h 17.207s
396. 14. -6 -6 Yokomama   Tomasz Trela (P13) + 5:38.351 75 2 1:14.717 194.25km/h 22.122s
397. 12. +7 +7 Yokomama   Michaela Källström (P2) + 5:38.359 74 1 1:14.760 194.25km/h 17.653s
398. 09. +7 +7 Dunnolop   Jens Frostrup (P19) + 5:38.518 75 1 1:15.614 194.24km/h 22.697s
399. 12. +3 +3 Yokomama   Ryan Tyrrell (P10) + 5:38.591 74 1 1:15.894 194.24km/h 21.447s
400. 07. +1 +1 Yokomama   Níkos Mpalkámos (P8) + 5:38.718 74 1 1:15.948 194.24km/h 23.392s
401. 10. -2 -2 Yokomama   Nigel Koh (P5) + 5:38.919 75 1 1:15.477 194.23km/h 16.233s
402. 11. +7 +7 Yokomama   Domien Luts (P5) + 5:39.255 75 1 1:14.592 194.22km/h 19.348s
403. 05. +2 +2 Yokomama   Tomi Kaartinen (P4) + 5:39.273 75 1 1:14.695 194.22km/h 19.233s
404. 01. +2 +2 Pipirelli   António Rocha (A47) + 5:39.279 75 1 1:16.045 194.22km/h 23.127s
405. 33. -9 -9 Badyear   Vsevolod Demydov2 (M2) + 5:39.743 73 2 1:15.232 194.20km/h 19.231s
406. 13. -8 -8 Badyear   Max Lucchesi (P2) + 5:39.920 74 2 1:15.469 194.20km/h 17.120s
407. 08. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Daniele Bontempo (P1) + 5:40.091 75 1 1:15.911 194.19km/h 20.537s
408. 08. +4 +4 Badyear   Maciej Młynek (P8) + 5:40.260 74 1 1:15.180 194.18km/h 20.711s
409. 09. +14 +14 Dunnolop   Jim Panoushs (P1) + 5:40.347 75 1 1:14.462 194.18km/h 22.408s
410. 10. +10 +10 Dunnolop   Jakab Zoltan (P1) + 5:40.366 75 1 1:15.652 194.18km/h 23.272s
411. 08. +16 +16 Badyear   Vitaliy Коvtjukh (P18) + 5:40.803 75 1 1:14.977 194.17km/h 25.633s
412. 08. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Sante Severini (P7) + 5:40.924 74 1 1:15.232 194.16km/h 20.667s
413. 35. -5 -5 Contimental   Branislav Hrnjak (E) + 5:41.058 71 1 1:13.882 194.16km/h 18.392s
414. 09. +2 +2 Badyear   David Brennan (P7) + 5:41.259 74 1 1:15.820 194.15km/h 24.293s
415. 25. +9 +9 Badyear   Mikko Suhonen (M3) + 5:41.369 74 1 1:16.019 194.15km/h 19.475s
416. 08. +4 +4 Dunnolop   Mario Gomez (P6) + 5:41.445 75 1 1:16.056 194.15km/h 23.335s
417. 10. +2 +2 Dunnolop   Blazo Jankovic (P11) + 5:41.464 74 1 1:14.742 194.14km/h 19.590s
418. 09. +1 +1 Yokomama   Martin Kuzov (P6) + 5:41.730 75 1 1:15.004 194.14km/h 21.651s
419. 26. +3 +3 Badyear   Markus Zrim (M3) + 5:41.806 74 1 1:15.675 194.13km/h 19.623s
420. 11. +22 +22 Contimental   Danismar Limoeiro (P11) + 5:42.083 74 1 1:14.844 194.12km/h 23.828s
421. 11. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Alessio Vagnoni (P22) + 5:42.175 75 1 1:15.650 194.12km/h 18.895s
422. 08. -4 -4 Dunnolop   Robert Horvath (P12) + 5:42.405 74 2 1:14.521 194.11km/h 19.368s
423. 31. +1 +1 Badyear   Pete Lohvansuu (M1) + 5:42.575 73 1 1:15.498 194.11km/h 20.725s
424. 12. +2 +2 Yokomama   Tomasz Kaminski (P22) + 5:42.664 75 1 1:15.939 194.11km/h 23.210s
425. 25. +7 +7 Badyear   Juan Carlos Alonso (M4) + 5:42.831 73 1 1:15.915 194.10km/h 19.090s
426. 10. +1 +1 Yokomama   Alexander Tsivanin (P19) + 5:42.847 75 1 1:15.479 194.10km/h 20.598s
427. 26. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Elias Aranda (M4) + 5:43.007 73 1 1:15.910 194.09km/h 23.020s
428. 06. +10 +10 Badyear   Dávid Guti (P4) + 5:43.513 75 1 1:15.284 194.08km/h 22.506s
429. 07. +2 +2 Dunnolop   Jan Kladetzke (P4) + 5:43.598 75 1 1:15.365 194.07km/h 22.846s
430. 10. +4 +4 Yokomama   Alex Nikodem-Wing (P6) + 5:43.601 75 1 1:15.507 194.07km/h 27.376s
431. 09. +8 +8 Contimental   Juris Landsbergs (P8) + 5:43.613 74 2 1:15.064 194.07km/h 21.998s
432. 10. -2 -2 Dunnolop   Thomas Mckeown (P25) + 5:43.856 75 1 1:15.695 194.07km/h 24.948s
433. 13. +7 +7 Badyear   Andrey Bolshakov (P22) + 5:43.885 75 1 1:15.816 194.06km/h 19.732s
434. 10. +7 +7 Yokomama   Kamil Smuglewicz (P20) + 5:44.236 74 1 1:15.393 194.05km/h 21.637s
435. 11. +6 +6 Yokomama   José Pinat (P19) + 5:44.315 75 1 1:15.078 194.05km/h 24.382s
436. 11. +14 +14 Yokomama   David Fuchs (P1) + 5:44.369 75 1 1:15.807 194.05km/h 16.858s
437. 08. +3 +3 Michelini   Mick Ridley (P4) + 5:44.423 75 1 1:15.383 194.05km/h 24.765s
438. 12. +9 +9 Yokomama   Gonzalo Garbin (P21) + 5:44.503 74 1 1:15.420 194.04km/h 19.434s
439. 12. +12 +12 Yokomama   Fermin Fontan (P19) + 5:44.593 75 1 1:15.132 194.04km/h 20.348s
440. 13. +1 +1 Yokomama   Dalibor Harásek (P23) + 5:44.600 74 1 1:15.301 194.04km/h 22.958s
441. 10. -1 -1 Badyear   Kyle Morris (P7) + 5:44.718 74 1 1:14.827 194.04km/h 19.105s
442. 14. +9 +9 Yokomama   Max Scorinoff (P2) + 5:44.751 74 1 1:15.169 194.04km/h 20.522s
443. 12. +7 +7 Yokomama   Michele Lamoretti (P11) + 5:44.806 74 1 1:15.407 194.03km/h 22.751s
444. 27. -8 -8 Yokomama   Guillaume Pages (M3) + 5:44.921 74 2 1:15.023 194.03km/h 16.621s
445. 13. +5 +5 Dunnolop   Damian Mikuszewski (P21) + 5:45.033 74 1 1:15.643 194.03km/h 20.077s
446. 15. -10 -10 Yokomama   Louis Beaven (P13) + 5:45.148 75 2 1:14.867 194.02km/h 21.081s
447. 09. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Grzegorz Ogarek (P12) + 5:45.435 74 2 1:14.375 194.01km/h 18.003s
448. 15. +12 +12 Dunnolop   Dario De Palma (P2) + 5:45.470 74 1 1:15.198 194.01km/h 24.176s
449. 13. +10 +10 Yokomama   Miloš Rehak (P11) + 5:45.474 74 1 1:15.720 194.01km/h 20.516s
450. 34. -29 -29 Yokomama   Argiris Mamplekos (M2) + 5:45.549 73 2 1:14.892 194.01km/h 21.194s
451. 11. -4 -4 Yokomama   Nestor Vicente (P14) + 5:45.911 75 1 1:15.062 194.00km/h 21.452s
452. 11. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Will Eel (P20) + 5:46.109 74 2 1:14.352 193.99km/h 18.032s
453. 27. +5 +5 Yokomama   Diogo Schwinn (M5) + 5:46.202 73 1 1:15.197 193.99km/h 16.454s
454. 10. +10 +10 Dunnolop   Leixandre Mera (P8) + 5:46.478 74 1 1:15.591 193.98km/h 22.633s
455. 10. +1 +1 Yokomama   Diego Borçoi (P15) + 5:46.486 75 1 1:16.071 193.98km/h 25.809s
456. 11. -7 -7 Dunnolop   Mantas Sestokas (P25) + 5:46.615 75 2 1:14.566 193.97km/h 23.108s
457. 13. +9 +9 Contimental   Marek Marchewka (P19) + 5:46.962 74 1 1:15.485 193.96km/h 22.855s
458. 16. -3 -3 Yokomama   Evaldas Ruseckas (P2) + 5:47.235 74 1 1:15.755 193.95km/h 24.872s
459. 10. +6 +6 Dunnolop   Victor Drăguşanu (P9) + 5:47.292 74 1 1:15.309 193.95km/h 21.335s
460. 14. -2 -2 Dunnolop   Duong Cuong (P22) + 5:47.337 75 1 1:15.885 193.95km/h 16.993s
461. 11. +1 +1 Yokomama   Geoffrey Stanislawski (P7) + 5:47.339 74 1 1:15.859 193.95km/h 23.128s
462. 11. +7 +7 Yokomama   Michał Faraś (P9) + 5:47.350 74 1 1:15.359 193.95km/h 23.872s
463. 16. -2 -2 Yokomama   Yassine Ben Rajeb (P13) + 5:47.383 75 1 1:15.730 193.95km/h 18.778s
464. 35. -27 -27 Yokomama   Janne Väänänen (M2) + 5:47.492 73 3 1:14.038 193.95km/h 17.149s
465. 11. -3 -3 Yokomama   Juan Carlos Romero (P6) + 5:47.524 75 1 1:15.857 193.94km/h 22.469s
466. 12. +5 +5 Dunnolop   Ezequiel Palletti (P14) + 5:47.966 75 1 1:15.765 193.93km/h 18.147s
467. 12. +3 +3 Badyear   David Smith (P6) + 5:48.086 75 1 1:15.153 193.93km/h 19.712s
468. 13. +7 +7 Yokomama   Roman Lizogub (P14) + 5:48.198 75 1 1:15.467 193.92km/h 20.727s
469. 13. -6 -6 Yokomama   Klaus Niester (P6) + 5:48.316 75 2 1:14.868 193.92km/h 21.691s
470. 12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Adrian Sokołowski (P5) + 5:48.385 75 1 1:15.862 193.92km/h 23.476s
471. 14. +4 +4 Yokomama   Ruben Domingos (P6) + 5:48.444 75 1 1:14.897 193.91km/h 20.841s
472. 36. -20 -20 Badyear   Zygmunt Ząb (M2) + 5:48.446 73 2 1:15.778 193.91km/h 18.974s
473. 10. +1 +1 Contimental   Gábor Birkás (P12) + 5:48.864 74 2 1:15.285 193.90km/h 19.394s
474. 28. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Damir Hictaler (M5) + 5:49.106 73 1 1:14.822 193.89km/h 20.580s
475. 14. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Edvardas Skridaila (P14) + 5:49.259 75 1 1:15.124 193.89km/h 20.802s
476. 01. +2 +2 Pipirelli   Ákos Takács (A27) + 5:49.367 75 1 1:15.528 193.88km/h 25.237s
477. 11. +7 +7 Yokomama   Sándor Bőr (P12) + 5:49.518 74 1 1:15.912 193.88km/h 20.515s
478. 12. +2 +2 Yokomama   Daniel Caillaux (P25) + 5:49.555 75 1 1:15.970 193.88km/h 24.741s
479. 05. +16 +16 Contimental   Mauro Junior (P17) + 5:49.574 74 1 1:15.116 193.88km/h 22.406s
480. 01. +6 +6 Pipirelli   Marina Hamada Romano (A22) + 5:49.762 75 1 1:15.586 193.87km/h 25.593s
481. 17. -1 -1 Badyear   Stefano Mana (P13) + 5:49.884 75 1 1:15.069 193.87km/h 20.577s
482. 11. -5 -5 Dunnolop   Juan Pablo Romagnoni (P15) + 5:50.045 75 2 1:14.774 193.86km/h 19.720s
483. 12. +18 +18 Contimental   Marco Domingos (P12) + 5:50.133 74 1 1:14.405 193.86km/h 23.872s
484. 12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Gilles Ritiere (P1) + 5:50.215 75 1 1:15.198 193.85km/h 21.681s
485. 09. -4 -4 Dunnolop   Giuseppe Greco (P18) + 5:50.298 74 2 1:15.495 193.85km/h 20.979s
486. 14. +9 +9 Yokomama   Krzysztof Wnuk (P23) + 5:50.446 74 1 1:15.267 193.85km/h 23.464s
487. 27. -13 -13 Dunnolop   Adele Siracusa (M4) + 5:50.708 73 2 1:15.299 193.84km/h 20.488s
488. 15. -4 -4 Yokomama   Richard Waugh (P14) + 5:50.739 75 1 1:15.761 193.84km/h 21.141s
489. 12. +11 +11 Yokomama   Raúl Dominguez (P15) + 5:50.968 75 1 1:14.941 193.83km/h 19.785s
490. 15. +2 +2 Yokomama   Thiago Cristofolini (P23) + 5:51.249 74 1 1:15.354 193.82km/h 22.731s
491. 16. -4 -4 Dunnolop   Tony Oliver (P14) + 5:51.321 75 1 1:15.140 193.82km/h 16.585s
492. 12. +18 +18 Dunnolop   David Jundt (P20) + 5:51.406 74 1 1:15.980 193.82km/h 16.063s
493. 13. -9 -9 Dunnolop   Chris Matso (P1) + 5:51.477 75 2 1:14.437 193.81km/h 22.134s
494. 13. +6 +6 Yokomama   Dominique Chapman (P10) + 5:51.552 74 2 1:15.344 193.81km/h 19.360s
495. 15. +9 +9 Contimental   Daniel Palma (P6) + 5:51.894 75 1 1:14.816 193.80km/h 29.379s
496. 14. +20 +20 Contimental   Nikolay Yaroshevich (P1) + 5:51.914 75 1 1:14.736 193.80km/h 25.523s
497. 14. +23 +23 Contimental   Bernabe Urtubey (P11) + 5:51.996 74 1 1:15.777 193.80km/h 18.911s
498. 17. -1 -1 Contimental   Francesco Campbell (P14) + 5:52.055 75 2 1:14.825 193.79km/h 17.913s
499. 18. +7 +7 Yokomama   Javier Caceres (P13) + 5:52.113 75 1 1:15.957 193.79km/h 28.645s
500. 16. +13 +13 Badyear   Nikos Tzivas (P23) + 5:52.589 74 1 1:15.941 193.78km/h 22.733s