Përmbledhja e garës (Pistë: Baku City | Sezon: 72 | Gara: 8 | Klasë: All)

Sezon:  Gara:

Zgjidh Kategorine:

# Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri (Grupi) Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Michelini   Nevzat Kasapoglu (E) 1h28:34.034 51 2 1:41.041 207.50km/h 14.273s
02. 02. +2 +2 Contimental   Dmitry Nechitailo (E) + 0.112 51 2 1:40.664 207.50km/h 17.768s
03. 03. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Róbert László2 (E) + 9.540 51 2 1:41.295 207.13km/h 13.923s
04. 04. -2 -2 Michelini   Jan Velske (E) + 25.108 51 2 1:41.692 206.53km/h 12.496s
05. 05. +4 +4 Contimental   Gonzalo Alvarez (E) + 33.697 51 2 1:42.038 206.20km/h 15.535s
06. 06. -1 -1 Contimental   Peter Both (E) + 39.382 51 2 1:42.151 205.98km/h 14.722s
07. 07. +12 +12 Contimental   Mike Baston (E) + 1:08.320 51 1 1:43.475 204.87km/h 15.884s
08. 08. +3 +3 Contimental   Ahmet Sonverdi (E) + 1:10.955 51 2 1:42.257 204.77km/h 13.431s
09. 09. +9 +9 Contimental   Andreas Andreou (E) + 1:12.488 51 2 1:43.068 204.71km/h 15.236s
10. 10. -4 -4 Badyear   Ioannis Dimitroglou4 (E) + 1:24.449 51 2 1:43.596 204.26km/h 14.635s
11. 11. -1 -1 Badyear   Theodosis Vogiatzis (E) + 1:24.677 51 2 1:42.822 204.25km/h 16.692s
12. 12. -4 -4 Michelini   Roland Postle7 (E) + 1:29.116 51 2 1:42.731 204.08km/h 12.495s
13. 13. -1 -1 Contimental   Ivan Lukovkin (E) + 1:42.717 51 2 1:43.194 203.57km/h 17.237s
14. 14. +1 +1 Badyear   Wouter Teuwen (E) + 1:45.925 50 2 1:43.554 203.45km/h 19.428s
15. 15. -8 -8 Badyear   George Slater (E) + 1:48.413 50 2 1:43.681 203.35km/h 14.482s
16. 01. +6 +6 Contimental   István Farkas (M3) + 1:55.783 51 1 1:43.980 203.08km/h 23.000s
17. 16. +9 +9 Contimental   Tomek Kiełpiński (E) + 2:01.004 50 1 1:44.268 202.88km/h 22.005s
18. 17. -3 -3 Bridgerock   Piotr Noworyta (E) + 2:05.170 50 2 1:43.550 202.73km/h 16.253s
19. 18. -1 -1 Badyear   Christos Bobolis4 (E) + 2:09.483 50 2 1:44.174 202.57km/h 14.371s
20. 01. +2 +2 Yokomama   Raimonds Urtāns (M2) + 2:09.853 51 2 1:43.711 202.55km/h 16.235s
21. 02. +2 +2 Contimental   Sasa Mihoci (M2) + 2:13.393 51 2 1:44.144 202.42km/h 19.718s
22. 19. +3 +3 Hancock   Łukasz Dudek1 (E) + 2:15.017 50 2 1:44.154 202.36km/h 15.606s
23. 01. +1 +1 Contimental   Sergey Shinkevich (M4) + 2:16.329 51 2 1:44.147 202.31km/h 17.547s
24. 01. +10 +10 Contimental   Tibor Csábi (M5) + 2:17.125 51 1 1:44.818 202.28km/h 27.308s
25. 02. -1 -1 Yokomama   Guillaume Delamarre (M3) + 2:23.744 51 2 1:43.333 202.04km/h 15.803s
26. 03. -1 -1 Dunnolop   Jasper Coosemans (M2) + 2:30.630 51 2 1:43.457 201.78km/h 17.262s
27. 20. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Carlos Esparza (E) + 2:35.513 50 1 1:45.005 201.60km/h 16.551s
28. 21. +3 +3 Badyear   Atis Praudins (E) + 2:35.858 50 1 1:45.018 201.59km/h 14.334s
29. 02. +3 +3 Contimental   Stefano Prato (M5) + 2:38.626 51 2 1:44.544 201.49km/h 21.686s
30. 22. -1 -1 Badyear   Ivan Stiva (E) + 2:38.835 50 2 1:43.619 201.48km/h 20.300s
31. 03. +6 +6 Contimental   Felix Horch (M3) + 2:41.863 51 2 1:44.770 201.37km/h 18.749s
32. 04. +1 +1 Yokomama   Henrique Hughes Paunero (M2) + 2:42.130 51 2 1:43.580 201.36km/h 18.875s
33. 04. -1 -1 Yokomama   Kamal Naoui (M3) + 2:43.326 51 2 1:45.015 201.32km/h 18.781s
34. 23. +6 +6 Contimental   Rogerio Mandler (E) + 2:43.433 50 1 1:44.816 201.31km/h 18.123s
35. 01. +8 +8 Contimental   Tihamér Pál (M1) + 2:46.083 51 1 1:44.039 201.21km/h 20.152s
36. 02. +1 +1 Badyear   John Ibbotson (M4) + 2:48.173 51 1 1:45.662 201.14km/h 16.494s
37. 02. +3 +3 Yokomama   Andreas Ramann (M1) + 2:50.061 51 2 1:44.562 201.07km/h 19.942s
38. 05. -3 -3 Dunnolop   Ross Proud (M3) + 2:50.212 51 2 1:44.134 201.06km/h 17.388s
39. 03. +1 +1 Dunnolop   Toni Söyrinki (M1) + 2:50.789 51 2 1:43.646 201.04km/h 18.103s
40. 06. -2 -2 Yokomama   Ayman Daher (M3) + 2:53.679 51 2 1:43.983 200.94km/h 18.445s
41. 03. -2 -2 Yokomama   Lee Harding (M4) + 2:55.220 51 2 1:44.389 200.88km/h 19.951s
42. 03. +1 +1 Badyear   Sagar Abhyankar (M5) + 2:55.646 51 2 1:45.157 200.86km/h 20.786s
43. 04. -1 -1 Michelini   Emmanuel Manfre (M5) + 2:56.455 51 2 1:44.165 200.83km/h 17.516s
44. 05. +2 +2 Badyear   Simone Pasqualoni (M5) + 2:56.809 51 2 1:44.626 200.82km/h 20.604s
45. 05. +6 +6 Badyear   Maxim Kotov2 (M2) + 2:57.150 51 1 1:44.879 200.81km/h 15.658s
46. 06. -5 -5 Yokomama   Alix Martin (M2) + 3:01.806 51 3 1:43.135 200.64km/h 16.884s
47. 04. -1 -1 Contimental   Mauricio Angelucci (M1) + 3:03.773 51 2 1:45.226 200.57km/h 18.859s
48. 24. -8 -8 Michelini   Fabien Massard (E) + 3:08.004 50 2 1:45.348 200.41km/h 17.639s
49. 25. -2 -2 Hancock   Goran Slunjski (E) + 3:08.404 50 2 1:45.001 200.40km/h 16.300s
50. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Pieterjan Staessen (P17) + 3:14.501 51 2 1:44.345 200.18km/h 20.684s
51. 04. +12 +12 Contimental   Nagyházi Sándor (M4) + 3:15.211 51 1 1:45.556 200.15km/h 20.980s
52. 07. +5 +5 Contimental   Marek Popławski (M3) + 3:17.675 51 1 1:45.321 200.06km/h 25.856s
53. 26. +4 +4 Contimental   Alex Ilushenko (E) + 3:18.410 50 3 1:43.798 200.03km/h 15.824s
54. 08. +8 +8 Contimental   Maxim Egorov (M3) + 3:19.512 51 1 1:45.958 199.99km/h 17.311s
55. 27. +1 +1 Contimental   Ricardo Vidal (E) + 3:22.006 50 3 1:43.982 199.90km/h 17.641s
56. 09. -3 -3 Badyear   Bronek Obarewicz (M3) + 3:22.475 51 1 1:45.155 199.89km/h 20.625s
57. 06. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Bernard Bontjer (M5) + 3:22.933 51 1 1:44.818 199.87km/h 21.046s
58. 07. +14 +14 Contimental   Roberto Carta (M5) + 3:23.402 51 1 1:45.648 199.85km/h 19.159s
59. 01. +1 +1 Yokomama   Lukáš Rychlík (P20) + 3:26.613 51 2 1:44.459 199.74km/h 21.120s
60. 07. +3 +3 Yokomama   Tom Frederickx (M2) + 3:27.489 51 2 1:44.884 199.71km/h 19.856s
61. 08. +1 +1 Contimental   Simone Bertolotto (M2) + 3:27.584 51 2 1:44.561 199.70km/h 19.529s
62. 09. +8 +8 Badyear   Hans Mörtsjö (M2) + 3:27.834 51 1 1:44.648 199.69km/h 21.182s
63. 01. +2 +2 Contimental   Kostas Saxonis (P22) + 3:29.233 51 1 1:45.378 199.64km/h 25.282s
64. 02. +5 +5 Contimental   Michal Szopinski (P20) + 3:30.302 51 1 1:44.731 199.60km/h 21.903s
65. 05. +6 +6 Contimental   Doru Paraschiv (M1) + 3:30.718 51 2 1:45.193 199.59km/h 21.509s
66. 05. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Niels Wolters (M4) + 3:31.451 51 2 1:45.044 199.56km/h 20.852s
67. 10. -5 -5 Yokomama   Joaquín Quintana (M3) + 3:34.377 51 2 1:45.314 199.46km/h 17.328s
68. 11. +3 +3 Badyear   Mike Leone (M3) + 3:34.793 51 2 1:44.814 199.44km/h 18.518s
69. 01. +11 +11 Contimental   Krzysztof Kasinski (P23) + 3:35.109 51 1 1:46.047 199.43km/h 21.960s
70. 06. +9 +9 Badyear   Tony Cullen (M4) + 3:35.690 51 1 1:46.121 199.41km/h 16.805s
71. 02. -1 -1 Contimental   Riley Dunlop (P22) + 3:36.712 51 2 1:45.926 199.37km/h 16.130s
72. 07. -3 -3 Badyear   Paul Dove (M4) + 3:38.552 51 2 1:45.947 199.31km/h 17.254s
73. 01. +4 +4 Dunnolop   Stuart Alger (P9) + 3:40.251 51 2 1:44.755 199.25km/h 17.608s
74. 10. +9 +9 Yokomama   Tan S Lake (M2) + 3:42.131 51 2 1:44.990 199.18km/h 20.742s
75. 11. -5 -5 Yokomama   Christer Andersson (M2) + 3:43.111 51 2 1:45.706 199.14km/h 15.794s
76. 08. -7 -7 Badyear   Pablo Fernandez (M5) + 3:45.362 51 3 1:44.283 199.06km/h 16.526s
77. 01. +4 +4 Dunnolop   Michael Monaco (P13) + 3:45.534 51 2 1:45.204 199.06km/h 18.069s
78. 09. +13 +13 Contimental   Attila Gollovitzer (M5) + 3:45.542 51 1 1:45.654 199.05km/h 24.843s
79. 06. +2 +2 Yokomama   Sam Wainwright (M1) + 3:46.672 51 2 1:45.837 199.01km/h 17.424s
80. 28. +3 +3 Badyear   Mindaugas Bauža (E) + 3:47.207 49 2 1:45.493 199.00km/h 18.678s
81. 12. -1 -1 Yokomama   David Jones-Winkley (M3) + 3:47.248 50 2 1:45.061 198.99km/h 15.748s
82. 10. +5 +5 Contimental   Luis Santos (M5) + 3:47.736 51 2 1:45.635 198.98km/h 18.707s
83. 07. -1 -1 Dunnolop   Andrej Rilke (M1) + 3:47.825 51 2 1:45.936 198.97km/h 15.498s
84. 02. +1 +1 Yokomama   Carlos Vieira Jr (P13) + 3:47.894 51 2 1:44.998 198.97km/h 17.113s
85. 01. +3 +3 Contimental   Mattias Svensson (P24) + 3:49.284 51 1 1:45.221 198.92km/h 23.683s
86. 12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Janne Väänänen (M2) + 3:49.938 51 2 1:44.597 198.90km/h 18.078s
87. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Nigel Koh (P5) + 3:49.945 51 2 1:45.340 198.90km/h 17.593s
88. 13. -5 -5 Yokomama   Argiris Mamplekos (M2) + 3:50.382 51 2 1:44.960 198.88km/h 20.357s
89. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Stephen Brooks (P14) + 3:50.545 51 2 1:45.746 198.88km/h 16.533s
90. 08. -6 -6 Yokomama   Jean-marc Boissinot (M1) + 3:50.755 51 2 1:45.979 198.87km/h 18.727s
91. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Alberto Perez (P2) + 3:51.100 51 2 1:46.165 198.86km/h 18.563s
92. 02. +8 +8 Contimental   Georgi Terziev (P14) + 3:52.969 51 2 1:45.477 198.79km/h 18.428s
93. 14. +14 +14 Badyear   Vsevolod Demydov2 (M2) + 3:53.600 51 1 1:46.057 198.77km/h 21.527s
94. 01. +13 +13 Contimental   Marco Domingos (P12) + 3:53.834 51 2 1:44.972 198.76km/h 21.741s
95. 15. -8 -8 Dunnolop   Dusan Sevarlic (M2) + 3:54.050 51 2 1:45.513 198.75km/h 17.963s
96. 01. +1 +1 Yokomama   Adrian Skrobiński (P10) + 3:54.789 51 2 1:46.039 198.72km/h 19.458s
97. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Florencia Caro (P18) + 3:55.217 51 2 1:46.435 198.71km/h 20.316s
98. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Mark McTaggart (P15) + 3:56.296 51 2 1:46.037 198.67km/h 19.535s
99. 16. +8 +8 Contimental   Ilya Vedenikov (M2) + 3:56.816 50 2 1:45.671 198.65km/h 19.952s
100. 11. +18 +18 Contimental   Radek Sus (M5) + 3:57.111 51 1 1:45.900 198.64km/h 19.608s
101. 13. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Joel Viitikko (M3) + 3:57.617 50 2 1:45.077 198.62km/h 16.799s
102. 09. -2 -2 Dunnolop   Bora Janić (M1) + 3:58.467 51 2 1:46.283 198.59km/h 19.411s
103. 17. -3 -3 Michelini   Troy Sheahen (M2) + 3:59.404 50 2 1:46.111 198.56km/h 14.986s
104. 14. -4 -4 Contimental   Robertas Petniūnas (M3) + 3:59.525 50 2 1:45.054 198.55km/h 21.344s
105. 02. +2 +2 Dunnolop   Alex Belão (P12) + 3:59.851 51 2 1:45.154 198.54km/h 19.136s
106. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Joachim Rang (P21) + 3:59.878 51 2 1:46.190 198.54km/h 19.160s
107. 10. +10 +10 Badyear   Pete Lohvansuu (M1) + 4:00.123 51 1 1:46.086 198.53km/h 22.666s
108. 02. -1 -1 Yokomama   Harsh Sheth (P10) + 4:01.058 51 2 1:46.263 198.50km/h 22.103s
109. 29. -3 -3 Hancock   Božidar Topčić (E) + 4:03.372 49 2 1:45.912 198.42km/h 18.834s
110. 03. -2 -2 Yokomama   Gabriel Naya (P13) + 4:03.404 51 2 1:45.402 198.42km/h 19.143s
111. 18. -5 -5 Dunnolop   Tianhao Chen (M2) + 4:04.096 50 2 1:46.107 198.39km/h 17.302s
112. 03. +20 +20 Contimental   Rogerio Medici Moraes (P20) + 4:04.625 51 1 1:46.243 198.37km/h 23.592s
113. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Alexei Malkin (P11) + 4:04.802 51 2 1:46.027 198.37km/h 15.259s
114. 08. +2 +2 Dunnolop   Lorenzo Rodrigues (M4) + 4:05.168 50 2 1:46.098 198.35km/h 16.970s
115. 02. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Łukasz Rutkowski (P11) + 4:05.432 51 2 1:45.481 198.34km/h 22.703s
116. 11. +4 +4 Dunnolop   Andrew King (M1) + 4:05.923 51 2 1:46.153 198.33km/h 17.782s
117. 02. +5 +5 Contimental   Jánosné Horvath (P5) + 4:06.284 51 2 1:45.769 198.31km/h 21.925s
118. 04. -3 -3 Yokomama   Rimantas Sagatas2 (P20) + 4:06.802 51 2 1:45.854 198.29km/h 20.012s
119. 15. -7 -7 Badyear   Sam Norris (M3) + 4:07.297 50 2 1:45.593 198.28km/h 17.733s
120. 01. +7 +7 Contimental   Andrzej Powalka (P6) + 4:07.525 51 1 1:45.615 198.27km/h 24.866s
121. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Stefan Leinsinger (P3) + 4:08.094 51 2 1:45.579 198.25km/h 16.958s
122. 02. +2 +2 Yokomama   Philippe Calaan (P9) + 4:09.997 51 2 1:45.557 198.18km/h 18.088s
123. 04. -2 -2 Yokomama   James Berriman (P13) + 4:10.342 51 2 1:46.668 198.17km/h 19.022s
124. 12. -2 -2 Badyear   Kostas Laskaridis (M5) + 4:10.553 50 2 1:45.611 198.16km/h 20.345s
125. 13. -11 -11 Yokomama   Steffen Holm (M5) + 4:10.577 50 3 1:45.674 198.16km/h 15.036s
126. 12. +4 +4 Yokomama   Piotr Wrona (M1) + 4:10.619 51 2 1:45.418 198.16km/h 16.855s
127. 01. +5 +5 Contimental   Irtautas Masidunskas (P1) + 4:10.988 51 2 1:44.983 198.14km/h 20.730s
128. 16. +1 +1 Dunnolop   Jenne Breugelmans (M3) + 4:11.340 50 2 1:46.485 198.13km/h 16.354s
129. 09. +4 +4 Dunnolop   Gino Falco (M4) + 4:11.476 50 2 1:45.684 198.13km/h 21.398s
130. 14. +3 +3 Contimental   Luca Molendi (M5) + 4:13.656 50 2 1:45.927 198.05km/h 19.513s
131. 02. +3 +3 Dunnolop   Horia Garbacea (P15) + 4:14.005 51 2 1:45.687 198.04km/h 21.514s
132. 30. +7 +7 Badyear   Alan Horsley (E) + 4:15.711 49 1 1:46.770 197.98km/h 18.961s
133. 03. -1 -1 Dunnolop   Svetlana Shapovalova (P15) + 4:15.904 51 2 1:46.483 197.97km/h 18.188s
134. 03. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Darren John (P5) + 4:15.952 51 2 1:46.494 197.97km/h 22.002s
135. 02. +5 +5 Badyear   Antonio Gattulli (P23) + 4:16.804 51 1 1:46.135 197.94km/h 18.655s
136. 05. -2 -2 Dunnolop   Stefan Gommans (P20) + 4:17.769 51 2 1:45.320 197.90km/h 17.941s
137. 02. +18 +18 Contimental   Rafael David (P24) + 4:18.599 51 1 1:45.451 197.87km/h 25.030s
138. 17. +3 +3 Badyear   Mikko Suhonen (M3) + 4:18.658 50 1 1:46.963 197.87km/h 17.993s
139. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Jason Claydon (A25) + 4:19.324 51 2 1:45.269 197.85km/h 21.171s
140. 01. +1 +1 Yokomama   Ferenc Koncz (P16) + 4:19.426 51 2 1:46.457 197.84km/h 19.447s
141. 05. -1 -1 Dunnolop   Helmer De Vries (P13) + 4:19.729 51 2 1:45.733 197.83km/h 16.816s
142. 15. -6 -6 Dunnolop   Gábor Tóth (M5) + 4:19.812 50 2 1:46.140 197.83km/h 17.060s
143. 10. -1 -1 Badyear   Asdrúbal Corral (M4) + 4:20.327 50 2 1:45.982 197.81km/h 18.573s
144. 02. +3 +3 Yokomama   Francisco Chango (P18) + 4:20.347 51 2 1:46.821 197.81km/h 20.576s
145. 11. -3 -3 Yokomama   Lorenzo Di Buono (M4) + 4:20.434 50 2 1:46.267 197.81km/h 18.531s
146. 12. +2 +2 Yokomama   Matthias Wegener (M4) + 4:20.913 50 2 1:46.173 197.79km/h 20.575s
147. 03. +23 +23 Contimental   Sebastian Jóźwiak (P18) + 4:21.372 51 1 1:45.821 197.78km/h 18.591s
148. 02. +1 +1 Dunnolop   Aleksandar Aleksandrov (P3) + 4:21.547 51 2 1:46.893 197.77km/h 18.794s
149. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Emil Kwiatkowski (P4) + 4:22.079 51 2 1:45.718 197.75km/h 16.802s
150. 03. -1 -1 Yokomama   Pablo Ramirez (P22) + 4:22.093 51 2 1:46.722 197.75km/h 18.531s
151. 03. +3 +3 Contimental   Plamen Iliev (P3) + 4:22.687 51 2 1:46.049 197.73km/h 23.104s
152. 13. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Viktor Dyankov (M1) + 4:22.758 51 2 1:45.729 197.73km/h 19.331s
153. 04. -1 -1 Yokomama   Marcello Pinheiro (P15) + 4:22.777 51 2 1:46.572 197.73km/h 18.779s
154. 01. +1 +1 Yokomama   Sergey Ved (P19) + 4:22.797 51 2 1:45.781 197.73km/h 20.339s
155. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Diogo Barros (P22) + 4:22.832 51 1 1:46.671 197.72km/h 23.483s
156. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Jean-françois Charbinat (P3) + 4:23.024 51 2 1:46.502 197.72km/h 20.014s
157. 19. +1 +1 Yokomama   Roger Bergman (M2) + 4:23.859 50 2 1:45.597 197.69km/h 15.729s
158. 16. +12 +12 Badyear   Luciano Kirst (M5) + 4:24.067 50 1 1:46.052 197.68km/h 16.545s
159. 03. -2 -2 Yokomama   James Brown (P9) + 4:24.330 51 2 1:46.641 197.67km/h 21.928s
160. 14. -13 -13 Dunnolop   Jimmy De Roy (M1) + 4:24.408 51 3 1:46.025 197.67km/h 17.271s
161. 15. +3 +3 Yokomama   Sylvain Guillon (M1) + 4:24.423 51 2 1:46.249 197.67km/h 16.750s
162. 18. +1 +1 Dunnolop   Ken Neihart (M3) + 4:24.669 50 2 1:45.600 197.66km/h 16.838s
163. 16. -2 -2 Yokomama   Sergei Gordov (M1) + 4:24.690 51 2 1:45.907 197.66km/h 18.439s
164. 01. +2 +2 Contimental   Boryana Borislavova (P25) + 4:25.001 51 2 1:45.382 197.65km/h 18.378s
165. 06. +11 +11 Contimental   Alex Fed (P20) + 4:25.935 51 1 1:46.664 197.61km/h 21.066s
166. 02. +4 +4 Dunnolop   Mantas Sestokas (P25) + 4:27.937 51 2 1:45.803 197.54km/h 19.758s
167. 01. +1 +1 Yokomama   Stefano Siletto (P7) + 4:28.081 51 2 1:45.911 197.54km/h 19.564s
168. 31. +4 +4 Hancock   Luca Dotti (E) + 4:28.344 49 2 1:46.195 197.53km/h 15.840s
169. 07. -3 -3 Badyear   Károly Pintér (P20) + 4:29.401 51 2 1:46.799 197.49km/h 18.768s
170. 04. +6 +6 Yokomama   Sergey Sergeev (P9) + 4:29.520 51 2 1:45.751 197.49km/h 16.528s
171. 03. +1 +1 Yokomama   David Rolleston (P14) + 4:29.716 51 2 1:46.382 197.48km/h 18.828s
172. 01. +11 +11 Contimental   Péter Kertész (P8) + 4:29.965 51 2 1:46.533 197.47km/h 20.755s
173. 02. +1 +1 Badyear   Daniel Comalada (P16) + 4:30.861 51 2 1:45.498 197.44km/h 16.091s
174. 02. +4 +4 Yokomama   Nick Tsagarakis (P6) + 4:32.460 51 2 1:46.943 197.38km/h 20.484s
175. 03. +2 +2 Yokomama   Matthias Gaenge (P24) + 4:32.913 51 2 1:46.066 197.37km/h 20.264s
176. 03. -2 -2 Dunnolop   Allan Sheahen (P25) + 4:33.281 51 2 1:46.011 197.35km/h 18.748s
177. 02. -1 -1 Badyear   Miel Soeterbroek (P19) + 4:33.626 51 3 1:46.638 197.34km/h 17.376s
178. 04. +21 +21 Contimental   Jônatas Paiva (P14) + 4:33.808 51 1 1:46.028 197.34km/h 23.926s
179. 02. +10 +10 Contimental   Massimo Guerra (P1) + 4:33.832 51 1 1:46.056 197.33km/h 18.248s
180. 20. +12 +12 Badyear   Christian Bernhard (M2) + 4:34.395 50 2 1:46.872 197.31km/h 20.990s
181. 21. +2 +2 Badyear   Jean-Philippe Teilliet (M2) + 4:34.869 50 1 1:46.575 197.30km/h 19.635s
182. 03. +7 +7 Yokomama   Petr Cejka (P23) + 4:34.941 51 2 1:46.160 197.30km/h 18.153s
183. 13. -2 -2 Badyear   Dominik Krowiak (M4) + 4:35.184 50 2 1:46.725 197.29km/h 15.270s
184. 02. +3 +3 Yokomama   Cecil Deckard (P8) + 4:35.989 51 2 1:46.194 197.26km/h 18.070s
185. 03. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Martin Kuzov (P6) + 4:36.180 51 2 1:46.340 197.25km/h 19.664s
186. 14. +5 +5 Badyear   Martino Colombo (M4) + 4:36.471 50 1 1:46.123 197.24km/h 20.032s
187. 15. -9 -9 Yokomama   Daniel Mason (M4) + 4:36.533 50 3 1:45.792 197.24km/h 16.701s
188. 17. +12 +12 Dunnolop   Rogério Araken (M1) + 4:36.838 50 2 1:46.721 197.23km/h 16.708s
189. 03. -1 -1 Yokomama   Vladimir Islentiev2 (P12) + 4:36.995 51 2 1:46.565 197.22km/h 18.988s
190. 02. +2 +2 Dunnolop   Giorgio Aspesi (P2) + 4:37.297 51 2 1:45.728 197.21km/h 17.914s
191. 18. +3 +3 Badyear   Paweł Grabowski (M1) + 4:37.724 50 2 1:46.770 197.20km/h 20.955s
192. 05. -1 -1 Dunnolop   Juan Pablo Romagnoni (P15) + 4:38.261 51 2 1:45.830 197.18km/h 25.074s
193. 17. +15 +15 Yokomama   Diogo Schwinn (M5) + 4:38.624 50 2 1:45.622 197.17km/h 16.895s
194. 18. -2 -2 Yokomama   Yug Desai1 (M5) + 4:38.902 50 2 1:46.695 197.16km/h 16.905s
195. 03. +2 +2 Badyear   Geoff Atkin (P16) + 4:38.946 51 2 1:47.235 197.15km/h 21.555s
196. 04. -3 -3 Yokomama   Martin Weiß (P12) + 4:39.839 51 2 1:47.316 197.12km/h 19.505s
197. 04. +4 +4 Contimental   Alfredo Pérez (P24) + 4:40.071 51 2 1:46.390 197.11km/h 19.041s
198. 02. +14 +14 Contimental   Luis Alberto Ramos (P21) + 4:40.289 51 2 1:45.480 197.11km/h 21.900s
199. 19. +3 +3 Yokomama   Armenio Santos (M3) + 4:40.553 50 2 1:47.062 197.10km/h 17.420s
200. 05. +2 +2 Yokomama   Mauro Schumacher (P24) + 4:40.687 51 2 1:46.815 197.09km/h 22.124s
201. 02. +1 +1 Yokomama   Jorge Bento (P7) + 4:40.829 51 2 1:47.031 197.09km/h 18.872s
202. 04. +3 +3 Badyear   Mike Kreisz (P18) + 4:41.615 51 1 1:46.626 197.06km/h 25.782s
203. 04. +17 +17 Contimental   Kevin Forster (P23) + 4:43.035 51 1 1:45.865 197.01km/h 27.491s
204. 03. +1 +1 Yokomama   David Michler (P8) + 4:43.156 51 2 1:46.188 197.01km/h 17.149s
205. 05. +10 +10 Contimental   Tiago Mendes (P9) + 4:43.398 51 1 1:47.623 197.00km/h 21.261s
206. 22. -7 -7 Badyear   Yiánnis Gripáris (M2) + 4:43.572 50 2 1:46.668 196.99km/h 16.473s
207. 04. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Roman Maksimenkov (P25) + 4:43.775 51 2 1:46.635 196.98km/h 17.411s
208. 05. -3 -3 Yokomama   Peter Willmore (P3) + 4:44.006 51 2 1:47.233 196.98km/h 18.263s
209. 05. +6 +6 Yokomama   Montes Dimemola (P25) + 4:44.138 51 2 1:46.136 196.97km/h 19.600s
210. 03. +1 +1 Badyear   Bruno Scopelliti (P19) + 4:44.204 51 2 1:47.217 196.97km/h 17.383s
211. 19. -2 -2 Dunnolop   Konrad Lasak (M1) + 4:44.444 50 2 1:46.298 196.96km/h 17.392s
212. 19. +1 +1 Badyear   Fernando Sosa (M5) + 4:44.579 50 2 1:46.793 196.96km/h 20.285s
213. 04. -3 -3 Yokomama   Níkos Mpalkámos (P8) + 4:44.598 51 2 1:46.274 196.96km/h 19.107s
214. 04. +8 +8 Contimental   Tamás Matúz (P16) + 4:44.689 51 2 1:45.934 196.95km/h 21.445s
215. 03. +3 +3 Yokomama   Daniel Omaña (P10) + 4:45.115 51 2 1:45.812 196.94km/h 21.675s
216. 04. -2 -2 Badyear   David Smith (P6) + 4:45.133 51 3 1:45.829 196.94km/h 18.391s
217. 05. +15 +15 Contimental   Nikola Milutinović (P6) + 4:45.601 51 1 1:47.062 196.92km/h 28.760s
218. 04. +3 +3 Yokomama   Andris Ceruss (P19) + 4:45.991 51 2 1:46.555 196.91km/h 20.723s
219. 03. +15 +15 Contimental   Szabó Márk (P21) + 4:46.124 51 2 1:46.631 196.90km/h 20.887s
220. 20. +4 +4 Badyear   Juliano Matzenbacher (M5) + 4:46.437 50 3 1:45.268 196.89km/h 16.125s
221. 03. +17 +17 Contimental   Attila-Gyula Varady (P11) + 4:47.166 51 2 1:46.366 196.86km/h 20.746s
222. 08. -3 -3 Yokomama   Quentin Gonzalez (P20) + 4:47.761 51 2 1:46.857 196.84km/h 19.812s
223. 20. +4 +4 Dunnolop   Hugo Andrade (M3) + 4:47.950 50 2 1:46.000 196.84km/h 16.847s
224. 06. -5 -5 Yokomama   Manolis Emmanouil (P24) + 4:48.007 51 2 1:47.183 196.84km/h 19.791s
225. 23. -5 -5 Yokomama   Robin Goodey (M2) + 4:48.329 50 2 1:45.971 196.82km/h 16.919s
226. 05. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Paweł Dudziński (P19) + 4:48.790 51 2 1:45.989 196.81km/h 22.216s
227. 05. +11 +11 Contimental   Alexander Kateliev (P23) + 4:49.026 51 1 1:45.996 196.80km/h 21.746s
228. 03. +13 +13 Yokomama   Julio Pereira (P1) + 4:49.151 51 2 1:45.290 196.80km/h 20.445s
229. 03. -2 -2 Yokomama   Greg Tierney (P7) + 4:49.321 51 2 1:47.322 196.79km/h 18.240s
230. 06. +1 +1 Dunnolop   Farcy Génel (P15) + 4:49.470 51 2 1:46.827 196.78km/h 19.635s
231. 02. +8 +8 Yokomama   Paulo Carneiro (P4) + 4:49.646 51 2 1:46.316 196.78km/h 18.619s
232. 06. +21 +21 Contimental   Fabrizio Seccia (P19) + 4:49.799 51 1 1:46.390 196.77km/h 28.196s
233. 05. +3 +3 Yokomama   Giulio Gaggino (P14) + 4:50.174 51 2 1:47.003 196.76km/h 18.663s
234. 04. -1 -1 Yokomama   Roberto Schumacher (P21) + 4:50.275 51 2 1:47.226 196.76km/h 17.838s
235. 02. +1 +1 Yokomama   Marco Longo (P17) + 4:50.412 51 2 1:47.359 196.75km/h 19.940s
236. 06. +2 +2 Badyear   Pablo Navarrete (P25) + 4:50.437 51 2 1:46.399 196.75km/h 18.543s
237. 21. +10 +10 Badyear   Kristoffer Johnsson (M5) + 4:50.443 50 1 1:45.957 196.75km/h 19.204s
238. 04. +3 +3 Dunnolop   Pedro Nazaré (P1) + 4:50.511 51 2 1:46.790 196.75km/h 18.601s
239. 06. -3 -3 Yokomama   Brice Meyer (P23) + 4:50.743 51 2 1:46.560 196.74km/h 19.937s
240. 07. +14 +14 Contimental   Daniel Iliev (P15) + 4:50.773 51 2 1:46.871 196.74km/h 19.702s
241. 24. -2 -2 Badyear   Zygmunt Ząb (M2) + 4:50.903 50 1 1:47.176 196.73km/h 21.372s
242. 05. +12 +12 Yokomama   Sándor Bőr (P12) + 4:51.361 51 2 1:45.568 196.72km/h 22.284s
243. 05. +4 +4 Dunnolop   Julio Asencio (P21) + 4:51.490 51 2 1:46.301 196.71km/h 18.346s
244. 25. +6 +6 Badyear   Marco Ranghetti (M2) + 4:51.758 50 2 1:46.931 196.70km/h 16.401s
245. 06. +3 +3 Dunnolop   Mario Gomez (P6) + 4:51.823 51 2 1:46.250 196.70km/h 18.971s
246. 26. +4 +4 Hancock   Jesús Pérez (M2) + 4:52.161 50 2 1:47.103 196.69km/h 17.459s
247. 03. +18 +18 Contimental   János Kozák (P4) + 4:52.769 51 1 1:46.901 196.67km/h 22.299s
248. 05. +2 +2 Yokomama   Marco De Bortoli (P8) + 4:52.953 51 2 1:46.490 196.66km/h 19.865s
249. 04. +9 +9 Contimental   Aleksey Skrypnev (P7) + 4:52.999 51 1 1:47.613 196.66km/h 23.534s
250. 04. +18 +18 Contimental   Chris Erath (P5) + 4:53.010 51 1 1:46.242 196.66km/h 22.107s
251. 06. -3 -3 Badyear   Michel Lemaire (P8) + 4:53.304 51 2 1:46.610 196.65km/h 20.693s
252. 06. +5 +5 Yokomama   Nicola Bazzani (P13) + 4:53.477 51 2 1:46.613 196.64km/h 19.007s
253. 07. -5 -5 Yokomama   Dudley Wainwright (P8) + 4:53.686 51 2 1:46.631 196.64km/h 19.800s
254. 08. +5 +5 Contimental   Vivien Szabò (P8) + 4:53.785 51 2 1:46.588 196.63km/h 21.601s
255. 07. -5 -5 Yokomama   Thiago Cristofolini (P23) + 4:53.946 51 2 1:47.139 196.63km/h 20.018s
256. 07. -1 -1 Yokomama   Andrzej Bareja (P19) + 4:54.223 51 2 1:46.908 196.62km/h 22.267s
257. 08. -4 -4 Yokomama   Michele Brambilla (P23) + 4:54.503 51 2 1:46.921 196.61km/h 17.889s
258. 09. +6 +6 Dunnolop   Daniel Couto (P23) + 4:54.819 51 2 1:46.110 196.60km/h 18.296s
259. 06. +1 +1 Yokomama   Kaiko Kell (P9) + 4:55.050 51 2 1:47.282 196.59km/h 17.246s
260. 04. +2 +2 Yokomama   Ivars Vilks (P11) + 4:55.729 51 2 1:46.817 196.56km/h 18.710s
261. 05. +2 +2 Badyear   Joan Centellas (P7) + 4:56.160 51 2 1:46.592 196.55km/h 17.564s
262. 20. +6 +6 Yokomama   Frédéric Pierret (M1) + 4:56.196 50 2 1:46.146 196.55km/h 19.062s
263. 05. -2 -2 Dunnolop   Sandro Argemi (P11) + 4:56.421 51 2 1:46.773 196.54km/h 19.585s
264. 07. -4 -4 Yokomama   Maciek Paruch (P9) + 4:56.445 51 2 1:46.141 196.54km/h 23.949s
265. 03. +7 +7 Yokomama   Michaela Källström (P2) + 4:56.495 51 2 1:46.674 196.54km/h 20.223s
266. 07. -6 -6 Yokomama   Gustavo Bellotto (P6) + 4:56.725 51 2 1:47.205 196.53km/h 19.900s
267. 06. -1 -1 Contimental   Gábor Birkás (P12) + 4:56.816 51 2 1:47.257 196.53km/h 22.998s
268. 04. +4 +4 Yokomama   Edward Carpio (P2) + 4:56.908 51 2 1:46.855 196.52km/h 21.063s
269. 07. -5 -5 Dunnolop   Thomas Mckeown (P25) + 4:57.207 51 2 1:46.231 196.51km/h 20.782s
270. 08. +1 +1 Yokomama   Maja Tepeš (P9) + 4:57.477 51 2 1:47.167 196.50km/h 18.956s
271. 05. +8 +8 Yokomama   Severi Seppä (P2) + 4:57.850 51 2 1:46.935 196.49km/h 18.247s
272. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   António Rocha (A47) + 4:57.941 51 2 1:47.199 196.49km/h 20.481s
273. 08. +6 +6 Yokomama   Marcelo Quiroga (P25) + 4:57.964 51 2 1:45.761 196.49km/h 18.512s
274. 16. +6 +6 Yokomama   Fred Vautrin (M4) + 4:58.278 50 2 1:45.235 196.48km/h 16.240s
275. 07. -5 -5 Dunnolop   Michail Ivanov (P24) + 4:58.301 51 2 1:46.124 196.47km/h 20.108s
276. 17. +11 +11 Avonn   James Hitchen (M4) + 4:58.552 50 1 1:46.679 196.47km/h 15.778s
277. 04. -1 -1 Yokomama   Cristina Demeo (P10) + 4:58.643 51 2 1:47.436 196.46km/h 20.980s
278. 09. -2 -2 Yokomama   Sanjay Ashok Kumar (P25) + 4:58.750 51 2 1:47.545 196.46km/h 17.812s
279. 08. +3 +3 Dunnolop   Jens Frostrup (P19) + 4:58.910 51 2 1:47.030 196.45km/h 19.045s
280. 04. +2 +2 Yokomama   Mika Pekkarinen (P4) + 4:58.958 51 2 1:47.053 196.45km/h 20.213s
281. 05. +14 +14 Contimental   Jim Wright (P1) + 4:59.082 51 2 1:46.083 196.45km/h 21.974s
282. 06. -3 -3 Yokomama   Olivier Proulx (P1) + 4:59.160 51 2 1:46.317 196.44km/h 18.843s
283. 21. +6 +6 Badyear   Pedro Da Silva (M1) + 4:59.321 50 1 1:47.157 196.44km/h 23.170s
284. 08. +5 +5 Yokomama   Ruben Domingos (P6) + 4:59.644 51 2 1:47.462 196.43km/h 17.485s
285. 09. -4 -4 Yokomama   Mirko Lupidi (P6) + 4:59.946 51 2 1:47.217 196.42km/h 20.796s
286. 08. +5 +5 Badyear   Tim Villars (P15) + 5:00.210 51 1 1:47.439 196.41km/h 18.384s
287. 05. +4 +4 Dunnolop   Giordano Vieira (P10) + 5:00.267 51 2 1:46.485 196.41km/h 17.748s
288. 22. -10 -10 Dunnolop   Karl-Martin Müür (M5) + 5:00.322 50 2 1:46.135 196.40km/h 17.544s
289. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Sylvain Elsass (A22) + 5:00.386 51 2 1:46.195 196.40km/h 22.980s
290. 09. -3 -3 Badyear   Leonardo Fiorotto (P15) + 5:00.412 51 2 1:47.256 196.40km/h 21.779s
291. 10. +12 +12 Contimental   Daniel Palma (P6) + 5:00.519 51 1 1:47.393 196.40km/h 21.780s
292. 09. -6 -6 Yokomama   Olver Hernández (P19) + 5:00.589 51 2 1:47.226 196.39km/h 19.289s
293. 22. -3 -3 Dunnolop   Damir Sen (M1) + 5:00.647 50 2 1:47.213 196.39km/h 20.187s
294. 06. -1 -1 Yokomama   Miloš Rehak (P11) + 5:00.924 51 2 1:47.586 196.38km/h 20.434s
295. 18. +9 +9 Badyear   Juan Carlos Alonso (M4) + 5:01.595 50 1 1:46.298 196.36km/h 22.266s
296. 06. -1 -1 Dunnolop   Mihály Székely (P2) + 5:01.626 51 2 1:47.376 196.36km/h 21.070s
297. 06. +6 +6 Yokomama   Ethan Littlejohns (P10) + 5:01.929 51 2 1:46.944 196.35km/h 22.961s
298. 05. +3 +3 Yokomama   Anton Melnichenko (P22) + 5:02.112 51 2 1:47.474 196.34km/h 20.369s
299. 07. +9 +9 Yokomama   Alejandro Badino (P13) + 5:02.275 51 2 1:47.308 196.34km/h 18.389s
300. 06. +10 +10 Yokomama   Ivanin Ivanov (P22) + 5:02.418 51 2 1:45.917 196.33km/h 17.954s
301. 05. +7 +7 Contimental   Ugo Venturi (P5) + 5:03.019 51 2 1:46.670 196.31km/h 18.634s
302. 07. +2 +2 Dunnolop   Diogo Abdalla (P11) + 5:03.275 51 2 1:46.800 196.30km/h 21.206s
303. 06. +7 +7 Yokomama   Pat Madigan (P21) + 5:03.373 51 2 1:47.480 196.30km/h 21.651s
304. 06. -4 -4 Dunnolop   Asaad Nasimi (P5) + 5:03.406 51 2 1:47.317 196.30km/h 17.555s
305. 07. -1 -1 Yokomama   Juan Gonzalez (P5) + 5:03.510 51 2 1:46.382 196.29km/h 19.587s
306. 27. -6 -6 Badyear   Daniele Magnani (M2) + 5:03.777 50 2 1:46.711 196.28km/h 16.070s
307. 10. -5 -5 Yokomama   Krzysztof Wnuk (P23) + 5:03.909 51 2 1:46.021 196.28km/h 23.895s
308. 23. +4 +4 Badyear   Fabio Pereira (M5) + 5:04.074 50 1 1:47.077 196.27km/h 18.370s
309. 06. -3 -3 Dunnolop   Tony Oliver (P14) + 5:04.179 51 2 1:46.462 196.27km/h 16.462s
310. 09. -3 -3 Badyear   Maciej Młynek (P8) + 5:04.190 51 1 1:46.832 196.27km/h 18.525s
311. 10. -1 -1 Dunnolop   Vito Ruggio (P25) + 5:04.218 51 2 1:46.856 196.27km/h 20.382s
312. 05. +7 +7 Yokomama   Michell Coredeiro (P4) + 5:04.846 51 2 1:46.403 196.25km/h 19.071s
313. 07. +8 +8 Dunnolop   Jim Panoushs (P1) + 5:04.916 51 2 1:46.502 196.24km/h 22.931s
314. 07. -1 -1 Dunnolop   Gabor Csizmadia (P12) + 5:04.981 51 2 1:46.706 196.24km/h 21.449s
315. 08. -5 -5 Yokomama   Aditya Wirasanjaya (P24) + 5:05.385 51 2 1:46.472 196.23km/h 20.170s
316. 08. -1 -1 Dunnolop   Fábio Brito (P11) + 5:06.419 51 1 1:47.682 196.19km/h 22.650s
317. 08. +3 +3 Dunnolop   Jakab Zoltan (P1) + 5:06.435 51 2 1:47.380 196.19km/h 23.368s
318. 03. -1 -1 Dunnolop   Simone Rossi (P17) + 5:06.455 50 2 1:47.691 196.19km/h 17.143s
319. 08. -4 -4 Yokomama   Darek Kolodziejski (P5) + 5:06.928 51 2 1:46.605 196.17km/h 18.796s
320. 32. -5 -5 Badyear   Leandro Sereno7 (E) + 5:06.971 49 1 1:47.745 196.17km/h 15.298s
321. 33. Nuk ka ndryshim ±0 Hancock   Oliver Radna (E) + 5:06.989 49 2 1:46.796 196.17km/h 15.636s
322. 09. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Aleksej Sutkin (P5) + 5:07.117 51 2 1:46.373 196.17km/h 17.972s
323. 11. +18 +18 Contimental   Mark Van Daalen (P23) + 5:07.228 51 1 1:47.331 196.16km/h 25.673s
324. 09. -8 -8 Yokomama   Flavio Mendiković (P1) + 5:07.230 51 2 1:47.407 196.16km/h 19.067s
325. 23. -13 -13 Yokomama   Mateusz Górny (M1) + 5:07.527 50 2 1:46.779 196.15km/h 20.923s
326. 07. -1 -1 Yokomama   Raluca Tiuca (P22) + 5:07.788 51 2 1:46.225 196.14km/h 17.771s
327. 08. -3 -3 Badyear   Andrey Bolshakov (P22) + 5:08.013 51 2 1:46.080 196.13km/h 19.411s
328. 07. -3 -3 Yokomama   Mike Holm (P21) + 5:08.265 51 2 1:47.506 196.13km/h 19.082s
329. 08. +10 +10 Yokomama   Billy Van Der Merwe (P12) + 5:08.379 51 2 1:46.501 196.12km/h 17.997s
330. 07. -5 -5 Yokomama   Michał Poznański (P2) + 5:08.502 51 2 1:47.550 196.12km/h 21.697s
331. 06. -1 -1 Dunnolop   Zsolt Juhasz (P4) + 5:08.562 51 2 1:46.878 196.12km/h 19.815s
332. 09. -3 -3 Yokomama   Fabio Lopez (P24) + 5:08.576 51 2 1:47.145 196.12km/h 17.042s
333. 07. +1 +1 Dunnolop   Franco Sandoval (P10) + 5:08.697 51 2 1:47.391 196.11km/h 21.812s
334. 07. +9 +9 Yokomama   Pablo Borges (P4) + 5:09.044 51 2 1:46.795 196.10km/h 20.362s
335. 07. +4 +4 Yokomama   Caíke Kauling (P14) + 5:09.253 51 2 1:46.405 196.09km/h 19.217s
336. 08. +13 +13 Dunnolop   Mateusz Włodarczyk (P10) + 5:09.287 51 2 1:46.221 196.09km/h 19.940s
337. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Melissa Martin (A1) + 5:09.498 51 2 1:46.634 196.08km/h 20.891s
338. 05. +1 +1 Yokomama   Felix Österreicher (P16) + 5:09.900 51 2 1:46.684 196.07km/h 21.744s
339. 08. -1 -1 Yokomama   Vladimir Petrov (P21) + 5:09.979 51 2 1:47.815 196.07km/h 17.453s
340. 05. -1 -1 Yokomama   Gianluca Nanni (P18) + 5:10.861 51 2 1:47.006 196.04km/h 19.744s
341. 21. +8 +8 Yokomama   Guillaume Pages (M3) + 5:11.080 50 2 1:47.184 196.03km/h 16.915s
342. 10. -6 -6 Dunnolop   Chris Matso (P1) + 5:11.167 51 2 1:46.129 196.02km/h 21.925s
343. 22. +4 +4 Badyear   Markus Zrim (M3) + 5:11.310 50 2 1:46.470 196.02km/h 15.964s
344. 19. -7 -7 Badyear   Vitaliy Repetsky (M4) + 5:11.481 50 2 1:47.210 196.01km/h 17.393s
345. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Alfredo José (A43) + 5:11.733 51 2 1:46.040 196.01km/h 23.679s
346. 09. +1 +1 Yokomama   Rowie Halcon (P21) + 5:11.761 51 2 1:46.891 196.00km/h 19.691s
347. 09. -1 -1 Yokomama   Theo Poufinas (P9) + 5:11.846 51 2 1:47.389 196.00km/h 17.781s
348. 11. -1 -1 Yokomama   Juan Carlos Romero (P6) + 5:12.117 51 2 1:47.267 195.99km/h 19.343s
349. 10. -4 -4 Yokomama   Francesco Cairola (P21) + 5:12.232 51 2 1:46.722 195.99km/h 18.322s
350. 28. -1 -1 Dunnolop   Damian Zglinicki (M2) + 5:12.429 50 2 1:47.570 195.98km/h 14.078s
351. 09. +20 +20 Contimental   Gary Martyn (P12) + 5:12.458 51 2 1:46.113 195.98km/h 18.192s
352. 08. +3 +3 Yokomama   Barry Gregorick (P2) + 5:12.506 51 2 1:47.415 195.98km/h 22.913s
353. 08. -1 -1 Yokomama   Luis Ferreira (P13) + 5:12.737 51 2 1:46.581 195.97km/h 20.218s
354. 24. +4 +4 Yokomama   Gábor Safranyik (M1) + 5:12.868 50 2 1:47.481 195.97km/h 18.189s
355. 10. +2 +2 Yokomama   Collin Doyle (P15) + 5:13.050 51 2 1:46.617 195.96km/h 18.101s
356. 06. +19 +19 Yokomama   Valentino Receputi (P16) + 5:13.161 51 2 1:46.628 195.96km/h 18.656s
357. 20. -2 -2 Dunnolop   Adele Siracusa (M4) + 5:13.484 50 2 1:47.377 195.94km/h 18.580s
358. 23. +10 +10 Dunnolop   Marko Radakovic (M3) + 5:13.740 50 1 1:47.831 195.94km/h 17.421s
359. 06. -2 -2 Yokomama   Arnoldas Molis (P7) + 5:14.179 51 1 1:48.189 195.92km/h 27.047s
360. 10. +4 +4 Yokomama   Péter Suborits (P24) + 5:14.276 51 2 1:46.461 195.92km/h 20.739s
361. 09. -2 -2 Yokomama   Evaldas Ruseckas (P2) + 5:14.480 51 2 1:47.839 195.91km/h 17.216s
362. 07. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Juan Manuel Collova (P16) + 5:14.569 51 2 1:46.662 195.91km/h 19.276s
363. 12. -6 -6 Yokomama   Thomas Müntzer (P23) + 5:14.611 51 2 1:47.397 195.91km/h 17.899s
364. 08. +5 +5 Yokomama   Andrea Gaggino (P16) + 5:14.648 51 2 1:47.876 195.90km/h 20.632s
365. 10. +4 +4 Yokomama   Martin Zonca (P2) + 5:15.055 51 2 1:46.634 195.89km/h 19.031s
366. 10. +4 +4 Yokomama   Béla Hoffmann (P5) + 5:15.505 51 2 1:47.599 195.87km/h 23.321s
367. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Nuno Santos (A88) + 5:15.639 51 2 1:46.498 195.87km/h 23.569s
368. 11. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Ramón López (P5) + 5:15.895 51 2 1:47.267 195.86km/h 20.834s
369. 11. +12 +12 Badyear   Max Lucchesi (P2) + 5:15.931 51 1 1:47.665 195.86km/h 18.538s
370. 12. +1 +1 Yokomama   Jean-françois Canal (P5) + 5:15.956 51 2 1:47.350 195.86km/h 19.892s
371. 09. +4 +4 Yokomama   Tinie Lourens (P22) + 5:16.052 51 2 1:47.550 195.85km/h 19.996s
372. 25. -1 -1 Contimental   Mihail Morozov (M1) + 5:16.362 50 3 1:45.766 195.84km/h 15.241s
373. 10. -7 -7 Dunnolop   Fabio Corio (P12) + 5:16.486 51 3 1:46.536 195.84km/h 17.973s
374. 24. +3 +3 Hancock   Diego Mahecha (M3) + 5:16.590 50 2 1:47.648 195.84km/h 16.245s
375. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Kevin Fortin (A77) + 5:17.010 51 2 1:46.991 195.82km/h 23.076s
376. 25. -7 -7 Yokomama   Edwin Silva (M3) + 5:17.137 50 2 1:46.981 195.82km/h 19.919s
377. 10. +11 +11 Contimental   Τhodoris Palaskas (P8) + 5:17.152 51 2 1:46.689 195.82km/h 20.123s
378. 08. -5 -5 Yokomama   Ricardo Freitas (P4) + 5:17.364 51 2 1:47.435 195.81km/h 22.672s
379. 09. +5 +5 Yokomama   Jonathan Beagles (P16) + 5:17.409 51 2 1:47.339 195.81km/h 20.286s
380. 11. -1 -1 Yokomama   Andre Ramos (P25) + 5:17.440 51 2 1:47.135 195.81km/h 23.129s
381. 09. -7 -7 Hancock   Stuart Foster (P4) + 5:17.775 51 2 1:47.321 195.79km/h 24.183s
382. 12. -5 -5 Dunnolop   Jussi Mäenpää (P6) + 5:18.196 51 2 1:47.536 195.78km/h 21.600s
383. 34. -2 -2 Yokomama   Ivan Andjelic (E) + 5:18.266 48 2 1:47.421 195.78km/h 22.141s
384. 11. +11 +11 Contimental   Marian Nedelcu (P15) + 5:18.330 51 2 1:47.539 195.78km/h 17.944s
385. 09. +13 +13 Contimental   Vladimir Viktorovich (P13) + 5:18.370 51 1 1:47.652 195.77km/h 25.403s
386. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   John Stovall (A11) + 5:18.390 51 2 1:46.725 195.77km/h 22.701s
387. 26. -11 -11 Yokomama   Ivan Silva (M3) + 5:18.431 50 2 1:47.524 195.77km/h 15.745s
388. 04. +4 +4 Dunnolop   Erika Csomay (P17) + 5:18.537 50 2 1:46.491 195.77km/h 20.262s
389. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Matthias Scharrer (A41) + 5:18.560 51 2 1:47.459 195.77km/h 24.769s
390. 11. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Anderson Picagli (P24) + 5:19.057 51 1 1:47.014 195.75km/h 18.955s
391. 01. +1 +1 Pipirelli   Philip Burgess (A8) + 5:19.220 51 2 1:47.431 195.74km/h 22.684s
392. 27. -2 -2 Badyear   Eduardo Sanchez Carenzo (M3) + 5:19.240 50 2 1:47.840 195.74km/h 18.177s
393. 10. -2 -2 Badyear   Tim Sewell (P16) + 5:19.407 51 2 1:47.242 195.74km/h 22.516s
394. 11. -7 -7 Dunnolop   Martin Pospíšil (P16) + 5:19.791 51 2 1:47.534 195.72km/h 22.024s
395. 24. +11 +11 Badyear   Bartosz Otworowski (M5) + 5:19.934 50 1 1:47.510 195.72km/h 16.883s
396. 25. +1 +1 Badyear   Adam Szabo (M5) + 5:20.993 50 1 1:46.977 195.68km/h 20.410s
397. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Jarosław Nowacki (A20) + 5:21.086 51 2 1:47.615 195.68km/h 24.300s
398. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Wayne Edwards (A63) + 5:21.489 51 2 1:46.995 195.67km/h 20.404s
399. 12. -1 -1 Dunnolop   Adriano Barbosa (P16) + 5:21.494 51 2 1:46.481 195.67km/h 16.592s
400. 09. +2 +2 Contimental   Michael Beltramelli (P20) + 5:21.540 50 1 1:47.537 195.66km/h 23.401s
401. 10. +4 +4 Yokomama   Klas Britse (P20) + 5:21.675 50 2 1:46.980 195.66km/h 19.861s
402. 09. +9 +9 Contimental   Danismar Limoeiro (P11) + 5:22.228 51 2 1:46.481 195.64km/h 21.488s
403. 10. -1 -1 Yokomama   Eduardo Casagrande (P4) + 5:22.290 51 2 1:47.673 195.64km/h 16.920s
404. 13. -5 -5 Yokomama   Andreas Stangenberger (P23) + 5:22.295 50 2 1:46.595 195.64km/h 19.399s
405. 14. +9 +9 Contimental   Andrej Fülöp (P23) + 5:22.765 50 1 1:46.821 195.62km/h 25.946s
406. 13. +8 +8 Contimental   Danilo Alberghetti (P16) + 5:22.881 51 1 1:47.482 195.62km/h 21.319s
407. 10. +5 +5 Yokomama   José Pinat (P19) + 5:22.916 51 2 1:46.479 195.62km/h 17.348s
408. 21. +8 +8 Badyear   Apostolis Goutzos (M4) + 5:22.966 50 2 1:47.489 195.61km/h 14.646s
409. 06. -1 -1 Yokomama   Lorenzo Vallesi (P3) + 5:23.033 51 3 1:47.270 195.61km/h 19.948s
410. 35. -22 -22 Badyear   Paweł Zaburski (E) + 5:23.078 48 3 1:45.281 195.61km/h 18.916s
411. 13. -5 -5 Dunnolop   Liudvikas Selmistraitis (P5) + 5:23.572 51 2 1:47.774 195.59km/h 23.746s
412. 15. -4 -4 Contimental   Lubomír Zacpal (P23) + 5:23.762 50 2 1:46.796 195.59km/h 22.496s
413. 12. -1 -1 Yokomama   Ignacio Belatti (P15) + 5:23.920 51 2 1:47.487 195.58km/h 20.867s
414. 09. +10 +10 Dunnolop   Vitor Novo (P10) + 5:24.282 51 2 1:47.754 195.57km/h 17.683s
415. 26. -3 -3 Contimental   Lovász Tibor (M1) + 5:24.294 50 1 1:48.183 195.57km/h 20.610s
416. 11. +8 +8 Yokomama   Fermin Fontan (P19) + 5:24.469 51 2 1:46.894 195.56km/h 17.421s
417. 11. -1 -1 Dunnolop   Christian Aunkofer (P1) + 5:24.478 51 2 1:47.621 195.56km/h 17.421s
418. 10. -6 -6 Contimental   José Bolívar (P10) + 5:24.584 51 3 1:47.152 195.56km/h 18.427s
419. 12. -3 -3 Yokomama   Joel Trekane (P1) + 5:24.634 51 2 1:47.335 195.56km/h 19.857s
420. 10. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Alessio Vagnoni (P22) + 5:24.724 50 2 1:46.364 195.55km/h 18.055s
421. 10. -8 -8 Contimental   Roland Jakobsson (P9) + 5:24.764 51 3 1:47.181 195.55km/h 22.713s
422. 10. -1 -1 Yokomama   Sławomir Dudzinski (P13) + 5:24.865 51 2 1:47.354 195.55km/h 25.852s
423. 11. +9 +9 Yokomama   Ryan Tyrrell (P10) + 5:24.887 51 2 1:47.296 195.55km/h 22.628s
424. 08. -2 -2 Yokomama   Leo Fischetti (P14) + 5:24.889 51 2 1:46.941 195.55km/h 22.659s
425. 16. +1 +1 Yokomama   Federico Mecacci (P23) + 5:24.935 50 2 1:46.415 195.55km/h 15.695s
426. 09. +9 +9 Dunnolop   Alex Jabbour (P14) + 5:25.064 51 2 1:47.297 195.54km/h 21.081s
427. 13. +4 +4 Dunnolop   Sam Hardwick (P6) + 5:25.357 51 2 1:46.677 195.53km/h 19.810s
428. 26. -13 -13 Yokomama   Joelson Gonçalves (M5) + 5:25.445 50 2 1:47.724 195.53km/h 15.955s
429. 12. -3 -3 Yokomama   Stephane Verly (P2) + 5:25.463 51 2 1:47.288 195.53km/h 19.531s
430. 11. -6 -6 Yokomama   Igor Kovalchuk (P21) + 5:25.623 51 2 1:47.392 195.52km/h 20.514s
431. 12. +13 +13 Yokomama   Akroamidis Nikos (P25) + 5:25.979 51 2 1:46.956 195.51km/h 19.241s
432. 22. -2 -2 Badyear   Sinan Bahadir (M4) + 5:26.117 50 2 1:46.558 195.51km/h 19.463s
433. 11. +10 +10 Yokomama   Martin Granö (P20) + 5:26.178 50 2 1:47.249 195.50km/h 18.798s
434. 11. -4 -4 Yokomama   Heversson Amorim (P22) + 5:26.353 50 2 1:46.746 195.50km/h 19.354s
435. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Josh Clark (A80) + 5:26.523 51 2 1:47.023 195.49km/h 22.390s
436. 12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Mikael Lejonhjärta (P24) + 5:26.697 51 2 1:47.273 195.49km/h 24.530s
437. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Toto Soave (A73) + 5:26.723 51 2 1:46.908 195.48km/h 24.878s
438. 11. -4 -4 Dunnolop   Zoltán Zsifkó (P4) + 5:26.805 51 2 1:47.985 195.48km/h 17.219s
439. 13. +17 +17 Yokomama   Fabrizio Rotter (P15) + 5:26.912 51 2 1:47.076 195.48km/h 20.321s
440. 14. +7 +7 Dunnolop   Levente Palvolgyi (P6) + 5:27.738 51 2 1:47.254 195.45km/h 19.518s
441. 14. -5 -5 Yokomama   Timo Suvikunnas (P15) + 5:27.800 51 2 1:47.588 195.45km/h 19.001s
442. 29. +6 +6 Contimental   Pablo Di Pietro (M2) + 5:27.905 50 1 1:47.710 195.44km/h 30.297s
443. 11. +10 +10 Dunnolop   Wendell Kill (P12) + 5:27.941 51 2 1:47.075 195.44km/h 16.922s
444. 28. +6 +6 Yokomama   Alexander Kunze (M3) + 5:28.034 49 2 1:47.602 195.44km/h 14.848s
445. 07. +11 +11 Contimental   József Szabó (P3) + 5:28.044 51 2 1:47.092 195.44km/h 24.263s
446. 10. -3 -3 Yokomama   Fanda Medovy (P14) + 5:28.947 51 2 1:47.354 195.41km/h 18.955s
447. 15. -3 -3 Yokomama   Richard Robin Paukson (P6) + 5:29.062 51 3 1:46.740 195.40km/h 16.919s
448. 12. -10 -10 Dunnolop   Damian Mikuszewski (P21) + 5:29.090 51 2 1:47.137 195.40km/h 21.337s
449. 13. +10 +10 Yokomama   Kyriakos Panousis (P1) + 5:29.150 51 2 1:46.600 195.40km/h 19.294s
450. 23. +3 +3 Yokomama   Stefan Stillhart (M4) + 5:29.384 50 2 1:46.363 195.39km/h 16.831s
451. 14. -9 -9 Dunnolop   Daniele Bontempo (P1) + 5:29.457 51 2 1:47.350 195.39km/h 22.552s
452. 15. -1 -1 Yokomama   David Fuchs (P1) + 5:29.476 51 2 1:47.669 195.39km/h 19.866s
453. 13. +6 +6 Dunnolop   Michele Miksche (P24) + 5:29.775 51 2 1:46.481 195.38km/h 18.004s
454. 11. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Rem Jürgenson (P8) + 5:29.842 51 2 1:47.927 195.38km/h 19.156s
455. 16. +7 +7 Yokomama   Alex Nikodem-Wing (P6) + 5:30.313 51 2 1:47.873 195.36km/h 22.464s
456. 05. +1 +1 Yokomama   Balázs Horváth (P17) + 5:30.525 50 2 1:46.821 195.35km/h 17.081s
457. 14. -5 -5 Yokomama   Pedro Henrique (P24) + 5:30.535 51 2 1:48.216 195.35km/h 17.760s
458. 12. +6 +6 Yokomama   Hans Van Ransbeeck (P10) + 5:30.545 51 2 1:46.966 195.35km/h 17.316s
459. 15. -5 -5 Yokomama   Tolis Nasios (P24) + 5:30.562 51 2 1:47.362 195.35km/h 24.263s
460. 07. +2 +2 Yokomama   Michael Franks (P7) + 5:30.567 51 2 1:46.494 195.35km/h 18.864s
461. 13. +3 +3 Contimental   Gergely Kondár (P10) + 5:30.763 51 2 1:47.085 195.34km/h 20.610s
462. 12. +12 +12 Yokomama   Cem Özdemir (P19) + 5:30.893 51 2 1:46.977 195.34km/h 17.008s
463. 14. -5 -5 Yokomama   Adam Domaszewski (P16) + 5:31.050 51 2 1:46.992 195.33km/h 21.538s
464. 01. +4 +4 Pipirelli   Wagner Miranda (A54) + 5:31.197 51 2 1:47.164 195.33km/h 23.946s
465. 30. -4 -4 Yokomama   Martin Frei (M2) + 5:31.417 50 2 1:47.165 195.32km/h 18.767s
466. 14. -1 -1 Yokomama   Przemysław Dziubała (P10) + 5:31.446 51 2 1:46.933 195.32km/h 18.473s
467. 13. +4 +4 Badyear   Michael Jones (P25) + 5:31.512 51 2 1:47.172 195.32km/h 17.925s
468. 08. +5 +5 Yokomama   Ivan Salfa (P3) + 5:31.759 51 2 1:47.749 195.31km/h 19.423s
469. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Robert Lee (A32) + 5:31.761 51 2 1:46.794 195.31km/h 21.276s
470. 15. +20 +20 Dunnolop   Thomas Geißler (P15) + 5:31.966 51 2 1:47.624 195.30km/h 17.689s
471. 24. -7 -7 Yokomama   Elias Aranda (M4) + 5:32.041 50 2 1:47.623 195.30km/h 19.831s
472. 14. -1 -1 Yokomama   Daniel Caillaux (P25) + 5:32.049 51 2 1:46.710 195.30km/h 21.274s
473. 13. -3 -3 Yokomama   Gary Mullins (P19) + 5:32.189 51 2 1:47.165 195.30km/h 18.222s
474. 25. -4 -4 Badyear   Sean Hillier (M4) + 5:32.247 50 1 1:47.689 195.29km/h 20.535s
475. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Aziz Can Yücel (A5) + 5:32.357 51 2 1:46.760 195.29km/h 21.763s
476. 11. +1 +1 Yokomama   Paulo Morgado (P14) + 5:32.447 51 2 1:47.548 195.29km/h 24.580s
477. 13. +4 +4 Yokomama   Manuel Muench (P21) + 5:32.588 51 2 1:47.900 195.28km/h 18.277s
478. 31. -6 -6 Contimental   Danilo Vettori (M2) + 5:32.590 50 2 1:47.199 195.28km/h 20.864s
479. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Richard Molyneaux (A31) + 5:32.822 51 2 1:46.911 195.27km/h 25.451s
480. 01. +1 +1 Pipirelli   Italo Portugal (A64) + 5:32.848 51 2 1:47.143 195.27km/h 21.289s
481. 12. +3 +3 Yokomama   Maurizio Illuminati (P20) + 5:32.865 50 2 1:47.294 195.27km/h 19.662s
482. 17. +7 +7 Avonn   Donatas Paplauskas (P23) + 5:33.182 50 1 1:47.356 195.26km/h 24.327s
483. 02. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Elzudin Vunic (A63) + 5:33.214 51 2 1:47.688 195.26km/h 23.350s
484. 11. +9 +9 Contimental   Erasmo Cardona (P13) + 5:33.514 50 2 1:47.771 195.25km/h 18.108s
485. 02. -1 -1 Pipirelli   Stefano Fort (A64) + 5:33.620 51 2 1:47.639 195.25km/h 20.397s
486. 02. +1 +1 Pipirelli   Sharma Vivek (A73) + 5:33.627 51 2 1:46.906 195.25km/h 21.190s
487. 12. -5 -5 Yokomama   Ronaldo Serafim (P12) + 5:33.895 51 2 1:47.644 195.24km/h 19.295s
488. 15. +13 +13 Yokomama   Anatoli Pavlov (P16) + 5:34.350 51 2 1:47.131 195.22km/h 20.264s
489. 12. +5 +5 Yokomama   Pero Daničić (P14) + 5:34.396 51 2 1:46.527 195.22km/h 22.152s
490. 14. +15 +15 Contimental   Adrian Demian-Groza (P19) + 5:34.466 51 1 1:47.260 195.22km/h 21.951s
491. 12. +3 +3 Yokomama   Yassine Ben Rajeb (P13) + 5:34.515 50 2 1:47.698 195.21km/h 21.298s
492. 13. +3 +3 Dunnolop   Ezequiel Palletti (P14) + 5:34.519 51 2 1:47.796 195.21km/h 18.087s
493. 16. +2 +2 Yokomama   Diego Borçoi (P15) + 5:34.623 51 1 1:48.117 195.21km/h 28.243s
494. 16. +6 +6 Yokomama   Carlos Louzeiro (P16) + 5:34.796 51 2 1:46.475 195.21km/h 20.179s
495. 16. +1 +1 Dunnolop   Andrea Frenna (P1) + 5:35.001 51 2 1:48.056 195.20km/h 20.652s
496. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Jose Pedro (A57) + 5:35.218 51 2 1:47.850 195.19km/h 21.880s
497. 12. -2 -2 Yokomama   Wijus Baltramaitis (P8) + 5:35.294 51 2 1:47.140 195.19km/h 20.701s
498. 13. -7 -7 Yokomama   László Székelyhidi (P13) + 5:35.494 50 2 1:47.862 195.18km/h 23.952s
499. 01. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Jaime Santos (A71) + 5:35.682 51 2 1:48.192 195.17km/h 21.013s
500. 08. +2 +2 Dunnolop   Joaquim Ribeiro (P7) + 5:35.875 51 2 1:47.692 195.17km/h 22.909s