Përmbledhja e garës (Pistë: Zolder | Sezon: 47 | Gara: 7 | Grupi: Elite)

Sezon:  Gara:

Zgjidh Nje Grup Tjeter:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. +2 +2 Bridgerock   Vsevolod Demydov2 1h28:40.433 70 3 1:09.931 201.84km/h 13.021s
02. Nuk ka ndryshim ±0 Michelini   Leandro Sereno6 + 20.821 70 2 1:10.475 201.05km/h 11.513s
03. +1 +1 Michelini   Christos Bobolis + 55.099 70 2 1:10.805 199.77km/h 15.065s
04. -3 -3 Michelini   Roland Postle3 + 55.729 70 3 1:10.289 199.75km/h 12.022s
05. +7 +7 Contimental   Daniel Nikolov + 57.281 70 2 1:09.999 199.69km/h 17.932s
06. +3 +3 Michelini   Ilya Vilkov + 1:06.985 70 2 1:11.013 199.33km/h 18.348s
07. -1 -1 Michelini   Zdenek Hladik3 + 1:07.575 70 2 1:10.760 199.31km/h 17.931s
08. +16 +16 Contimental   Junior Almeida + 1:15.929 69 2 1:10.150 199.00km/h 16.348s
09. +17 +17 Badyear   Aleksej Sutkin + 1:28.788 69 2 1:11.599 198.53km/h 15.544s
10. +12 +12 Dunnolop   Nick Tsagarakis + 1:29.164 69 2 1:11.100 198.51km/h 15.812s
11. +2 +2 Contimental   Devashis Tamhane + 1:30.151 69 3 1:09.653 198.48km/h 17.593s
12. -7 -7 Michelini   Jan Pavlicek + 1:35.592 69 3 1:10.476 198.28km/h 15.174s
13. +2 +2 Dunnolop   Frederico Neves1 + 1:36.276 69 3 1:10.934 198.25km/h 11.417s
14. -3 -3 Dunnolop   Alexey Manukalov + 1:42.733 69 3 1:10.875 198.02km/h 16.577s
15. -7 -7 Michelini   Apostolis Goutzos + 1:45.019 69 3 1:10.879 197.93km/h 16.550s
16. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Alexander Kunze + 1:58.418 69 3 1:10.135 197.45km/h 21.082s
17. -7 -7 Michelini   Mario Lorenz + 2:08.021 69 3 1:10.611 197.10km/h 20.246s
18. +11 +11 Contimental   Andrian Naidenov + 2:24.230 68 3 1:10.160 196.51km/h 18.555s
19. -1 -1 Hancock   Daniel Comalada + 2:25.246 68 3 1:10.856 196.48km/h 12.425s
20. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Theodosis Vogiatzis + 2:33.972 68 3 1:11.472 196.16km/h 15.704s
21. +4 +4 Contimental   Vladimir Danilin + 2:34.493 68 3 1:10.396 196.15km/h 18.135s
22. +9 +9 Badyear   Joao Barbosa + 2:51.710 68 3 1:11.915 195.53km/h 18.524s
23. -2 -2 Badyear   Pedro Nazaré + 3:03.451 68 3 1:11.862 195.11km/h 13.830s
24. +3 +3 Dunnolop   Andreas Weilemann + 3:06.186 68 3 1:10.930 195.02km/h 23.008s
25. +7 +7 Hancock   Kiran Patel + 3:06.916 68 3 1:10.932 194.99km/h 17.145s
26. +4 +4 Badyear   Mihail Morozov + 3:12.169 68 1 1:13.888 194.80km/h 20.976s
27. +1 +1 Dunnolop   Florencia Caro + 3:27.088 68 4 1:11.132 194.28km/h 14.064s
28. +6 +6 Dunnolop   Shersh Khandelwal + 3:27.886 68 3 1:11.464 194.25km/h 19.965s
29. +4 +4 Contimental   Serguei Baranovski + 3:48.623 67 1 1:13.457 193.52km/h 15.590s
30. -23 -23 Hancock   Stefan Wenke + 4:05.035 67 4 1:10.891 192.95km/h 17.783s
31. -17 -17 Contimental   Nikolay Borzenkov + 4:40.723 66 3 1:09.721 191.72km/h 17.754s
32. -9 -9 Dunnolop   Jarek Rychlicki + 4:57.608 66 2 1:10.737 191.15km/h 17.375s
33. +3 +3 Pipirelli   Theo Panag + 6:36.367 65 3 1:14.608 187.85km/h 16.724s
34. +4 +4 Pipirelli   Toni Söyrinki + 6:37.221 65 3 1:14.639 187.82km/h 20.168s
35. -16 -16 Hancock   Sujay Warrier + 6:40.970 65 2 1:11.420 187.70km/h 20.264s
36. +1 +1 Pipirelli   Gediminas Sarocka + 6:55.378 65 3 1:14.827 187.22km/h 19.985s
37. +2 +2 Pipirelli   Choves Correa + 8:03.923 64 1 1:14.260 185.01km/h 21.313s
38. -21 -21 Dunnolop   Damian Zglinicki + 8:06.501 64 2 1:13.562 184.93km/h 19.515s
E pa klasifikuar
39. -4 -4 Dunnolop   Sergey Sergeev Problemet teknike 48 2 1:17.471    18.329s