Grand Prix Racing Online Forum > Foreign language forum > Ελλαδάρα!!!!!!! 'Οποιοι Ελληνες παίζουν στο GPRO!!! (Greece) Voeg dit onderwerp toe aan je negeerlijst Voeg dit onderwerp toe aan je volglijst
Pagina « 1 2 3 ... 88 [8990 ... 115 116 117 » Ga naar pagina:
Auteur Onderwerp: Ελλαδάρα!!!!!!! 'Οποιοι Ελληνες παίζουν στο GPRO!!! (Greece) 3483 antwoorden
Stathis Karakitsos
(Groep Rookie - 48)



Berichten: 89
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2641 geplaatst Mei 8 2014, 16:09:06 Quote 
Quote ( Mitsos Papadoulis @ May 8th 2014,13:40:20 )

Κανε αποτυχημενο τεστ πιστοποιησης οσες φορες χρειαστει μεχρι να πας -15Μ. Να ξερεις ομως πως με αρνητικο υπολοιπο δεν θα μπορεις να ανανεωσεις το συμβολαιο του

εχεις δικιο,σεν το σκεφτηκα αυτο,αν το παω -15μ. δεν θα μπορω να του κανω ανανεωση,υπαρχει καποιοσ αλλοσ τροποσ να ριξω το ΜΟ απο 88 στα 85 για να του κανω ανανεωση?
Mitsos Papadoulis
(Groep Amateur - 56)


Berichten: 40
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2642 geplaatst Mei 8 2014, 16:31:57 Quote 
Αν εχεις συμβολαιο για τουλαχιστον 2 αγωνες, κανε πολλα πιτ στοπ να βγεις τελευταιος και μετα αν εχει ακομα κινητρο κανε του μια προπονηση στην αντοχη που ριχνει κι αλλο το κινητρο. Βαλε σε αυτον τον αγωνα πολυ μαλακά λάστιχα μηπως παρεις την πολ, βαλε χαμηλά ρισκα και κανε 6-7 πιτ στοπ.
Stathis Karakitsos
(Groep Rookie - 48)



Berichten: 89
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2643 geplaatst Mei 8 2014, 16:34:13 Quote 
Quote ( Mitsos Papadoulis @ May 8th 2014,16:31:57 )

Αν εχεις συμβολαιο για τουλαχιστον 2 αγωνες, κανε πολλα πιτ στοπ να βγεις τελευταιος και μετα αν εχει ακομα κινητρο κανε του μια προπονηση στην αντοχη που ριχνει κι αλλο το κινητρο. Βαλε σε αυτον τον αγωνα πολυ μαλακά λάστιχα μηπως παρεις την πολ, βαλε χαμηλά ρισκα και κανε 6-7 πιτ στοπ.

οκ σε ευχαριστω.
Panayiotis Sev
(Groep Amateur - 115)


Berichten: 28
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2644 geplaatst Mei 8 2014, 21:03:37 (laatst aangepast Mei 8 2014, 21:08:24 door Panayiotis Sev) Quote 
καλησπερα ......
Andréas Tikhálas
(Groep Rookie - 405)


Berichten: 2
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2645 geplaatst Mei 9 2014, 20:20:12 Quote 
Παιδια το game ειναι free ετσι??Επισης ενδιαφερομαι για μεντορα
Yiórgos Siimitrás
(Groep Rookie - 240)


Berichten: 1
  Land:
Cyprus 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2646 geplaatst Mei 9 2014, 20:34:34 Quote 
Φοβερο παιχνιδι
Stathis Karakitsos
(Groep Rookie - 48)



Berichten: 89
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2647 geplaatst Mei 9 2014, 23:45:12 Quote 
μπορει καποιος να μου πει σιγουρα τι γινετε με τον οδηγο?δηλαδη αν εγω παρω εναν οδηγο με ΜΟ 85 και του κανω συμβολαιο για 17 αγωνες,τι θα γινει με την καινουργια χρονια που ο οδηγοσ αυτοσ θα εχει φτασει ΜΟ 95πχ,θα τον κρατησω για την νεα χρονια γιατι του εχω ακομα συμβολαιο?η θα φυγει και θα πρεπει με την νεα χρονια να εχω ΑΛΛΟ οδηγο στον πρωτο αγωνα με ΜΕΧΡΙ 85 ΜΟ?ασ μου πει καποιοσ με σιγουρια,ευχαριστω.
Okrim Valor
(Groep Amateur - 39)



Berichten: 35
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2648 geplaatst Mei 10 2014, 11:21:47 Quote 
Όσο έχει συμβόλαιο με εσένα θα τον έχεις και την επόμενη σεζόν ΜΟΝΟ αν έχει το ΜΟ στο 85. Δηλαδή τελειώνει δεν τελειώνει το συμβόλαιο στη Rookie ο οδηγός φεύγει αν είναι πάνω από ΜΟ 85.
Αυτό ισχύει στη Rookie μόνο.
Mitsos Papadoulis
(Groep Amateur - 56)


Berichten: 40
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2649 geplaatst Mei 10 2014, 11:27:37 Quote 
Quote ( Okrim Valor @ May 10th 2014,11:21:47 )

Όσο έχει συμβόλαιο με εσένα θα τον έχεις και την επόμενη σεζόν ΜΟΝΟ αν έχει το ΜΟ στο 85. Δηλαδή τελειώνει δεν τελειώνει το συμβόλαιο στη Rookie ο οδηγός φεύγει αν είναι πάνω από ΜΟ 85.
Αυτό ισχύει στη Rookie μόνο.


Τι εννοεις "ισχύει στη Rookie μόνο"? Στη Amateur δηλαδή, αν ο οδηγός στο τέλος της χρονιάς έχει ΜΟ πάνω από 110, δε θα φύγει?
Takis Bekris
(Groep Amateur - 24)


Berichten: 276
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2650 geplaatst Mei 10 2014, 13:08:29 Quote 
Quote ( Mitsos Papadoulis @ May 10th 2014,11:27:37 )

Τι εννοεις "ισχύει στη Rookie μόνο"? Στη Amateur δηλαδή, αν ο οδηγός στο τέλος της χρονιάς έχει ΜΟ πάνω από 110, δε θα φύγει?


Ναι, στην αματεουρ δεν θα φυγει. Αν ριξεις μια γρηγορη ματια θα δεις οδηγους με 130-140 στο αματεουρ.

Στο ρουκι τον χανεις λογω του reset που συμβαινει για να ειναι ολοι ισοι (νεοεισερχομενοι και παλιοι) Βεβαια και παλι ισοτητα δεν υπαρχει καθως οι πιο εμπειροι υπερτερουν οπως και να χει.

Τεσπα με επιασε φλυαρια.



Για να βοηθησω τον φιλο Σταθη, ο πιο αποτελεσματικος τρπος να μπορεσεις να ριξεις τον οδηγο σου για να τον κρατησεις και του χρονου εφοσον εχεις συμβολαιο με αυτον ειναι να του ριξεις το κινητρο στο 0 πηγαινοντας στα -15Μ χρηματα.


ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!!!!

1) Αυτο το κανεις μονο αν εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι το κινητρο που εχει ο οδηγος αντιστοιχει σε αρκετες μοναδες ΜΟ ωστε να μπορεσει να πεσει κατω απο 85.

π.χ. περισσοτερες μοναδες ΜΟ θα χασει ενας οδηγος οταν εχει 200 κινητρο απο οτι ενας που εχει 50.


Αν οδηγος σου (εχει φτασει να) ειναι πανω απο 85 χωρις να υπολογιζεις το κινητρο του τοτε δεν μπορεις να κανεις (σχεδον) τπτ. Βρες αλλον απο τωρα για την επομενη σεζον.


2) Αυτο θα πρεπει να το κανεις στον τελευταιο αγωνα γιατι αλλιως θα αρχισει να ξανα αποκτα κινητρο απο τους επομενους αγωνες.

3) Μετα και το τελος του τελευταιου αγωνα θα πρεπει να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα εισαι ακομα κατω απο -15Μ γιατι αλλιως ο οδηγος σου μπορει να παρει κινητρο απο αυτον τον τελευταιο αγωνα και να παει 86 (κουνησου απο τη θεση σου). Το εχω δει να συμβαινει. Οποτε το πιο ασφαλες ειναι να εχεις παει -24,-25 πριν τον τελευταιο αγωνα.



Αυτο το -15 εχεις την πολυτελεια να το κανεις μονο στο ρουκι. Οπουδηποτε αλλου ειναι καταστροφικο και χρησιμοποιουνται οι αλλοι τροποι που αναφερονται παραπανω (κακα αποτελεσματα) για να ριξεις το κινητρο.
George Ellis
(Groep Rookie - 219)


Berichten: 3
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2651 geplaatst Mei 10 2014, 15:43:06 Quote 
Παιδια να ρωτησω αν και δεν το εψαξα προσπαθω να βελτιώσω την αποδοτικοτητα-αυτοσυγκεντρωση-στρες του προσωπικου των εγκαταστάσεων αλλά δεν μου δινεται η δυνατότητα να το κάνω, ισως επειδη απο την αρχη της σεζον δεν παρακολοθούσα;... ή εχω κανει καμια λαλακια...
Stathis Karakitsos
(Groep Rookie - 48)



Berichten: 89
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2652 geplaatst Mei 10 2014, 17:55:49 Quote 
Quote ( Okrim Valor @ May 10th 2014,11:21:47 )

Όσο έχει συμβόλαιο με εσένα θα τον έχεις και την επόμενη σεζόν ΜΟΝΟ αν έχει το ΜΟ στο 85. Δηλαδή τελειώνει δεν τελειώνει το συμβόλαιο στη Rookie ο οδηγός φεύγει αν είναι πάνω από ΜΟ 85.
Αυτό ισχύει στη Rookie μόνο.
Quote ( Takis Bekris @ May 10th 2014,13:08:29 )

Quote ( Mitsos Papadoulis @ May 10th 2014,11:27:37 )

Τι εννοεις "ισχύει στη Rookie μόνο"? Στη Amateur δηλαδή, αν ο οδηγός στο τέλος της χρονιάς έχει ΜΟ πάνω από 110, δε θα φύγει?

Ναι, στην αματεουρ δεν θα φυγει. Αν ριξεις μια γρηγορη ματια θα δεις οδηγους με 130-140 στο αματεουρ.

Στο ρουκι τον χανεις λογω του reset που συμβαινει για να ειναι ολοι ισοι (νεοεισερχομενοι και παλιοι) Βεβαια και παλι ισοτητα δεν υπαρχει καθως οι πιο εμπειροι υπερτερουν οπως και να χει.

Τεσπα με επιασε φλυαρια.



Για να βοηθησω τον φιλο Σταθη, ο πιο αποτελεσματικος τρπος να μπορεσεις να ριξεις τον οδηγο σου για να τον κρατησεις και του χρονου εφοσον εχεις συμβολαιο με αυτον ειναι να του ριξεις το κινητρο στο 0 πηγαινοντας στα -15Μ χρηματα.


ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!!!!!

1) Αυτο το κανεις μονο αν εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι το κινητρο που εχει ο οδηγος αντιστοιχει σε αρκετες μοναδες ΜΟ ωστε να μπορεσει να πεσει κατω απο 85.

π.χ. περισσοτερες μοναδες ΜΟ θα χασει ενας οδηγος οταν εχει 200 κινητρο απο οτι ενας που εχει 50.


Αν οδηγος σου (εχει φτασει να) ειναι πανω απο 85 χωρις να υπολογιζεις το κινητρο του τοτε δεν μπορεις να κανεις (σχεδον) τπτ. Βρες αλλον απο τωρα για την επομενη σεζον.


2) Αυτο θα πρεπει να το κανεις στον τελευταιο αγωνα γιατι αλλιως θα αρχισει να ξανα αποκτα κινητρο απο τους επομενους αγωνες.

3) Μετα και το τελος του τελευταιου αγωνα θα πρεπει να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα εισαι ακομα κατω απο -15Μ γιατι αλλιως ο οδηγος σου μπορει να παρει κινητρο απο αυτον τον τελευταιο αγωνα και να παει 86 (κουνησου απο τη θεση σου). Το εχω δει να συμβαινει. Οποτε το πιο ασφαλες ειναι να εχεις παει -24,-25 πριν τον τελευταιο αγωνα.



Αυτο το -15 εχεις την πολυτελεια να το κανεις μονο στο ρουκι. Οπουδηποτε αλλου ειναι καταστροφικο και χρησιμοποιουνται οι αλλοι τροποι που αναφερονται παραπανω (κακα αποτελεσματα) για να ριξεις το κινητρο.


πραγματικα σασ ευχαριστω και τουσ 2,καταλαβα τι πρεπει να κανω με τον οδηγο.μια ερωτηση[αλλη μια δηλαδη],εβαλα το προγραμμα που σου κρατα τα δεδομενα απο τουσ αγωνεσ που κανεισ,ειναι κατι που πρεπει να ξερω για αυτο?
Okrim Valor
(Groep Amateur - 39)



Berichten: 35
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2653 geplaatst Mei 11 2014, 02:30:54 Quote 
Το πρόγραμμα είναι καλό, κρατάει τα πάντα και βοηθάει πολύ να έχεις δεδομένα από προηγούμενες σεζόν.

Quote ( George Ellis @ May 10th 2014,15:43:06 )

Παιδια να ρωτησω αν και δεν το εψαξα προσπαθω να βελτιώσω την αποδοτικοτητα-αυτοσυγκεντρωση-στρες του προσωπικου των εγκαταστάσεων αλλά δεν μου δινεται η δυνατότητα να το κάνω, ισως επειδη απο την αρχη της σεζον δεν παρακολοθούσα;... ή εχω κανει καμια λαλακια...


Υπάρχει ένα όριο ανάλογα με το επίπεδο των εγκαταστάσεων για το πόσο πολύ μπορείς να προπονήσεις το προσωπικό. Ίσος να έχεις φτάσει σε αυτό το σημείο ή στο ρουκι δεν μπορείς.

Το μονό που μπορείς να κάνεις είναι να αναβαθμίσεις το προπονητικό κέντρο Pitstop και να εύχεσαι για καλά pitstops στο ρουκι, μην ξοδευεις σε άλλα πράγματα διότι χάνεις χρήματα. Είναι σημαντικό να κάνεις καλή σεζόν και να έχεις πολλά χρήματα για να ξοδέψεις στο Amateur, μην την πατήσεις σαν έμενα που τώρα τρέχω και δεν φτάνω.
Basilis Mpousias
(Groep Rookie - 321)



Berichten: 25
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2654 geplaatst Mei 12 2014, 11:27:46 Quote 
γεια σασ παιδια..καλη επυτιχια να εχουμε αυριο στην εδρα μας..μια ερωτηση θελω να κανω κ γω..στα δοκιμαστικα αν ο οδηγος μου δεν συμφωνη απολυτα στις ρυθμισεις αλλα το μονοθεσιο μου παει πολυ καλυτερα υπαρχει προβλημα για τον αγωνα???
Panagiotis Sxizas
(Groep Rookie - 64)


Berichten: 16
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2655 geplaatst Mei 12 2014, 11:50:14 Quote 
Με 65% φθορα πισω πτέρυγας βγαινει ο επομενος αγονας??
Okrim Valor
(Groep Amateur - 39)



Berichten: 35
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2656 geplaatst Mei 12 2014, 13:37:02 Quote 
Συνήθως όχι Βασίλη.

Εξαρτάτε το σχόλιο, πχ αν σου λέει ότι " Προσπαθήστε να ευνοούντε περισσότερο οι χαμηλές στροφές" για τον Κινητήρα τότε δεν θα έχεις μεγάλες διάφορες στην απόδοση (εξαρτάτε και τον οδηγό βεβαία) άλλα όταν λέει πράγματα όπως "Η δύναμη του κινητήρα στις ευθείες δεν είναι αρκετή" ή πιο χαρακτηριστικά σχόλια τότε σημαίνει ότι δεν έχεις πλησιάσει το Setup που το αμάξι θα αποδώσει στην πιστά ανεξάρτητα τον οδηγό.

Παναγιώτη νομίζω άνετα θα σου βγάλει τον αγώνα στο 65%, εξαρτάτε και τα ρίσκα σου βεβαία.
John Papageorgiadis
(Groep Rookie - 148)



Berichten: 3
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2657 geplaatst Mei 12 2014, 14:15:03 (laatst aangepast Mei 12 2014, 14:23:04 door John Papageorgiadis) Quote 
καλησπέρα παιδες , μπορεί καποιος να μου δωσει μια ιδέα γιατί μανατζερς με 100+ αγωνες αλλα και πολλούς βαθμούς στο ιστορικό τους (π.χ. 330 βαθμοι-170 αγωνες) βρισκοντε ακομα στην ρουκι ? εχω 1-2 τετοιες περιπτωσεις στο δικο μου γκρουπ..τι παιζει? ειναι υποπτο?

Επισης θα ηθελα μια συμβουλη..
Βρισκομαι στην 9 θεση με -200 χιλιαδες και 18 βαθμους.. μπροστα μου υπαρχουν ηδη 2-3 μανατζερ με αρνητικο υπολοιπο.. Ο 4ος ειναι στους 44 βαθμους με +13μυρια ..
απο οτι καταλαβαινω μαλλον ειναι αδυνατο να διεκδικησω ανοδο αν και μπροστα μου υπαρχουν 2 με αρνητικο και 2-3 ακομα που δυσκολα δεν θα βγουν αρνητικοι... Υπαρχουν πιθανοτητες να κυνηγησω η οχι ? κι αν οχι πως θα επρεπε να διαχηριστω το υπολοιπο της σεζον ?

και κατι τελευταιο , συνηθως κανω καλες καταταρκηριες (1η πενταδα) ομως σχεδον σε καθε εκκινηση χανω 3-4 θεσεις.. τι παιζει?

ευχαριστω εκ των προτερων ..
Panagiotis Sxizas
(Groep Rookie - 64)


Berichten: 16
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2658 geplaatst Mei 12 2014, 17:04:09 Quote 
Αα οκ ευχαριστω πολυ
Steve Balias
(Groep Pro - 4)



Berichten: 243
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2659 geplaatst Mei 12 2014, 17:33:14 (laatst aangepast Mei 12 2014, 17:39:30 door Steve Balias) Quote 
Quote ( John Papageorgiadis @ May 12th 2014,14:15:03 )

καλησπέρα παιδες , μπορεί καποιος να μου δωσει μια ιδέα γιατί μανατζερς με 100+ αγωνες αλλα και πολλούς βαθμούς στο ιστορικό τους (π.χ. 330 βαθμοι-170 αγωνες) βρισκοντε ακομα στην ρουκι ? εχω 1-2 τετοιες περιπτωσεις στο δικο μου γκρουπ..τι παιζει? ειναι υποπτο?

Υπαρχουν πιθανοτητες να κυνηγησω η οχι ? κι αν οχι πως θα επρεπε να διαχηριστω το υπολοιπο της σεζον ?

και κατι τελευταιο , συνηθως κανω καλες καταταρκηριες (1η πενταδα) ομως σχεδον σε καθε εκκινηση χανω 3-4 θεσεις.. τι παιζει?

ευχαριστω εκ των προτερων ..


Καλησπέρα. Αυτοί που είναι ρούκι με τόσους αγώνες, είναι εκεί, είτε γιατί επέλεξαν να πέσουν για να ξεκινήσουν να προπονούν μικρούς, είτε γιατί είχαν κάποιο καιρό αδράνεια και έπεσαν από αυτό.

Ακόμη και αν μπορούσες να βγείς πρέπει να έχεις κάνει σωστή διαχείρηση στα λεφτά, αν καταφέρεις να έχεις θετικό πρόσιμο και είσαι στα 5-10 μύρια με αυτά τα λεφτά δεν θα κάταφέρεις τίποτα. Θα πρέπει να μετά να παλεύεις καιρό για να μαζέψεις λεφτά στην αματερ. Πρέπει να καταφέρεις να διαχειριστείς τα λεφτά ώστε να έχεις και περισσότερα από τα 30 εκατ. που ξεκινάς στην Ρούκι. Βέβαια πρέπει να μαζέψεις κάποιο αρχείο και με τον καίρο θα μπορείς να τα χειριστείς καλύτερα.

Τώρα όσο αφορά για την εκκίνηση, πιθανόν είτε είναι η στρατιγική. Δηλαδή πας π.χ. εσύ με μέτρια λάστιχα και οι άλλοι με πιο μαλακά από σένα ή επιλέγουν πιο επιθετική νοοτροπία και τους κάθεται(γιατί καμιά φορά έχεις ατυχήματα από αυτό), είναι πολλά. Μπορεί κάποιοι να έχουνς οδηγούς με χειρότερη εμπειρία κάτι που δεν βόηθάει στο κ1 και κ2, αλλά σε ρυθμό αγώνα να είναι καλύτεροι οδηγοί από τον δίκο σου, και γι αυτό να σε περνάνε.
Andygonos Moustogiannis
(Groep Rookie - 229)


Berichten: 8
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2660 geplaatst Mei 12 2014, 17:43:30 Quote 
αμα δεν τα σημιονις πειραζει ?
Stavros Foufoutos
(Groep Amateur - 8)


Berichten: 148
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2661 geplaatst Mei 12 2014, 21:14:20 Quote 
Quote ( Andygonos Moustogiannis @ May 12th 2014,17:43:30 )

αμα δεν τα σημιονις πειραζει ?


Τους αντιπαλους σου καθολου :-)
απλα ετσι θα παιζεις εμπειρικα και με τυχη

ενω αν τα σημειωνεις θα μπορεις να βαλεις σταδιακα κανονες στο παιχνιδι και να εισαι πιο ακριβης και αποτελεσματικος. Σαν τη φορμουλα 1 :-)

Υπαρχει ενα δωρεαν προγραμμα που μπορεις να χρησιμοποιησεις για να σε βοηθησει στην καταγραφη
/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=2376&Page=1
Basilis Mpousias
(Groep Rookie - 321)



Berichten: 25
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2662 geplaatst Mei 12 2014, 22:18:06 (laatst aangepast Mei 12 2014, 22:24:11 door Basilis Mpousias) Quote 
Εμενα μου λεει μονο οτι μπορει να παει πιο γρηγορα στην ευθεια..αλλα αλλαζω ρυθμισεις και κανει πιο αργο χρονο και λαθος..αρα τι με συμβουλευεις να κανω???να παω με οτι λεει ο οδηγος η να παω οπως πιστευω εγω για καλυτερο χρονο???
Nikolaos Balanis
(Groep Amateur - 104)



Berichten: 13
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2663 geplaatst Mei 12 2014, 23:37:50 Quote 
Quote ( Basilis Mpousias @ May 12th 2014,22:18:06 )

Εμενα μου λεει μονο οτι μπορει να παει πιο γρηγορα στην ευθεια..αλλα αλλαζω ρυθμισεις και κανει πιο αργο χρονο και λαθος..αρα τι με συμβουλευεις να κανω???να παω με οτι λεει ο οδηγος η να παω οπως πιστευω εγω για καλυτερο χρονο???


Το λάθος είναι (σχετικά) τυχαίο οπότε κοίτα καλύτερα το καθαρό χρόνο.
Όταν λες ότι άλλαξες ρυθμίσεις, είσαι σίγουρος ότι άλλαξες τη σωστή και προς τη σωστή κατεύθυνση;
Επίσης, άλλαξες μόνο μία ρύθμιση ή πολλές;

Γενικά οι συμβουλές του οδηγού είναι πάντα προς το καλύτερο με εξαίρεση όταν είσαι κοντά στο ιδανικό setup (το κοντά είναι σχετικό ανάλογα με τα χαρακτηριστικά του οδηγού) ο οδηγός σου πλέον είναι ευχαριστημένος και δεν σου προτείνει αλλαγές. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι οι αλλαγές δεν επηρεάζουν το χρόνο σου είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο.
Basilis Mpousias
(Groep Rookie - 321)



Berichten: 25
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2664 geplaatst Mei 13 2014, 12:07:11 Quote 
Τις δυο πτερυγες αλλαξα μονο..ισως να ηθελε κ η μια ετσι???αρα θα βαλω αυτες που μου λεει ο οδηγος μου με διαφορα 238δεκατα λαθους..πιστευω οτι δεν ειναι πολλα...κ σε αλλη πιστα δοκιμαζω..στην ΕΛΛΑΔΑΡΑ τρεχουμε σημερα..χαχχ..καλη επυτιχια σε ολους μας..
Stathis Karakitsos
(Groep Rookie - 48)



Berichten: 89
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2665 geplaatst Mei 14 2014, 16:11:18 Quote 
καλησπερα,μου εβγαλε στον αγωνα τουσ τελευταιουσ 5 γυρουσ οτι εχω προβλημα με το κιβωτιο.πωσ γινετε αυτο αφου ειχα 0 φθορα οταν αρχισα τον αγωνα και ατο τελοσ 32% φθορα στο κιβωτιο.θα εχει προβλημα στον αλλον αγωνα?
Kyriakos Panousis
(Groep Rookie - 4)



Berichten: 1
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2666 geplaatst Mei 14 2014, 17:03:31 Quote 
Κι εγώ ξεκίνησα με 0% φθορά στο κιβώτιο, κι απο τον 50 γύρο έβγαλε πρόβλημα. Τερμάτισα με 99% φθορά κιβωτίου :( . Μήπως έχει κάποιος έμπειρος άποψη γιατί έγινε αυτό ????
Takis Bekris
(Groep Amateur - 24)


Berichten: 276
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (1)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2667 geplaatst Mei 14 2014, 17:53:18 Quote 
Quote ( Stathis Karakitsos @ May 14th 2014,16:11:18 )

καλησπερα,μου εβγαλε στον αγωνα τουσ τελευταιουσ 5 γυρουσ οτι εχω προβλημα με το κιβωτιο.πωσ γινετε αυτο αφου ειχα 0 φθορα οταν αρχισα τον αγωνα και ατο τελοσ 32% φθορα στο κιβωτιο.θα εχει προβλημα στον αλλον αγωνα?
Quote ( Kyriakos Panousis @ May 14th 2014,17:03:31 )

Κι εγώ ξεκίνησα με 0% φθορά στο κιβώτιο, κι απο τον 50 γύρο έβγαλε πρόβλημα. Τερμάτισα με 99% φθορά κιβωτίου :( . Μήπως έχει κάποιος έμπειρος άποψη γιατί έγινε αυτό ????


Και τα δυο ακουγονται σαν random. Ειναι δηλαδη τυχαια γεγονοτα που συμβαινουν πολλες φορες (οπως και στην πραγματικοτητα) και δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο.

Εμπειρικα νομιζω (χωρις να ειμαι κι εγω σιγουρος) οτι αυτα τα random εμφανιζονται περισσοτερες φορες σε χαμηλα lvl αυτοκινητα, απειρους οδηγους και οταν χρησιμοποιουνται υψηλα ρισκα. (ειδικα σε συνδιασμο και των τριων)

Παρεπιπτοντως κι εγω καπνισα σ'αυτον τον αγωνα απο κιβωτιο χωρις να εχω φτασει στο 99%.
Makis Katsoulas
(Groep Amateur - 24)



Berichten: 1387
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2668 geplaatst Mei 15 2014, 16:40:26 Quote 
Καλησπέρα σας,
Δεν ξέρω αν το έχετε δει ή αν το θυμάστε.... φέτος το καλοκαίρι το GPRO έρχεται Ελλάδα.....

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=23153#scroll

Και επειδή ο έξυπνος (για μένα το λέω) το πρότεινα, πρέπει να το οργανώσω κιόλας..... και λόγο εργασίας και ελάχιστου ελεύθερου χρόνου δεν μου είναι οτι πιο εύκολο, αλλά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

Είμαι απο Τρίπολη και γίνεται Χαλκιδική, οπότε θα εκτιμούσα αν υπάρχουν άτομα που καταρχήν το βασικότερο θα έρθουν στον αγώνα Κart αλλά και το ΣΚ Χαλκιδική αλλά το πιο δύσκολο ενδιαφέρονται να συνεννοηθούμε να τους οργανώσουμε κάτι καλό να περάσουμε όμορφα αυτές τις μέρες.

Προσωπικά δεν έχω κλείσει κάτι ακόμα, οι Admin έχουν κλείσει καταλύματα. Τελευταία μου μέρα εκεί θα είναι Κυριακή 6 γιατί στις 7 Δευτέρα εργάζομαι. Το event είναι 2-7 και θα είμαι από τις 2 κι εγώ Χαλκιδική κατά 99%.

Θέλω άτομα που ενδιαφέρονται ΣΟΒΑΡΑ να δούμε τι θα κάνουμε.

Σας ευχαριστώ
Μ
Yiorgos Mallis
(Groep Amateur - 14)


Berichten: 13
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2669 geplaatst Mei 18 2014, 22:35:38 Quote 
Καλησπέρα σε όλους.Θα μπορούσε κάποιος να μου απάντηση σε ένα ερώτημα?Πήρα έναν οδηγό πριν από 2αγώνες με κίνητρο στο 176 και ΜΟ 180.Στον πρώτο αγώνα που ήταν κακός καθώς τερμάτισα 23 με Τεχνικό πρόβλημα έπεσε κατά 10 το κίνητρο και πήγε 108 ο ΜΟ.Ο επόμενος που πήγα σωστά και έκανα καλό αγώνα βγήκα 6 και του έπεσε το κίνητρο από 167 στο 46 και τον ΜΟ στο 98.Μου κανεί ποιο αργούς γύρους από πριν.Μπορεί να μου πει κανείς γιατί έγινε αυτό?
Panagiotis Sxizas
(Groep Rookie - 64)


Berichten: 16
  Land:
Griekenland 
Gecertificeerd: 
Vind dit een toffe post (0)   Houd niet van deze post (0)
Oud bericht #2670 geplaatst Mei 18 2014, 22:47:53 Quote 
να κανω μια ερωτηση?? στην αρχικη κατω απο τα χρηματα χορηγων γραφει χρηματα βαθμων τι ακριβως ειναι αυτο??
Pagina « 1 2 3 ... 88 [8990 ... 115 116 117 » Ga naar pagina:
Grand Prix Racing Online Forum > Foreign language forum > Ελλαδάρα!!!!!!! 'Οποιοι Ελληνες παίζουν στο GPRO!!! (Greece) Voeg dit onderwerp toe aan je negeerlijst Voeg dit onderwerp toe aan je volglijst

Antwoord op dit bericht