Oesterreichring

Писта Технически данни
Местонахождение: Австрия Мощност: 19
Дата: 4 Окт 2019г Управление: 14
Дължина на съзтезанието: 308.9км Ускорение: 9
Обиколки: 52 Притискане: Средно
Дължина на обиколка: 5.94 км Изпреварване: Лесно
Средна скорост: 271.63 км/ч Твърдост на окачването: Нормално
Гран При: 17 Разход на гориво: Висок
Брой завои: 11 Износване на гумите: Средно
Време в/извън бокса: 21s Ниво на сцепление: Ниско
Категория: Екс F1
Рекорди
Виж най-добрите квалификационни обиколки на всички мениджъри
Сезон Най-добра квалификационна обиколка
S16, R6
8 Сеп 2009г
Jari Aareskoski2 1:18.937s
Сезон Master
S16, R6
8 Сеп 2009г
Felipe Aguiar 1:21.570s
Сезон Pro
S16, R6
8 Сеп 2009г
Mikko Lohi 1:22.270s
Сезон Amateur
S16, R6
8 Сеп 2009г
Konrad Kapusta 1:24.429s
Сезон Rookie
S16, R6
8 Сеп 2009г
Alex Verde 1:28.195s
Виж най-добрите състезателни обиколки на всички мениджъри
Сезон Рекорд на пистата
S72, R11
4 Окт 2019г
Nevzat Kasapoglu 1:18.730s
Сезон Master
S72, R11
4 Окт 2019г
Toni Söyrinki 1:20.370s
Сезон Pro
S58, R9
21 Апр 2017г
Nuno Toscano 1:21.440s
Сезон Amateur
S54, R17
9 Сеп 2016г
Joe Walker 1:22.295s
Сезон Rookie
S54, R17
9 Сеп 2016г
Patrick Feise 1:23.854s
Описание

Пистата "Остерайхринг" беше известна с многото бързи завои, а също и с променящата се денивелация по цялата и дължина. Пистата е считана от мнозина, за доста опасна, визирайки най-често десния завой Бош, който променя движението на автотмобилите на 180 градуса и почти липсващата зона за сигурност на това място. За съжаление, през 1975 година, американеца Марк Донъхи губи живота си в катастрофа на завоя "Hella-Licht". Впечатление прави коменара на читирикратния световен шампион Ален Прост, че всички писти могат да бъдат променени към по-добра насока, но за Остерайхринг би било достатъчно ако се дооправят зоните за сигурност, без промяна в самото трасе.

История
Сезон Състезание Победител Първа позиция Най-бърза обиколка
14 15 Vladimir Islentiev2
1h13:10.147s
Heidi Aareskoski
2:44.796s
Heidi Aareskoski
1:22.414s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
16 6 Tomasz Wypych
1h11:02.082s
Jari Aareskoski2
2:38.097s
Jari Aareskoski2
1:19.429s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
18 10 Toygun Senler
1h11:58.798s
Vladimir Islentiev2
2:44.707s
Vladimir Islentiev2
1:21.383s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
20 15 Toygun Senler2
1h12:05.125s
Toygun Senler2
2:43.083s
Toygun Senler2
1:20.876s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
26 11 Zdenek Hladik3
1h20:47.719s
Zdenek Hladik3
2:40.421s
Zdenek Hladik3
1:21.702s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
33 12 Ioannis Dimitroglou
1h21:06.403s
Ioannis Dimitroglou
2:55.798s
João Monteiro
1:22.048s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
37 5 João Monteiro1
1h11:50.674s
João Monteiro1
2:43.793s
Leandro Sereno5
1:21.357s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
41 10 Rimantas Sagatas2
1h11:52.050s
Rimantas Sagatas2
2:56.681s
Alexander Ilyin
1:21.230s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
44 7 Roland Postle
1h12:16.624s
João Monteiro2
2:41.143s
João Monteiro2
1:20.310s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
46 14 Roland Postle2
1h22:38.654s
Leandro Sereno6
3:08.074s
Pedro Nazaré
1:32.974s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
50 15 Roland Postle3
1h16:23.415s
Roland Postle3
2:55.077s
Jan Pavlicek
1:21.151s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
54 17 Jan Pavlicek2
1h11:44.829s
Jan Pavlicek2
2:42.709s
Jan Pavlicek2
1:20.056s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
58 9 Max Watson
1h11:19.544s
Florencia Caro
2:40.897s
Stas Prost
1:18.856s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
62 5 Róbert László
1h11:17.373s
Gergő Csernátoni
2:44.871s
Róbert László
1:19.492s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
66 2 Łukasz Dudek
1h13:32.359s
Maxim Kotov2
2:45.211s
Łukasz Dudek
1:19.047s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
69 17 Ioannis Dimitroglou4
1h16:02.969s
Martin Bedoya
3:07.472s
Martin Bedoya
1:19.160s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
72 11 Jan Velske
1h10:59.209s
Jan Velske
2:42.825s
Nevzat Kasapoglu
1:18.730s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието