Suzuka

Okruh Technická data
Místo: Japonsko Výkon: 11
Datum: Není v kalendáři Ovládání: 18
Délka závodu: 310.6km Zrychlení: 13
Kol: 53 Přítlak: Střední
Délka kola: 5.86 km Předjíždění: Těžké
Průměrná rychlost: 240.02 km/h Suspenzní tuhost: Střední
Konaných Velkých cen: 35 Spotřeba paliva: Střední
Počet zatáček: 14 Opotřebení pneumatik: Střední
Čas pro zajetí do boxů: 15s Úroveň přilnavosti: Velmi vysoká
Kategorie: F1
Rekordy
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S80, R13
Březen 5, 2021
Rimantas Sagatas2 1:29.446s
Sezona Master
S80, R13
Březen 5, 2021
Carlos Esparza 1:31.140s
Sezona Pro
S57, R12
Únor 25, 2017
Francisco Merte 1:32.354s
Sezona Amateur
S80, R13
Březen 3, 2021
Sam Norris 1:34.265s
Sezona Rookie
S45, R16
Únor 10, 2015
Helonaki Segamisi 1:37.764s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S82, R1
Květen 28, 2021
Julien Prado 1:27.898s
Sezona Master
S82, R1
Květen 28, 2021
Brad Marshall 1:30.044s
Sezona Pro
S82, R1
Květen 28, 2021
Łukasz Ryś 1:31.707s
Sezona Amateur
S80, R13
Březen 5, 2021
Sam Norris 1:32.815s
Sezona Rookie
S45, R16
Únor 10, 2015
Jeisiel Rodrigues 1:34.885s

Wet track records
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S49, R10
Září 29, 2015
Vsevolod Demydov2 1:44.093s
Sezona Master
S43, R16
Říjen 3, 2014
Piotr Wechterowicz 1:45.460s
Sezona Pro
S43, R16
Říjen 3, 2014
Marjo Rautamies 1:47.037s
Sezona Amateur
S49, R10
Září 29, 2015
Neyko Ivanov 1:49.265s
Sezona Rookie
S49, R10
Září 29, 2015
Kristof Aelbrecht 1:53.381s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S49, R10
Září 29, 2015
Jukka Sireni 1:45.291s
Sezona Master
S49, R10
Září 29, 2015
Carlo Merli 1:46.553s
Sezona Pro
S49, R10
Září 29, 2015
Sergei Gordov 1:47.623s
Sezona Amateur
S49, R10
Září 29, 2015
Lakatos Zoltán 1:48.844s
Sezona Rookie
S49, R10
Září 29, 2015
Alexandru Morcov 1:51.889s
Popis

Tento kruh začal fungovat v roce 1962 jako dráha pro testy Hondy a byla navržena Holanďanem Johnem Hugenholzem. Nachází se asi 30 mil jiho-západně od Nagoya, trať byla součástí motocyklového parku v těsné blízkosti nedaleké továrny Honda. Expanze parku se odrážela od Hondy, která vyrostla do masivních komplexů hotelů, golfových hřišť a exponáty vozidel. Suzuka představila svou první GP v roce 1963, sportovní auto-závod vyhrál britský jezdec Peter Warr, který měl později úspěchy v čele týmu Lotusu. Na okruhu se představili sportovní vozy až do 1969, se závody Formule 2 po 1971 do 1975, ale tam bylo zklamání v roce 1976 jak F1 cirkus favorizoval okruh Mount Fuji pro jeho příchod do Japonska. To bylo v roce 1987, deset let po poslední japonské GP na hoře Fuji, že F1 konečně dorazila do Suzuky. Přestože bezpečnostní úpravy vedly ke snížení rychlosti kola, trať stále představuje zajímavou výzvu pro řidiče - a zůstává dodnes jedním z mála 'figure-of-eight' okruhů. Závody v rozmezí 1989 a 1990 byly předmětem hodně debat, jak hořký soupeři Senna a Prost se srazili v obou závodech, při každém se rozhodovalo o titulu,, Prost vyhrál v roce 1989, Senna o rok později. V posledních letech došlo ke značné investici do zařízení, jak Honda zvažovala nabídku od konkurentů z Toyoty k návratu japonské GP na své upravené trati Mount Fuji.

Historie
Sezona Závod Vítěz Pole position Nejrychlejší kolo
1 12 Manuel Gonzalez
1h28:36.848s
Manuel Gonzalez
3:17.345s
Alvydas Subacius
1:37.447s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
2 7 Cristian Iorga
1h25:38.506s
Mariano Torregomez
3:09.591s
Cristian Iorga
1:34.651s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
4 16 Gatis Laugalis
1h25:39.858s
Maxim Kotov
3:06.777s
Cristian Iorga1
1:34.798s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
5 6 Petar Totev2
1h26:03.694s
Cristian Iorga1
3:09.251s
Cristian Iorga1
1:35.895s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
6 1 Edvinas Pranculevicius
1h26:38.737s
Edvinas Pranculevicius
3:09.935s
Edvinas Pranculevicius
1:36.302s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
8 15 Maxim Kotov1
1h37:23.659s
Edvinas Pranculevicius
3:38.792s
Maxim Kotov1
1:48.920s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
10 16 Leandro Sereno
1h21:54.038s
Leandro Sereno
3:01.919s
Martynas Molneris
1:30.445s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
13 Testovací trať Total test laps: 447782
Your test laps: ???
- Jari Aareskoski1
1:30.235s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
14 2 Jari Aareskoski2
1h21:59.817s
Jari Aareskoski2
3:01.981s
Heidi Aareskoski
1:30.438s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
16 13 Vladimir Islentiev2
1h23:08.854s
Jari Aareskoski2
3:05.408s
Vladimir Islentiev2
1:32.212s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
18 3 Toygun Senler
1h22:37.454s
Toygun Senler
3:05.270s
Toygun Senler
1:31.184s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
20 7 Toygun Senler2
1h22:16.706s
Toygun Senler2
3:04.171s
Toygun Senler2
1:30.938s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
22 3 João Monteiro
1h22:49.589s
João Monteiro
3:05.114s
Leandro Sereno2
1:31.677s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
23 2 Zdenek Hladik1
1h25:40.522s
Edvinas Pranculevicius1
3:03.573s
Leandro Sereno2
1:31.248s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
24 15 Zdenek Hladik1
1h21:57.732s
Zdenek Hladik1
3:03.291s
Zdenek Hladik1
1:31.081s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
27 11 Justinas Smyšliajevas1
1h22:12.988s
Laila Britāle
3:02.635s
Justinas Smyšliajevas1
1:30.766s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
29 16 Justinas Smyšliajevas3
1h21:41.046s
Mindaugas Sarocka
3:02.353s
Justinas Smyšliajevas3
1:30.660s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
31 10 Atis Praudins
1h22:05.902s
Atis Praudins
3:02.977s
Atis Praudins
1:31.069s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
33 1 Atis Praudins
1h22:10.511s
Atis Praudins
3:02.146s
Atis Praudins
1:30.922s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
37 11 Leandro Sereno5
1h22:08.388s
Leandro Sereno5
3:03.022s
Leandro Sereno5
1:31.490s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
38 10 Vsevolod Demydov
1h22:41.663s
Sion Francis
3:04.253s
Roman Maksimenkov
1:30.934s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
40 1 Christos Bobolis
1h22:01.033s
Sion Francis
3:01.784s
Apostolis Goutzos
1:30.476s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
43 16 Roland Postle
1h22:44.526s
João Monteiro1
3:16.361s
João Monteiro1
1:30.621s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
45 16 Roland Postle1
1h22:27.366s
Roland Postle1
3:03.462s
Roland Postle1
1:31.462s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
49 10 Christos Bobolis1
1h34:21.373s
Vsevolod Demydov2
3:30.473s
Jukka Sireni
1:45.291s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
50 Testovací trať Total test laps: 1294770
Your test laps: ???
- Marc De Jong
1:31.602s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
51 17 Ioannis Dimitroglou
1h22:15.301s
Jukka Sireni
3:02.313s
Ioannis Dimitroglou
1:30.818s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
55 7 Ioannis Dimitroglou1
1h21:39.548s
Ioannis Dimitroglou1
3:03.116s
Ioannis Dimitroglou1
1:29.729s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
57 12 Nikolay Ivanov
1h22:18.867s
Rafael Mantovani
3:02.229s
Jan Velske
1:29.258s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
61 3 Paulo Pinto1
1h22:52.169s
Vladimir Islentiev2
3:02.787s
David Rolleston
1:30.151s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
66 17 Łukasz Dudek
1h22:57.787s
Toni Söyrinki
3:04.881s
Rafal Celejewski
1:30.994s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
68 4 Róbert László1
1h21:41.979s
Martin Bedoya
3:02.401s
Róbert László1
1:29.081s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
70 3 Gonzalo Alvarez
1h21:52.070s
Gonzalo Alvarez
3:02.840s
Alpo Kaakinen1
1:29.258s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
72 13 Jan Velske
1h21:29.394s
Jan Velske
3:02.641s
George Slater
1:29.191s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
75 2 Roland Postle8
1h21:09.490s
Roland Postle8
3:03.561s
Gonzalo Alvarez
1:28.907s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
80 13 Rimantas Sagatas2
1h20:56.238s
Rimantas Sagatas2
2:59.721s
Rimantas Sagatas2
1:28.330s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
82 1 Julien Prado
1h20:40.673s
Julien Prado
3:00.990s
Julien Prado
1:27.898s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu