Buenos Aires

Okruh Technická data
Místo: Argentina Výkon: 12
Datum: Není v kalendáři Ovládání: 11
Délka závodu: 306.6km Zrychlení: 9
Kol: 72 Přítlak: Velký
Délka kola: 4.258 km Předjíždění: Velmi těžké
Průměrná rychlost: 188.21 km/h Suspenzní tuhost: Tvrdé
Konaných Velkých cen: 27 Spotřeba paliva: Velmi nízká
Počet zatáček: 16 Opotřebení pneumatik: Vysoké
Čas pro zajetí do boxů: 19.5s Úroveň přilnavosti: Normální
Kategorie: dříve F1
Rekordy
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S43, R10
Září 12, 2014
Roland Postle 1:21.835s
Sezona Master
S43, R10
Září 12, 2014
Rimantas Sagatas2 1:23.260s
Sezona Pro
S57, R9
Únor 16, 2017
Dorian Jouble 1:24.565s
Sezona Amateur
S60, R13
Září 6, 2017
Aleksey Titarenko 1:26.089s
Sezona Rookie
S33, R14
Listopad 20, 2012
Klavs Kalnins 1:29.168s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S72, R16
Říjen 22, 2019
Łukasz Dudek1 1:21.450s
Sezona Master
S72, R16
Říjen 22, 2019
Andrej Rilke 1:22.565s
Sezona Pro
S53, R7
Červen 3, 2016
Zoltan Kormos 1:23.278s
Sezona Amateur
S53, R7
Červen 3, 2016
Kolya Tarantin 1:24.859s
Sezona Rookie
S53, R7
Červen 3, 2016
Alpo Kaakinen 1:26.616s
Popis

Argentinská prezident Juan Perón byl hnací silou na výstavbu Autodromo 17 Octobre v Buenos Aires. Postaveno na bažinatém pozemku na okraji města, byl okruh otevřen v roce 1952, kdy hostil Peron Cup, kde vyhrál Fangio.

1953 viděl první mistrovství světa Argentina Grand Prix, závod vyhrál Ascari, ale byl poznamenán smrtí devíti osob při nehodě způsobené přeplněním. V příštích čtyřech letech byly šťastnější vzpomínky, každý závod byl vyhraný místním hrdina Juan-Manuelem Fangioem.

Závod v Buenos Aires vyprodukoval některé nezapomenutelné momenty, včetně úžasného vítězného debutu pro tým Wolf v roce 1977. Závod v roce 1981 byl jako poslední a poté bylo závodění přerušeno válkou o Falklandy. Jmenování Carlos Menema (horlivý sportovní fanoušek) v prezidentských volbách v roce 1989 vydláždilo cestu pro tolik potřebnou rekonstrukci okruhu, během které byla trať přejmenována po Argentinské závodní legendě Oscaru Galvezovi.

Práce začaly v srpnu 1992, ale hotovo nebylo až do roku 1995, když se formule 1 vrátila. Nová trať se hodně změnila od originálu, řidiči si stěžovali, že to bylo příliš hrbolatý a dovolovalo malou šanci na předjíždění. Trať hostila svůj poslední závod F1 v roce 1998, Schumacher vyhrál v jeho Ferrari. V roce 1999 závod byl zrušen z důvodu nedostatku finančních prostředků a F1 se sem již nevrátila.

Historie
Sezona Závod Vítěz Pole position Nejrychlejší kolo
2 1 Cristian Iorga
1h47:57.054s
Mariano Torregomez
2:56.712s
Cristian Iorga
1:27.494s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
3 2 Petar Totev
2h2:37.436s
Mariano Torregomez
2:51.153s
Mariano Torregomez
1:26.617s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
5 15 Maxim Kotov
1h47:23.803s
Maxim Kotov
2:50.768s
Maxim Kotov
1:27.832s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
6 8 Gatis Laugalis
1h44:54.567s
Edvinas Pranculevicius
2:48.051s
Edvinas Pranculevicius
1:25.050s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
7 14 Maxim Kotov
2h2:37.873s
Edvinas Pranculevicius
3:06.540s
Vladimir Islentiev
1:40.251s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
9 14 Vladimir Islentiev
1h45:04.996s
Gatis Laugalis1
2:53.451s
Martynas Molneris
1:26.058s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
11 1 Leandro Sereno
1h43:37.386s
Leandro Sereno
2:47.740s
Leandro Sereno
1:24.522s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
16 16 Jari Aareskoski2
1h42:50.563s
Jari Aareskoski2
2:45.093s
Jari Aareskoski2
1:22.914s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
19 8 Toygun Senler1
1h44:40.531s
Vladimir Islentiev2
3:02.253s
Toygun Senler1
1:23.819s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
21 7 Edvinas Pranculevicius
1h42:45.229s
Edvinas Pranculevicius
2:48.316s
Toygun Senler3
1:23.659s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
23 14 Zdenek Hladik1
1h42:47.934s
Zdenek Hladik1
2:47.364s
Zdenek Hladik1
1:23.769s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
24 3 Zdenek Hladik1
1h43:29.409s
Edvinas Pranculevicius2
2:48.281s
Edvinas Pranculevicius2
1:24.143s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
26 14 Zdenek Hladik3
1h42:04.185s
Zdenek Hladik3
2:45.905s
Justinas Smyšliajevas
1:22.728s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
29 1 Justinas Smyšliajevas3
1h42:02.480s
Justinas Smyšliajevas3
2:45.869s
Justinas Smyšliajevas3
1:23.038s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
30 13 Justinas Smyšliajevas4
1h44:52.046s
Justinas Smyšliajevas4
3:00.318s
Justinas Smyšliajevas4
1:23.723s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
33 14 Leandro Sereno3
1h42:26.216s
Atis Praudins
2:47.374s
Leandro Sereno3
1:23.641s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
35 10 Rimantas Sagatas1
1h48:53.172s
Rimantas Sagatas1
2:47.727s
Rimantas Sagatas1
1:24.720s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
38 17 Rimantas Sagatas2
1h56:15.504s
Rimantas Sagatas2
3:11.302s
Rimantas Sagatas2
1:35.452s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
40 13 Leandro Sereno6
1h44:52.180s
Nikolay Borzenkov
2:58.690s
Apostolis Goutzos
1:23.093s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
43 10 Roland Postle
1h42:24.661s
Florencia Caro
2:44.667s
Roland Postle
1:22.765s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
50 3 Roland Postle3
1h50:20.031s
Vsevolod Demydov2
2:46.228s
Joaquín Quintana
1:23.951s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
53 7 Jan Pavlicek1
1h42:02.973s
Christos Bobolis2
2:46.099s
Ioannis Dimitroglou1
1:22.034s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
57 9 Dmitri Nadkho
1h43:15.628s
Ioannis Dimitroglou3
2:47.391s
Pavel Buhharin
1:22.796s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
60 13 Justinas Smyšliajevas4
1h42:10.622s
Atis Praudins
2:46.894s
Rimantas Sagatas2
1:22.152s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
63 2 Miel Soeterbroek
1h42:04.768s
Radek Sus
2:45.674s
Miel Soeterbroek
1:21.618s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
67 4 Michael Keeney
1h42:39.747s
Michael Keeney
2:46.154s
Michael Keeney
1:22.312s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
72 16 Jan Velske
1h42:24.666s
Łukasz Dudek1
2:46.723s
Łukasz Dudek1
1:21.450s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu