Sakhir

Okruh Technická data
Místo: Bahrajn Výkon: 16
Datum: Září 17, 2019 Ovládání: 11
Délka závodu: 308.5km Zrychlení: 9
Kol: 57 Přítlak: Nízký
Délka kola: 5.412 km Předjíždění: Normální
Průměrná rychlost: 241.92 km/h Suspenzní tuhost: Měkké
Konaných Velkých cen: 30 Spotřeba paliva: Velmi vysoká
Počet zatáček: 14 Opotřebení pneumatik: Střední
Čas pro zajetí do boxů: 25.5s Úroveň přilnavosti: Velmi vysoká
Kategorie: F1
Rekordy
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S69, R11
Březen 29, 2019
Roland Postle6 1:21.982s
Sezona Master
S69, R11
Březen 28, 2019
Carlos Esparza 1:22.807s
Sezona Pro
S65, R16
Červenec 30, 2018
David Jones-Winkley 1:23.984s
Sezona Amateur
S43, R13
Září 23, 2014
Shane Ferguson 1:25.785s
Sezona Rookie
S46, R12
Březen 31, 2015
Josh Clark 1:28.552s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S58, R7
Duben 14, 2017
Sergey Seravin 1:20.541s
Sezona Master
S69, R11
Březen 29, 2019
Carlos Esparza 1:21.710s
Sezona Pro
S52, R7
Duben 1, 2016
Ivan Andjelic 1:23.059s
Sezona Amateur
S10, R17
Srpen 29, 2008
Daneks Britāls 1:24.234s
Sezona Rookie
S46, R12
Březen 31, 2015
Dávid Guti 1:26.595s
Popis

Tento okruh se nachází v poušti u hlavního města Bahrajnu Manamy, byl postavený v roce 2004 a je jedním z nejmodernějších okruhů na kalendáři F1, s architekturou odrážející arabské motivy. Stavba okruhu byl doprovázena korunním princem, motorsportovním nadšencem a čestným předsedou Bahrajn Motor Federace. Dráha byla navržena Hermanem Tilkem s náklady na výstavbu cca v regionu 150 milionů dolarů.

Trať představila svou první GP F1 v roce 2004, chladné počasí favorizovalo Ferrari na pneumatikách Bridgestone. Schumacher završil 1-2 pořadí s dalším závodníkem 30 sekund pozadu. V roce 2005 závod ukázal druhý hatrick a vítězství pro eventuálního vítěze Fernanda Alonsa.

Umístěn uprostřed pouště, okruh představuje problém stejně jako pobřežní trať v Zandvoortu pro nizozemské GP. Tam také byly původní obavy, že se písek může dostat na okruh během závodů, ale úředníci byli schopni toto riziko minimalizovat postřikem s lepidlem na písek kolem trati.

Hlavní výzvou pro týmy je udržet jemný písek mimo motor - obzvláště důležité nyní, když každý motor musí vydržet 2 závody. Písek také ovlivňuje povrch dráhy, takže volba pneumatik je obtížnější. Řidiči čelí výzvě v učení se o charakteristikách okruhu - je to obklopený otevřený prostor, takže je tam málo referenčních bodů pro brzdění.

Historie
Sezona Závod Vítěz Pole position Nejrychlejší kolo
3 17 Petar Totev
1h23:27.080s
Petar Totev
2:48.791s
Petar Totev
1:25.497s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
4 3 Petar Totev1
1h25:12.183s
Vaidotas Valiukas
2:53.764s
Petar Totev1
1:27.443s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
6 2 Georgi Georgiev
1h23:43.413s
Valentino Barosso
2:48.030s
Cristian Iorga1
1:25.834s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
7 4 Cristian Iorga1
1h24:11.103s
Ivan Mishinev
2:53.430s
Cristian Iorga1
1:27.007s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
8 13 Maxim Kotov1
1h29:56.631s
Edvinas Pranculevicius
3:07.117s
Jari Aareskoski
1:25.483s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
10 17 Leandro Sereno
1h20:36.791s
Leandro Sereno
2:44.742s
Leandro Sereno
1:22.341s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
12 2 Jari Aareskoski
1h20:40.105s
Jari Aareskoski
2:45.865s
Jari Aareskoski
1:22.181s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
13 16 Jari Aareskoski1
1h21:38.058s
Jari Aareskoski1
2:48.388s
Jari Aareskoski1
1:23.726s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
14 6 Heidi Aareskoski
1h25:16.146s
Heidi Aareskoski
3:02.352s
Heidi Aareskoski
1:25.044s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
17 3 Jari Aareskoski3
1h21:41.153s
Jari Aareskoski3
2:48.330s
Jari Aareskoski3
1:23.921s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
19 1 Vladimir Islentiev2
1h21:01.082s
Toygun Senler1
2:46.598s
Toygun Senler1
1:23.123s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
21 16 Zdenek Hladik
1h21:19.288s
Nuno Vicente
2:49.570s
Zdenek Hladik
1:23.816s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
25 3 Edvinas Pranculevicius2
1h21:15.843s
Zdenek Hladik2
2:48.044s
Zdenek Hladik2
1:23.204s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
28 1 Justinas Smyšliajevas2
1h31:20.266s
Toygun Senler3
3:08.611s
Justinas Smyšliajevas2
1:34.357s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
30 10 Leandro Sereno2
1h21:16.952s
Leandro Sereno2
2:47.140s
Leandro Sereno2
1:23.293s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
33 8 Rimantas Sagatas1
1h22:38.785s
Ioannis Dimitroglou
2:59.265s
Mindaugas Sarocka
1:23.390s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
35 17 Vsevolod Demydov
1h32:10.744s
João Monteiro
3:09.706s
Christer Andersson
1:35.174s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
38 15 Vsevolod Demydov
1h21:21.090s
Ian Lynch
2:47.538s
Ian Lynch
1:23.303s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
41 2 Christos Bobolis
1h21:05.640s
Christos Bobolis
2:47.527s
Alexander Ilyin
1:23.030s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
43 13 Ian Lynch
1h21:08.928s
João Monteiro1
2:47.447s
Ian Lynch
1:23.393s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
46 12 Devashis Tamhane
1h21:26.950s
Roland Postle2
2:48.109s
Devashis Tamhane
1:23.606s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
48 11 Christos Bobolis
1h20:53.474s
Christos Bobolis
2:46.926s
Vsevolod Demydov2
1:23.274s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
49 6 Christos Bobolis1
1h25:11.823s
Vsevolod Demydov2
2:46.737s
Vsevolod Demydov2
1:23.053s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
52 7 Roland Postle4
1h21:20.107s
Jukka Sireni
2:46.340s
Ioannis Dimitroglou
1:22.529s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
58 7 Justinas Smyšliajevas4
1h20:57.456s
Florencia Caro
2:45.408s
Sergey Seravin
1:20.541s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
61 2 Alexei Malkin
1h30:52.510s
Vladimir Islentiev2
3:12.038s
Jakab Zoltan
1:22.572s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
64 1 Roland Postle5
1h20:41.070s
Theodosis Vogiatzis
2:45.499s
Łukasz Dudek
1:21.049s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
65 16 Toni Söyrinki
1h25:29.569s
Theodosis Vogiatzis
2:46.334s
Manuel João
1:22.058s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
69 11 Róbert László2
1h20:08.164s
Roland Postle6
2:45.177s
Róbert László2
1:20.767s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
72 6 Jan Velske
1h20:13.284s
Jan Velske
2:46.537s
Jan Velske
1:20.737s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu