Kvalifikation 1 & 2 stillingen (Gruppe: Elite | Sæson: 92 | Løb: 1)

Vælg en anden gruppe:  Sæson:  Løb:
Kvalifikation 1
Plac Dæk Managernavn Nat Omgangstid Afstand
Pole Hancock  Wouter Teuwen   1:33.973s  + 0.000s
2 Michelini  Mihail Morozov   1:34.364s  + 0.391s
3 Michelini  Gyuri Székely   1:34.395s  + 0.422s
4 Hancock  Brice Meyer   1:34.435s  + 0.462s
5 Michelini  Dominiek Van West   1:34.535s  + 0.562s
6 Yokomama  Pieterjan Staessen   1:34.540s  + 0.567s
7 Hancock  Ilya Vedenikov   1:34.548s  + 0.575s
8 Hancock  Gustavo Bellotto   1:34.560s  + 0.587s
9 Contimental  Jean-françois Charbinat   1:34.573s  + 0.600s
10 Hancock  Jasper Coosemans1   1:34.792s  + 0.819s
11 Hancock  Bruno Caseiro1   1:34.821s  + 0.848s
12 Contimental  Kai Wen Chew   1:34.840s  + 0.867s
13 Michelini  George Slater2   1:34.855s  + 0.882s
14 Badyear  Rimantas Sagatas4   1:35.001s  + 1.028s
15 Contimental  Tony Cullen   1:35.004s  + 1.031s
16 Hancock  Gideon Rosa   1:35.491s  + 1.518s
17 Contimental  Christer Andersson   1:35.517s  + 1.544s
18 Hancock  Bernard Bontjer   1:35.553s  + 1.580s
19 Contimental  Andreas Ramann   1:35.595s  + 1.622s
20 Yokomama  Juan Diego Milán   1:35.629s  + 1.656s
21 Contimental  Andrew Merkel   1:35.680s  + 1.707s
22 Hancock  Rei Frost   1:35.703s  + 1.730s
23 Contimental  Lorenzo Di Buono   1:35.789s  + 1.816s
24 Pipirelli  Paweł Zaburski   1:35.817s  + 1.844s
25 Avonn  Simone Scarpa   1:36.059s  + 2.086s
26 Yokomama  Josh Clark   1:36.081s  + 2.108s
27 Yokomama  André de Carvalho   1:36.146s  + 2.173s
28 Badyear  Giovanni Orecchioni   1:36.223s  + 2.250s
29 Badyear  Alexei Malkin   1:36.236s  + 2.263s
30 Pipirelli  Lee Harding   1:36.246s  + 2.273s
31 Yokomama  Jean-marc Boissinot   1:36.263s  + 2.290s
32 Badyear  Francesco Finazzi   1:36.410s  + 2.437s
33 Contimental  Gonzalo Alvarez   1:36.541s  + 2.568s
34 Contimental  Vincent Douchez   1:36.779s  + 2.806s
35 Pipirelli  Alberto Pérez   1:36.885s  + 2.912s
36 Pipirelli  Kuba Szajbel   1:37.706s  + 3.733s
37 Pipirelli  Geoffrey Stanislawski   1:37.817s  + 3.844s
38 Pipirelli  Ivan Silva   1:37.875s  + 3.902s
39 Avonn  Guillaume Delamarre   1:38.152s  + 4.179s
40 Pipirelli  Kamal Naoui   1:44.313s  + 10.340s
Kvalifikation 2
Plac Dæk Managernavn Nat Omgangstid Afstand
Pole Michelini  Dominiek Van West   1:34.412s  + 0.000s
2 Hancock  Ilya Vedenikov   1:34.641s  + 0.229s
3 Yokomama  Pieterjan Staessen   1:34.868s  + 0.456s
4 Hancock  Jasper Coosemans1   1:34.964s  + 0.552s
5 Michelini  Gyuri Székely   1:35.056s  + 0.644s
6 Hancock  Wouter Teuwen   1:35.171s  + 0.759s
7 Michelini  George Slater2   1:35.234s  + 0.822s
8 Michelini  Mihail Morozov   1:35.588s  + 1.176s
9 Hancock  Brice Meyer   1:35.593s  + 1.181s
10 Contimental  Jean-françois Charbinat   1:35.733s  + 1.321s
11 Badyear  Rimantas Sagatas4   1:35.961s  + 1.549s
12 Hancock  Gustavo Bellotto   1:36.093s  + 1.681s
13 Hancock  Gideon Rosa   1:36.124s  + 1.712s
14 Contimental  Kai Wen Chew   1:36.131s  + 1.719s
15 Contimental  Christer Andersson   1:36.145s  + 1.733s
16 Badyear  Alexei Malkin   1:36.152s  + 1.740s
17 Hancock  Bruno Caseiro1   1:36.244s  + 1.832s
18 Yokomama  Juan Diego Milán   1:36.467s  + 2.055s
19 Yokomama  Josh Clark   1:36.485s  + 2.073s
20 Yokomama  Jean-marc Boissinot   1:36.496s  + 2.084s
21 Hancock  Bernard Bontjer   1:36.603s  + 2.191s
22 Hancock  Rei Frost   1:36.623s  + 2.211s
23 Contimental  Lorenzo Di Buono   1:36.704s  + 2.292s
24 Avonn  Simone Scarpa   1:36.730s  + 2.318s
25 Contimental  Tony Cullen   1:36.801s  + 2.389s
26 Contimental  Vincent Douchez   1:36.915s  + 2.503s
27 Badyear  Francesco Finazzi   1:36.979s  + 2.567s
28 Badyear  Giovanni Orecchioni   1:37.226s  + 2.814s
29 Contimental  Andreas Ramann   1:37.252s  + 2.840s
30 Contimental  Andrew Merkel   1:37.256s  + 2.844s
31 Yokomama  André de Carvalho   1:37.375s  + 2.963s
32 Pipirelli  Paweł Zaburski   1:37.522s  + 3.110s
33 Pipirelli  Lee Harding   1:38.002s  + 3.590s
34 Contimental  Gonzalo Alvarez   1:38.190s  + 3.778s
35 Pipirelli  Kuba Szajbel   1:38.603s  + 4.191s
36 Pipirelli  Geoffrey Stanislawski   1:39.184s  + 4.772s
37 Pipirelli  Alberto Pérez   1:39.277s  + 4.865s
38 Avonn  Guillaume Delamarre   1:40.292s  + 5.880s
39 Pipirelli  Ivan Silva   1:40.294s  + 5.882s
40 Pipirelli  Kamal Naoui   1:48.018s  + 13.606s