Løbsresumé (Bane: Austin | Sæson: 73 | Løb: 1 | Klasse: All)

Sæson:  Løb:

Vælg klasse:

# Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn (Gruppe) Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. 01. Ingen forandring ±0 Bridgerock   Jan Velske1 (E) 1h50:18.884 56 2 1:42.686 168.01km/h 12.240s
02. 02. +1 +1 Badyear   Alan Horsley (E) + 44.557 56 2 1:45.548 166.89km/h 15.032s
03. 03. +2 +2 Bridgerock   Toni Söyrinki (E) + 1:18.879 56 2 1:42.213 166.03km/h 13.765s
04. 04. Ingen forandring ±0 Badyear   Christos Bobolis4 (E) + 1:45.313 55 2 1:47.751 165.38km/h 14.080s
05. 05. +4 +4 Badyear   Ahmet Sonverdi (E) + 1:58.003 55 2 1:46.238 165.07km/h 15.000s
06. 06. +6 +6 Badyear   Paweł Zaburski (E) + 1:58.551 55 2 1:44.259 165.05km/h 14.405s
07. 07. -1 -1 Badyear   Ross Proud (E) + 2:09.410 55 2 1:44.891 164.79km/h 14.912s
08. 08. +7 +7 Badyear   Ioannis Dimitroglou4 (E) + 2:25.072 55 2 1:45.324 164.41km/h 12.980s
09. 09. +7 +7 Badyear   Lee Harding (E) + 2:29.205 55 2 1:45.452 164.31km/h 18.108s
10. 10. Ingen forandring ±0 Contimental   Gonzalo Alvarez (E) + 2:29.858 55 2 1:42.841 164.29km/h 15.993s
11. 11. -4 -4 Badyear   Alix Martin (E) + 2:32.778 55 2 1:47.187 164.22km/h 16.585s
12. 12. +7 +7 Badyear   Leandro Sereno7 (E) + 2:37.518 55 2 1:44.507 164.10km/h 15.455s
13. 01. Ingen forandring ±0 Badyear   Sergey Shinkevich (M4) + 2:38.265 56 2 1:45.942 164.09km/h 17.952s
14. 13. +8 +8 Badyear   Theodosis Vogiatzis (E) + 2:46.288 55 2 1:46.337 163.89km/h 15.753s
15. 14. Ingen forandring ±0 Badyear   Wouter Teuwen (E) + 2:52.705 55 2 1:45.023 163.74km/h 18.438s
16. 15. +11 +11 Michelini   Carlos Esparza (E) + 3:06.160 55 2 1:43.071 163.41km/h 16.354s
17. 16. -8 -8 Badyear   Jasper Coosemans (E) + 3:07.699 55 2 1:47.901 163.38km/h 16.182s
18. 17. +8 +8 Contimental   Roland Postle7 (E) + 3:17.164 55 2 1:44.635 163.15km/h 17.142s
19. 18. -16 -16 Michelini   Nevzat Kasapoglu (E) + 3:18.681 55 2 1:43.266 163.11km/h 13.310s
20. 19. +5 +5 Badyear   Łukasz Dudek1 (E) + 3:26.866 54 2 1:46.220 162.92km/h 19.194s
21. 20. -3 -3 Badyear   Bernard Bontjer (E) + 3:31.678 54 2 1:46.288 162.80km/h 18.684s
22. 21. +2 +2 Badyear   Andrej Rilke (E) + 3:31.716 54 2 1:45.036 162.80km/h 16.739s
23. 02. +2 +2 Badyear   Niels Wolters (M4) + 3:39.252 56 2 1:44.864 162.62km/h 17.532s
24. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Bert Huylebroeck (M5) + 3:43.840 56 2 1:44.802 162.51km/h 20.236s
25. 22. +7 +7 Badyear   Andreas Andreou (E) + 3:47.097 54 2 1:47.578 162.44km/h 16.231s
26. 03. -1 -1 Badyear   Kristijan Mihovic (M4) + 3:51.281 56 2 1:45.603 162.34km/h 19.221s
27. 01. +1 +1 Yokomama   Andreas Ramann (M1) + 3:57.104 56 2 1:45.674 162.20km/h 20.387s
28. 23. -12 -12 Badyear   Sam Norris (E) + 4:00.229 54 2 1:54.301 162.13km/h 18.468s
29. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Ivan Silva (M3) + 4:01.164 56 2 1:45.324 162.10km/h 16.561s
30. 24. +7 +7 Contimental   Rogerio Mandler (E) + 4:02.096 54 2 1:44.556 162.08km/h 16.420s
31. 25. -5 -5 Contimental   George Slater (E) + 4:02.134 54 2 1:43.452 162.08km/h 14.469s
32. 04. +5 +5 Badyear   Nagyházi Sándor (M4) + 4:02.332 56 2 1:46.262 162.08km/h 18.662s
33. 02. Ingen forandring ±0 Yokomama   Ayman Daher (M3) + 4:04.514 56 2 1:47.330 162.02km/h 16.529s
34. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Robin Goodey (M2) + 4:09.350 56 2 1:45.673 161.91km/h 15.147s
35. 03. +3 +3 Yokomama   Alexander Kunze (M3) + 4:09.406 56 2 1:45.459 161.91km/h 15.082s
36. 04. +1 +1 Badyear   Miel Soeterbroek (M3) + 4:09.751 56 2 1:48.197 161.90km/h 16.330s
37. 02. +3 +3 Badyear   Daniel Comalada (M2) + 4:14.100 56 2 1:46.277 161.80km/h 17.696s
38. 03. Ingen forandring ±0 Yokomama   Tan S Lake (M2) + 4:14.439 56 2 1:45.553 161.79km/h 18.538s
39. 26. +2 +2 Contimental   Róbert László2 (E) + 4:19.255 54 2 1:46.018 161.68km/h 15.909s
40. 04. +2 +2 Yokomama   Konstantin Sobolev (M2) + 4:22.692 56 2 1:46.097 161.60km/h 14.458s
41. 05. -2 -2 Yokomama   Kamal Naoui (M3) + 4:22.851 56 2 1:47.965 161.59km/h 14.723s
42. 27. +9 +9 Badyear   Oliver Radna (E) + 4:28.344 54 2 1:46.337 161.46km/h 16.243s
43. 28. -10 -10 Contimental   Joel Viitikko (E) + 4:31.140 54 2 1:46.477 161.40km/h 14.962s
44. 06. +2 +2 Badyear   Bronek Obarewicz (M3) + 4:31.849 56 2 1:45.730 161.38km/h 17.687s
45. 02. +2 +2 Yokomama   Alexei Malkin (M5) + 4:32.180 56 2 1:47.335 161.37km/h 19.154s
46. 03. +7 +7 Badyear   Kostas Laskaridis (M5) + 4:33.373 56 2 1:47.309 161.35km/h 17.858s
47. 02. -1 -1 Yokomama   Viktor Dyankov (M1) + 4:34.379 56 2 1:45.243 161.32km/h 18.081s
48. 04. -1 -1 Yokomama   Joachim Rang (M5) + 4:34.397 56 2 1:45.152 161.32km/h 19.320s
49. 07. Ingen forandring ±0 Yokomama   Andrea Squizzato (M3) + 4:36.249 56 2 1:46.953 161.28km/h 17.525s
50. 05. -3 -3 Yokomama   Paul Williams (M5) + 4:38.078 56 3 1:45.061 161.24km/h 16.812s
51. 06. -1 -1 Yokomama   Fernando Sosa (M5) + 4:38.089 56 2 1:45.719 161.24km/h 17.265s
52. 08. -4 -4 Yokomama   Joaquín Quintana (M3) + 4:40.364 56 2 1:48.295 161.18km/h 16.577s
53. 05. +23 +23 Badyear   Apostolis Goutzos (M4) + 4:41.106 55 2 1:47.008 161.17km/h 17.703s
54. 07. +2 +2 Badyear   Nick Tsagarakis (M5) + 4:48.340 56 2 1:48.118 161.00km/h 17.454s
55. 06. +1 +1 Yokomama   Lorenzo Di Buono (M4) + 4:49.962 55 2 1:47.400 160.96km/h 18.627s
56. 07. +5 +5 Badyear   Asdrúbal Corral (M4) + 4:51.537 55 2 1:46.333 160.92km/h 17.354s
57. 05. -3 -3 Yokomama   Harsh Sheth (M2) + 4:52.845 56 2 1:45.484 160.89km/h 21.259s
58. 29. -2 -2 Contimental   Peter Both (E) + 4:53.229 54 2 1:45.008 160.88km/h 17.295s
59. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Montes Dimemola (P25) + 4:55.441 56 2 1:46.546 160.83km/h 19.752s
60. 08. -3 -3 Yokomama   Jakab Zoltan (M4) + 4:55.553 55 2 1:46.502 160.83km/h 22.628s
61. 08. -2 -2 Yokomama   Yug Desai1 (M5) + 4:58.441 56 2 1:47.008 160.76km/h 17.270s
62. 03. +17 +17 Badyear   Sylvain Guillon (M1) + 4:59.282 56 2 1:48.571 160.74km/h 16.381s
63. 04. -1 -1 Badyear   Melando Tasoso (M1) + 5:00.323 56 2 1:46.715 160.72km/h 19.517s
64. 09. -2 -2 Yokomama   Luca Molendi (M5) + 5:02.148 56 2 1:50.898 160.68km/h 16.620s
65. 09. -3 -3 Yokomama   Atis Praudins (M4) + 5:03.604 55 2 1:47.339 160.64km/h 18.294s
66. 01. +3 +3 Yokomama   Paulo Pinto1 (P22) + 5:03.655 56 2 1:46.799 160.64km/h 16.147s
67. 05. +1 +1 Yokomama   Sam Wainwright (M1) + 5:03.801 56 2 1:47.920 160.64km/h 20.170s
68. 06. +1 +1 Yokomama   Maxim Kotov2 (M2) + 5:05.807 56 2 1:47.241 160.59km/h 18.915s
69. 09. +8 +8 Badyear   Gabor Csizmadia (M3) + 5:06.899 56 2 1:47.410 160.57km/h 18.427s
70. 10. +5 +5 Badyear   Felix Horch (M3) + 5:07.917 56 1 1:55.295 160.54km/h 15.779s
71. 06. +11 +11 Yokomama   Andrew King (M1) + 5:08.081 56 2 1:46.536 160.54km/h 18.128s
72. 10. +13 +13 Yokomama   Antonio Cerqueira (M4) + 5:09.863 55 2 1:48.032 160.50km/h 19.735s
73. 07. +4 +4 Badyear   Stefan Leinsinger (M1) + 5:10.617 56 2 1:47.335 160.48km/h 17.236s
74. 11. +11 +11 Badyear   Gino Falco (M4) + 5:10.918 55 1 1:55.534 160.47km/h 21.932s
75. 12. -1 -1 Yokomama   Sean Hillier (M4) + 5:11.476 55 2 1:47.374 160.46km/h 19.735s
76. 10. +5 +5 Badyear   Karl-Martin Müür (M5) + 5:12.351 56 2 1:46.439 160.44km/h 22.819s
77. 01. +1 +1 Yokomama   Paulo Carneiro (P4) + 5:12.544 56 2 1:46.312 160.43km/h 18.183s
78. 11. -3 -3 Yokomama   Fabio Pereira (M5) + 5:12.970 56 2 1:45.716 160.42km/h 17.802s
79. 07. +3 +3 Yokomama   Mark McTaggart (M2) + 5:16.331 56 2 1:47.431 160.35km/h 18.499s
80. 13. +4 +4 Badyear   Martino Colombo (M4) + 5:16.441 55 2 1:47.204 160.34km/h 19.738s
81. 01. Ingen forandring ±0 Bridgerock   Juan Carlos Romero (P6) + 5:16.885 56 2 1:51.082 160.33km/h 18.387s
82. 08. +1 +1 Yokomama   David Rolleston (M1) + 5:17.831 56 2 1:47.226 160.31km/h 18.305s
83. 12. -1 -1 Yokomama   Joelson Gonçalves (M5) + 5:18.073 56 2 1:46.116 160.31km/h 17.828s
84. 09. +9 +9 Badyear   Zoltán Zelei (M1) + 5:18.478 56 2 1:50.116 160.30km/h 19.020s
85. 30. +2 +2 Contimental   Fabien Massard (E) + 5:19.119 53 2 1:45.725 160.28km/h 17.435s
86. 13. +13 +13 Badyear   Michal Presinsky (M5) + 5:19.287 56 1 1:56.432 160.28km/h 17.287s
87. 08. +3 +3 Badyear   Yiánnis Gripáris (M2) + 5:20.125 56 2 1:47.168 160.26km/h 16.645s
88. 14. -1 -1 Yokomama   Branislav Hrnjak (M4) + 5:21.862 55 2 1:47.138 160.22km/h 20.545s
89. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Patryk Godowski (P16) + 5:24.108 56 2 1:46.967 160.17km/h 22.637s
90. 11. +22 +22 Badyear   Sven Bojkowski (M3) + 5:26.197 56 2 1:48.022 160.12km/h 15.997s
91. 14. Ingen forandring ±0 Badyear   Adam Szabo (M5) + 5:26.380 56 2 1:54.646 160.11km/h 19.019s
92. 12. Ingen forandring ±0 Yokomama   Twig Fahaji (M3) + 5:26.639 56 2 1:47.292 160.11km/h 20.575s
93. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Klas Britse (P20) + 5:27.038 56 2 1:47.533 160.10km/h 19.362s
94. 09. +5 +5 Yokomama   James Brown (M2) + 5:31.213 56 2 1:47.803 160.00km/h 18.893s
95. 10. +5 +5 Badyear   Michael Monaco (M2) + 5:31.550 56 2 1:48.413 160.00km/h 19.823s
96. 11. +8 +8 Badyear   Farcy Génel (M2) + 5:31.757 56 2 1:47.575 159.99km/h 21.600s
97. 12. +5 +5 Badyear   Victor Baia (M2) + 5:32.141 56 2 1:47.308 159.98km/h 16.572s
98. 02. +3 +3 Yokomama   Mika Pekkarinen (P4) + 5:32.570 56 2 1:48.142 159.97km/h 19.604s
99. 02. -1 -1 Yokomama   Christopher Willis (P22) + 5:32.609 56 2 1:46.354 159.97km/h 21.526s
100. 13. -3 -3 Yokomama   Tomasz Siwiec (M3) + 5:35.444 56 2 1:47.672 159.91km/h 15.129s
101. 13. -1 -1 Yokomama   Mike Baston (M2) + 5:35.535 56 2 1:47.954 159.90km/h 15.580s
102. 15. -3 -3 Yokomama   Kaiko Kell (M5) + 5:37.320 55 2 1:48.085 159.86km/h 17.365s
103. 03. -2 -2 Yokomama   Tom Frederickx (P4) + 5:37.550 56 2 1:48.333 159.86km/h 19.980s
104. 10. -6 -6 Dunnolop   Rimantas Sagatas2 (M1) + 5:38.098 56 2 1:45.763 159.85km/h 16.528s
105. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Luis González (P17) + 5:40.799 56 2 1:46.719 159.78km/h 16.094s
106. 01. Ingen forandring ±0 Badyear   Craig McLean (P5) + 5:41.228 56 2 1:47.841 159.77km/h 21.480s
107. 14. -5 -5 Yokomama   Alberto Perez (M3) + 5:42.856 56 2 1:47.613 159.74km/h 17.124s
108. 11. +1 +1 Hancock   Sergei Gordov (M1) + 5:42.899 56 2 1:43.873 159.73km/h 21.136s
109. 15. -2 -2 Yokomama   Simone Rossi (M3) + 5:45.371 56 2 1:48.036 159.68km/h 21.772s
110. 16. -5 -5 Yokomama   Eduardo Sanchez Carenzo (M3) + 5:45.770 56 2 1:47.738 159.67km/h 16.635s
111. 16. -3 -3 Yokomama   Julio Asencio (M5) + 5:45.891 55 2 1:50.533 159.67km/h 17.744s
112. 01. Ingen forandring ±0 Badyear   Martin Major (P18) + 5:47.098 56 2 1:49.488 159.64km/h 18.854s
113. 01. +2 +2 Yokomama   Martynas Bražėnas (P21) + 5:47.275 56 2 1:47.790 159.63km/h 17.531s
114. 14. +2 +2 Yokomama   Hans Mörtsjö (M2) + 5:47.604 56 2 1:46.009 159.63km/h 19.370s
115. 12. +2 +2 Badyear   Greg Tierney (M1) + 5:47.778 55 2 1:49.084 159.62km/h 19.079s
116. 15. +4 +4 Badyear   Stephen Brooks (M4) + 5:47.899 55 2 1:49.007 159.62km/h 19.163s
117. 16. -6 -6 Yokomama   Pieterjan Staessen (M4) + 5:48.018 55 2 1:49.122 159.62km/h 18.102s
118. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Ethan Littlejohns (P10) + 5:48.192 56 2 1:48.523 159.61km/h 17.323s
119. 15. +7 +7 Yokomama   Ricardo Vidal (M2) + 5:49.143 56 2 1:48.449 159.59km/h 18.212s
120. 16. -7 -7 Dunnolop   Christer Andersson (M2) + 5:49.227 56 2 1:46.829 159.59km/h 16.244s
121. 17. -13 -13 Yokomama   Roger Bergman (M2) + 5:49.628 56 3 1:49.208 159.58km/h 16.708s
122. 17. +6 +6 Badyear   Petr Cejka (M3) + 5:50.709 55 2 1:47.172 159.56km/h 18.776s
123. 18. +3 +3 Yokomama   Edwin Silva (M3) + 5:50.987 55 2 1:48.085 159.55km/h 18.287s
124. 18. +2 +2 Badyear   Emil Kwiatkowski (M2) + 5:51.380 56 2 1:46.167 159.54km/h 18.789s
125. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Valtteri Manninen (P8) + 5:53.173 56 2 1:47.332 159.50km/h 21.597s
126. 01. +2 +2 Yokomama   Frédéric Pierret (P12) + 5:53.416 56 2 1:48.532 159.49km/h 19.580s
127. 19. -6 -6 Yokomama   Janne Väänänen (M2) + 5:54.717 56 2 1:46.080 159.46km/h 18.325s
128. 02. +7 +7 Badyear   Jorge Luiz Filho (P16) + 5:55.116 56 2 1:49.123 159.46km/h 19.319s
129. 02. +4 +4 Yokomama   Diego Garcia (P8) + 5:56.707 56 2 1:48.308 159.42km/h 16.894s
130. 17. +9 +9 Badyear   Andrey Bolshakov (M4) + 5:57.121 55 2 1:48.675 159.41km/h 19.984s
131. 02. Ingen forandring ±0 Yokomama   Quentin Gonzalez (P20) + 5:57.250 56 2 1:46.742 159.41km/h 19.675s
132. 13. -8 -8 Dunnolop   Jimmy De Roy (M1) + 5:57.789 55 2 1:47.546 159.39km/h 21.478s
133. 04. Ingen forandring ±0 Yokomama   Tomi Kaartinen (P4) + 5:58.017 56 2 1:47.207 159.39km/h 20.106s
134. 02. +5 +5 Yokomama   Stephen Bewers (P5) + 5:58.521 56 2 1:48.708 159.38km/h 19.827s
135. 02. Ingen forandring ±0 Yokomama   António Rocha (P18) + 5:59.499 56 2 1:48.716 159.35km/h 21.102s
136. 03. +1 +1 Yokomama   Cecil Deckard (P8) + 6:00.077 56 2 1:48.751 159.34km/h 18.981s
137. 19. -1 -1 Yokomama   Ivan Stiva (M3) + 6:00.707 55 2 1:46.689 159.33km/h 20.685s
138. 18. +3 +3 Yokomama   Dominik Krowiak (M4) + 6:01.363 55 2 1:46.914 159.31km/h 16.804s
139. 01. +3 +3 Yokomama   Mikko Suhonen (P23) + 6:01.481 56 2 1:48.144 159.31km/h 21.888s
140. 19. -16 -16 Yokomama   Stefan Stillhart (M4) + 6:02.446 55 2 1:55.766 159.29km/h 16.717s
141. 20. Ingen forandring ±0 Yokomama   Daniel Mason (M4) + 6:02.450 55 2 1:49.144 159.29km/h 19.720s
142. 01. +4 +4 Yokomama   Andrea Frenna (P1) + 6:03.240 56 2 1:47.700 159.27km/h 21.757s
143. 20. +11 +11 Badyear   Marek Popławski (M3) + 6:03.328 55 2 1:48.083 159.27km/h 17.758s
144. 02. +4 +4 Yokomama   Keith Clark (P10) + 6:03.581 56 2 1:47.601 159.26km/h 18.081s
145. 01. +3 +3 Yokomama   Rodrigo Velasco (P13) + 6:03.860 56 2 1:48.308 159.26km/h 16.601s
146. 02. +11 +11 Badyear   Federico Mecacci (P23) + 6:03.923 56 2 1:48.131 159.25km/h 15.294s
147. 02. -1 -1 Yokomama   Gonzalo Garbin (P21) + 6:03.991 56 2 1:46.843 159.25km/h 22.816s
148. 02. +3 +3 Yokomama   Lázsló Mizse (P17) + 6:05.346 56 2 1:51.645 159.22km/h 21.298s
149. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Róbert Villásek (P24) + 6:05.367 56 2 1:47.563 159.22km/h 19.917s
150. 21. +8 +8 Yokomama   Maxim Egorov (M3) + 6:05.944 55 2 1:47.842 159.21km/h 20.961s
151. 17. +12 +12 Badyear   Kristoffer Johnsson (M5) + 6:06.013 55 1 1:55.955 159.21km/h 16.343s
152. 03. -1 -1 Yokomama   Daniel Omaña (P10) + 6:07.093 56 2 1:47.017 159.18km/h 17.358s
153. 03. -2 -2 Dunnolop   Thiago Cristofolini (P23) + 6:07.185 56 2 1:47.488 159.18km/h 20.155s
154. 03. +1 +1 Yokomama   Jonathan Beagles (P16) + 6:07.261 56 2 1:48.434 159.18km/h 21.278s
155. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Nestor Vicente (P14) + 6:07.584 56 2 1:48.078 159.17km/h 19.448s
156. 01. +1 +1 Dunnolop   Gary Mullins (P19) + 6:07.998 56 2 1:48.106 159.16km/h 18.065s
157. 21. +6 +6 Badyear   Krasimir Nanchev (M4) + 6:09.698 55 2 1:48.286 159.12km/h 19.128s
158. 22. -6 -6 Yokomama   James Hitchen (M4) + 6:09.797 55 3 1:46.768 159.12km/h 17.539s
159. 23. -8 -8 Yokomama   Sinan Bahadir (M4) + 6:09.804 55 2 1:47.822 159.12km/h 20.148s
160. 03. +1 +1 Contimental   Michal Szopinski (P20) + 6:10.340 56 1 1:54.850 159.11km/h 20.055s
161. 14. +8 +8 Dunnolop   Pete Lohvansuu (M1) + 6:10.804 55 2 1:46.941 159.10km/h 18.594s
162. 02. +1 +1 Yokomama   Alfredo Pérez (P24) + 6:11.194 56 2 1:47.773 159.09km/h 25.135s
163. 20. +4 +4 Badyear   Damian Zglinicki (M2) + 6:11.512 55 2 1:48.230 159.08km/h 17.603s
164. 21. +17 +17 Yokomama   Daniele Magnani (M2) + 6:11.558 55 2 1:47.037 159.08km/h 21.039s
165. 03. -1 -1 Yokomama   Péter Suborits (P24) + 6:12.103 56 2 1:48.006 159.07km/h 16.762s
166. 03. +2 +2 Yokomama   Rowie Halcon (P21) + 6:12.513 56 2 1:47.684 159.06km/h 18.424s
167. 31. -9 -9 Contimental   Radek Czech2 (E) + 6:12.646 53 2 1:47.709 159.06km/h 19.658s
168. 04. +1 +1 Badyear   Jarosław Nowacki (P8) + 6:12.880 56 2 1:49.566 159.05km/h 24.401s
169. 15. -7 -7 Yokomama   Mauricio Angelucci (M1) + 6:13.490 55 2 1:47.641 159.04km/h 19.597s
170. 04. +3 +3 Yokomama   Marco Verati (P20) + 6:13.649 56 2 1:47.390 159.03km/h 17.786s
171. 02. Ingen forandring ±0 Yokomama   Martin Urtubey (P25) + 6:14.792 56 2 1:48.621 159.01km/h 20.924s
172. 18. -1 -1 Badyear   James Berriman (M5) + 6:16.634 55 2 1:47.998 158.96km/h 19.945s
173. 02. -1 -1 Yokomama   Gabriel Naya (P13) + 6:17.012 56 2 1:55.879 158.96km/h 17.103s
174. 04. -1 -1 Yokomama   Alexander Zablotsky (P23) + 6:17.409 56 2 1:47.941 158.95km/h 24.318s
175. 03. +2 +2 Yokomama   Béla Hoffmann (P5) + 6:17.520 56 2 1:49.170 158.94km/h 21.395s
176. 05. +2 +2 Badyear   Nikos Tzivas (P23) + 6:18.171 56 2 1:47.920 158.93km/h 24.409s
177. 05. +1 +1 Yokomama   Eduardo Casagrande (P4) + 6:18.433 56 2 1:47.097 158.92km/h 22.531s
178. 03. Ingen forandring ±0 Yokomama   Dominiek Van West (P22) + 6:19.012 56 2 1:48.854 158.91km/h 18.238s
179. 03. +5 +5 Badyear   Andrea Iacoponi (P18) + 6:19.035 56 2 1:48.395 158.91km/h 18.314s
180. 04. +2 +2 Yokomama   Tinie Lourens (P22) + 6:19.825 56 2 1:47.960 158.89km/h 19.904s
181. 05. +6 +6 Badyear   Thanos Tsial (P20) + 6:20.025 56 2 1:48.529 158.89km/h 20.864s
182. 32. +1 +1 Contimental   Paul Dove (E) + 6:20.465 53 2 1:47.588 158.88km/h 17.331s
183. 16. +12 +12 Contimental   Mindaugas Bauža (M1) + 6:20.479 55 2 1:46.746 158.88km/h 18.478s
184. 22. -4 -4 Yokomama   Pablo Navarrete (M2) + 6:20.695 55 2 1:47.843 158.87km/h 19.658s
185. 04. +3 +3 Badyear   Ihor Rusnak (P16) + 6:20.863 56 2 1:51.217 158.87km/h 24.377s
186. 02. Ingen forandring ±0 Yokomama   Richard Waugh (P14) + 6:20.962 56 2 1:48.354 158.87km/h 19.221s
187. 04. -2 -2 Yokomama   Vladimir Petrov (P21) + 6:21.034 56 2 1:48.202 158.86km/h 17.332s
188. 19. +3 +3 Yokomama   Damir Hictaler (M5) + 6:21.071 55 2 1:54.816 158.86km/h 20.846s
189. 01. +9 +9 Yokomama   Ignacio Belatti (P15) + 6:21.567 56 2 1:48.241 158.85km/h 18.596s
190. 17. -4 -4 Dunnolop   Konrad Lasak (M1) + 6:21.593 55 2 1:46.815 158.85km/h 15.445s
191. 03. +3 +3 Yokomama   Kuba Szajbel (P17) + 6:22.600 56 2 1:49.719 158.83km/h 22.188s
192. 02. +2 +2 Badyear   Attila Kvanta (P12) + 6:22.867 56 2 1:49.735 158.82km/h 18.743s
193. 02. +3 +3 Dunnolop   Andre Cherkasoff (P19) + 6:22.963 56 2 1:48.789 158.82km/h 18.052s
194. 05. -3 -3 Yokomama   Dmitry Knyazev (P8) + 6:23.759 56 2 1:48.654 158.80km/h 25.048s
195. 03. +1 +1 Yokomama   Paulo Morgado (P14) + 6:24.339 56 2 1:48.909 158.79km/h 18.074s
196. 03. +6 +6 Badyear   Andris Ceruss (P19) + 6:24.351 56 2 1:48.306 158.79km/h 18.353s
197. 04. +8 +8 Yokomama   Franco Sandoval (P10) + 6:24.563 56 2 1:48.814 158.78km/h 18.324s
198. 01. +4 +4 Yokomama   Michaela Källström (P2) + 6:24.907 56 2 1:48.738 158.78km/h 23.635s
199. 04. +4 +4 Yokomama   Kaur Sirel (P5) + 6:26.440 56 2 1:49.013 158.74km/h 22.939s
200. 01. +14 +14 Yokomama   Peter Braun (P9) + 6:26.729 56 2 1:48.032 158.74km/h 20.033s
201. 04. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Mauro Schumacher (P24) + 6:26.965 56 2 1:48.362 158.73km/h 20.629s
202. 20. Ingen forandring ±0 Contimental   Stefano Prato (M5) + 6:27.790 55 2 1:46.425 158.71km/h 22.280s
203. 03. +6 +6 Yokomama   Luis Ferreira (P13) + 6:28.229 56 2 1:49.836 158.70km/h 17.800s
204. 05. -2 -2 Yokomama   Cristina Demeo (P10) + 6:28.675 56 2 1:49.183 158.69km/h 20.225s
205. 02. +3 +3 Badyear   Roberto Mariella (P6) + 6:28.703 56 2 1:49.528 158.69km/h 18.325s
206. 02. +13 +13 Yokomama   Mery Lissarrague (P1) + 6:28.982 56 2 1:49.540 158.68km/h 18.875s
207. 04. Ingen forandring ±0 Yokomama   Giovanni Barzaghi (P19) + 6:30.323 56 2 1:56.361 158.65km/h 21.417s
208. 01. +9 +9 Badyear   Marcus Sandberg (P3) + 6:31.047 56 2 1:48.478 158.64km/h 16.737s
209. 01. Ingen forandring ±0 Yokomama   Ivica Maričević (P11) + 6:31.212 56 2 1:47.281 158.63km/h 17.925s
210. 03. +7 +7 Badyear   László Kovácsi (P25) + 6:31.645 56 2 1:48.689 158.62km/h 21.816s
211. 02. +1 +1 Yokomama   Philippe Calaan (P9) + 6:31.649 56 2 1:47.238 158.62km/h 20.524s
212. 05. +5 +5 Badyear   Toto Soave (P5) + 6:32.225 56 2 1:48.859 158.61km/h 22.967s
213. 02. +1 +1 Yokomama   Barry Gregorick (P2) + 6:32.335 56 2 1:47.545 158.61km/h 21.032s
214. 06. +1 +1 Yokomama   Andrew Green (P10) + 6:32.556 56 2 1:47.992 158.60km/h 22.216s
215. 01. +15 +15 Badyear   Imre Antos (P7) + 6:32.960 56 2 1:48.558 158.59km/h 18.385s
216. 02. -1 -1 Yokomama   Paweł Marszutka (P3) + 6:33.207 56 2 1:49.101 158.59km/h 18.447s
217. 05. -3 -3 Yokomama   Melissa Martin (P22) + 6:33.412 56 2 1:47.716 158.58km/h 19.887s
218. 04. +5 +5 Badyear   Baiano Kirst (P18) + 6:33.432 56 2 1:48.933 158.58km/h 17.829s
219. 06. -4 -4 Yokomama   Aleksej Sutkin (P5) + 6:33.523 56 2 1:48.288 158.58km/h 18.399s
220. 04. +6 +6 Yokomama   Rohan Leo (P14) + 6:33.718 56 2 1:48.248 158.58km/h 15.760s
221. 24. -6 -6 Yokomama   Leonel Rey (M4) + 6:34.495 54 2 1:48.088 158.56km/h 21.363s
222. 06. -3 -3 Yokomama   Pablo Borges (P4) + 6:34.753 56 2 1:57.605 158.55km/h 20.967s
223. 03. +5 +5 Yokomama   Billy Van Der Merwe (P12) + 6:34.925 56 2 1:48.551 158.55km/h 21.990s
224. 02. +1 +1 Yokomama   Marius Slavinskas (P7) + 6:35.476 56 2 1:47.698 158.54km/h 19.636s
225. 02. +4 +4 Yokomama   Raúl Dominguez (P15) + 6:35.919 56 2 1:48.066 158.53km/h 22.296s
226. 06. +2 +2 Badyear   Károly Pintér (P20) + 6:35.950 56 2 1:48.996 158.53km/h 17.760s
227. 03. +1 +1 Yokomama   Timo Suvikunnas (P15) + 6:36.316 56 2 1:47.895 158.52km/h 17.264s
228. 22. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Roman Maksimenkov (M3) + 6:36.524 55 2 1:47.502 158.51km/h 15.539s
229. 05. +4 +4 Yokomama   Vlad Nedobuga (P21) + 6:36.972 56 2 1:49.047 158.50km/h 16.939s
230. 03. +3 +3 Yokomama   Tianhao Chen (P7) + 6:37.380 56 2 1:48.197 158.49km/h 18.993s
231. 03. -1 -1 Yokomama   Gustavo Bellotto (P6) + 6:37.384 56 2 1:56.158 158.49km/h 19.485s
232. 23. +9 +9 Yokomama   Markus Zrim (M3) + 6:37.408 55 2 1:48.459 158.49km/h 14.440s
233. 05. +3 +3 Yokomama   Raul Souza (P24) + 6:37.679 56 2 1:51.651 158.49km/h 17.424s
234. 04. +8 +8 Yokomama   Mikko Heikkinen (P13) + 6:37.896 56 2 1:49.112 158.48km/h 22.796s
235. 06. -1 -1 Yokomama   José Mario Alonso Alonso (P22) + 6:38.235 56 2 1:47.360 158.48km/h 21.050s
236. 05. +9 +9 Yokomama   Richard Carter (P19) + 6:38.270 56 2 1:48.715 158.47km/h 18.628s
237. 03. +15 +15 Badyear   Michel Vandecatelle (P2) + 6:38.301 56 2 1:48.714 158.47km/h 19.101s
238. 23. -15 -15 Yokomama   Jean-Philippe Teilliet (M2) + 6:38.521 55 2 1:48.522 158.47km/h 16.779s
239. 06. +4 +4 Yokomama   Rudy Szafraniec (P21) + 6:39.016 56 2 1:48.370 158.46km/h 20.462s
240. 03. +4 +4 Badyear   Massimo Baroni (P3) + 6:39.683 56 2 1:48.724 158.44km/h 18.350s
241. 05. -3 -3 Badyear   Stefano Mana (P13) + 6:40.134 56 2 1:48.791 158.43km/h 20.694s
242. 04. -2 -2 Yokomama   Svetlana Shapovalova (P15) + 6:40.175 56 2 1:48.030 158.43km/h 21.171s
243. 07. -4 -4 Yokomama   Richard Molyneaux (P5) + 6:40.322 56 2 1:49.396 158.43km/h 22.268s
244. 05. Ingen forandring ±0 Yokomama   Pero Daničić (P14) + 6:40.395 56 2 1:48.580 158.43km/h 19.977s
245. 06. +1 +1 Yokomama   Carlos Vieira Jr (P13) + 6:40.708 56 2 1:48.480 158.42km/h 20.336s
246. 07. -2 -2 Yokomama   Arnaud Ferraris (P13) + 6:40.952 56 2 1:48.487 158.41km/h 18.271s
247. 05. +12 +12 Badyear   Juhani Tengen (P18) + 6:41.136 56 2 1:48.044 158.41km/h 23.350s
248. 05. +4 +4 Yokomama   Daniel Iliev (P15) + 6:41.460 56 2 1:49.072 158.40km/h 18.192s
249. 06. +6 +6 Yokomama   Andriy Dyadkovich (P23) + 6:41.790 56 2 1:49.342 158.40km/h 18.611s
250. 03. +6 +6 Yokomama   Jesús Pérez (P9) + 6:41.862 56 2 1:48.249 158.39km/h 17.446s
251. 18. +8 +8 Contimental   Ferenc Koncz (M1) + 6:41.965 55 2 1:46.828 158.39km/h 18.280s
252. 07. +8 +8 Yokomama   Andy Dowson (P23) + 6:42.024 56 2 1:48.451 158.39km/h 21.120s
253. 08. +10 +10 Yokomama   Jose Filipe (P13) + 6:42.051 56 2 1:48.385 158.39km/h 20.627s
254. 04. -3 -3 Yokomama   Victor Drăguşanu (P9) + 6:42.264 56 2 1:47.739 158.38km/h 17.870s
255. 02. +1 +1 Badyear   Volodymyr Stanislavsky (P11) + 6:42.289 56 2 1:50.052 158.38km/h 17.867s
256. 06. +13 +13 Yokomama   Didier Cave (P24) + 6:42.358 56 2 1:48.162 158.38km/h 18.642s
257. 08. -6 -6 Yokomama   Brice Meyer (P23) + 6:42.364 56 2 1:49.306 158.38km/h 20.055s
258. 19. +19 +19 Badyear   Michele Miksche (M1) + 6:42.364 55 2 1:48.535 158.38km/h 16.971s
259. 09. -1 -1 Yokomama   Alejandro Badino (P13) + 6:42.561 56 2 1:48.521 158.38km/h 20.570s
260. 04. +5 +5 Yokomama   Plamen Iliev (P3) + 6:43.900 56 2 1:49.499 158.35km/h 18.072s
261. 03. +1 +1 Yokomama   Branislav Mihic (P11) + 6:44.044 56 2 1:48.028 158.34km/h 18.584s
262. 08. +15 +15 Yokomama   Szilvia Gaál (P5) + 6:44.340 56 2 1:48.728 158.34km/h 21.883s
263. 25. +5 +5 Yokomama   David Smith (M4) + 6:44.405 54 2 1:48.667 158.34km/h 19.302s
264. 04. -2 -2 Yokomama   Erik Chrin (P11) + 6:44.594 56 2 1:47.711 158.33km/h 22.614s
265. 05. +18 +18 Badyear   Kristina Ivanova (P9) + 6:44.627 56 2 1:49.505 158.33km/h 18.801s
266. 10. -4 -4 Yokomama   Tomasz Trela (P13) + 6:44.693 56 2 1:56.434 158.33km/h 24.209s
267. 04. +1 +1 Yokomama   Otulos Gomes (P25) + 6:44.794 55 2 1:48.443 158.33km/h 20.740s
268. 05. +9 +9 Badyear   Valentino Receputi (P16) + 6:44.935 56 2 1:50.124 158.32km/h 20.672s
269. 06. +2 +2 Yokomama   Vaggelis Mpallas (P8) + 6:45.016 56 2 1:47.655 158.32km/h 21.607s
270. 03. -1 -1 Yokomama   Olivier Proulx (P1) + 6:46.022 56 2 1:49.417 158.30km/h 21.081s
271. 04. +3 +3 Yokomama   Gilles Ritiere (P1) + 6:46.027 56 2 1:48.620 158.30km/h 17.738s
272. 09. -1 -1 Yokomama   Alex Slawson (P23) + 6:46.414 56 2 1:49.086 158.29km/h 21.465s
273. 06. Ingen forandring ±0 Yokomama   Vít Kunc (P9) + 6:46.779 56 2 1:48.950 158.28km/h 21.943s
274. 21. +11 +11 Badyear   Radek Sus (M5) + 6:47.563 55 2 1:51.139 158.26km/h 19.762s
275. 05. -3 -3 Yokomama   Juan Carlos Alonso (P3) + 6:47.908 56 2 1:48.349 158.26km/h 22.099s
276. 07. +2 +2 Yokomama   Niels Van Heijster (P22) + 6:48.714 56 2 1:47.820 158.24km/h 20.870s
277. 24. +4 +4 Dunnolop   Raluca Tiuca (M2) + 6:48.849 55 2 1:47.567 158.24km/h 18.709s
278. 09. +6 +6 Badyear   Ugo Venturi (P5) + 6:49.488 56 2 1:49.746 158.22km/h 20.796s
279. 25. Ingen forandring ±0 Yokomama   Sergey Ved (M2) + 6:49.553 55 2 1:51.684 158.22km/h 19.341s
280. 26. +13 +13 Yokomama   Henrique Hughes Paunero (M2) + 6:49.662 55 2 1:49.615 158.22km/h 19.004s
281. 33. -3 -3 Pipirelli   Emmanuel Manfre (E) + 6:50.572 53 2 1:48.943 158.20km/h 18.180s
282. 11. -1 -1 Yokomama   Yassine Ben Rajeb (P13) + 6:50.719 56 2 1:49.718 158.19km/h 19.044s
283. 07. -4 -4 Yokomama   Marcin Czarkowski (P20) + 6:51.292 56 2 1:48.358 158.18km/h 23.436s
284. 07. +3 +3 Yokomama   József Magyari (P24) + 6:51.575 56 2 1:50.215 158.17km/h 21.813s
285. 22. +11 +11 Badyear   Zoltán Zsifkó (M5) + 6:51.830 55 2 1:48.433 158.17km/h 18.950s
286. 08. Ingen forandring ±0 Yokomama   Erwann Gendreau (P22) + 6:53.144 55 2 1:48.232 158.14km/h 20.599s
287. 08. +23 +23 Badyear   Brigitta Balázsi (P24) + 6:53.220 56 2 1:49.219 158.14km/h 22.462s
288. 08. +1 +1 Yokomama   Lazar Petkovic (P20) + 6:53.291 56 2 1:49.245 158.14km/h 23.052s
289. 20. -5 -5 Dunnolop   Bora Janić (M1) + 6:53.375 55 2 1:48.508 158.13km/h 20.369s
290. 07. +6 +6 Yokomama   Carlos Dias (P8) + 6:53.611 56 2 1:48.605 158.13km/h 18.838s
291. 24. -4 -4 Dunnolop   Flavio Mendiković (M3) + 6:53.849 55 2 1:48.290 158.12km/h 18.359s
292. 04. -1 -1 Yokomama   Martin Kuzov (P6) + 6:54.161 56 2 1:56.699 158.12km/h 20.771s
293. 05. +4 +4 Dunnolop   Radim Zeleznik (P25) + 6:54.435 55 2 1:48.986 158.11km/h 20.944s
294. 04. +3 +3 Yokomama   Aleksey Titarenko (P7) + 6:54.775 56 2 1:49.363 158.10km/h 17.282s
295. 07. Ingen forandring ±0 Yokomama   Manuel Muench (P21) + 6:55.721 56 2 1:49.111 158.08km/h 17.076s
296. 25. +5 +5 Contimental   István Farkas (M3) + 6:56.101 55 2 1:48.019 158.07km/h 20.360s
297. 08. +5 +5 Contimental   Daniel Douglas (P21) + 6:56.145 56 2 1:48.440 158.07km/h 19.711s
298. 06. -3 -3 Yokomama   Jo Lafrite (P16) + 6:56.265 56 2 1:50.158 158.07km/h 20.623s
299. 04. +13 +13 Yokomama   Valter Andreiev (P17) + 6:56.442 56 2 1:48.219 158.07km/h 19.880s
300. 26. -12 -12 Yokomama   Florencia Caro (M4) + 6:56.495 54 2 1:50.571 158.06km/h 20.734s
301. 07. +5 +5 Badyear   Roland Jakobsson (P9) + 6:56.500 56 2 1:49.218 158.06km/h 21.570s
302. 26. -10 -10 Yokomama   Mike Leone (M3) + 6:56.717 55 3 1:54.890 158.06km/h 16.159s
303. 07. +21 +21 Yokomama   Jiří Humpolák (P16) + 6:57.015 56 2 1:49.953 158.05km/h 19.652s
304. 09. -1 -1 Yokomama   Szabó Márk (P21) + 6:57.444 56 2 1:49.074 158.04km/h 21.602s
305. 10. -5 -5 Yokomama   Dalibor Harásek (P23) + 6:57.512 56 2 1:48.370 158.04km/h 26.314s
306. 06. +6 +6 Dunnolop   Leonardo Solazzi (P3) + 6:58.290 56 1 1:56.662 158.02km/h 22.785s
307. 08. +4 +4 Yokomama   Péter Kertész (P8) + 6:58.521 56 2 1:49.608 158.02km/h 19.326s
308. 05. +3 +3 Yokomama   Sante Severini (P7) + 6:59.518 56 2 1:49.202 158.00km/h 18.377s
309. 21. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Damir Sen (M1) + 6:59.568 55 2 1:48.195 157.99km/h 21.350s
310. 06. -5 -5 Yokomama   Leonardo Fiorotto (P15) + 6:59.721 56 2 1:48.799 157.99km/h 24.218s
311. 09. -2 -2 Yokomama   Aditya Wirasanjaya (P24) + 6:59.847 56 2 1:47.471 157.99km/h 16.286s
312. 05. -3 -3 Yokomama   Marco Longo (P17) + 6:59.972 56 2 1:57.507 157.99km/h 19.737s
313. 10. +12 +12 Yokomama   Jánosné Horvath (P5) + 7:00.057 56 2 1:48.536 157.98km/h 19.533s
314. 07. Ingen forandring ±0 Yokomama   Neil Cole (P15) + 7:00.259 56 2 1:48.581 157.98km/h 20.751s
315. 08. -5 -5 Yokomama   Marcello Pinheiro (P15) + 7:00.335 56 2 1:48.338 157.98km/h 17.849s
316. 05. +12 +12 Yokomama   Sami Hamada (P6) + 7:00.604 56 2 1:48.760 157.97km/h 23.593s
317. 23. +4 +4 Dunnolop   Ivan Andjelic (M5) + 7:00.779 55 2 1:47.278 157.97km/h 21.648s
318. 09. -4 -4 Yokomama   Paweł Nowak (P15) + 7:00.914 56 2 1:47.491 157.96km/h 25.431s
319. 05. +23 +23 Badyear   Timur Sharafullin (P1) + 7:01.560 56 2 1:48.763 157.95km/h 22.613s
320. 04. +3 +3 Yokomama   Rafael Niess (P2) + 7:02.586 56 2 1:51.969 157.93km/h 26.296s
321. 05. +6 +6 Yokomama   Antonio Fragoso (P11) + 7:02.737 56 2 1:49.359 157.92km/h 22.556s
322. 07. +8 +8 Dunnolop   Rich Weaving (P3) + 7:02.837 56 2 1:49.849 157.92km/h 21.079s
323. 08. -3 -3 Yokomama   Juan Carlos Sánchez (P3) + 7:02.843 56 2 1:49.153 157.92km/h 19.689s
324. 08. +9 +9 Badyear   Adriano Barbosa (P16) + 7:02.856 56 2 1:48.552 157.92km/h 19.323s
325. 09. -3 -3 Yokomama   Jean-françois Charbinat (P3) + 7:03.113 56 2 1:48.954 157.92km/h 20.915s
326. 09. -3 -3 Yokomama   Jean Marc Surmon (P16) + 7:03.297 56 2 1:49.786 157.91km/h 17.827s
327. 10. -6 -6 Yokomama   Peter Peyper (P21) + 7:03.456 56 2 1:48.866 157.91km/h 18.036s
328. 11. +7 +7 Yokomama   Chris Englund (P21) + 7:03.476 56 2 1:47.847 157.91km/h 19.677s
329. 27. +11 +11 Yokomama   Ken Neihart (M3) + 7:03.694 55 2 1:47.763 157.90km/h 18.901s
330. 07. +11 +11 Yokomama   Fred Vautrin (P4) + 7:03.751 55 2 1:49.096 157.90km/h 21.271s
331. 24. -3 -3 Contimental   Georgi Terziev (M5) + 7:03.761 55 2 1:44.687 157.90km/h 17.360s
332. 10. +6 +6 Badyear   Volodymyr Onyshchuk (P15) + 7:04.256 56 2 1:48.535 157.89km/h 24.755s
333. 06. +1 +1 Yokomama   Eugeniu Serbaniuc (P19) + 7:04.263 56 2 1:55.874 157.89km/h 20.290s
334. 08. +15 +15 Badyear   Mugur Sapoiu (P4) + 7:04.286 55 2 1:49.455 157.89km/h 17.746s
335. 09. -1 -1 Yokomama   Mert Büyükakar (P4) + 7:04.587 55 2 1:47.917 157.88km/h 23.128s
336. 06. -1 -1 Yokomama   Ivars Vilks (P11) + 7:04.780 56 1 1:57.402 157.88km/h 18.878s
337. 05. -1 -1 Yokomama   Davide Fella (P2) + 7:04.845 56 2 1:49.482 157.88km/h 21.183s
338. 06. +5 +5 Yokomama   Ross Thompson (P2) + 7:04.870 56 2 1:48.376 157.88km/h 23.458s
339. 34. -21 -21 Hancock   Božidar Topčić (E) + 7:04.938 52 2 1:48.289 157.87km/h 18.866s
340. 06. +13 +13 Badyear   Iulian Brutaru (P6) + 7:05.008 56 2 1:49.107 157.87km/h 18.753s
341. 06. +6 +6 Badyear   Vitaliy Коvtjukh (P18) + 7:05.068 56 2 1:48.514 157.87km/h 19.533s
342. 09. -2 -2 Yokomama   Pablo Ramirez (P22) + 7:05.180 55 2 1:49.347 157.87km/h 19.960s
343. 22. -6 -6 Badyear   Marcos Barizon (M1) + 7:05.194 55 2 1:47.848 157.87km/h 20.837s
344. 06. -3 -3 Badyear   Marisa Simone (P17) + 7:05.488 56 2 1:48.876 157.86km/h 18.296s
345. 09. +5 +5 Badyear   Alex Fed (P20) + 7:05.531 56 2 1:48.744 157.86km/h 18.709s
346. 08. -6 -6 Yokomama   Charles Kurz (P9) + 7:06.567 56 2 1:49.288 157.84km/h 21.414s
347. 07. -3 -3 Yokomama   Mario Gomez (P6) + 7:06.652 56 2 1:49.916 157.84km/h 18.945s
348. 09. -4 -4 Yokomama   Tomasz Boryczka (P9) + 7:07.063 56 2 1:49.990 157.83km/h 26.288s
349. 07. +9 +9 Yokomama   Dusan Sevarlic (P19) + 7:08.050 56 2 1:49.486 157.80km/h 18.560s
350. 25. +3 +3 Yokomama   Jorge Bento (M5) + 7:08.660 55 2 1:48.806 157.79km/h 19.838s
351. 28. -4 -4 Yokomama   Sebastian Cucciardi (M3) + 7:08.713 55 2 1:49.008 157.79km/h 19.940s
352. 06. Ingen forandring ±0 Yokomama   Alex Phil (P14) + 7:08.906 56 2 1:49.501 157.79km/h 20.597s
353. 06. -3 -3 Dunnolop   Shersh Khandelwal (P25) + 7:09.027 55 2 1:48.058 157.78km/h 21.214s
354. 07. +5 +5 Yokomama   Max Scorinoff (P2) + 7:09.136 56 2 1:48.792 157.78km/h 20.873s
355. 10. -5 -5 Yokomama   Brendon Avery (P20) + 7:09.335 56 2 1:48.340 157.78km/h 18.105s
356. 23. +1 +1 Yokomama   Bartek Nowak (M1) + 7:09.533 55 2 1:47.751 157.77km/h 16.978s
357. 07. +6 +6 Yokomama   Igor Pererva (P10) + 7:09.716 56 2 1:49.165 157.77km/h 17.514s
358. 10. +2 +2 Yokomama   Hancheng Li (P4) + 7:09.790 55 2 1:48.710 157.77km/h 21.933s
359. 24. +5 +5 Yokomama   Pedro Da Silva (M1) + 7:10.186 55 2 1:48.866 157.76km/h 21.925s
360. 11. -1 -1 Yokomama   Armenio Santos (P4) + 7:10.348 55 2 1:48.458 157.75km/h 17.060s
361. 11. -3 -3 Yokomama   Marian Nedelcu (P15) + 7:10.773 56 2 1:49.333 157.74km/h 21.191s
362. 26. +4 +4 Yokomama   Pedro Jose Moreno (M5) + 7:10.795 55 2 1:47.917 157.74km/h 17.602s
363. 07. +28 +28 Badyear   Borut Krejacic (P25) + 7:10.882 55 2 1:48.983 157.74km/h 22.571s
364. 27. +6 +6 Contimental   Michel Lemaire (M4) + 7:10.967 54 1 1:55.964 157.74km/h 18.390s
365. 06. +6 +6 Badyear   Jose Luis Monty (P7) + 7:11.074 56 2 1:50.965 157.74km/h 17.815s
366. 11. -1 -1 Yokomama   Josh Clark (P23) + 7:11.087 56 2 1:49.280 157.74km/h 22.275s
367. 12. +6 +6 Yokomama   Karol Opoka (P15) + 7:11.608 56 2 1:50.358 157.73km/h 21.553s
368. 12. -1 -1 Yokomama   Vladimir Viktorovich (P13) + 7:11.636 56 2 1:49.407 157.72km/h 18.386s
369. 10. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Aarron Castellanos (P22) + 7:11.789 55 2 1:49.122 157.72km/h 22.089s
370. 07. +7 +7 Badyear   Nuno Santos (P17) + 7:12.147 56 2 1:49.396 157.71km/h 20.776s
371. 09. -6 -6 Yokomama   Dudley Wainwright (P8) + 7:12.244 56 2 1:49.515 157.71km/h 18.066s
372. 08. -6 -6 Yokomama   Stephane Verly (P2) + 7:12.253 56 2 1:49.365 157.71km/h 17.234s
373. 08. +12 +12 Yokomama   Hans Van Ransbeeck (P10) + 7:12.604 56 2 1:48.414 157.70km/h 19.670s
374. 12. +2 +2 Badyear   Norbert Ambrus (P23) + 7:12.660 56 2 1:47.989 157.70km/h 21.111s
375. 07. +5 +5 Yokomama   Miloš Rehak (P11) + 7:12.821 56 2 1:48.486 157.70km/h 22.802s
376. 13. +3 +3 Yokomama   Krzysztof Wnuk (P23) + 7:12.851 56 2 1:47.959 157.70km/h 23.215s
377. 08. +3 +3 Badyear   Peter Kandel (P17) + 7:13.013 56 3 1:48.718 157.69km/h 23.258s
378. 10. Ingen forandring ±0 Yokomama   Marek Paluch (P16) + 7:14.058 55 2 1:48.253 157.67km/h 18.929s
379. 08. -1 -1 Yokomama   Gideon Rosa (P11) + 7:14.120 56 2 1:50.043 157.67km/h 19.099s
380. 09. +1 +1 Yokomama   Erika Csomay (P17) + 7:14.393 56 2 1:48.584 157.66km/h 21.955s
381. 10. +1 +1 Yokomama   Rem Jürgenson (P8) + 7:14.843 56 2 1:51.837 157.65km/h 20.679s
382. 07. +12 +12 Dunnolop   Caíke Kauling (P14) + 7:14.920 56 2 1:48.632 157.65km/h 18.952s
383. 11. +15 +15 Badyear   Gavin Adam (P16) + 7:15.254 55 2 1:49.324 157.64km/h 17.147s
384. 12. -7 -7 Yokomama   Adam Domaszewski (P16) + 7:15.481 55 2 1:48.436 157.64km/h 20.939s
385. 25. Ingen forandring ±0 Badyear   Mike Kreisz (M1) + 7:15.484 55 2 1:50.048 157.64km/h 20.801s
386. 12. -6 -6 Yokomama   Mike Holm (P21) + 7:15.486 56 2 1:48.917 157.64km/h 21.351s
387. 13. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Horia Garbacea (P15) + 7:15.498 56 2 1:49.558 157.64km/h 19.400s
388. 13. +3 +3 Yokomama   Roberto Schumacher (P21) + 7:15.634 56 2 1:53.907 157.64km/h 17.329s
389. 09. +13 +13 Yokomama   Edinson Antonio (P10) + 7:16.093 56 2 1:47.932 157.62km/h 18.999s
390. 35. +3 +3 Pipirelli   Pablo Fernandez (E) + 7:16.413 52 2 1:48.883 157.62km/h 16.863s
391. 10. +17 +17 Yokomama   Sergey Sergeev (P9) + 7:16.834 56 2 1:48.366 157.61km/h 16.362s
392. 08. +3 +3 Yokomama   Sergio Fanelli (P6) + 7:16.873 55 2 1:50.094 157.61km/h 19.671s
393. 12. -1 -1 Yokomama   Marcin Gala (P4) + 7:17.168 55 2 1:48.530 157.60km/h 19.855s
394. 09. +18 +18 Pipirelli   Martin Zonca (P2) + 7:17.242 56 2 1:48.161 157.60km/h 22.208s
395. 08. -5 -5 Yokomama   William Day (P19) + 7:17.330 56 2 1:48.724 157.60km/h 17.427s
396. 10. Ingen forandring ±0 Yokomama   Adele Siracusa (P2) + 7:17.446 56 2 1:47.905 157.59km/h 21.191s
397. 26. +5 +5 Contimental   Tomek Kiełpiński (M1) + 7:17.954 55 2 1:47.992 157.58km/h 19.588s
398. 27. +9 +9 Contimental   Goran Slunjski (M1) + 7:18.269 55 2 1:47.414 157.58km/h 20.168s
399. 07. +3 +3 Yokomama   Ton De Jong (P7) + 7:19.264 56 2 1:49.257 157.55km/h 21.087s
400. 13. -6 -6 Yokomama   Juan Diego Milán (P4) + 7:19.410 55 2 1:47.830 157.55km/h 19.607s
401. 08. +6 +6 Yokomama   Omar Belvedere (P25) + 7:19.625 55 2 1:48.203 157.55km/h 17.701s
402. 07. -1 -1 Badyear   Jocke Birgersson (P18) + 7:19.649 56 2 1:49.401 157.55km/h 20.452s
403. 36. -1 -1 Contimental   John Ibbotson (E) + 7:19.747 52 2 1:48.905 157.54km/h 17.759s
404. 10. -6 -6 Yokomama   Ivan Salfa (P3) + 7:19.765 56 2 1:49.684 157.54km/h 18.909s
405. 08. -1 -1 Yokomama   Gianluca Nanni (P18) + 7:19.775 56 2 1:48.598 157.54km/h 21.355s
406. 10. +5 +5 Yokomama   Martin Freeth (P17) + 7:19.777 56 2 1:48.100 157.54km/h 21.290s
407. 11. +12 +12 Badyear   David Jundt (P20) + 7:19.999 55 2 1:57.374 157.54km/h 16.597s
408. 09. +10 +10 Yokomama   Fausto Marangoni Mansi (P19) + 7:20.130 56 2 1:48.421 157.53km/h 21.086s
409. 13. +2 +2 Yokomama   Fabián Ré (P16) + 7:20.430 55 2 1:47.963 157.53km/h 17.433s
410. 27. -6 -6 Badyear   Mihail Golovanov (M2) + 7:20.738 55 2 1:49.108 157.52km/h 15.580s
411. 10. +2 +2 Yokomama   Manolis Emmanouil (P24) + 7:21.252 56 2 1:50.120 157.51km/h 20.299s
412. 10. Ingen forandring ±0 Yokomama   Emma Chalkley (P19) + 7:21.552 56 2 1:48.387 157.50km/h 22.628s
413. 11. +5 +5 Yokomama   Jose Pedro (P3) + 7:21.635 56 2 1:52.239 157.50km/h 22.938s
414. 37. Ingen forandring ±0 Contimental   Ilya Vedenikov (E) + 7:21.652 52 1 1:56.357 157.50km/h 21.848s
415. 12. +11 +11 Badyear   Bindics Róbert (P3) + 7:21.909 56 2 1:49.993 157.50km/h 18.974s
416. 09. +1 +1 Yokomama   Miha Rataj (P11) + 7:21.955 56 2 1:57.290 157.49km/h 18.309s
417. 04. +2 +2 Dunnolop   Márcio Portuga (P12) + 7:22.142 56 2 1:50.034 157.49km/h 18.536s
418. 13. +1 +1 Yokomama   Cornelius Alexandru (P3) + 7:22.300 56 2 1:48.225 157.49km/h 21.938s
419. 11. -7 -7 Yokomama   Ilya Shiv (P9) + 7:22.535 56 2 1:56.644 157.48km/h 19.277s
420. 11. -2 -2 Yokomama   Torsten Wilke (P2) + 7:22.731 56 2 1:49.394 157.48km/h 20.568s
421. 05. -3 -3 Yokomama   Nikolay Borzenkov (P12) + 7:22.938 56 2 1:49.048 157.47km/h 17.298s
422. 12. +7 +7 Yokomama   Benjamin Dixon (P20) + 7:23.076 55 2 1:48.747 157.47km/h 24.387s
423. 08. +3 +3 Yokomama   Mike Joshua (P14) + 7:23.235 56 2 1:49.569 157.47km/h 19.752s
424. 09. +5 +5 Badyear   Domantas Rasalskis (P14) + 7:23.269 56 2 1:48.988 157.46km/h 19.063s
425. 06. +7 +7 Yokomama   Andrian Naidenov (P1) + 7:23.562 56 2 1:49.366 157.46km/h 21.519s
426. 11. -5 -5 Dunnolop   Bogdan Hutanu (P19) + 7:23.973 56 2 1:47.954 157.45km/h 24.954s
427. 10. +10 +10 Yokomama   Arturo Oliveira (P11) + 7:24.513 56 2 1:49.918 157.44km/h 19.188s
428. 28. -3 -3 Badyear   Shaun Thornton (M4) + 7:24.567 54 2 1:50.014 157.44km/h 16.722s
429. 12. +5 +5 Yokomama   Severi Seppä (P2) + 7:24.795 56 2 1:49.037 157.43km/h 20.379s
430. 29. -4 -4 Dunnolop   Jenne Breugelmans (M3) + 7:24.922 55 2 1:56.510 157.43km/h 16.240s
431. 10. -5 -5 Yokomama   Rüdiger Kaireit (P10) + 7:25.151 56 2 1:47.872 157.42km/h 18.081s
432. 12. -2 -2 Dunnolop   Felipe Seolin (P9) + 7:25.314 56 2 1:56.130 157.42km/h 19.435s
433. 14. +11 +11 Yokomama   Luciano Kirst (P21) + 7:25.398 56 2 1:51.602 157.42km/h 17.177s
434. 09. -5 -5 Dunnolop   Thomas Mckeown (P25) + 7:25.568 55 2 1:47.395 157.41km/h 23.275s
435. 13. +12 +12 Yokomama   Mariel Fernandez (P9) + 7:25.599 56 2 1:49.023 157.41km/h 21.838s
436. 27. -9 -9 Dunnolop   Aleksandar Aleksandrov (M5) + 7:25.667 54 2 1:47.619 157.41km/h 18.612s
437. 10. -1 -1 Yokomama   Lyubomir Kordev (P14) + 7:25.862 56 2 1:49.317 157.41km/h 23.833s
438. 28. -4 -4 Dunnolop   Peter Willmore (M5) + 7:26.305 54 2 1:48.938 157.40km/h 16.900s
439. 13. Ingen forandring ±0 Yokomama   Csaba Magyari (P2) + 7:26.569 56 2 1:49.445 157.39km/h 22.958s
440. 14. Ingen forandring ±0 Yokomama   Dario De Palma (P2) + 7:26.754 56 2 1:49.300 157.39km/h 20.220s
441. 29. -6 -6 Yokomama   Nigel Koh (M5) + 7:26.768 54 2 1:47.832 157.39km/h 20.218s
442. 15. -7 -7 Yokomama   Andrea Fracco (P2) + 7:26.909 56 2 1:49.098 157.38km/h 18.673s
443. 38. -4 -4 Pipirelli   Alex Ilushenko (E) + 7:27.729 52 2 1:49.370 157.37km/h 18.272s
444. 13. -7 -7 Dunnolop   Will Eel (P20) + 7:27.941 55 2 1:48.611 157.36km/h 22.258s
445. 07. +2 +2 Yokomama   Christian Aunkofer (P1) + 7:28.008 56 2 1:49.586 157.36km/h 21.576s
446. 11. -4 -4 Yokomama   Níkos Mpalkámos (P8) + 7:28.110 56 2 1:49.612 157.36km/h 22.616s
447. 12. +6 +6 Yokomama   Maurizio Faccin (P8) + 7:28.466 56 2 1:49.084 157.35km/h 21.358s
448. 09. +19 +19 Yokomama   Joaquin Caimi (P6) + 7:28.541 55 2 1:49.686 157.35km/h 23.363s
449. 10. +13 +13 Yokomama   Daniel Palma (P6) + 7:28.725 55 2 1:49.490 157.34km/h 22.374s
450. 08. -4 -4 Yokomama   Terence Carneiro (P1) + 7:29.072 56 2 1:48.432 157.34km/h 21.919s
451. 11. -2 -2 Yokomama   Marco Rafuzzi (P6) + 7:29.467 55 2 1:48.481 157.33km/h 19.154s
452. 09. -4 -4 Yokomama   Fernando López (P18) + 7:29.919 56 2 1:49.678 157.32km/h 18.619s
453. 11. -7 -7 Yokomama   Juan Gonzalez (P5) + 7:29.945 55 2 1:47.864 157.32km/h 19.276s
454. 11. +6 +6 Badyear   Roland Balog (P24) + 7:29.983 56 2 1:49.565 157.32km/h 18.980s
455. 12. +1 +1 Yokomama   Peter Kollar (P6) + 7:30.445 55 2 1:51.948 157.30km/h 21.101s
456. 14. +3 +3 Yokomama   Egidijus Skarelis (P23) + 7:32.198 56 2 1:49.305 157.27km/h 18.428s
457. 16. +17 +17 Yokomama   Tamás Szabó (P2) + 7:32.454 56 2 1:50.083 157.26km/h 20.753s
458. 11. +3 +3 Yokomama   Kris Kilsby (P11) + 7:32.554 56 2 1:49.425 157.26km/h 18.118s
459. 11. +5 +5 Dunnolop   Tony Oliver (P14) + 7:32.818 56 2 1:49.014 157.25km/h 16.870s
460. 08. -6 -6 Yokomama   Eddie Goodall (P7) + 7:33.020 56 2 1:48.651 157.25km/h 22.740s
461. 28. +1 +1 Yokomama   Raimonds Urtāns (M2) + 7:33.381 55 2 1:50.100 157.24km/h 16.801s
462. 10. +12 +12 Badyear   Michael Jones (P25) + 7:33.465 55 1 1:57.809 157.24km/h 21.597s
463. 12. -1 -1 Yokomama   Fabio Romani (P19) + 7:33.499 56 2 1:48.771 157.24km/h 24.352s
464. 30. +4 +4 Contimental   Mirko Lupidi (M3) + 7:33.508 54 2 1:49.269 157.24km/h 19.118s
465. 17. +7 +7 Yokomama   Sten Dorian Piirimägi (P2) + 7:33.574 56 2 1:48.328 157.24km/h 18.289s
466. 11. +5 +5 Yokomama   Andrea Platano (P10) + 7:33.635 56 2 1:50.252 157.23km/h 18.759s
467. 29. +1 +1 Yokomama   Zygmunt Ząb (M2) + 7:33.820 55 2 1:49.167 157.23km/h 20.388s
468. 14. +12 +12 Yokomama   Dimítris Athinaíos (P15) + 7:34.255 56 2 1:51.176 157.22km/h 21.920s
469. 09. +2 +2 Yokomama   Radoslav Petev (P1) + 7:34.822 56 2 1:50.501 157.21km/h 22.083s
470. 30. +1 +1 Contimental   Gábor Tóth (M5) + 7:34.994 54 2 1:48.341 157.20km/h 18.104s
471. 01. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Mike Bennett (A26) + 7:34.996 56 2 1:50.330 157.20km/h 22.862s
472. 39. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Jean-marc Boissinot (E) + 7:34.996 52 2 1:49.815 157.20km/h 20.754s
473. 11. +5 +5 Yokomama   Daniel Castro (P17) + 7:35.179 55 2 1:50.772 157.20km/h 20.597s
474. 15. +5 +5 Yokomama   Guido Simonetta (P21) + 7:35.474 55 2 1:50.997 157.19km/h 17.853s
475. 12. -3 -3 Dunnolop   Balázs Horváth (P17) + 7:35.843 55 2 1:49.311 157.18km/h 18.350s
476. 12. -3 -3 Yokomama   Valnyris Tejet (P10) + 7:35.895 56 2 1:47.520 157.18km/h 21.414s
477. 13. -5 -5 Yokomama   Steven Seabridge (P17) + 7:36.038 55 2 1:49.735 157.18km/h 22.784s
478. 28. +2 +2 Yokomama   Doru Paraschiv (M1) + 7:36.150 54 2 1:48.949 157.18km/h 18.675s
479. 12. -3 -3 Yokomama   Mikael Lejonhjärta (P24) + 7:36.660 56 2 1:49.192 157.17km/h 26.495s
480. 12. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Domien Luts (P5) + 7:36.961 55 2 1:48.442 157.16km/h 17.571s
481. 06. +29 +29 Badyear   Matias Figuera (P12) + 7:37.225 56 1 1:58.789 157.15km/h 22.430s
482. 15. +6 +6 Yokomama   Richard Farrelly (P23) + 7:37.559 56 2 1:48.878 157.15km/h 22.769s
483. 14. -1 -1 Yokomama   Michael Keeney (P20) + 7:37.594 55 2 1:48.786 157.15km/h 17.658s
484. 11. +5 +5 Dunnolop   Marcelo Quiroga (P25) + 7:37.883 55 2 1:48.353 157.14km/h 26.723s
485. 29. -2 -2 Dunnolop   Tihamér Pál (M1) + 7:37.968 54 2 1:47.324 157.14km/h 24.246s
486. 14. +2 +2 Yokomama   Pedro Dominguez Diaz (P9) + 7:38.705 56 2 1:48.700 157.12km/h 21.309s
487. 13. +3 +3 Yokomama   Helmer De Vries (P13) + 7:39.261 56 2 1:48.710 157.11km/h 18.890s
488. 13. -2 -2 Dunnolop   Jose Luis Macho Pita (P24) + 7:39.407 56 2 1:49.718 157.11km/h 21.802s
489. 13. -2 -2 Yokomama   Valter Paoli (P5) + 7:39.568 55 2 1:49.592 157.10km/h 22.713s
490. 12. -4 -4 Yokomama   Leo Fischetti (P14) + 7:39.765 56 2 1:48.341 157.10km/h 24.132s
491. 30. -20 -20 Yokomama   Mike Osintsev (M1) + 7:40.003 54 2 1:49.622 157.09km/h 15.009s
492. 09. +5 +5 Yokomama   Alexandre Drummond (P7) + 7:40.076 56 2 1:47.992 157.09km/h 25.483s
493. 07. +2 +2 Dunnolop   Kévin Vallée (P12) + 7:40.103 56 2 1:48.699 157.09km/h 18.938s
494. 31. +4 +4 Yokomama   Stuart Alger (M3) + 7:40.282 54 2 1:48.054 157.09km/h 18.781s
495. 13. -2 -2 Yokomama   Diogo Schwinn (P10) + 7:40.435 55 2 1:49.141 157.08km/h 21.384s
496. 01. Ingen forandring ±0 Pipirelli   André Ahlberg (A45) + 7:40.495 56 2 1:49.858 157.08km/h 21.462s
497. 08. +2 +2 Dunnolop   Tibor Nagy (P12) + 7:40.514 56 2 1:49.497 157.08km/h 18.534s
498. 13. +18 +18 Yokomama   Javier Bruschi (P8) + 7:40.738 56 2 1:50.539 157.08km/h 17.644s
499. 18. +8 +8 Yokomama   Dmitry Smirnov (P2) + 7:40.996 56 2 1:48.515 157.07km/h 21.670s
500. 13. +7 +7 Contimental   Michael Armbruster (P19) + 7:41.046 56 2 1:47.396 157.07km/h 20.550s