Løbsresumé (Bane: Brasilia | Sæson: 63 | Løb: 4 | Gruppe: Master - 1)

Vælg en anden gruppe:  Sæson:  Løb:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +2 +2 Dunnolop   Dominiek Van West 1h31:57.303 55 2 1:37.687 196.47km/h 18.537s
02. +8 +8 Dunnolop   Stefan Leitgeb + 0.525 55 2 1:36.574 196.45km/h 17.835s
03. +1 +1 Dunnolop   Martin Britain + 13.221 55 2 1:37.402 196.00km/h 19.574s
04. +1 +1 Dunnolop   Jens Frostrup + 17.161 55 2 1:37.856 195.86km/h 17.909s
05. +2 +2 Dunnolop   Toni Söyrinki + 19.213 55 2 1:37.241 195.78km/h 19.612s
06. -5 -5 Michelini   Krasimir Nanchev + 24.659 55 2 1:38.122 195.59km/h 19.050s
07. -5 -5 Dunnolop   Jesús Pérez + 24.856 55 2 1:38.412 195.58km/h 18.298s
08. +1 +1 Badyear   Hans Bondesson + 52.433 55 2 1:38.875 194.62km/h 16.645s
09. +4 +4 Dunnolop   Kyle Morris + 55.052 55 2 1:37.710 194.52km/h 19.900s
10. +7 +7 Dunnolop   Mateusz Zaborny + 58.019 55 2 1:38.355 194.42km/h 18.823s
11. -3 -3 Yokomama   Melissa Martin + 1:13.254 55 2 1:37.767 193.89km/h 14.775s
12. -1 -1 Dunnolop   Mikko Heikkinen + 1:22.299 55 2 1:38.586 193.58km/h 18.829s
13. +13 +13 Contimental   Riley Dunlop + 1:30.670 55 2 1:38.371 193.29km/h 15.122s
14. +10 +10 Contimental   Viktor Dyankov + 1:33.265 55 2 1:39.100 193.20km/h 17.894s
15. +7 +7 Yokomama   Gints Rozenbergs + 1:38.432 54 2 1:37.723 193.02km/h 17.813s
16. +2 +2 Badyear   Fabricio Ramos + 1:40.546 54 2 1:38.554 192.95km/h 17.395s
17. +8 +8 Dunnolop   Nuno Vicente + 1:49.710 54 2 1:39.513 192.64km/h 18.247s
18. +2 +2 Dunnolop   Marc Page + 1:54.976 54 2 1:39.734 192.45km/h 17.747s
19. -4 -4 Yokomama   Duong Cuong + 2:05.683 54 3 1:38.251 192.09km/h 20.223s
20. +7 +7 Yokomama   Jani Syrjäläinen + 2:05.714 54 2 1:39.385 192.09km/h 19.081s
21. +8 +8 Yokomama   Dmitry Nechitailo + 2:06.302 54 2 1:39.256 192.07km/h 18.492s
22. +1 +1 Dunnolop   Sasa Popovic + 2:06.456 54 2 1:39.674 192.06km/h 16.750s
23. -2 -2 Yokomama   Johny Prates + 2:08.993 54 2 1:39.301 191.98km/h 19.159s
24. -10 -10 Dunnolop   Janne Väänänen + 2:09.685 54 3 1:38.856 191.95km/h 23.047s
25. -19 -19 Dunnolop   Raul Souza + 2:10.446 54 2 1:39.915 191.93km/h 19.982s
26. +4 +4 Dunnolop   Mathieu Pastre + 2:19.164 54 2 1:39.167 191.63km/h 18.399s
27. -11 -11 Dunnolop   Richard Luijendijk + 2:20.412 54 3 1:39.234 191.59km/h 21.020s
28. Ingen forandring ±0 Contimental   Leonardo Araújo + 2:41.745 54 2 1:40.474 190.87km/h 18.555s
29. +3 +3 Contimental   Gergely Ónodi + 2:54.833 54 2 1:39.058 190.43km/h 20.210s
30. -11 -11 Yokomama   Atli Thor Johannesson + 2:56.210 54 4 1:39.016 190.39km/h 17.337s
31. +4 +4 Contimental   Aymeric Gaurat + 2:59.320 54 1 1:41.110 190.28km/h 19.352s
32. -20 -20 Dunnolop   Attila Doszev + 3:05.153 54 3 1:40.127 190.09km/h 20.136s
33. -2 -2 Contimental   Jed Lilly + 3:07.346 54 2 1:40.958 190.01km/h 20.462s
34. -1 -1 Yokomama   Tomas Varinis + 3:10.471 54 1 1:40.755 189.91km/h 17.717s
35. +1 +1 Contimental   László Dávid + 3:25.065 53 2 1:41.359 189.43km/h 20.093s
36. +2 +2 Yokomama   Francisco Arce + 3:37.931 53 1 1:41.951 189.00km/h 20.841s
37. -3 -3 Pipirelli   Ayman Daher + 4:25.308 53 2 1:42.088 187.45km/h 20.597s
38. +1 +1 Pipirelli   Brendon Avery + 4:45.024 53 2 1:42.722 186.81km/h 18.664s
39. -2 -2 Contimental   Edvardas Skridaila + 5:24.084 52 2 1:42.341 185.57km/h 18.739s