Løbsresumé (Bane: Brno | Sæson: 17 | Løb: 11 | Gruppe: Elite)

Sæson:  Løb:

Vælg en anden gruppe:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +1 +1 Michelini   Leandro Sereno1 1h46:09.007 57 3 1:36.739 174.09km/h 7.494s
02. +4 +4 Dunnolop   Vladimir Islentiev2 + 9.435 57 3 1:37.351 173.84km/h 9.195s
03. Ingen forandring ±0 Michelini   Jari Aareskoski3 + 24.551 57 3 1:36.800 173.42km/h 8.664s
04. +4 +4 Yokomama   Heidi Aareskoski2 + 28.926 57 3 1:37.173 173.31km/h 8.737s
05. -1 -1 Yokomama   Laila Britāle + 37.185 57 3 1:36.735 173.08km/h 11.712s
06. -5 -5 Yokomama   Toygun Senler + 1:00.839 57 3 1:36.287 172.45km/h 8.588s
07. +3 +3 Dunnolop   Junior Almeida + 1:05.082 57 3 1:37.355 172.33km/h 14.623s
08. +1 +1 Yokomama   João Monteiro + 1:23.885 57 3 1:37.039 171.83km/h 11.669s
09. +5 +5 Dunnolop   Edvinas Pranculevicius + 1:24.844 57 3 1:37.416 171.80km/h 9.966s
10. +1 +1 Yokomama   Joan Centellas + 1:28.943 57 3 1:37.110 171.70km/h 11.576s
11. +2 +2 Yokomama   Rui Fonseca + 1:36.114 57 3 1:37.071 171.50km/h 12.157s
12. -5 -5 Yokomama   Christer Andersson + 1:38.002 57 3 1:36.790 171.45km/h 12.024s
13. -8 -8 Michelini   Tomasz Wypych + 1:57.248 56 3 1:36.747 170.95km/h 10.126s
14. +3 +3 Dunnolop   Alex Kruminsh + 2:03.646 56 3 1:37.624 170.78km/h 13.282s
15. +1 +1 Dunnolop   Tomasz Kaminski + 2:03.781 56 3 1:37.529 170.77km/h 12.181s
16. -4 -4 Yokomama   Michael Pollard + 2:06.592 56 3 1:36.975 170.70km/h 15.245s
17. +2 +2 Dunnolop   Martynas Atkočius + 2:08.611 56 3 1:37.597 170.65km/h 11.434s
18. +5 +5 Yokomama   Dmitri Kondrat + 2:08.684 56 3 1:37.477 170.65km/h 17.377s
19. -1 -1 Dunnolop   Michalis Marolachakis + 2:09.864 56 3 1:37.844 170.61km/h 15.808s
20. +2 +2 Dunnolop   Tomas Celiesius + 2:11.478 56 3 1:37.459 170.57km/h 16.585s
21. +10 +10 Dunnolop   Andy Zavarin + 2:20.506 56 3 1:38.699 170.34km/h 13.774s
22. -7 -7 Yokomama   Vladimir Petrov + 2:22.554 56 3 1:36.850 170.28km/h 10.144s
23. +5 +5 Dunnolop   Andrius Talandzevicius + 3:22.962 56 4 1:37.609 168.72km/h 11.788s
24. +6 +6 Dunnolop   Krzysztof Wnuk + 3:47.573 55 3 1:38.797 168.09km/h 24.909s
25. +2 +2 Pipirelli   Evaldas Okriemas + 3:47.985 55 3 1:37.620 168.08km/h 14.964s
26. -5 -5 Dunnolop   Jose Lopez + 3:50.167 55 3 1:39.538 168.02km/h 16.568s
27. -7 -7 Dunnolop   Aleksander Kouzev + 5:18.651 55 3 1:40.615 165.80km/h 14.950s
28. -4 -4 Michelini   Rogerio Mandler + 5:41.325 54 2 1:41.485 165.24km/h 14.626s
29. +8 +8 Pipirelli   Gary Partridge + 5:46.953 54 3 1:41.105 165.10km/h 21.464s
30. +4 +4 Pipirelli   Martin Rosina + 6:31.276 54 3 1:41.558 164.02km/h 13.578s
31. +1 +1 Dunnolop   Sion Francis + 6:47.394 54 3 1:40.946 163.63km/h 14.499s
32. +1 +1 Pipirelli   Alek Smiatacz + 6:54.632 54 3 1:41.557 163.45km/h 22.482s
33. -4 -4 Dunnolop   Oli Jais + 6:57.756 54 3 1:38.420 163.38km/h 13.175s
34. +2 +2 Pipirelli   Atis Praudins + 7:08.036 54 3 1:43.188 163.13km/h 19.808s
35. +3 +3 Yokomama   Adam Wierzba + 7:29.873 53 2 1:43.469 162.61km/h 20.895s
36. -10 -10 Dunnolop   Felipe Aguiar + 7:33.483 53 2 1:41.763 162.52km/h 12.795s
37. -2 -2 Pipirelli   Maarten Verhulst + 7:34.030 53 3 1:41.771 162.51km/h 18.256s
Ikke klassificeret   (112% af løbstiden: +12:44.281s)
38. +1 +1 Pipirelli   Paul Venner Tekniske problemer 23 1 1:43.256    32.737s
39. -14 -14 Dunnolop   Radomir Czech Tekniske problemer 19 1 1:40.957    18.959s