Løbsresumé (Bane: Brno | Sæson: 31 | Løb: 15 | Gruppe: Elite) « »
Plac | Fremdrift | Dæk | Nat | Managernavn | Løbstid | Omgange | Pitstop | Bedste omgang | Gennemsnitlig fart | Bedste pit-tid | |||
01. | +2 | Rimantas Sagatas | 1h38:05.320 | 57 | 2 | 1:35.353 | 188.40 | km/h | 14.956s | ||||
02. | ±0 | Vladimir Danilin | + 1.570 | 57 | 2 | 1:35.538 | 188.35 | km/h | 16.802s | ||||
03. | +1 | Toygun Senler3 | + 12.678 | 57 | 2 | 1:35.797 | 188.00 | km/h | 12.207s | ||||
04. | +4 | Bartosz Sutkowski | + 23.774 | 57 | 2 | 1:35.141 | 187.64 | km/h | 15.037s | ||||
05. | +2 | Nuno Vicente | + 36.480 | 57 | 2 | 1:35.322 | 187.24 | km/h | 14.793s | ||||
06. | +6 | Vsevolod Demydov | + 36.760 | 57 | 2 | 1:35.872 | 187.23 | km/h | 12.441s | ||||
07. | -1 | Sergey Lyogky | + 37.229 | 57 | 2 | 1:35.745 | 187.22 | km/h | 15.910s | ||||
08. | -7 | Tomasz Kaminski | + 38.001 | 57 | 2 | 1:35.128 | 187.19 | km/h | 12.465s | ||||
09. | +1 | Mindaugas Sarocka | + 40.541 | 57 | 2 | 1:35.991 | 187.11 | km/h | 12.796s | ||||
10. | +10 | Leandro Sereno3 | + 49.132 | 57 | 2 | 1:36.177 | 186.84 | km/h | 10.698s | ||||
11. | -6 | Atis Praudins | + 49.411 | 57 | 2 | 1:35.708 | 186.83 | km/h | 13.950s | ||||
12. | -1 | Martynas Atkočius | + 52.774 | 57 | 2 | 1:35.988 | 186.73 | km/h | 12.496s | ||||
13. | -4 | Wojciech Uzikowski | + 1:01.349 | 57 | 2 | 1:35.479 | 186.46 | km/h | 17.449s | ||||
14. | -1 | Marek Marchewka | + 1:01.764 | 57 | 2 | 1:35.941 | 186.44 | km/h | 12.210s | ||||
15. | ±0 | Evaldas Okriemas | + 1:10.561 | 57 | 2 | 1:36.162 | 186.17 | km/h | 14.670s | ||||
16. | -2 | Pedro Nazaré | + 1:10.978 | 57 | 2 | 1:36.308 | 186.16 | km/h | 17.567s | ||||
17. | -1 | Aliaksei Papou | + 1:11.425 | 57 | 2 | 1:36.037 | 186.14 | km/h | 13.680s | ||||
18. | +7 | Gani Babu | + 1:16.100 | 57 | 2 | 1:36.532 | 186.00 | km/h | 16.907s | ||||
19. | ±0 | Araik Karapetyan | + 1:26.664 | 57 | 2 | 1:36.747 | 185.67 | km/h | 13.734s | ||||
20. | +2 | Aleksej Sutkin | + 1:28.005 | 57 | 2 | 1:36.351 | 185.63 | km/h | 15.628s | ||||
21. | +5 | Martin Rosina | + 1:41.940 | 56 | 2 | 1:36.803 | 185.19 | km/h | 14.385s | ||||
22. | -4 | Maja Soren | + 1:42.047 | 56 | 3 | 1:36.465 | 185.19 | km/h | 15.480s | ||||
23. | -6 | Tomasz Petryk | + 2:20.440 | 56 | 3 | 1:36.976 | 184.01 | km/h | 15.220s | ||||
24. | +10 | Raimonds Urtāns | + 4:16.635 | 55 | 2 | 1:38.662 | 180.53 | km/h | 21.364s | ||||
25. | +3 | Alex Tkachenko | + 4:34.380 | 55 | 2 | 1:39.643 | 180.01 | km/h | 16.620s | ||||
26. | +3 | Andreas Weilemann | + 4:34.781 | 55 | 3 | 1:38.665 | 180.00 | km/h | 22.146s | ||||
27. | +4 | Christos Bobolis | + 4:48.144 | 54 | 2 | 1:39.523 | 179.61 | km/h | 17.703s | ||||
28. | -5 | Mark Webster | + 4:49.983 | 54 | 2 | 1:39.708 | 179.55 | km/h | 18.092s | ||||
29. | -8 | Sergey Tuzhilov | + 4:58.041 | 54 | 3 | 1:39.217 | 179.32 | km/h | 19.081s | ||||
30. | +3 | Zoltan Csaba | + 5:13.079 | 54 | 2 | 1:39.631 | 178.88 | km/h | 22.492s | ||||
31. | -1 | Luis Uranga | + 5:18.825 | 54 | 2 | 1:39.742 | 178.72 | km/h | 16.195s | ||||
32. | ±0 | Keri Lovell | + 5:39.734 | 54 | 2 | 1:39.589 | 178.12 | km/h | 18.369s | ||||
33. | +3 | Farcy Génel | + 5:50.732 | 54 | 2 | 1:40.230 | 177.80 | km/h | 17.028s | ||||
34. | -7 | Piotr Pogodzik | + 6:16.157 | 54 | 2 | 1:40.313 | 177.08 | km/h | 17.598s | ||||
35. | ±0 | Janne Väänänen | + 6:46.791 | 53 | 2 | 1:40.771 | 176.22 | km/h | 20.266s | ||||
36. | +1 | Mike Leone | + 7:57.789 | 53 | 2 | 1:43.125 | 174.25 | km/h | 23.779s | ||||
Ikke klassificeret (112% af løbstiden: +11:46.238s) | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
37. | -13 | Daneks Britāls | + 13:07.330 | 49 | 2 | 1:48.285 | 21.864s |