Løbsresumé (Bane: Brno | Sæson: 67 | Løb: 16 | Gruppe: Elite)

Sæson:  Løb:

Vælg en anden gruppe:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +11 +11 Contimental   Róbert László1 1h31:27.377 57 3 1:32.571 202.06km/h 15.918s
02. +3 +3 Michelini   Christos Bobolis4 + 14.991 57 2 1:34.538 201.51km/h 14.944s
03. -2 -2 Michelini   Ioannis Dimitroglou3 + 21.937 57 3 1:33.393 201.26km/h 12.652s
04. +18 +18 Contimental   Jens Frostrup + 25.068 57 2 1:33.251 201.14km/h 13.763s
05. +8 +8 Contimental   Theodosis Vogiatzis + 25.454 57 3 1:33.846 201.13km/h 13.553s
06. +10 +10 Michelini   Roland Postle6 + 25.804 57 1 1:34.234 201.12km/h 17.439s
07. -5 -5 Michelini   Toni Söyrinki + 29.915 57 3 1:34.267 200.97km/h 14.722s
08. -2 -2 Michelini   Mateusz Oleś + 49.139 57 2 1:34.918 200.27km/h 17.938s
09. +19 +19 Contimental   Łukasz Dudek1 + 50.661 57 1 1:33.810 200.22km/h 18.635s
10. -3 -3 Bridgerock   Radek Sus + 54.509 57 3 1:34.381 200.08km/h 19.048s
11. +10 +10 Contimental   José Abi Jaudi + 1:06.610 57 2 1:34.879 199.64km/h 15.270s
12. +17 +17 Contimental   Tomek Kiełpiński + 1:06.650 57 1 1:35.337 199.64km/h 19.371s
13. -4 -4 Contimental   Martin Bedoya + 1:19.060 57 3 1:34.190 199.19km/h 17.243s
14. +13 +13 Contimental   Vaggelis Mpallas + 1:23.662 57 1 1:35.625 199.03km/h 16.275s
15. +8 +8 Contimental   Janne Väänänen + 1:30.627 57 2 1:34.339 198.78km/h 16.744s
16. -2 -2 Hancock   Michael Keeney + 1:36.557 57 2 1:35.309 198.57km/h 14.968s
17. +7 +7 Bridgerock   Julien Prado + 1:38.566 56 2 1:35.302 198.50km/h 15.824s
18. +12 +12 Contimental   Gyuri Székely + 1:50.416 56 2 1:34.603 198.08km/h 16.266s
19. -8 -8 Michelini   Yug Desai + 1:53.078 56 2 1:34.640 197.98km/h 18.882s
20. -1 -1 Badyear   Hauke Johannsen + 2:00.498 56 2 1:35.900 197.72km/h 15.849s
21. -3 -3 Dunnolop   Francesco Lupo + 2:08.186 56 2 1:35.956 197.45km/h 15.177s
22. -2 -2 Contimental   Geoff Atkin + 2:10.052 56 2 1:35.987 197.39km/h 19.532s
23. -15 -15 Michelini   Maxim Kotov2 + 2:17.909 56 2 1:36.289 197.11km/h 16.342s
24. +1 +1 Badyear   Manuel João + 2:44.142 56 2 1:36.625 196.20km/h 17.106s
25. -8 -8 Michelini   Ivan Andjelic + 3:03.772 56 4 1:35.560 195.52km/h 16.520s
26. -16 -16 Michelini   Mikko Suhonen + 3:04.725 56 3 1:36.646 195.48km/h 18.374s
27. -23 -23 Michelini   Rafal Celejewski + 3:05.974 56 2 1:36.576 195.44km/h 18.824s
28. -25 -25 Contimental   Alpo Kaakinen + 3:12.455 56 3 1:36.844 195.22km/h 19.852s
29. +8 +8 Contimental   Hans Bondesson + 3:16.054 55 1 1:36.984 195.09km/h 20.256s
30. +3 +3 Pipirelli   Marcin Kosiór + 3:25.443 55 2 1:36.647 194.77km/h 19.160s
31. -16 -16 Badyear   Kevin Abdalla + 4:46.631 55 3 1:38.245 192.03km/h 17.318s
32. +2 +2 Pipirelli   Apostolis Goutzos + 4:50.055 55 2 1:38.923 191.92km/h 16.088s
33. +2 +2 Pipirelli   Ivan Silva + 4:56.401 54 2 1:38.784 191.71km/h 17.764s
34. -2 -2 Pipirelli   Jan Velske + 5:05.326 54 2 1:39.414 191.41km/h 17.961s
35. +3 +3 Badyear   Laurent Quinet + 5:33.260 54 2 1:39.500 190.49km/h 18.283s
36. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Pavel Buhharin + 5:42.187 54 1 1:39.788 190.20km/h 21.408s
37. +2 +2 Pipirelli   Viktor Dyankov + 6:02.511 54 1 1:40.319 189.54km/h 22.596s
38. -7 -7 Badyear   Alwyn Van Saarloos + 6:36.340 53 1 1:39.803 188.45km/h 20.817s
Ikke klassificeret   (112% af løbstiden: +10:58.485s)
39. -13 -13 Contimental   Radek Czech2 Tekniske problemer 48 1 1:37.361    18.988s