Løbsresumé (Bane: Brands Hatch | Sæson: 68 | Løb: 12 | Gruppe: Pro - 17)

Vælg en anden gruppe:  Sæson:  Løb:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +2 +2 Dunnolop   Nikolay Stanev 1h36:37.253 75 2 1:14.740 195.92km/h 21.497s
02. +11 +11 Yokomama   Igor Augusto + 23.220 75 1 1:15.430 195.14km/h 16.892s
03. +8 +8 Dunnolop   Tamás Tóth + 23.749 75 1 1:15.058 195.12km/h 20.391s
04. Ingen forandring ±0 Yokomama   Philippe Laude + 23.929 75 2 1:15.258 195.12km/h 18.834s
05. +7 +7 Yokomama   Lucian Ciobanu + 30.159 75 1 1:14.691 194.91km/h 22.501s
06. +1 +1 Yokomama   Balázs Horváth + 30.415 75 2 1:15.057 194.90km/h 17.958s
07. +9 +9 Yokomama   Marco Longo + 38.453 75 1 1:15.770 194.63km/h 18.988s
08. +11 +11 Yokomama   Patrick Guillou + 39.047 75 1 1:14.710 194.61km/h 22.307s
09. -1 -1 Yokomama   Stefano Siletto + 41.189 75 1 1:15.475 194.54km/h 25.458s
10. +10 +10 Yokomama   Herve Aldenar + 46.273 75 1 1:15.779 194.37km/h 17.823s
11. +6 +6 Yokomama   Nikos Gavriilidis + 1:04.083 75 1 1:16.020 193.78km/h 20.394s
12. +6 +6 Yokomama   Cláudio Bortolotti + 1:05.164 75 1 1:14.834 193.74km/h 25.829s
13. +9 +9 Avonn   Sergio Ferraro + 1:12.275 75 1 1:16.227 193.51km/h 20.330s
14. +1 +1 Yokomama   Ondřej Haška + 1:22.569 74 2 1:14.685 193.17km/h 21.071s
15. +8 +8 Dunnolop   Ünal Atasoy + 1:26.789 74 2 1:15.014 193.03km/h 20.901s
16. -10 -10 Dunnolop   Steven Seabridge + 1:28.943 74 2 1:15.530 192.96km/h 16.970s
17. -7 -7 Yokomama   Andrey Semenov + 1:28.984 74 2 1:15.272 192.96km/h 16.996s
18. -4 -4 Dunnolop   Massimo Fazio + 1:29.975 74 2 1:15.187 192.93km/h 21.574s
19. +2 +2 Yokomama   Vincent Gaubert + 1:35.382 74 1 1:16.784 192.75km/h 21.839s
20. -18 -18 Dunnolop   Mairo Toom + 1:43.614 74 3 1:15.022 192.48km/h 22.099s
21. +10 +10 Contimental   Jan Bloem + 1:46.577 74 1 1:16.257 192.38km/h 21.679s
22. -21 -21 Dunnolop   Marek Paszkowski + 1:48.726 74 2 1:15.799 192.31km/h 19.465s
23. +2 +2 Yokomama   Emmanuel Vartanian + 1:55.647 74 2 1:15.744 192.09km/h 20.027s
24. +4 +4 Badyear   József Molnár + 1:57.294 74 2 1:16.295 192.03km/h 19.603s
25. +1 +1 Yokomama   Julio Pereira + 2:12.407 74 2 1:15.782 191.55km/h 19.199s
26. +1 +1 Yokomama   Roberto Oliveira + 2:14.246 74 1 1:17.137 191.49km/h 19.608s
27. +3 +3 Badyear   Simone Iotti + 2:21.791 74 1 1:17.096 191.24km/h 24.768s
28. -4 -4 Yokomama   Andrea Carnevali + 2:25.610 74 2 1:16.363 191.12km/h 20.213s
29. -24 -24 Contimental   Philipp Oiseau + 2:29.529 74 1 1:16.568 190.99km/h 20.617s
30. -21 -21 Yokomama   Erika Csomay + 4:46.428 72 2 1:15.946 186.70km/h 17.970s
31. +2 +2 Pipirelli   Martin Freeth + 5:47.636 71 2 1:19.015 184.84km/h 20.778s
32. +2 +2 Pipirelli   Harold Romagny + 7:48.585 69 2 1:19.588 181.27km/h 20.785s
33. -4 -4 Dunnolop   Fabrizio Cavigliano + 8:10.008 69 2 1:17.932 180.65km/h 25.622s
Ikke klassificeret
34. -2 -2 Contimental   Ruslanas Kozačenko Tekniske problemer 25 4 1:17.268    22.020s