Løbsresumé (Bane: Brno | Sæson: 77 | Løb: 4 | Gruppe: Elite)

Sæson:  Løb:

Vælg en anden gruppe:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +1 +1 Hancock   Roland Postle9 1h31:11.553 57 3 1:32.412 202.65km/h 13.562s
02. -1 -1 Hancock   Andreas Ramann + 11.561 57 4 1:31.830 202.22km/h 13.836s
03. +5 +5 Bridgerock   George Slater + 29.454 57 3 1:33.719 201.56km/h 12.790s
04. -1 -1 Bridgerock   Yug Desai1 + 38.399 57 3 1:33.305 201.24km/h 14.469s
05. +1 +1 Michelini   Kamal Naoui + 38.711 57 3 1:33.859 201.22km/h 14.140s
06. +7 +7 Badyear   Harsh Sheth + 1:06.536 57 4 1:33.688 200.21km/h 14.513s
07. Ingen forandring ±0 Badyear   Jasper Coosemans1 + 1:09.083 57 3 1:33.959 200.12km/h 13.705s
08. -4 -4 Michelini   Maxim Egorov + 1:14.190 57 3 1:33.606 199.94km/h 15.810s
09. +12 +12 Contimental   Tan S Lake + 1:23.712 57 2 1:34.991 199.59km/h 17.237s
10. -1 -1 Badyear   Joachim Rang + 1:24.356 57 2 1:34.967 199.57km/h 16.863s
11. +1 +1 Contimental   Andrea Squizzato + 1:25.889 57 2 1:35.243 199.52km/h 15.358s
12. -2 -2 Badyear   Martynas Bražėnas + 1:28.755 57 3 1:34.691 199.41km/h 18.159s
13. +1 +1 Badyear   Christos Bobolis4 + 1:34.961 57 3 1:34.878 199.19km/h 14.009s
14. -9 -9 Badyear   Klas Britse + 1:39.173 56 2 1:35.529 199.04km/h 15.305s
15. +1 +1 Badyear   Rimantas Sagatas2 + 1:42.317 56 2 1:34.616 198.93km/h 15.507s
16. -5 -5 Yokomama   Paulo Pinto1 + 1:47.557 56 3 1:35.295 198.74km/h 15.031s
17. -2 -2 Badyear   Ethan Littlejohns + 2:04.249 56 3 1:35.219 198.15km/h 16.222s
18. +2 +2 Contimental   Nevzat Kasapoglu + 2:04.896 56 3 1:35.140 198.13km/h 14.125s
19. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Róbert László2 + 2:13.480 56 3 1:35.651 197.82km/h 13.920s
20. -2 -2 Contimental   Pablo Fernandez + 2:30.149 56 2 1:35.463 197.24km/h 14.223s
21. -4 -4 Contimental   Rowie Halcon + 2:33.028 56 2 1:35.987 197.13km/h 16.781s
22. Ingen forandring ±0 Contimental   Jean-marc Boissinot + 2:42.972 56 2 1:36.338 196.79km/h 19.150s
23. Ingen forandring ±0 Contimental   Diogo Abdalla + 3:24.926 55 2 1:36.622 195.33km/h 16.602s
24. +2 +2 Contimental   Ioannis Dimitroglou4 + 3:25.276 55 2 1:37.201 195.32km/h 14.715s
25. -1 -1 Contimental   Ayman Daher + 3:30.618 55 2 1:37.362 195.14km/h 16.245s
26. -1 -1 Avonn   Luca Molendi + 5:05.503 54 2 1:38.845 191.93km/h 16.083s
27. +2 +2 Contimental   Kuba Szajbel + 5:16.860 54 2 1:38.865 191.56km/h 18.236s
28. +4 +4 Pipirelli   Gustavo Bellotto + 5:52.306 54 3 1:39.297 190.39km/h 17.474s
29. -2 -2 Pipirelli   Gonzalo Alvarez + 6:13.121 54 3 1:39.702 189.71km/h 16.640s
30. +8 +8 Pipirelli   Apostolis Goutzos + 6:25.126 53 3 1:39.238 189.32km/h 16.488s
31. +3 +3 Pipirelli   Joel Viitikko + 6:29.263 53 3 1:39.886 189.19km/h 17.668s
32. -2 -2 Pipirelli   Martino Colombo + 6:33.170 53 3 1:39.717 189.06km/h 17.760s
33. +7 +7 Pipirelli   Flavio Mendiković + 6:42.170 53 2 1:40.390 188.77km/h 20.221s
34. +3 +3 Pipirelli   Kristijan Mihovic + 6:56.505 53 2 1:40.555 188.31km/h 18.196s
35. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Paweł Zaburski + 6:59.813 53 3 1:40.189 188.21km/h 17.053s
36. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Bert Huylebroeck + 7:07.622 53 3 1:40.142 187.96km/h 19.675s
37. -6 -6 Contimental   Stefan Gommans + 7:12.927 53 2 1:40.198 187.79km/h 17.007s
38. +1 +1 Pipirelli   Lee Harding + 7:16.770 53 3 1:40.591 187.67km/h 16.897s
39. -6 -6 Pipirelli   Paul Williams + 7:21.281 53 3 1:40.476 187.52km/h 18.460s
Ikke klassificeret   (112% af løbstiden: +10:56.586s)
40. -12 -12 Contimental   Aleksey Titarenko Tekniske problemer 41 2 1:39.772    15.207s