Løbsresumé (Bane: Brno | Sæson: 83 | Løb: 6 | Gruppe: Elite)

Sæson:  Løb:

Vælg en anden gruppe:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +11 +11 Bridgerock   George Slater 1h31:21.097 57 2 1:34.127 202.30km/h 12.792s
02. -1 -1 Hancock   Ignacio Belatti + 1.108 57 3 1:32.561 202.25km/h 15.912s
03. +5 +5 Badyear   Daniele Bontempo + 2.431 57 2 1:32.686 202.21km/h 16.955s
04. -2 -2 Hancock   Twig Fahaji + 8.115 57 3 1:33.306 202.00km/h 16.384s
05. +2 +2 Hancock   Lee Harding + 10.875 57 3 1:33.511 201.89km/h 16.083s
06. +3 +3 Hancock   Roland Postle9 + 18.539 57 3 1:33.665 201.61km/h 13.098s
07. -4 -4 Hancock   Jay De Snoo + 28.790 57 4 1:32.715 201.24km/h 17.138s
08. +5 +5 Bridgerock   Ania Piekarska + 39.022 57 2 1:34.515 200.87km/h 15.275s
09. -4 -4 Hancock   Pablo Fernandez + 48.615 57 4 1:33.123 200.52km/h 13.898s
10. +11 +11 Badyear   Luca Molendi + 58.525 57 3 1:33.605 200.16km/h 13.813s
11. +4 +4 Badyear   Miel Soeterbroek + 1:07.312 57 3 1:33.923 199.84km/h 15.355s
12. -8 -8 Hancock   Apostolis Goutzos + 1:09.022 57 4 1:33.242 199.78km/h 16.353s
13. -7 -7 Hancock   Veres Tamás + 1:10.752 57 4 1:34.260 199.72km/h 15.761s
14. +2 +2 Badyear   Rimantas Sagatas2 + 1:20.322 57 2 1:34.808 199.37km/h 14.709s
15. +3 +3 Badyear   Gábor Safranyik + 1:28.861 57 3 1:34.652 199.07km/h 16.157s
16. +3 +3 Badyear   Michaela Källström + 1:30.955 57 2 1:34.818 198.99km/h 17.129s
17. -3 -3 Badyear   Leandro Sereno7 + 1:35.591 57 3 1:34.630 198.83km/h 15.977s
18. -1 -1 Badyear   Harsh Sheth + 1:54.636 56 2 1:35.718 198.15km/h 15.610s
19. +7 +7 Contimental   Alex Holland + 2:07.091 56 2 1:35.551 197.71km/h 14.832s
20. -9 -9 Yokomama   Brad Marshall + 2:11.448 56 3 1:35.073 197.56km/h 15.380s
21. -1 -1 Yokomama   Chew Kai Wen + 2:34.049 56 3 1:35.027 196.77km/h 17.385s
22. Ingen forandring ±0 Badyear   Gyuri Székely + 2:38.957 56 2 1:36.548 196.59km/h 15.255s
23. +4 +4 Contimental   Giovanni Orecchioni + 2:39.265 56 2 1:36.084 196.58km/h 17.192s
24. -14 -14 Yokomama   Jasper Coosemans1 + 3:00.010 56 3 1:36.560 195.86km/h 13.702s
25. -2 -2 Yokomama   Antonio Gattulli + 3:23.625 55 3 1:36.992 195.05km/h 15.812s
26. +3 +3 Avonn   Benedetto Campobello + 3:38.086 55 2 1:37.503 194.55km/h 16.640s
27. +1 +1 Avonn   Davide Lorenzini + 4:15.483 55 2 1:38.133 193.29km/h 18.886s
28. +2 +2 Contimental   Bert Huylebroeck + 4:33.285 55 2 1:38.505 192.69km/h 14.715s
29. -5 -5 Bridgerock   Michał Wilczyński + 5:22.322 54 2 1:38.671 191.06km/h 18.932s
30. -5 -5 Contimental   Marcin Żak + 5:23.996 54 3 1:38.594 191.00km/h 18.111s
31. +2 +2 Pipirelli   Gustavo Bellotto + 5:34.917 54 3 1:39.031 190.65km/h 17.920s
32. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Aigars Vitolins + 5:38.249 54 3 1:39.116 190.54km/h 18.105s
33. -2 -2 Pipirelli   Alessandro Casagrande + 5:38.522 54 3 1:39.070 190.53km/h 18.074s
34. +1 +1 Pipirelli   Wouter Teuwen + 6:17.419 54 3 1:39.909 189.26km/h 15.071s
35. +2 +2 Pipirelli   Julien Prado + 6:21.481 54 2 1:40.169 189.13km/h 17.868s
36. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Bruno Caseiro + 6:24.544 54 3 1:38.714 189.03km/h 16.051s
37. -3 -3 Pipirelli   Max Watson + 7:13.822 53 3 1:40.288 187.46km/h 15.246s