Løbsresumé (Bane: Brno | Sæson: 92 | Løb: 1 | Gruppe: Elite)

Sæson:  Løb:

Vælg en anden gruppe:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +1 +1 Hancock   Wouter Teuwen 1h30:54.033 57 2 1:32.219 203.30km/h 16.594s
02. +3 +3 Michelini   Gyuri Székely + 8.388 57 2 1:32.721 202.99km/h 14.445s
03. +6 +6 Michelini   George Slater2 + 13.024 57 1 1:34.006 202.81km/h 13.075s
04. Ingen forandring ±0 Yokomama   Pieterjan Staessen + 19.756 57 2 1:33.496 202.57km/h 15.974s
05. +1 +1 Hancock   Jasper Coosemans1 + 28.131 57 2 1:34.234 202.26km/h 15.625s
06. -3 -3 Hancock   Ilya Vedenikov + 31.044 57 3 1:32.676 202.15km/h 16.358s
07. Ingen forandring ±0 Michelini   Mihail Morozov + 34.636 57 2 1:33.083 202.02km/h 14.644s
08. +2 +2 Contimental   Jean-françois Charbinat + 39.788 57 2 1:33.438 201.83km/h 16.987s
09. -8 -8 Michelini   Dominiek Van West + 48.621 57 2 1:33.363 201.50km/h 14.031s
10. -2 -2 Hancock   Brice Meyer + 51.446 57 2 1:33.238 201.40km/h 17.218s
11. Ingen forandring ±0 Hancock   Gustavo Bellotto + 51.959 57 2 1:33.135 201.38km/h 16.663s
12. +2 +2 Hancock   Bruno Caseiro1 + 1:00.073 57 2 1:34.403 201.08km/h 16.745s
13. -1 -1 Badyear   Rimantas Sagatas4 + 1:02.877 57 2 1:33.465 200.98km/h 14.180s
14. +2 +2 Contimental   Christer Andersson + 1:05.298 57 2 1:34.457 200.89km/h 17.566s
15. +2 +2 Contimental   Tony Cullen + 1:12.213 57 2 1:34.018 200.64km/h 15.848s
16. +11 +11 Contimental   Andrew Merkel + 1:19.084 57 1 1:33.733 200.39km/h 17.239s
17. +9 +9 Contimental   Andreas Ramann + 1:26.089 57 1 1:35.067 200.14km/h 17.812s
18. +3 +3 Badyear   Alexei Malkin + 1:29.355 57 2 1:33.491 200.02km/h 17.933s
19. +15 +15 Contimental   Gonzalo Alvarez + 1:34.593 56 1 1:34.909 199.83km/h 15.706s
20. +2 +2 Contimental   Lorenzo Di Buono + 1:34.974 56 2 1:34.716 199.82km/h 18.313s
21. -8 -8 Contimental   Kai Wen Chew + 1:38.155 56 2 1:34.929 199.71km/h 17.079s
22. -3 -3 Hancock   Bernard Bontjer + 1:39.739 56 2 1:33.878 199.65km/h 17.369s
23. +9 +9 Contimental   Vincent Douchez + 1:49.307 56 2 1:34.209 199.30km/h 16.180s
24. -1 -1 Yokomama   Josh Clark + 1:59.839 56 2 1:35.393 198.93km/h 15.059s
25. -10 -10 Hancock   Gideon Rosa + 2:14.290 56 3 1:34.238 198.41km/h 18.977s
26. +3 +3 Badyear   Francesco Finazzi + 2:34.389 56 2 1:35.816 197.70km/h 18.129s
27. +3 +3 Badyear   Giovanni Orecchioni + 2:57.538 56 2 1:36.359 196.89km/h 17.170s
28. Ingen forandring ±0 Pipirelli   Paweł Zaburski + 3:41.162 55 2 1:37.060 195.38km/h 14.571s
29. +2 +2 Yokomama   André de Carvalho + 4:04.862 55 2 1:37.326 194.56km/h 17.444s
30. -6 -6 Yokomama   Jean-marc Boissinot + 4:25.758 55 2 1:38.000 193.85km/h 15.974s
31. -13 -13 Yokomama   Juan Diego Milán + 4:27.787 55 2 1:38.043 193.78km/h 16.820s
32. -7 -7 Avonn   Simone Scarpa + 4:40.425 54 2 1:38.166 193.36km/h 17.800s
33. +4 +4 Pipirelli   Geoffrey Stanislawski + 4:40.946 54 2 1:38.058 193.34km/h 17.407s
34. +1 +1 Pipirelli   Alberto Pérez + 5:07.832 54 1 1:38.802 192.44km/h 17.495s
35. +1 +1 Pipirelli   Kuba Szajbel + 5:07.881 54 1 1:38.288 192.44km/h 20.373s
36. +2 +2 Pipirelli   Ivan Silva + 5:27.956 54 1 1:39.218 191.77km/h 14.803s
37. +2 +2 Avonn   Guillaume Delamarre + 5:28.222 54 1 1:38.940 191.76km/h 18.237s
38. -5 -5 Pipirelli   Lee Harding + 5:38.744 54 1 1:39.315 191.41km/h 20.801s
39. +1 +1 Pipirelli   Kamal Naoui + 8:18.550 52 2 1:41.244 186.27km/h 22.485s
Ikke klassificeret   (112% af løbstiden: +10:54.484s)
40. -20 -20 Hancock   Rei Frost Startuheld 0 0 -    -