Løbsresumé (Bane: Yeongam | Sæson: 56 | Løb: 4 | Gruppe: Master - 3)

Sæson:  Løb:

Vælg en anden gruppe:

Plac Fremdrift Dæk Nat Managernavn Løbstid Omgange Pitstop Bedste omgang Gennemsnitlig fart Bedste pit-tid
01. +1 +1 Michelini   Andrej Rilke 1h31:33.909 55 3 1:36.556 202.61km/h 17.885s
02. -1 -1 Bridgerock   Andrej Borsuk + 8.189 55 3 1:35.825 202.31km/h 19.882s
03. +8 +8 Dunnolop   Ilkka Moisio + 8.780 55 2 1:36.932 202.29km/h 17.416s
04. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Andriy Dyadkovich + 17.952 55 3 1:36.727 201.95km/h 16.971s
05. -2 -2 Dunnolop   Maxim Titkov + 19.715 55 3 1:36.812 201.89km/h 18.092s
06. +17 +17 Dunnolop   Tsvetan Dobrev + 53.756 55 2 1:37.417 200.65km/h 21.367s
07. +2 +2 Dunnolop   Edwin Silva + 54.113 55 3 1:37.477 200.63km/h 17.969s
08. +23 +23 Dunnolop   Matej Čambal + 59.418 55 2 1:36.974 200.44km/h 20.904s
09. -4 -4 Dunnolop   Paweł Zaburski + 1:07.866 55 3 1:37.593 200.14km/h 17.484s
10. +6 +6 Dunnolop   Mikael Nordmark + 1:08.235 55 2 1:38.190 200.12km/h 18.905s
11. -5 -5 Michelini   Bindics Róbert + 1:11.506 55 3 1:36.760 200.01km/h 17.966s
12. -2 -2 Yokomama   Rafal Kowalski + 1:12.426 55 3 1:37.708 199.97km/h 18.328s
13. +9 +9 Dunnolop   Svetlio Nikolov + 1:17.404 55 2 1:38.210 199.79km/h 22.011s
14. Ingen forandring ±0 Dunnolop   Ivo Ivanov + 1:30.816 55 3 1:37.336 199.32km/h 18.972s
15. +15 +15 Contimental   Abdullah Kasapoglu + 1:40.561 54 1 1:38.964 198.97km/h 20.400s
16. +9 +9 Dunnolop   Tomasz Kałużny + 1:47.558 54 2 1:38.413 198.72km/h 19.201s
17. -2 -2 Dunnolop   Alex Alonso + 1:57.691 54 3 1:38.216 198.36km/h 19.848s
18. -5 -5 Dunnolop   Tomasz Petryk + 2:00.581 54 3 1:37.950 198.26km/h 17.760s
19. +17 +17 Dunnolop   Dmitry Dubovik + 2:01.454 54 1 1:39.615 198.23km/h 19.111s
20. +1 +1 Dunnolop   Dragan Mile + 2:07.569 54 3 1:37.583 198.01km/h 17.378s
21. +12 +12 Badyear   Thomas Bertolino + 2:09.482 54 1 1:39.598 197.94km/h 20.417s
22. +5 +5 Dunnolop   Attila Gollovitzer + 2:09.775 54 2 1:39.456 197.93km/h 19.409s
23. -11 -11 Yokomama   Gábor Safranyik + 2:09.982 54 3 1:38.682 197.93km/h 16.814s
24. -6 -6 Contimental   Tomasz Kaminski + 2:24.245 54 2 1:39.754 197.43km/h 16.774s
25. -6 -6 Dunnolop   Antonio Petrović + 2:34.592 54 2 1:39.659 197.06km/h 23.517s
26. +2 +2 Contimental   Mindaugas Kuodys + 2:43.767 54 2 1:39.274 196.75km/h 18.684s
27. -7 -7 Dunnolop   Balázs Dömötör + 2:48.109 54 3 1:39.017 196.59km/h 18.337s
28. -4 -4 Dunnolop   Daniela Pisa + 2:48.349 54 3 1:38.797 196.59km/h 17.107s
29. -21 -21 Michelini   László Kovácsi + 2:52.591 54 3 1:38.923 196.44km/h 20.097s
30. -13 -13 Dunnolop   Marek Waleczek + 3:00.772 54 3 1:39.191 196.16km/h 18.516s
31. -24 -24 Dunnolop   Mika Pekkarinen + 3:04.594 54 3 1:39.561 196.02km/h 18.390s
32. -3 -3 Contimental   Dmitry Kuznetsov + 3:20.315 53 2 1:40.526 195.48km/h 18.144s
33. +1 +1 Contimental   Alan Horsley + 4:07.911 53 3 1:40.224 193.86km/h 20.678s
34. +1 +1 Pipirelli   Mario Põldma + 4:31.544 53 3 1:40.802 193.07km/h 17.760s
35. +2 +2 Pipirelli   Dekster Jesus + 4:38.488 53 2 1:41.786 192.83km/h 18.700s
36. -10 -10 Dunnolop   Rodrigo Antunes + 5:04.986 52 2 1:40.658 191.95km/h 18.802s
37. +1 +1 Contimental   Boris Hristov + 7:44.131 51 2 1:44.013 186.83km/h 18.050s
Ikke klassificeret
38. -6 -6 Contimental   Laszlo Pal Tekniske problemer 36 2 1:41.000    22.491s