Statistik
Alle tiders bedste kvalifikationsomgange på Yas Marina (Forenede Arabiske Emirater)
# | Nat | Managernavn (Gruppe) | Omgangstid | Afstand | Sæson #, Løb # | Gruppe | Dato | |
1. | Aigars Vitolins (M1) | 1:31.616s | + 0.000s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
2. | Kristijan Mihovic (M5) | 1:31.996s | + 0.380s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
3. | Andreas Ramann (E) | 1:32.381s | + 0.765s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
4. | Dominiek Van West (E) | 1:32.546s | + 0.930s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
5. | Wouter Teuwen3 (E) | 1:32.615s | + 0.999s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
6. | Mikko Suhonen (M4) | 1:32.658s | + 1.042s | Sæson 93, Løb 6 | Elite | maj 16, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
7. | Leandro Sereno7 (E) | 1:32.699s | + 1.083s | Sæson 45, Løb 1 | Elite | Dec 19, 2014 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
8. | Brad Marshall1 (A29) | 1:32.746s | + 1.130s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
9. | Rafal Celejewski (A48) | 1:32.778s | + 1.162s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
10. | Tomasz Wypych (Ret) | 1:32.788s | + 1.172s | Sæson 17, Løb 2 | Elite | Okt 30, 2009 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
11. | Ilya Vedenikov (P20) | 1:32.856s | + 1.240s | Sæson 93, Løb 6 | Elite | maj 16, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
12. | Rimantas Sagatas4 (M2) | 1:32.864s | + 1.248s | Sæson 38, Løb 16 | Elite | Nov 1, 2013 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
13. | Jan Pavlicek2 (Ret) | 1:32.914s | + 1.298s | Sæson 54, Løb 10 | Elite | Aug 16, 2016 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
14. | Andrea Squizzato1 (E) | 1:33.004s | + 1.388s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
15. | Bruno Caseiro1 (M4) | 1:33.032s | + 1.416s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
16. | Filippo Latino (P4) | 1:33.056s | + 1.440s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
17. | Vladimir Valis (A55) | 1:33.087s | + 1.471s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
18. | Toygun Senler6 (Ret) | 1:33.091s | + 1.475s | Sæson 34, Løb 13 | Elite | Jan 29, 2013 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
19. | George Slater4 (Ret) | 1:33.099s | + 1.483s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
20. | Atis Praudiņš (E) | 1:33.181s | + 1.565s | Sæson 33, Løb 9 | Elite | Nov 2, 2012 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
21. | Artur Terezan (A24) | 1:33.236s | + 1.620s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
22. | Roland Postle10 (E) | 1:33.268s | + 1.652s | Sæson 45, Løb 1 | Elite | Dec 19, 2014 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
23. | Jean-françois Charbinat (P19) | 1:33.274s | + 1.658s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
24. | Gonzalo Alvarez (Ret) | 1:33.302s | + 1.686s | Sæson 93, Løb 6 | Elite | maj 16, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
25. | Bert Huylebroeck1 (E) | 1:33.338s | + 1.722s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
26. | Julien Prado (M2) | 1:33.359s | + 1.743s | Sæson 96, Løb 7 | Master - 3 | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
27. | Frederik Broux (A36) | 1:33.360s | + 1.744s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
28. | György Székely (E) | 1:33.374s | + 1.758s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
29. | Florencia Caro (A58) | 1:33.393s | + 1.777s | Sæson 45, Løb 1 | Elite | Dec 19, 2014 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
30. | Christos Bobolis4 (Ret) | 1:33.395s | + 1.779s | Sæson 45, Løb 1 | Elite | Dec 19, 2014 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
31. | Ioannis Dimitroglou4 (M5) | 1:33.397s | + 1.781s | Sæson 54, Løb 10 | Elite | Aug 16, 2016 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
32. | Laurent Quinet (M4) | 1:33.425s | + 1.809s | Sæson 96, Løb 7 | Master - 1 | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
33. | Harsh Sheth (E) | 1:33.426s | + 1.810s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
34. | Ania Piekarska (P11) | 1:33.436s | + 1.820s | Sæson 83, Løb 16 | Elite | Sep 21, 2021 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
35. | Brice Meyer (P10) | 1:33.454s | + 1.838s | Sæson 93, Løb 6 | Elite | maj 16, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
36. | João Monteiro2 (Ret) | 1:33.462s | + 1.846s | Sæson 45, Løb 1 | Elite | Dec 19, 2014 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
37. | Antonio Gattulli (M2) | 1:33.485s | + 1.869s | Sæson 85, Løb 3 | Elite | Dec 10, 2021 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
38. | Ivan Kudreshov (A39) | 1:33.554s | + 1.938s | Sæson 45, Løb 1 | Elite | Dec 19, 2014 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
39. | Kuba Szajbel (M5) | 1:33.587s | + 1.971s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
40. | Pieterjan Staessen (A61) | 1:33.601s | + 1.985s | Sæson 90, Løb 9 | Elite | Nov 18, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
41. | Juan Diego Milán (E) | 1:33.665s | + 2.049s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
42. | Frederic Estellon (M1) | 1:33.675s | + 2.059s | Sæson 96, Løb 7 | Master - 2 | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
43. | Jasper Coosemans1 (E) | 1:33.751s | + 2.135s | Sæson 88, Løb 15 | Elite | Aug 5, 2022 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
44. | Róbert László2 (E) | 1:33.758s | + 2.142s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
45. | Stephane Verly (M1) | 1:33.789s | + 2.173s | Sæson 96, Løb 7 | Master - 3 | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
46. | Lorenzo Di Buono (E) | 1:33.806s | + 2.190s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
47. | Marco Giannini (M4) | 1:33.813s | + 2.197s | Sæson 96, Løb 7 | Master - 5 | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
48. | Pablo Fernandez1 (M2) | 1:33.818s | + 2.202s | Sæson 80, Løb 16 | Elite | Mar 16, 2021 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
49. | Jari Aareskoski3 (Ret) | 1:33.825s | + 2.209s | Sæson 17, Løb 2 | Elite | Okt 30, 2009 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |
|
50. | Jean-marc Boissinot (E) | 1:33.865s | + 2.249s | Sæson 96, Løb 7 | Elite | Nov 24, 2023 |
Kvalifikations-resultater Løbsgengivelse |