Kilpailun yhteenveto (Rata: Anderstorp | Kausi: 35 | Kilpailu: 5 | Ryhmä: Master - 1)

Kausi:  Kilpailu:

Valitse toinen ryhmä:

Sija Muutos Renk. Maa Managerin nimi Kilpailun kesto Kierroksia Varikko käyntejä Paras kierrosaika Keskinopeus Paras varikko aika
01. Ei muutosta ±0 Dunnolop   Jose Lopez 1h26:53.152 70 2 1:12.608 194.60km/h 16.548s
02. Ei muutosta ±0 Dunnolop   Christos Bobolis + 12.238 70 2 1:12.862 194.14km/h 16.499s
03. +4 +4 Yokomama   Pablo Navarrete + 27.754 70 2 1:13.171 193.57km/h 17.012s
04. +14 +14 Dunnolop   Dmitry Shevel + 40.538 70 1 1:13.649 193.10km/h 16.101s
05. -2 -2 Yokomama   Povilas Smaliukas + 40.832 70 2 1:13.223 193.09km/h 23.634s
06. -1 -1 Yokomama   Piotr Pogodzik + 41.318 70 2 1:12.942 193.07km/h 21.784s
07. +2 +2 Yokomama   Joao Barbosa + 44.570 70 2 1:13.152 192.95km/h 15.911s
08. -4 -4 Dunnolop   Goran Jovanovic + 51.979 70 2 1:13.189 192.68km/h 22.223s
09. +5 +5 Dunnolop   Andreas Andreou + 52.585 70 2 1:13.247 192.66km/h 20.357s
10. +3 +3 Yokomama   Victor Chernyshev + 52.783 70 2 1:13.018 192.65km/h 16.929s
11. Ei muutosta ±0 Yokomama   Michal Szopinski + 55.758 70 2 1:13.348 192.54km/h 20.597s
12. -4 -4 Dunnolop   Peter Bönisch + 56.299 70 2 1:13.210 192.52km/h 16.701s
13. -1 -1 Dunnolop   Jorge Bento + 1:08.002 70 2 1:13.123 192.09km/h 22.478s
14. -8 -8 Dunnolop   Vladimir Islentiev2 + 1:14.849 69 2 1:13.447 191.85km/h 20.135s
15. +1 +1 Dunnolop   Simon Lyus + 1:15.250 69 2 1:13.543 191.83km/h 18.984s
16. +3 +3 Yokomama   Diana Klavina + 1:23.465 69 2 1:13.324 191.53km/h 17.130s
17. +8 +8 Dunnolop   Chinmay Dhopate + 1:28.181 69 1 1:13.272 191.36km/h 19.823s
18. +9 +9 Dunnolop   Jon Day + 1:28.358 69 2 1:13.182 191.36km/h 18.933s
19. -2 -2 Yokomama   Rafael Mantovani + 1:28.675 69 3 1:13.090 191.35km/h 18.361s
20. -10 -10 Dunnolop   Patryk Janczak + 1:32.450 69 3 1:13.194 191.21km/h 16.405s
21. +7 +7 Dunnolop   Jesús Torres + 1:43.724 69 1 1:13.773 190.80km/h 17.495s
22. +2 +2 Dunnolop   Marius Ruţa + 2:06.323 69 1 1:14.221 190.00km/h 23.754s
23. -8 -8 Dunnolop   Nikolay Ivanov + 2:07.071 69 3 1:13.498 189.97km/h 16.563s
24. +5 +5 Dunnolop   Martin Carson + 2:07.634 69 2 1:13.594 189.95km/h 18.076s
25. +8 +8 Dunnolop   Waldemar Morawiec + 2:10.257 69 1 1:13.793 189.86km/h 18.013s
26. -3 -3 Yokomama   Mert Büyükakar + 2:16.420 69 1 1:14.485 189.64km/h 16.525s
27. -7 -7 Yokomama   Mikko Suhonen + 2:23.032 69 2 1:14.463 189.40km/h 21.138s
28. -2 -2 Yokomama   Mariusz Kuczak + 2:23.167 69 2 1:14.014 189.40km/h 17.758s
29. +7 +7 Yokomama   Paweł Zaburski + 2:27.744 68 1 1:14.463 189.24km/h 17.154s
30. +8 +8 Yokomama   Stuart Gibson + 2:46.036 68 2 1:14.089 188.59km/h 21.533s
31. +1 +1 Dunnolop   Tadas Ragaliauskas + 2:52.063 68 3 1:13.550 188.38km/h 18.818s
32. +3 +3 Dunnolop   Michael Monaco + 2:58.935 68 2 1:14.199 188.14km/h 21.876s
33. -2 -2 Dunnolop   Alexander Kunze + 3:24.994 68 1 1:15.646 187.24km/h 18.200s
34. -12 -12 Yokomama   Denis Grahov + 3:56.117 67 2 1:15.653 186.17km/h 21.853s
35. -5 -5 Yokomama   Peter Bartnik + 4:03.285 67 1 1:16.216 185.92km/h 30.707s
36. +1 +1 Yokomama   Luis Uranga + 4:51.424 66 1 1:16.208 184.30km/h 17.573s
37. +2 +2 Dunnolop   Marko Radakovic + 5:39.151 66 2 1:16.813 182.71km/h 21.004s
38. +2 +2 Pipirelli   Nuno Vicente + 6:35.990 65 1 1:18.217 180.86km/h 22.933s
Ei luokiteltu
39. -5 -5 Dunnolop   Aleksander Bracko Rengasrikko 38 1 1:13.999    21.624s
40. -19 -19 Yokomama   Raymond Lim Teknisiä ongelmia 38 2 1:16.069    21.440s