Serres

Rata Tekniset tiedot
Sijainti: Kreikka Tehokkuus: 5
Päivämäärä: Ei kalenterissa Ajettavuus: 10
Kilpailun mitta: 254.9kms Kiihtyvyys: 9
Kierroksia: 80 Downforce: Korkea
Kierroksen mitta: 3.186 kms Ohittaminen: Vaikea
Keskinopeus: 204.26 km/h Jousituksen jäykkyys: Medium
Grand Prix järjestetty: 16 Polttoaineenkulutus: Medium
Kaarteiden lukumäärä: 16 Renkaan kuluminen: Medium
Sisään/ulos varikolta: 12s Pidon taso: Normaali
Luokka: Ei F1 rata
Ennätykset
Kaikkien managerien parhaat aika-ajokierrokset
Kausi Aika-ajo ennätys
S84, R12
9.11.2021
Pedro Moura 56.335s
Kausi Master
S84, R12
7.11.2021
Bartek Nowak 57.057s
Kausi Pro
S41, R13
13.05.2014
Kirill Sikachyov 58.017s
Kausi Amateur
S68, R14
2.02.2019
Luis González 59.251s
Kausi Rookie
S68, R14
2.02.2019
Jason Claydon 1:01.726s
Kaikkien managerien parhaat kilpailukierrokset
Kausi Rataennätys
S84, R12
9.11.2021
Pedro Moura 56.157s
Kausi Master
S59, R12
4.07.2017
Michael Cresswell 57.432s
Kausi Pro
S63, R9
2.03.2018
Georgi Terziev 58.086s
Kausi Amateur
S68, R14
5.02.2019
Marcin Kleczewski 59.393s
Kausi Rookie
S79, R10
22.12.2020
Lupo Carletti 1:00.845s

Rataennätykset sateella
Kaikkien managerien parhaat aika-ajokierrokset
Kausi Aika-ajo ennätys
S87, R2
18.04.2022
Bert Huylebroeck 1:04.571s
Kausi Master
S87, R2
19.04.2022
Pieterjan Staessen 1:05.921s
Kausi Pro
S75, R9
10.04.2020
Dominik Karda 1:07.211s
Kausi Amateur
S65, R11
13.07.2018
Rich Nicholls 1:09.244s
Kausi Rookie
S65, R11
13.07.2018
Veres Tamás 1:12.367s
Kaikkien managerien parhaat kilpailukierrokset
Kausi Rataennätys
S87, R2
19.04.2022
Vladimir Valis 1:04.782s
Kausi Master
S87, R2
19.04.2022
Pieterjan Staessen 1:05.568s
Kausi Pro
S87, R2
19.04.2022
Daniel Iliev 1:06.967s
Kausi Amateur
S87, R2
19.04.2022
Marko Nõlvak 1:09.856s
Kausi Rookie
S87, R2
19.04.2022
Lars-åke Englund 1:11.940s
Kuvaus

Serres Racing Circuit sijaitsee Serresistä lounaaseen, Omonoia Athletic Park-alueella ja on pinta-alaltaan noin 4 hehtaaria. Rata valmistui vuonna 1998 ja on rakennettu Formula 3:n teknisten- ja turvamääräysten mukaan. Serres on Balkanin suurin kilparata, pituudeltaan 3.186 km ja leveydeltään 12-15 metriä. Serres on Greikan ainoa kilparata joka täyttää Kansainvälisen Moottoripyöräjärjestön (FIM) standardit ja kykenee järjestämään Formula 3 kilpailuja.

Historia
Kausi Kilpailu Voittaja Paalupaikka Nopein kierros
39 10 Toygun Senler4
1h20:34.840s
Vsevolod Demydov1
1:54.234s
Michael Winkley
57.947s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
41 13 Vsevolod Demydov2
1h19:45.091s
Stas Prost
1:54.052s
Vsevolod Demydov2
57.582s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
42 Testirata Total test laps: 1867092
Your test laps: ???
- Alexey Domarev
56.632s
Aiemmat testisessiot
Testaus tulokset
44 5 Leandro Sereno6
1h19:43.998s
Roland Postle
1:53.352s
Roland Postle
57.703s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
46 3 Daniel Comalada
1h20:04.599s
Stefan Gommans
1:53.769s
Stefan Gommans
57.949s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
49 5 Roland Postle3
1h20:03.922s
Roland Postle3
1:56.262s
Jan Pavlicek
58.326s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
51 8 Jukka Sireni
1h20:22.560s
José Abi Jaudi
1:56.100s
Sergey Seravin
58.495s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
55 3 Christos Bobolis3
1h20:54.179s
Roland Postle4
2:03.816s
Justinas Smyšliajevas4
57.041s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
59 12 Justinas Smyšliajevas4
1h19:42.401s
Rimantas Sagatas2
1:56.641s
Justinas Smyšliajevas4
57.238s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
60 Testirata Total test laps: 1655004
Your test laps: ???
- Janne Väänänen
56.890s
Aiemmat testisessiot
Testaus tulokset
63 9 Radek Czech
1h23:25.471s
Radek Czech
2:04.406s
Radek Czech
56.836s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
65 11 Juha Korhonen
1h27:42.549s
Juha Korhonen
2:13.638s
Mark Wright
57.603s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
68 14 Róbert László1
1h18:37.841s
Christos Bobolis4
1:55.222s
Rafal Celejewski
56.985s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
72 4 Jan Velske
1h18:30.755s
Nevzat Kasapoglu
1:54.844s
Jan Velske
57.129s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
75 9 Roland Postle8
1h19:51.140s
Yug Desai1
2:02.680s
Jan Velske2
56.362s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
79 10 Ville Pohjanen
1h18:47.688s
Gustavo Bellotto
1:53.847s
Klas Britse
56.633s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
84 12 Ania Piekarska
1h19:42.829s
George Slater1
1:53.619s
Pedro Moura
56.157s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
87 2 Rafal Celejewski
1h24:58.836s
Bert Huylebroeck
2:10.299s
Rimantas Sagatas2
58.036s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta