Rafaela Oval

Rata Tekniset tiedot
Sijainti: Argentiina Tehokkuus: 18
Päivämäärä: Ei kalenterissa Ajettavuus: 10
Kilpailun mitta: 317.3kms Kiihtyvyys: 6
Kierroksia: 67 Downforce: Matala
Kierroksen mitta: 4.736 kms Ohittaminen: Erittäin helppo
Keskinopeus: 341.7 km/h Jousituksen jäykkyys: Medium
Grand Prix järjestetty: 10 Polttoaineenkulutus: Erittäin korkea
Kaarteiden lukumäärä: 8 Renkaan kuluminen: Korkea
Sisään/ulos varikolta: 10s Pidon taso: Normaali
Luokka: Ei F1 rata
Ennätykset
Kaikkien managerien parhaat aika-ajokierrokset
Kausi Aika-ajo ennätys
S68, R2
18.12.2018
Roland Postle6 53.291s
Kausi Master
S68, R2
17.12.2018
David Jones-Winkley 54.760s
Kausi Pro
S68, R2
17.12.2018
Dominik Stolybka 57.205s
Kausi Amateur
S68, R2
15.12.2018
Csaba Juhász 59.626s
Kausi Rookie
S49, R16
20.10.2015
Gary Mullins 1:04.412s
Kaikkien managerien parhaat kilpailukierrokset
Kausi Rataennätys
S68, R2
18.12.2018
Róbert László1 49.895s
Kausi Master
S68, R2
18.12.2018
Christophe Dumont 52.676s
Kausi Pro
S68, R2
18.12.2018
Vitaliy Repetsky 53.772s
Kausi Amateur
S68, R2
18.12.2018
Dainius Vaškys 56.345s
Kausi Rookie
S42, R11
11.07.2014
Valery Grigorev 58.831s
Kuvaus

Autódromo Ciudad de Rafaela moottorirata sijaitsee Rafaelassa Argentiinassa. Rata rakennettiin vuonna 1950 ja päällystettiin 1966. Radalla järjestettiin the 500 Millas Argentinas-kilpailu vuoteen 1971 asti. USAC Rafaela Indy 300 kilpailu järjestettiin Radalla 1971, kilpailun voitti Al Unser kalustonaan Colt-Ford Turbo. Nykyään rataa käytetään pääasiassa TC2000, Turismo Carretera, TRV6, Formula 3 Sudamericana ja South American Super Touring Car Championship sarjoissa.

Historia
Kausi Kilpailu Voittaja Paalupaikka Nopein kierros
42 11 Rimantas Sagatas2
1h6:23.891s
Nikolay Borzenkov
2:01.509s
Rimantas Sagatas2
56.850s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
44 6 Roland Postle
1h13:28.961s
Roland Postle
2:12.310s
Maja Soren
57.064s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
46 5 Mihail Morozov
1h17:45.952s
João Monteiro2
1:58.701s
Florencia Caro
57.140s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
49 16 Christos Bobolis1
1h5:28.747s
Jan Pavlicek
1:59.184s
Roland Postle3
56.079s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
51 14 Zdenek Hladik3
1h12:55.095s
Roland Postle4
2:19.644s
Zdenek Hladik3
56.717s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
54 7 Christos Bobolis2
1h5:47.724s
Christos Bobolis2
1:59.531s
Roland Postle4
56.071s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
59 6 Toni Söyrinki
1h5:55.779s
Christos Bobolis4
2:00.480s
Toni Söyrinki
55.634s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
62 8 Róbert László
1h5:45.674s
Ioannis Dimitroglou3
2:01.290s
Rafal Celejewski
55.327s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
64 17 Ioannis Dimitroglou3
1h5:14.110s
Marek Hajnrych
2:01.002s
Ioannis Dimitroglou3
55.391s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta
68 2 Alpo Kaakinen
0h59:05.343s
Christos Bobolis4
1:48.826s
Róbert László1
49.895s
Qualify tulokset
Kilpailun yhteenveto | Kilpailu-uusinta