Page « 1 2 3 ... 73 [7475 ... 124 125 126 » Quick go to page:
Author Topic: Slovaci 3770 replies
Martin Prekop
(Group Rookie - 20)


Posts: 5
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2191 posted Oct 7th 2012, 22:09:25 Quote 
No joo,investoval som do motora a prevodovky nakoľko som nedojazdil prvý závod pre poruchu..ale snád sa s toho dostanem...
Peter Ignác
(Group Rookie - 194)



Posts: 264
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2192 posted Oct 8th 2012, 15:17:25 (last edited Oct 8th 2012, 15:18:15 by Peter Ignác) Quote 
To nebolo iba tak jeden motor a prevodovka... :))) 32 M rozhadzat na to si sa musel aj sustredit vsak...

Nebudem sa navazat do teba, ale skor citaj pravidla a FAQ Vela sa dozvies na fore...Staci iba citat.
S touto sezonou sa ale mozes zacat lucit. Zacni vsak zbierat data, neskor ti to pomoze
Andrej Fülöp
(Group Rookie - 220)



Posts: 335
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2193 posted Oct 8th 2012, 16:10:03 Quote 
Ako mám tie data zbierať ? :D regol som sa len minulu sezonu 2 zavody pred koncom a nepodarilo s mi ziskať ani bod... teraz sa snažim inou taktikou tak uvidíme , peniaze mám prečital som si pravdlá, LEN by som potreboval poradiť... dal som si extra mekké gumy, jazdec je s nastavenim spokojný dal som nech plynový pedál praská (prvý krát som to dal) a niektorý zajazdili lepší čas ako ja a majú horších jazdcov aj o 5 úrovní... dá sa stým niečo robiť alebo ako sa ešte dajú zrýchliť časy na kolo ? (F1 chápem, pozerám aj skutočnú,pametám ešte časy keď bol M.Schumacher s Barichellom v Ferrari, a mám len 15 :D)
Jakub Molčan
(Group Rookie - 330)


Posts: 10
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2194 posted Oct 8th 2012, 18:48:15 Quote 
dáta sa zbierajú po každom preteku....ak odjazdíš dobrý pretek tak si zapíšeš aké si mal nastavenia, pneumatiky, palivo na zastávkach a pod. ... čo sa týka čas kôl tam nejde len o jazdca ale aj o to akej úrovne je auto, koľko paliva máš v nádrži (môžem povedať že taký rozdiel 50 litrov naviac už môže spraviť aj pár sekúnd) ... ďalej ked je jazdec s nastavením spokojný neznamená to hneď že je to "najrýchlejšie nastavenie" ... toľko odo mňa snáď som ti pomohol :)
Martin Pospíšil
(Group Amateur - 56)



Posts: 439
  Country:
Czech Republic 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2195 posted Oct 8th 2012, 20:24:37 Quote 
Quote ( Andrej Fülöp @ October 8th 2012,16:10:03 )

Ako mám tie data zbierať ?


Data můžeš sbírat pomocí organiseru.Stáhneš si ho tady http://mbjerg.dk/gpro/

Co se týká jezdce, to že má nějaký jezdec menší celkové OA neznamená, že musí být horší. Kvalita jezdce se nepočítá podle celkového OA, ale podle úrovní jednotlivých vlastností.Ne všechny vlastnosti jsou stejně důležité.Každá má vliv na něco jiného a je jen na managerovi jakého jezdce s jakými vlastnostmi si zvolí a podepíše.
Peter Ignác
(Group Rookie - 194)



Posts: 264
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2196 posted Oct 9th 2012, 12:41:56 (last edited Oct 9th 2012, 12:42:18 by Peter Ignác) Quote 
Andrej dáta si môžeš zbierať rôzne. Môžeš sa stat suporterom,zapisovat si dáta do exelovskych súborov, stiahnuť si go organiser, robiť si print screeny... Záleží na tebe akú cestu si vyberies. Sustred sa zo začiatku čo tí píšu o trati. Aká teplota sa dá predpokladať, aky je charakter trati, kolko paliva a aké pneu tí vydržia pri daných hodnotách trate a tvojho auta. Toto je úplne minimum na čo musíš prísť sám... Porovnávať a počítať,počítať a počítať. Po dvoch-troch sezónach zbierania dát už budeš vedieť odhadnúť presné množstvo paliva aby si nemal problém vojsť do boxov v kole ktoré si si vybral pri svojej taktike. Presnú výdrž pneu na trati aby ta opotrebovanie pneu nedostalo do problémov a aj opotrebovanie súčiastok na trati. Zbieraj data.
Martin Stefka
(Group Rookie - 19)


Posts: 3
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2197 posted Oct 9th 2012, 17:12:57 Quote 
prosím vás može mi nekdo reknút proč mi u jazdca klesá celková schopnosť a proč ked mám dobrého jazdca 85 cs aj všetky atributy má celkem vysoké, uroveň auta na maximum uroveň vybavení na maximum a ajtak v pretekoch nedosáhnem na body, može my to nekdo vysvetlit co robím špatne ????
Petr Skalny
(Group Amateur - 35)


Posts: 224
  Country:
Czech Republic 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2198 posted Oct 9th 2012, 17:31:02 Quote 
Quote ( Martin Stefka @ October 9th 2012,17:12:57 )

prosím vás može mi nekdo reknút proč mi u jazdca klesá celková schopnosť a proč ked mám dobrého jazdca 85 cs aj všetky atributy má celkem vysoké, uroveň auta na maximum uroveň vybavení na maximum a ajtak v pretekoch nedosáhnem na body, može my to nekdo vysvetlit co robím špatne ????
¨

Celková schopnost (OA) Ti může klesat, když klesne některá z vlastností (třeba motivace?)
No a proč jezdíš špatné výsledky - to takhle říct nejde - důvodů může být víc
1)pilot - ne všechny atributy jsou stejně důležité (přesněji, každý je na něco jiného)
2) špatná strategie pneu a paliva
3) špatně zvolené risky
4) smůla
Dušan Christov
(Group Rookie - 209)


Posts: 1
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2199 posted Oct 9th 2012, 17:44:43 Quote 
cawte možte dat nejake tipy zlepšujem auto- jazdec celkom v pohode-no napriek tomu nezyskavam ani podium končim stale na chvoste čim to jeee????Vopred vam dakujem
Andrej Fülöp
(Group Rookie - 220)



Posts: 335
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2200 posted Oct 9th 2012, 21:52:12 Quote 
No tak sepang som trochu postal :D znova som mal Všetko preratane,palivo atd... Ale aby som konecne v prvej 10 na štarte dal som 30l na zac. Štartoval som ako 7 . Mal som taktiku extra mekke gumy, a na 4zastavky no ale na druhú zastavku som dal natankovat 90l a neratal som s tým ze extra mekke gumy vydržia iba 13 kôl... (chyba stáva sa) a musel som 2kola pred koncom do boxov... Dalšia trat je kórea jej popis sa takmer úplne zhoduje s sepangom. Tak skúsim nieco vymisliet. DAKUJEM SA RADY. zaviedol som si zápisník :D kde si vsetky nastavenia na jednotlive trate zapisujem. :)
Martin Prekop
(Group Rookie - 20)


Posts: 5
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2201 posted Oct 9th 2012, 22:10:36 Quote 
No jasné že som si hned neprečital všetko tak ako mám a vrhol som sa na prvý závod a pomínal peniaze aj na vylepšenie auta..ale snád sa s toho nejako dostanem je to zaujímavá hra a verím že raz sa zlepším a dokončím závod...z 2 závodov ani jeden nedokončil,prvý pre poruchu prevodovky,v druhom mi zhoreli brzdy...
Róbert Fabian
(Group Pro - 11)


Posts: 604
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2202 posted Oct 11th 2012, 14:32:22 Quote 
Quote ( Martin Prekop @ October 9th 2012,22:10:36 )

No jasné že som si hned neprečital všetko tak ako mám a vrhol som sa na prvý závod a pomínal peniaze aj na vylepšenie auta..ale snád sa s toho nejako dostanem je to zaujímavá hra a verím že raz sa zlepším a dokončím závod...z 2 závodov ani jeden nedokončil,prvý pre poruchu prevodovky,v druhom mi zhoreli brzdy...

nezabudni tie suciastky aj opravovat... a ked budes davat 100 risky, tak asi casto nebudes dochadzat ;) ... skus dat vyrazne mensie risky a pojde to ;)
Martin Prekop
(Group Rookie - 20)


Posts: 5
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2203 posted Oct 11th 2012, 17:55:34 Quote 
haha takže to bude tými riskami ďakujem chalani za rady :-)
Peter Ignác
(Group Rookie - 194)



Posts: 264
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2204 posted Oct 11th 2012, 19:08:41 Quote 
Quote ( Martin Prekop @ October 11th 2012,17:55:34 )

haha takže to bude tými riskami ďakujem chalani za rady :-)


Čo ak by si začal čítať? V pravidlách je to krásne napísané pre rookie. 40 risky sú pre našu skupinu až až. Moje risky ktoré som používal v rookie boli hlboko pod touto hranicou a aj tak som vyhral skupinu z veľkým náskokom.
Róbert Fabian
(Group Pro - 11)


Posts: 604
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2205 posted Oct 11th 2012, 20:15:11 Quote 
tak je to logicke no :) ... ked jazdis agresivne, tak sa ti auto viac a rychlejsie pokazi ;)
Vladimír Hideghéti
(Group Rookie - 141)


Posts: 8
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2206 posted Oct 12th 2012, 11:23:11 Quote 
Ahojte nechcete ma niekto do týmu,zobral ma síce jeden tuším Lotyš z týmu Scania,ale hovoria len po anglicky a tam som na diskusiách úplne stratený,ďakujem...
Andrej Fülöp
(Group Rookie - 220)



Posts: 335
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2207 posted Oct 12th 2012, 19:37:29 Quote 
Potreboval by som zistiť, ako je možné zájsť v 2.kvalifikácii o 8-10 sekúnd rýchleší čas ako ja(nieje to palivom dal som 60l a ani riskom dal som nech pedál praská), a pritom má vačšina úroveň auta 1 (aj ja) | Som z tých "pomalších " najrýchlejší| takja neviem v čom to môže byť... a ešte by som sa chcel spýtať či sa motor a iné časti ničia rýchlo... lebomne sa za 2 preteky zničil na 78 percent čo je podla mna akože veľmi veľa... tak som si dal opravi auto tú úroveň 1 . ale aj vám sa to ničí tak rýchlo ? alebo ako to mám šetriť ? risky na závod mám : predbiehanie 33
branenie poz. 44
čisty vzduch 22

teraz som to znížil je to 22, 33, 11 - prosím rady aké s tým máte skúsenosti?
Vláďa Pallas
(Group Amateur - 21)


Posts: 20
  Country:
Czech Republic 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2208 posted Oct 12th 2012, 19:41:27 Quote 
Quote ( Andrej Fülöp @ October 12th 2012,19:37:29 )

Potreboval by som zistiť, ako je možné zájsť v 2.kvalifikácii o 8-10 sekúnd rýchleší čas ako ja
A všimnul jsi si, že druhá kvalifikace je na mokru? Měl jsi mokré gumy a nastavení?
Pavol Bencurik
(Group Rookie - 118)



Posts: 8
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2209 posted Oct 12th 2012, 22:02:24 Quote 
da sa do organizeru dat slovencina
Martin Pospíšil
(Group Amateur - 56)



Posts: 439
  Country:
Czech Republic 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2210 posted Oct 12th 2012, 22:09:22 Quote 
Quote ( Pavol Bencurik @ October 12th 2012,22:02:24 )

da sa do organizeru dat slovencina


Nedá,ale to není třeba.Je to intuitivní.Já anglicky také nevládnu a organiser jsem zvládnul v pohodě
Pavol Bencurik
(Group Rookie - 118)



Posts: 8
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2211 posted Oct 12th 2012, 22:17:42 Quote 
dakujemmartim
dnes mi nevisla strategia v poslednom kole som som musel do depa z piatehomiesta
Martin Mesko
(Group Amateur - 35)



Posts: 19
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #2212 posted Oct 12th 2012, 22:32:52 Quote 
Pani, neberte ma ako rypaka, ale posledne dve stranky ma opat presvedcili, ze toto forum je o nicom. A preco????


Stale sa tu opakuju ludia, ktori radsej pisu a skusaju ako si citaju "Pravidla" a "Ako zacat?".

Pani, ti co tu ziadate o rady, precitajte si tieto dve navestia, ktore mate hore a verte, ze budete mudrejsi ako postupovat v tejto hre.

A ked si ich precitate, tak zistite kopu ale naozaj kopu veci, preco sa urcite veci deju.
Skuste to, rozsiri vam to vas obzor......
Andrej Fülöp
(Group Rookie - 220)



Posts: 335
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #2213 posted Oct 12th 2012, 22:38:53 Quote 
Quote ( Martin Mesko @ October 12th 2012,22:32:52 )

Pani, neberte ma ako rypaka, ale posledne dve stranky ma opat presvedcili, ze toto forum je o nicom. A preco????


pretože to to nieje nikde napísané, a ak je tak som si to nevšimol. kde je v pravidlách alebo v"ako začať" napísané ako rýchlo sa zničí motor, tože kvalifikácia je na daždi som si všimol, ale nikde nebolo vypísané že ostatný išli 2.kval na suchu. a vsetko mám prečítané a keby to tam bolo tak sa tu nepýtam, myslím že nato je toto fórum na komunikáciu, alebo si sem chcete písať čo ste mali na večeru ? :D
Andrej Borsuk
(Group Master - 4)



Posts: 1225
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2214 posted Oct 12th 2012, 22:48:58 Quote 
Quote ( Andrej Fülöp @ October 12th 2012,19:37:29 )

Potreboval by som zistiť, ako je možné zájsť v 2.kvalifikácii o 8-10 sekúnd rýchleší čas ako ja

1. Ini piloti mozu byt lepsi za dazda
2. Mozno nemas nastavenie auta, ktore vyhovuje podmienkam na trati
Quote ( Andrej Fülöp @ October 12th 2012,19:37:29 )

a ani riskom dal som nech pedál praská

3. Vysoky kvalifikacny risk neznamena automaticky rychlejsi. Je to proste risk, mozno ziskas, mozno stratis. A ked to pilot nezvlada, tak obvykle stratis.

Quote ( Andrej Fülöp @ October 12th 2012,19:37:29 )

a ešte by som sa chcel spýtať či sa motor a iné časti ničia rýchlo... lebomne sa za 2 preteky zničil na 78 percent čo je podla mna akože veľmi veľa

A kolko je podla teba primerane? :)
Je to mozno trochu viac ako by sa patrilo, ale videl som uz ovela vacise extremy.
Andrej Fülöp
(Group Rookie - 220)



Posts: 335
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2215 posted Oct 12th 2012, 23:24:32 Quote 
ďakujem za rady... :) vidno že tu sú aj dobrí ľudia :D
a motor som už vimenil... ak sa bude takto opotrebovávať všetko tak neviem ako potom znížim percento opotrebovania... píšu že môžem zvyšovať úroveň až po 9. ale keď dám opraviť auto a vymeniť súčasť mám na výber len úr. 1 a úr. 2 - čítal som ako sa to dá znížiť, opetovným zniženim urovne keď už mám zakúpené sučiastky vyššej úrovne ako 1. a je 17 pretekov ... za jednu velku cenu sa mi motor zničí na 33% to je každé druhé preteky ho mám vymienať... vychádza to na 8 krát vymenu motora ... :D je to bežné ? :D
Andrej Borsuk
(Group Master - 4)



Posts: 1225
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2216 posted Oct 12th 2012, 23:29:49 Quote 
Quote ( Andrej Fülöp @ October 12th 2012,23:24:32 )

za jednu velku cenu sa mi motor zničí na 33% to je každé druhé preteky ho mám vymienať... vychádza to na 8 krát vymenu motora ...

Ak sa ti za jednu VC motor znici na 33%, tak ho staci vymienat kazde tretie preteky.
Vymienat motor po troch pretekoch nie je nic neobvykle.
Peter Ignác
(Group Rookie - 194)



Posts: 264
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2217 posted Oct 13th 2012, 11:07:34 Quote 
Quote ( Andrej Fülöp @ October 12th 2012,19:37:29 )

Potreboval by som zistiť, ako je možné zájsť v 2.kvalifikácii o 8-10 sekúnd rýchleší čas ako ja(nieje to palivom dal som 60l a ani riskom dal som nech pedál praská)


Par atributov ma vplyv na vysledok v Qckach.
Po prve spravne pneu k trati a teplote, (isto si zasiel Q2 na rainoch?). Po druhe ma tvoj jazdec spravne zvoleny risk na mokro? (Moj nema prakticky zadnu motivaciu ani **** a predsa pri zvolenom-Hlavne nevylet z trate- mi zasiel druhy najrychlejsi cas v mojej skupine a to som mal palivo az na 11 kol)
Opotrebovanie- snaz sa udrzat svoje risky na uzde. Suciastka by ti mala vydrzat tri preteky, (samozrejme pri kombinaciach trati a leveloch suciastky sa to niekedy neda odjazdit) inac budes v dlhoch a skoncil si v tejto sezone. Nulove risky su najlepsie ak chces setrit...

Odporucam ti citat vlakna a robit si poznamky o opotrebovani, spotrebe, trati, teplote, taktike...
Si v prvej sezone a nastupil si na zaciatku do nej. Minul si zhruba polovicu penazi za 3 preteky, ale nevesaj hlavu, je to idealny cas aby si zacal skumat.
Andrej Fülöp
(Group Rookie - 220)



Posts: 335
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2218 posted Oct 13th 2012, 21:50:43 Quote 
ako je to so sponzormi... ? dal som vyjednávať už s dvoma jeden už má 9.3% a aj iny snim vyjednavaju, a s jednym len ja vyjednavam... ale ako ich mam ziskať lebo komunikácia so sponzormije prázdna, a ničnieje určené, Treba čakať ?
Róbert Fabian
(Group Pro - 11)


Posts: 604
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2219 posted Oct 13th 2012, 21:53:36 Quote 
tak ja mam tiez podobny problem... v Q2 otrasny cas... ano, siel som na rainoch, dal som sice 4. risk, ale paliva som mal len na par kol... cize tiez to nechapem ? a stalo sa to iste aj dost ludom z naseho teamu.... neviem, kde je problem...
Andrej Borsuk
(Group Master - 4)



Posts: 1225
  Country:
Slovakia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #2220 posted Oct 14th 2012, 10:43:54 Quote 
Quote ( Andrej Fülöp @ October 13th 2012,21:50:43 )

ako je to so sponzormi... ? dal som vyjednávať už s dvoma jeden už má 9.3% a aj iny snim vyjednavaju, a s jednym len ja vyjednavam... ale ako ich mam ziskať lebo komunikácia so sponzormije prázdna, a ničnieje určené, Treba čakať ?

Sponzor ti z casu na cas da nejake otazky, na ktore budes musiet odpovedat. Prvu otazku by si mal dostat coskoro.


Quote ( Róbert Fabian @ October 13th 2012,21:53:36 )

tak ja mam tiez podobny problem... v Q2 otrasny cas... ano, siel som na rainoch, dal som sice 4. risk, ale paliva som mal len na par kol... cize tiez to nechapem ? a stalo sa to iste aj dost ludom z naseho teamu.... neviem, kde je problem...

Quote ( Andrej Borsuk @ October 12th 2012,22:48:58 )

2. Mozno nemas nastavenie auta, ktore vyhovuje podmienkam na trati
Page « 1 2 3 ... 73 [7475 ... 124 125 126 » Quick go to page:

Reply to this topic