Page « 1 2 3 ... 2324 [23252326 ... 2376 2377 2378 » Saut rapide vers la page:
Auteur Sujet: Magyar Nyelvű Fórum 71339 réponses
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (2)   Je n'aime pas ce post (1)
Posts anciens #69689 Posté (le) 8 Février 2019, 22:06:21 Citer 
Quote ( András Hodik @ February 8th 2019,22:02:54 )

Az első végigtolt szezonomban feljutás
GRTU!
Veres Tamás
(Groupe Amateur - 12)


Posts: 5060
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69690 Posté (le) 8 Février 2019, 22:08:23 Citer 
Quote ( András Hodik @ February 8th 2019,22:02:54 )

Az első végigtolt szezonomban feljutás,amit köszönök a mentoromnak Balogh Gábornak aki nagyon sok hasznos tanáccsal látott el! Tudom ez nem egy VB-cím... de én ennek is Qvára örülök XD XD XD


Szia,nem akarlak elkeseríteni de az amába nagyon szenvedni fogsz ha feljutsz. Se pénz,se jó autó :/ a pilóta is gyengusnak tűnik..én a helyedben gyakorolnék még itt:) ha kell segítség esetleg,írj bátran.
András Hodik
(Groupe Rookie - 176)



Posts: 9
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69691 Posté (le) 8 Février 2019, 22:10:57 Citer 
Veres Tamás majd gyakorlok az "amában" XD
Levente Palvolgyi
(Groupe Amateur - 48)


Posts: 101
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69692 Posté (le) 8 Février 2019, 22:30:57 Citer 
Volt már esetleg olyan valakinek hogy ugyanaz a reklámhely van kiadva két szponzornak is, és olyankor mi van? Pl. feljutás után az ember kap egy szponzort amit betesz a progi egy adott reklámhelyre, de közben már tárgyalás alatt van egy másik szponzor, tegyük fel ugyanarra a helyre, és ha az eléri a 100%-ot, de még ott van a korábban kapott szponzor akkor mi történik.
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (1)
Posts anciens #69693 Posté (le) 8 Février 2019, 22:40:54 Citer 
Levente!
Nekem volt.
Nem igazán értem a kérdésed - :( .

Üres "aktív" helyre automatikusan kerül fel a sponzor, ha eléri. avagy túllépi a 100%-os haladást;
egyéb esetben (foglalt az "aktív" hely) a menedzser dönthet az aktivizálásról.

Levente Palvolgyi
(Groupe Amateur - 48)


Posts: 101
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69694 Posté (le) 8 Février 2019, 22:47:42 Citer 
Úgy értem feljutáskor kap a játékos egy szponzort egy épp üres reklámhelyre. De már tárgyalásban áll egy másikkal, ahol már korábban ki lett választva teszem azt ugyanaz a reklámhely mikor ki kellett választani. Majd a tárgyalás eléri a 100%-ot, de az a reklámhely még foglalt az ajándék szponzor miatt.
De lehet ilyen azért se fordulhat elő mert mikor megkapja az ember az ajándék szponzort akkor a "progi" eleve olyan helyre dobja, ami jelenleg nem áll épp tárgyalás alatt, és akkor minden ok.
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (1)
Posts anciens #69695 Posté (le) 8 Février 2019, 22:52:00 (dernière édition (le) 8 Février 2019, 23:07:38 par Tibor Szuromi) Citer 
Quote ( Levente Palvolgyi @ February 8th 2019,22:47:42 )

Úgy értem feljutáskor kap a játékos egy szponzort
Ezt Te döntöd el, hogy aktivizálod vagy sem.

Quote ( Levente Palvolgyi @ February 8th 2019,23:05:27 )

Ja, erre nem emlékeztem hogy külön aktíválni kell.... akkor nem szóltam semmit. :D Köszi az infót!
Nm.
Levente Palvolgyi
(Groupe Amateur - 48)


Posts: 101
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69696 Posté (le) 8 Février 2019, 23:05:27 Citer 
Ja, erre nem emlékeztem hogy külön aktíválni kell.... akkor nem szóltam semmit. :D Köszi az infót!
Béla Hoffmann
(Groupe Amateur - 84)



Posts: 159
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69697 Posté (le) 9 Février 2019, 10:26:55 (dernière édition (le) 9 Février 2019, 12:21:57 par Róbert László) Citer 
Kérlek magyarázza meg valaki a következőt. A következő versenyre kvaliztam. Utána körülnéztem a versenyzők között. A rookiban versenyző 114 pilóta 4 kocsi 3 sec. gyorsabb mint és 121 pilótával 7 kocsival, x,y,z karakterisztikával. Hogy az ördögben lehet ez??

Hogyan lehet hogy a 2. köröm a versenyen 19.3 utána 20 körön át 21.5 körül, majd 20 kör 20.5, majd a box után 20.0 feletti néhány kivételtől eltekintve. Ne mondjátok hogy fáradt volt a pilótám.
Komolyan mondom nem értem. Tesztelek, fejlesztek, és semmi eredménye, arról nem beszélve, hogy amit az első boxig megtettem 16-tól a 4-6 helyig, majd a box után a 16-tól csak a 11-12. helyig tudtam előre verekedni magam. Tudom vesztettem a gumik miatt, de ez összesen 13 sec. volt.

mod edit: adatok közlése a fórumon tilos, továbbra is!
Ádám Jávor
(Groupe Master - 1)



Posts: 436
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69698 Posté (le) 9 Février 2019, 10:46:37 (dernière édition (le) 9 Février 2019, 12:23:19 par Róbert László) Citer 
Quote ( Béla Hoffmann @ February 9th 2019,10:26:55 )

Kérlek magyarázza meg valaki a következőt. A következő versenyre kvaliztam. Utána körülnéztem a versenyzők között. A rookiban versenyző 114 pilóta 4 kocsi 3 sec. gyorsabb mint és 121 pilótával 7 kocsival, x,y,z karakterisztikával. Hogy az ördögben lehet ez??

Hogyan lehet hogy a 2. köröm a versenyen 19.3 utána 20 körön át 21.5 körül, majd 20 kör 20.5, majd a box után 20.0 feletti néhány kivételtől eltekintve. Ne mondjátok hogy fáradt volt a pilótám.
Komolyan mondom nem értem. Tesztelek, fejlesztek, és semmi eredménye, arról nem beszélve, hogy amit az első boxig megtettem 16-tól a 4-6 helyig, majd a box után a 16-tól csak a 11-12. helyig tudtam előre verekedni magam. Tudom vesztettem a gumik miatt, de ez összesen 13 sec. volt.
1. Az átlag nem minden, ráadásul kvalin más képességek fontosak, mint versenyen.
2. Úgy, hogy valószínűleg feltartottak, vagy esetleg az elején boostoltál.

mod edit: idézni se idézzétek az adatokat, kérlek!
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (2)   Je n'aime pas ce post (1)
Posts anciens #69699 Posté (le) 9 Février 2019, 12:37:32 (dernière édition (le) 9 Février 2019, 12:39:35 par Tibor Szuromi) Citer 
Quote ( Ádám Jávor @ February 9th 2019,10:46:37 )

2. Úgy, hogy valószínűleg feltartottak,
Béla!
Jól mondja Ádám.
Visszanéztem a live screen-t a futamodról.
20 körön keresztül remekül feltartott Jean Marie Pages. Ráadásul szendvicsbe is kerültél emiatt, ami néha védekezésre is kényszerített. Az első 20 körben ha jól számoltam, akkor több mint 30-szor próbáltál előzni, sikertelenül, ezért az autó gyorsaságát eleve nem tudtad kihasználni (a "visszapattanások" további időveszteségeket adtak hozzá).
A 21. körben előztél. Ettől kezdve jelentősen felgyorsultál (ott is hagytad őket, mint szent Pál az oláhokat). 4. helyen tudtál autózni. 34. körben kezdett a gumi rezegni; ennek ellenére tartottad a pozíciót sokáig; 5. helyről álltál ki a BOX-ba a 41. körben.
Azt követően ismét a már említett menedzser mögé kerültél és a kálvária kezdődött elölről, nem tudtad megelőzni (pedig számtalanszor megpróbáltad); vonatoztál, mint jó masiniszta.
Bosszantó, ha valakit 80 körből 50 körben feltartanak (sőt mindig ugyanaz).
Béla Hoffmann
(Groupe Amateur - 84)



Posts: 159
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69700 Posté (le) 10 Février 2019, 10:19:04 Citer 
Quote ( Tibor Szuromi @ February 9th 2019,12:37:32 )

Quote ( Ádám Jávor @ February 9th 2019,10:46:37 )

2. Úgy, hogy valószínűleg feltartottak, Béla!
Jól mondja Ádám.
Visszanéztem a live screen-t a futamodról.
20 körön keresztül remekül feltartott Jean Marie Pages. Ráadásul szendvicsbe is kerültél emiatt, ami néha védekezésre is kényszerített. Az első 20 körben ha jól számoltam, akkor több mint 30-szor próbáltál előzni, sikertelenül, ezért az autó gyorsaságát eleve nem tudtad kihasználni (a "visszapattanások" további időveszteségeket adtak hozzá).
A 21. körben előztél. Ettől kezdve jelentősen felgyorsultál (ott is hagytad őket, mint szent Pál az oláhokat). 4. helyen tudtál autózni. 34. körben kezdett a gumi rezegni; ennek ellenére tartottad a pozíciót sokáig; 5. helyről álltál ki a BOX-ba a 41. körben.
Azt követően ismét a már említett menedzser mögé kerültél és a kálvária kezdődött elölről, nem tudtad megelőzni (pedig számtalanszor megpróbáltad); vonatoztál, mint jó masiniszta.
Bosszantó, ha valakit 80 körből 50 körben feltartanak (sőt mindig ugyanaz).


Tibor én is erre gondoltam, persze nehéz tudomásul venni hogy van egy 1.5-2 sec. gyorsabb kocsid és nem tudod megelőzni. Akkor mérgelődök amikor 15x már majd a z egész kocsim a másik előtt van s mindig vissza bújik. Látom az száraz pálya risk mellett kellett volna előzési is. Köszi, tanultam.
Veres Tamás
(Groupe Amateur - 12)


Posts: 5060
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69701 Posté (le) 10 Février 2019, 11:31:38 Citer 
A feltartások mértékét úgy lehet csökkenteni ha keményebb keveréket választasz úgy hogy a rajtrácson ez nem jelent sok hely mínuszt. Ilyen esetben megéri keményebb keverékkel menni, ha csak 5-7 helyet jelent a rajtrácson.
Meg persze,ha bostolsz ,akkor is van esélyed előzni. vagy ha nagyon erős a pilóta,akkor eleve az élmezőnyben van
Csaba Jánossy
(Groupe Amateur - 92)



Posts: 55
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (10)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69702 Posté (le) 10 Février 2019, 12:59:09 Citer 
Quote ( Róbert László @ February 7th 2019,00:45:30 )

Sajnos nem fogok tudni segíteni ebben Neked. Annak idején, amikor a csapatomhoz csatlakoztam, három dolgot ígértem meg: Minden versenyen indulok, a csapatommal megosztom az adataim, és hogy mással nem osztom meg az adataim valamint minden olyan specifikus tudást, amt vagy már tudott a csapat, amikor felvettek, vagy a segítségükkel, az adatokból kutattam ki. Mindeddig ezeket a szabályokat betartottam, és a továbbiakban is be akarom tartani. Remélem megérted!


Meglepődtem, mikor ezt olvastam. Ismétlem, meglepődtem. Megértem, amit írtál. Teljesen megértem. Talán Te is megértesz majd engem: Nagyon emberi dolog, hogy amit megígértél, azt teljesíteni kívánod mindenáron. Ezt hívják becsületnek. Csakhogy azt nem értem, hogy miért ígértél olyat, ami szembemegy a magyar játékosok, csapatok érdekeivel. Tudtad, hogy az ígéret betartása mivel fog járni. Mégis vállaltad... Biztos vagyok benne, hogy ha nekem kellett volna ilyen feltételeket vállalnom, rögtön másik csapat után nézek. Elsősorban azért, mert számomra ez egy játék. Játék, amelyben azért fontos, hogy ha lehet, sikerélményem legyen, de egyáltalán nem vágyom sem világbajnoki címre, sem az Elit csoportba. A sok fanatikus között valószínűleg csak annak terem babér, aki mögött olyan közösség áll, ahonnan rengeteg adatot tud meríteni, akinek sok ideje van az adatok elemzésére, a helyes taktika kiszámolására, előre látva több futamra. Ez utóbbiakhoz pedig sem kedvem, sem időm, sem energiám nincs. Az adatokért pedig nem adnám fel az egyéniségemet. Mennyit olvastam már itt arról, hogy milyen fontos a magyarok jó szereplése, hogy tegyünk ezért meg mindent... Nem tudom, hogy azt ezt szajkózók között hányan voltak a HC tagjai, de mindegy is. Lényeg az, hogy ezek szerint a HC olyat követel(t) a belépő tagjaitól, ami ennek ellentmond, ami nem az összefogást, hanem a különállást erősíti, amibe nem fér bele a kívülállók komoly segítése, legalábbis egy bizonyos szintet elérő kívülállóké bizonyosan nem. (Őket ugyanis már nem érdeklik az általános tapasztalatok) Hogy ennek mi lehet az alapja? Önzés? Felsőbbrendűségi érzés? Irígység? Nem tudom, de nagyon nem is érdekel. A tény magáért beszél: konkrét segítség még magyar játékosoknak sem adható, ha nem tartozik a HC-hez. Ez az én erkölcsi felfogásom szerint nem vállalható, és sokat mond a HC közösség morális szintjéről. De Ti tudjátok, hogy miért tesztek így. Azért, ha azt nem is értétek el, hogy a csapatversenyben a HC csapatok bármelyike kiemelkedő eredményeket érjen el, azt sikerült, hogy minden más magyar közösség ferde szemmel nézi ezt a hozzáállást (ha jól szűrtem le az utóbbi néhány év hozzászólásaiból.) Szerencsére a nagy hallgatás nem azt eredményezte, hogy más magyar csapatok ne tudjanak a HC csapatok fölé nőni az eredményekben, ez önmagában önvizsgálatra kellene, hogy kényszerítse a HC hangadóit. Persze nincsenek illúzióim:)
A lényeg: nem értem, mire jó ez a titoktartás... Szerintem a HC számára ennek több negatívuma van, mint előnye. Persze nem az eredményekre gondolok, bár azok sem igazolják ezt a magatartást:)
Tekintettel arra, hogy azért van jónéhány HC csapat, jöhet a sok "unlike":) Nem fogok megsértődni:)
Remélem, azért lesznek olyanok, akik vitába is szállnak velem.

üdvözlettel: Csaba
Gábor Safranyik
(Groupe Master - 1)



Posts: 1684
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (3)   Je n'aime pas ce post (2)
Posts anciens #69703 Posté (le) 10 Février 2019, 13:33:55 Citer 
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

Quote ( Róbert László @ February 7th 2019,00:45:30 )

Sajnos nem fogok tudni segíteni ebben Neked. Annak idején, amikor a csapatomhoz csatlakoztam, három dolgot ígértem meg: Minden versenyen indulok, a csapatommal megosztom az adataim, és hogy mással nem osztom meg az adataim valamint minden olyan specifikus tudást, amt vagy már tudott a csapat, amikor felvettek, vagy a segítségükkel, az adatokból kutattam ki. Mindeddig ezeket a szabályokat betartottam, és a továbbiakban is be akarom tartani. Remélem megérted!

Meglepődtem, mikor ezt olvastam. Ismétlem, meglepődtem. Megértem, amit írtál. Teljesen megértem. Talán Te is megértesz majd engem: Nagyon emberi dolog, hogy amit megígértél, azt teljesíteni kívánod mindenáron. Ezt hívják becsületnek. Csakhogy azt nem értem, hogy miért ígértél olyat, ami szembemegy a magyar játékosok, csapatok érdekeivel. Tudtad, hogy az ígéret betartása mivel fog járni. Mégis vállaltad... Biztos vagyok benne, hogy ha nekem kellett volna ilyen feltételeket vállalnom, rögtön másik csapat után nézek. Elsősorban azért, mert számomra ez egy játék. Játék, amelyben azért fontos, hogy ha lehet, sikerélményem legyen, de egyáltalán nem vágyom sem világbajnoki címre, sem az Elit csoportba. A sok fanatikus között valószínűleg csak annak terem babér, aki mögött olyan közösség áll, ahonnan rengeteg adatot tud meríteni, akinek sok ideje van az adatok elemzésére, a helyes taktika kiszámolására, előre látva több futamra. Ez utóbbiakhoz pedig sem kedvem, sem időm, sem energiám nincs. Az adatokért pedig nem adnám fel az egyéniségemet. Mennyit olvastam már itt arról, hogy milyen fontos a magyarok jó szereplése, hogy tegyünk ezért meg mindent... Nem tudom, hogy azt ezt szajkózók között hányan voltak a HC tagjai, de mindegy is. Lényeg az, hogy ezek szerint a HC olyat követel(t) a belépő tagjaitól, ami ennek ellentmond, ami nem az összefogást, hanem a különállást erősíti, amibe nem fér bele a kívülállók komoly segítése, legalábbis egy bizonyos szintet elérő kívülállóké bizonyosan nem. (Őket ugyanis már nem érdeklik az általános tapasztalatok) Hogy ennek mi lehet az alapja? Önzés? Felsőbbrendűségi érzés? Irígység? Nem tudom, de nagyon nem is érdekel. A tény magáért beszél: konkrét segítség még magyar játékosoknak sem adható, ha nem tartozik a HC-hez. Ez az én erkölcsi felfogásom szerint nem vállalható, és sokat mond a HC közösség morális szintjéről. De Ti tudjátok, hogy miért tesztek így. Azért, ha azt nem is értétek el, hogy a csapatversenyben a HC csapatok bármelyike kiemelkedő eredményeket érjen el, azt sikerült, hogy minden más magyar közösség ferde szemmel nézi ezt a hozzáállást (ha jól szűrtem le az utóbbi néhány év hozzászólásaiból.) Szerencsére a nagy hallgatás nem azt eredményezte, hogy más magyar csapatok ne tudjanak a HC csapatok fölé nőni az eredményekben, ez önmagában önvizsgálatra kellene, hogy kényszerítse a HC hangadóit. Persze nincsenek illúzióim:)
A lényeg: nem értem, mire jó ez a titoktartás... Szerintem a HC számára ennek több negatívuma van, mint előnye. Persze nem az eredményekre gondolok, bár azok sem igazolják ezt a magatartást:)
Tekintettel arra, hogy azért van jónéhány HC csapat, jöhet a sok "unlike":) Nem fogok megsértődni:)
Remélem, azért lesznek olyanok, akik vitába is szállnak velem.

üdvözlettel: Csaba


Csaba ez egy 10/10 es komment volt! Tökéletesen leirtad mindazt amiért ami miatt forrong az agyam már egy jó ideje.
Mint jelzem tudomásul vettem a döntését, de azóta ne is várja el tőlem, hogy elismerjem ezáltal a munkáját, eredményességét.

Nekem mindig azt mondták a mentoraim , hogy a siker lépcsőjén mindig ugy közlekedj felfelé, és viselkedj úgy, hogy mikor majd netán visszafele kapaszkodsz, akkor is tudj azok szemébe nézni, mikor felfele tartó uton találkoztál.

És én ezért is segitek mindenkinek akinek és amiben tudok, itt is meg facebookon is, mert igy a jo, masresz hiaba adsz meg minden alap adatot, odaig el is kell jutni rutinban is, hogy azokat el is tudja érni.
A másik két ugyanolyan rendszert/ szetett sose fog osszerakni 2ember , mert tul sok a valtozo ..
Jánosné Horvath
(Groupe Amateur - 55)


Posts: 140
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69704 Posté (le) 10 Février 2019, 14:08:31 Citer 
Amikor kértem Robi segítségét mindig meg tette.Épp ezért hamarosan ismét hozzá fordulok:((
Béla Hoffmann
(Groupe Amateur - 84)



Posts: 159
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69705 Posté (le) 10 Février 2019, 14:17:06 Citer 
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,11:31:38 )

A feltartások mértékét úgy lehet csökkenteni ha keményebb keveréket választasz úgy hogy a rajtrácson ez nem jelent sok hely mínuszt. Ilyen esetben megéri keményebb keverékkel menni, ha csak 5-7 helyet jelent a rajtrácson.
Meg persze,ha bostolsz ,akkor is van esélyed előzni. vagy ha nagyon erős a pilóta,akkor eleve az élmezőnyben van


Értem amit írtál, de miért lehet elkerülni a hasonló szituációt keményebb keverékkel? Akit nem tudok megelőzni mehet ugyanazzal a gumival, nem? lehet hogy vicces de fogalmam sincs mi az a bostolás.
Gábor Safranyik
(Groupe Master - 1)



Posts: 1684
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69706 Posté (le) 10 Février 2019, 14:19:23 Citer 
Quote ( Jánosné Horvath @ February 10th 2019,14:08:31 )

Amikor kértem Robi segítségét mindig meg tette.Épp ezért hamarosan ismét hozzá fordulok:((


Nyilván, mert "csapaton" belül megy a segitseg, csak épp a "kivülállók" nem kapnak úgy ahogyan elvárnánk...
Fazekas Márk
(Groupe Amateur - 67)



Posts: 66
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (0)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69707 Posté (le) 10 Février 2019, 15:59:24 Citer 
Béla a boostolás az a körnél van amit, beállítottál, vagyis melyik körnél lépjen jobban a gázra a pilóta.

A keményebb gumival meg azt éred el, hogy kevesebbszer állsz ki mint a többi, vagy más körben. Ezzel jó eséllyel elkerülőd a kígyózó sort. Így a feltartás esélye is csökken és nem eszel vissza annyi helyek a pitnél.
Gyuri Székely
(Groupe Master - 3)



Posts: 379
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (2)
Posts anciens #69708 Posté (le) 10 Février 2019, 16:09:05 Citer 
A mostani "vitát" kiváltó kérdés az az volt hogy hogyan hozzuk össze a legerősebb szettet! Na most könyörgök? tesztelj és vegyél minnél magasabb szintű alkatrészeket, miközben nem mész negatívba. Nagyjából azt is ki lehet találni hogy hányas alkatrésszel mennek emberek, így nem értem hogy mit akarnak egyesek hallani? Hogy milyen *nagyon* nehéz lemenedzselni mindezt?
Az meg hogy hogy jön ide valakinek az elismerése azt végképp nem értem! Ha valaki kérdez annak válaszolok, de nem úgy, hogy rögtön lelövöm az összes poént...
mellesleg meg lehetne kérdezni a jaguártól a "köridő-képletet", hátha válaszolnak
Gábor Safranyik
(Groupe Master - 1)



Posts: 1684
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (3)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69709 Posté (le) 10 Février 2019, 16:48:09 Citer 
Quote ( Gyuri Székely @ February 10th 2019,16:09:05 )

A mostani "vitát" kiváltó kérdés az az volt hogy hogyan hozzuk össze a legerősebb szettet! Na most könyörgök? tesztelj és vegyél minnél magasabb szintű alkatrészeket, miközben nem mész negatívba. Nagyjából azt is ki lehet találni hogy hányas alkatrésszel mennek emberek, így nem értem hogy mit akarnak egyesek hallani? Hogy milyen *nagyon* nehéz lemenedzselni mindezt?
Az meg hogy hogy jön ide valakinek az elismerése azt végképp nem értem! Ha valaki kérdez annak válaszolok, de nem úgy, hogy rögtön lelövöm az összes poént...
mellesleg meg lehetne kérdezni a jaguártól a "köridő-képletet", hátha válaszolnak


Egészpontosan ugy volt a dolog, hogy szerettem volna osszehasonlitani a sajat csomagomat Robi csomagjaval, mert tudom hogy boven ha hova fejlodnom, es ezekbol az adatokbol legalabb az iranyt megtudtam volna.
De cseszett nekem ebben segiteni.

Szamomra ez szanalmas, mert mikor egy kuldfolditol kertem segitseget, egybol segedkezet nyujtott, egymast tudtuk is segiteni, mert mindkettonknek mas jatekfelfogasunk volt es valahogyan megis kozos nevezore jutottunk.

Na ez a kulonbseg az onzo es az onzetlenseg kozott!

Azzal meg hogy tesztelj meg hasonlo..kepzeld en is tudom! Plane ennyi rutinnal. Pont az ilyen flegma hozzaalast nem ertem kollektivan a sikeresebb HC-s managereknel.

Nyugodt lehet mindenki, en nem felejtek! Akinek tudok segitek tovabbra is, onzetlenul! De az osszes HC-s csapat elmehet a sunyiba...oda ahova való!
Gergő Csernátoni
(Groupe Pro - 7)



Posts: 384
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (3)   Je n'aime pas ce post (3)
Posts anciens #69710 Posté (le) 10 Février 2019, 16:49:34 Citer 
Én sem tudom, hogy milyen segítségre számítanak egyesek. Ráadásul olyanok picsognak leginkább, akik már több száz futammal a hátuk mögött vannak és még mindig le vannak akadva a pilóta kérdésnél. MIntha az lenne az egyedüli fontos dolog...
A legnagyobb probléma, hogy nem láttok csak néztek... és aztán meg sírtok, hogy milyen gonoszak vagyunk mi HC-sek. Aki figyelmes, az látja, hogy Robi mit csinált másképp, mint a többség. Persze megértem, hogy savanyú a szőlő egyeseknek akik régebbóta itt vannak, csapatuk is van és nem kis önbizalmuk...
Azt gondolom, hogy igen is sokat segítünk másoknak is, csak mostmár egyesek többet várnak. Őszintén nem tudom, hogy mit. Ha egy kicsit visszaolvastok, akkor látni is fogtok. Pl azt, hogy nemrég írt Tibi a PHA-ról, csak úgy spontán... Szerintem abban a posztban is elég sok segítség volt és semmi ködösítés nem volt benne. De könnyű azzal védekezni, ha nem értünk valamit, hogy ködösítünk. De számos ilyen poszt volt már.
Aki ráérez az el tud jutni Elitig és nyerni is tud, Robi a jó példa rá. Ha valami csodaszer birtokában lennénk mi HC-sek, akkor csak mi lennénk az eliteben. Nincs csoda, csak csapatmunka, elhivatottság. Könyörgöm, lássatok is, ne csak nézzetek! ;)
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (2)
Posts anciens #69711 Posté (le) 10 Février 2019, 18:21:37 (dernière édition (le) 10 Février 2019, 18:42:28 par Tibor Szuromi) Citer 
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

Remélem, azért lesznek olyanok, akik vitába is szállnak velem.
Csaba!
Nem akarok én vitába szállni senkivel, így Veled sem.

Valószínűleg félreérthető volt Robi írása. Nem is lényeges.
Adatmegosztás: Ha elolvasod néhány csapat felvételi kritériumát, akkor láthatod, hogy alapfeltétel az adatok megosztása a csapat tagjai számára.
Mindenkinek szuverén joga, hogy kiadja-e bárkinek az adatait. Ezt minden menedzser maga dönti el.
Állítom, hogy Robi sosem látta az itteni bajnokok/többszörös bajnokok adatait.
(Margóra jegyzem meg - mint látható - sokat mentorálok, ezzel segítem az új magyar menedzsereket; több-kevesebb sikerrel. Sosem adatmegosztással teszem. Tökéletesen lényegtelen és félrevezető elemnek tartom.)
Specifikus tudás: Ennek én két fajtáját különítem el:
1. Sejtés;
2. Tuti; ez talán már átcsap a képletekbe is.
Az 1. olyan bizonytalan, hogy félrevezető; nem ildomos megtéveszteni másokat. (Én ilyeneket, ha publikálok, mindig megjegyzem, hogy szerintem. Ez nem ködösítés, mert a sejtett ismereteimre támaszkodik.)
2. Láttál Te már olyat, aki a verejtékkel kitalált képleteit megosztotta bárki számára? Én még nem. Elvárható Tőle? Nem. Az az övé és szíve-joga eltitkolni, hétpecsétes titokként őrizni. Én ilyet sosem kérnék senkitől.
(Nem akarom ismét felhozni az AST-t, amit a szerzője védett, de feltörték. Ma is találni sok excelt, ami az alapján lett új köntösbe csomagolva és terjesztve a NETen. Lerágott csont.)
Nem véletlen, hogy a NET-en lévő kalkulátorok képletei sem érhetők el. Beírhatod az adatokat és kapsz rá valamiféle üzat, kopást, ... attól függően, hogy fizetsz vagy nem - ha jól tudom. Mennyire pontosak, arról van véleményem.
Én abban hiszek, amit én számolok ki, de ez más kérdés.
Sokszor szoktam számolni és nem csak HCT-seknek; mivel ez a háttérben folyik, így itt nem látható (a köszönetet és a visszajelzést is PM-ben kapom). Még sosem utasítottam el senkit, aki ilyen kéréssel megkeresett. Ezeket nem szabad a Fórumon kommunikálni.
(Nem Neked szól: én sosem zárkózom el a segítéstől és meggyőződésem, hogy mások sem. Mindenkinek mások a korlátai.)

Robit nem tisztem megvédeni, nem is kell. Büszke vagyok az eredményeire. Örülök, hogy a HCT Közösség korrekt tagja. Szerintem anno jól döntött.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

Az adatokért pedig nem adnám fel az egyéniségemet.
Nagyon helyes.
Megkérdezem: aki fizet a Gadget-re; az is így gondolkodik?
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

akinek sok ideje van az adatok elemzésére, a helyes taktika kiszámolására, előre látva több futamra. Ez utóbbiakhoz pedig sem kedvem, sem időm,
Fején találtad a szeget! Pontosan ezért nem teszik közkinccsé a képleteket.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

A tény magáért beszél: konkrét segítség még magyar játékosoknak sem adható, ha nem tartozik a HC-hez. Ez az én erkölcsi felfogásom szerint nem vállalható, és sokat mond a HC közösség morális szintjéről.
Miután alapból rosszul látod a kérdést és rosszul fogalmazol; tévedsz.
Fentebb írtam a konkrét segítség nyújtásáról.
A HCT Közösség morálját mi alapján minősíted, amikor nem vagy a tagja?
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

ha azt nem is értétek el, hogy a csapatversenyben a HC csapatok bármelyike kiemelkedő eredményeket érjen el,

1. Biztos vagy ebben?
2. Olvastad a "hitvallásunkat"?
3. Ha olvastad volna (2.), akkor - talán - a menedzsereink eredményeit is megtekinthetnéd (van statisztika oldal)! Igazán érdekes.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

ez egy játék
... ebben tökéletesen egyetértek Veled. ... és ez a lényeg. A játékban sírni piciny gyermekkorban szokásos. ... ezért sem értem sokak fájdalmait. Fel kell nőni!
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,12:59:09 )

Tekintettel arra, hogy azért van jónéhány HC csapat, jöhet a sok "unlike":) Nem fogok megsértődni:)
Na látod! Ez is gyermeteg dolog. Semmi értelme. Ha valami tetszik/nem tetszik, akkor el kell mondani és nem össze-vissza nyomkodni a hüvelykujjakat.

**********************************************************

Remélem; ezt nem vitának tekinted! Amennyire tőlem telhető volt, próbáltam segíteni a helyes tájékozódásban e témakörben a teljességre való törekvés igénye nélkül.

**********************************************************
Ha kérdésed van; szívesen megválaszolom.

Mindenkit üdvözöl: T
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (3)
Posts anciens #69712 Posté (le) 10 Février 2019, 18:49:13 (dernière édition (le) 10 Février 2019, 18:56:56 par Tibor Szuromi) Citer 
Quote ( Gyuri Székely @ February 10th 2019,16:09:05 )

mellesleg meg lehetne kérdezni a jaguártól a "köridő-képletet", hátha válaszolnak
Hogy ez eddig nem jutott eszembe? Hiába: szűk az agyam.
Quote ( Gergő Csernátoni @ February 10th 2019,16:49:34 )

és még mindig le vannak akadva a pilóta kérdésnél. MIntha az lenne az egyedüli fontos dolog...
Ezt én sem értettem sosem. A szettnek csupán egy eleme a pilóta. Az elhanyagolt istállóban később (magasabb osztályban) a pilóta sem lesz olyan ütős.
Quote ( Gergő Csernátoni @ February 10th 2019,16:49:34 )

A legnagyobb probléma, hogy nem láttok csak néztek... és aztán meg sírtok,
Ne feledd, a sírás elhomályosítja a látást.
Peter Kontra
(Groupe Amateur - 44)


Posts: 102
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (2)   Je n'aime pas ce post (3)
Posts anciens #69713 Posté (le) 10 Février 2019, 19:23:46 Citer 
Quote ( G
ábor Safranyik @ February 10th 2019,16:48:09 )

De az osszes HC-s csapat elmehet a sunyiba...oda ahova való!


Neked elgurult a gyógyszered ilyen irigy,rosszindulatu tehetetlen ember véleménye!
Fel kell jutni nem másokat ocsárolni pedig szerintetek csak 1 játék!
Csaba Jánossy
(Groupe Amateur - 92)



Posts: 55
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (3)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69714 Posté (le) 10 Février 2019, 19:29:19 (dernière édition (le) 10 Février 2019, 19:36:23 par Csaba Jánossy) Citer 
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Valószínűleg félreérthető volt Robi írása. Nem is lényeges.

Amiről írtam, azt nem lehetett félreérteni, világosan leírta, mire tett ígéretet.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Láttál Te már olyat, aki a verejtékkel kitalált képleteit megosztotta bárki számára?

Látni nem volt szerencsém, de hallottam róla, úgy hívták, Albert Einstein.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Nem véletlen, hogy a NET-en lévő kalkulátorok képletei sem érhetők el.

No, ebben igazad van. De az okát a mocskos anyagiakban kell keresni.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Robit nem tisztem megvédeni, nem is kell. Büszke vagyok az eredményeire. Örülök, hogy a HCT Közösség korrekt tagja. Szerintem anno jól döntött.

Őt nem kell védeni, mert nem támadom, nem is támadtam. Elmondtam a véleményemet egy olyan jelenségről, aminek semmi köze a valóban dicsérendő eredményeihez.


Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Megkérdezem: aki fizet a Gadget-re; az is így gondolkodik?

Ne engem kérdezz, én elvből nem fizetek ilyesmiért. Ez egy játék. Még az sem baj, hogy így bizonyára sok fizetős taggal szemben hátrányba kerülök.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Fején találtad a szeget! Pontosan ezért nem teszik közkinccsé a képleteket.

Valamit nagyon nem akarsz megérteni. Hol kértem én számon, hogy nem teszitek közkinccsé a képleteket? Ellenben ha egy magyar versenyző ilyen kéréssel áll elő (bár a konkrét kérdés nem is képletekre vonatkozott!!) nem látom ésszerű okát, ha elutasítanátok.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )


Miután alapból rosszul látod a kérdést és rosszul fogalmazol; tévedsz.
Magam pedig úgy érzem, hogy Te tévedsz. Lehet, hogy itt nem fogalmaztam eléggé egyértelműen, de az előzményeiből egyértelmű, hogy mit nevezek konkrét segítségnek. Nem azt amit Te emítesz.. Konkrét adatokat tartalmazó segítségre gondoltam, mint amilyen az eredeti kérésben szerepelt.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

A HCT Közösség morálját mi alapján minősíted, amikor nem vagy a tagja?

Magam pedig úgy érzem, hogy Te tévedsz. Lehet, hogy itt nem fogalmaztam eléggé egyértelműen, de az előzményeiből egyértelmű, hogy mit nevezek konkrét segítségnek. Nem azt amit Te emítesz.. (ez az előbbi idézetre adott válaszom volt, de valamit nem jól csináltam...)
Konkrét adatokat tartalmazó segítségre gondoltam, mint amilyen az eredeti kérésben szerepelt.Ha igazad lenne abban, hogy csak az minősítheti egy közösség morálját, aki annak tagja, akkor nagyon érdekes lenne a világ:))
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Ha olvastad volna (2.), akkor - talán - a menedzsereink eredményeit is megtekinthetnéd (van statisztika oldal)! Igazán érdekes.

Tibor! Nem értelek.. Illetve értelek:)) én csapatot írtam, Te meg menedzsereket... Azért az nem ugyanaz. De én most csak az elmúlt évek csapateredményeire gondoltam. De elég az is, ha ránézel a csapatversenyre, és leszűkíted azt a magyar csapatokra.
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

játékban sírni piciny gyermekkorban szokásos. ... ezért sem értem sokak fájdalmait. Fel kell nőni!

Remélem, nem csak azért nem rám hegyezted ki, mert konfliktuskerülő lennél:))) De mert nem vagy az, és nem sírtam, úgy vélem, valóban nem azért:)
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:21:37 )

Amennyire tőlem telhető volt, próbáltam segíteni a helyes tájékozódásban e témakörben
Köszi, de ebben a témakörben már kaptam segítséget a tájékozódáshoz: Robi hozzászólásában...
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,18:49:13 )

Ne feledd, a sírás elhomályosítja a látást.

Úgy látszik, nem csak a sírás, hanem az okoskodás is:))
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (6)
Posts anciens #69715 Posté (le) 10 Février 2019, 20:08:36 (dernière édition (le) 10 Février 2019, 20:21:31 par Tibor Szuromi) Citer 
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )

Amiről írtam, azt nem lehetett félreérteni, világosan leírta, mire tett ígéretet.
Mindegy. Nem tudhatod, hogy mi a mi alapszabályunk; így azt sem, hogy mit ígért. nem tehetsz róla.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )

Látni nem volt szerencsém, de hallottam róla, úgy hívták, Albert Einstein.
GPRO-ról beszéltem. (Mellesleg az elmélete még ma sem bizonyított; azt hiszem, hogy ez is csak sejtés.)
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )


Valamit nagyon nem akarsz megérteni. Hol kértem én számon, hogy nem teszitek közkinccsé a képleteket? Ellenben ha egy magyar versenyző ilyen kéréssel áll elő (bár a konkrét kérdés nem is képletekre vonatkozott!!) nem látom ésszerű okát, ha elutasítanátok.
Igazad van. Mindjárt felteszem ide az összes általam megfejtett képletet és megkérem csapattársaimat, hogy körPM-ben küldjék el az összes adataikat minden magyar számára. Kész ... és meleg málé.
Mindenkinek áll a zászló. Senki nem akadályozza, hogy kitaláljátok.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )

Ha igazad lenne abban, hogy csak az minősítheti egy közösség morálját, aki annak tagja, akkor nagyon érdekes lenne a világ:))
Ezért (is) hiteltelen az állításod!
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )

én csapatot írtam,
Én meg azt, hogy minket a csapateredmény (sem) érdekel.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )


Remélem, nem csak azért nem rám hegyezted ki, mert konfliktuskerülő lennél:))) De mert nem vagy az, és nem sírtam, úgy vélem, valóban nem azért:)
Ezt sem értetted. Nem szólítottalak meg ezzel kapcsolatban.
Quote ( Csaba Jánossy @ February 10th 2019,19:29:19 )


Úgy látszik, nem csak a sírás, hanem az okoskodás is:))
Komolytalan vagy! Sajnálom.
Az okos az nem okoskodik. :)

Örültem, hogy szóltál, mellé beszéltél és szóra méltattál. Én a hamis hangokat falsnak tekintem.

Ez a párbeszéd részedről nem sikerült. Sajnálom.

A GPRO játék; a retorika művészet. :)

Engedd meg nekem, hogy többet tudjak a HCT-ről mint Te.
************************************************
Én már akkor is részt vettem a játék megismerésében amikor még mások nem. Anno az MKG oszlopos tagja voltam az MKF-ben, amikor még csak ismerkedtünk a "játékkal". Akkor ott sokan, sokat tettek hozzá a magyar közösség fejlődéséhez. Érdekes, hogy a mai elégedetlenkedők közöl senki sem volt tag. Úgyhogy nem igazán van miről beszélni.
Béla Hoffmann
(Groupe Amateur - 84)



Posts: 159
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69716 Posté (le) 10 Février 2019, 20:18:35 Citer 
Quote ( Fazekas Márk @ February 10th 2019,15:59:24 )

Béla a boostolás az a körnél van amit, beállítottál, vagyis melyik körnél lépjen jobban a gázra a pilóta.

A keményebb gumival meg azt éred el, hogy kevesebbszer állsz ki mint a többi, vagy más körben. Ezzel jó eséllyel elkerülőd a kígyózó sort. Így a feltartás esélye is csökken és nem eszel vissza annyi helyek a pitnél.


Köszönöm. Így csinálom, de aki feltartott szintén 1 kiálláson volt :)
Tibor Szuromi
(Groupe Master - 4)


Posts: 11906
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (1)   Je n'aime pas ce post (1)
Posts anciens #69717 Posté (le) 10 Février 2019, 20:22:14 (dernière édition (le) 10 Février 2019, 20:24:48 par Tibor Szuromi) Citer 
Quote ( Béla Hoffmann @ February 10th 2019,20:18:35 )



Köszönöm. Így csinálom, de aki feltartott szintén 1 kiálláson volt :)
Jó a javaslat.
Lutri, hogy nem tartanak fel; de próba szerencse.
Gyuri Székely
(Groupe Master - 3)



Posts: 379
  Pays:
Hongrie 
Certifié: 
J'aime ce post (2)   Je n'aime pas ce post (0)
Posts anciens #69718 Posté (le) 10 Février 2019, 20:22:48 Citer 
Quote ( Gábor Safranyik @ February 10th 2019,16:48:09 )

Quote ( Gyuri Székely @ February 10th 2019,16:09:05 )

A mostani "vitát" kiváltó kérdés az az volt hogy hogyan hozzuk össze a legerősebb szettet! Na most könyörgök? tesztelj és vegyél minnél magasabb szintű alkatrészeket, miközben nem mész negatívba. Nagyjából azt is ki lehet találni hogy hányas alkatrésszel mennek emberek, így nem értem hogy mit akarnak egyesek hallani? Hogy milyen *nagyon* nehéz lemenedzselni mindezt?
Az meg hogy hogy jön ide valakinek az elismerése azt végképp nem értem! Ha valaki kérdez annak válaszolok, de nem úgy, hogy rögtön lelövöm az összes poént...
mellesleg meg lehetne kérdezni a jaguártól a "köridő-képletet", hátha válaszolnak


Egészpontosan ugy volt a dolog, hogy szerettem volna osszehasonlitani a sajat csomagomat Robi csomagjaval, mert tudom hogy boven ha hova fejlodnom, es ezekbol az adatokbol legalabb az iranyt megtudtam volna.

...

Azzal meg hogy tesztelj meg hasonlo..kepzeld en is tudom! Plane ennyi rutinnal. Pont az ilyen flegma hozzaalast nem ertem kollektivan a sikeresebb HC-s managereknel.


Nem flegmán szeretném mondani de egy szezonban többet lehet tesztelni mint ahányszor Te azt tetted az elmúlt szezonokban.
Ha valaki PMben feltesz egy (normális) kérdést, akkor arra válaszolok, és ezzel együtt próbálok kielégítően válaszolni. (de azt már mondtam hogy szeretek úgy válaszolni hogy gondolkodnod is kelljen...)
Page « 1 2 3 ... 2324 [23252326 ... 2376 2377 2378 » Saut rapide vers la page:

Répondre à ce sujet