Σελίδα « 1 2 3 ... 7 [89 ... 343 344 345 » Γρήγορη μετάβαση στη σελίδα:
Συγγραφέας Θέμα: Srbija - forum 10328 απαντήσεις
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #211 Αναρτήθηκε 10 Ιουλ 2008, 14:22:23 Παράθεση 
puno pozdrava iz Sarajeva
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #212 Αναρτήθηκε 13 Ιουλ 2008, 12:13:07 Παράθεση 
ima li ikoga
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #213 Αναρτήθηκε 13 Ιουλ 2008, 13:46:54 Παράθεση 
Tu smo... Jos uvek trazim dva clana tima, a niko se ne prijavljuje...
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #214 Αναρτήθηκε 13 Ιουλ 2008, 14:26:31 Παράθεση 
Moze li nakon utorka kad dobijem pare i odmah ulazim. Ako mi dopustas.


Sad mi treba da kupim vozaca.
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #215 Αναρτήθηκε 13 Ιουλ 2008, 20:38:45 Παράθεση 
Mislio sam da sam na sve odgovorio tacno ali sam pogrijesio na 6.

#2 Today at 20:20:04 Today at 20:37:10 19/25 Failed
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #216 Αναρτήθηκε 14 Ιουλ 2008, 19:53:19 Παράθεση 
e hajde neka neko objasni trening vozaca jer neznam zasto koja sluzi ????

Fitness class:
Yoga:
PR training:
Tech training:
Sports psychologist:
Ninja classes:
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #217 Αναρτήθηκε 14 Ιουλ 2008, 21:26:31 Παράθεση 
Ne smemo bas tako javno (zabranjeno je), ali ako se uclanis u nas tim, dobices sve potrebne informacije.
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #218 Αναρτήθηκε 14 Ιουλ 2008, 23:01:04 (τελευταία επεξεργασία 14 Ιουλ 2008, 23:01:49 από Majo Golubovic) Παράθεση 
aleksandre sutra odmah nakon utrke, cim dobijem potreban novac.


imamo 11 startno mjesto. Sutra se nadam medu prvih 5 da cu zavrsiti
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #219 Αναρτήθηκε 15 Ιουλ 2008, 22:44:35 Παράθεση 
8 mjesto. perfektno odlicno samo to mogu reci. Kisa je padala 2 puta prvi put nisam dobro iskoristio drugi put sam bio fenomenalan nekoliko puta najbrzi
Gordan Radisavljevic
(Γκρουπ Rookie - 39)



Αναρτήσεις: 20
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #220 Αναρτήθηκε 15 Ιουλ 2008, 22:48:06 Παράθεση 
Ja sam zavrsio drugi i to mojom greskom(zajebo sam se oko dolivanja goriva jer sam racunao na 3 stopa medjutim kad je moj vozac usao da zameni gume kad je krenula kisa tad su mu dolili i gorivo i to mi je uradio 2 puta).Da svega toga nije bilo zavrsio bih sa pobedom ali nema veze jer sam i dalje prvi u generalnom plasmanu...
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #221 Αναρτήθηκε 15 Ιουλ 2008, 22:50:54 Παράθεση 
u minusu si kako ces slijedecu trku voziti a nemas para da popravis dijelove
Gordan Radisavljevic
(Γκρουπ Rookie - 39)



Αναρτήσεις: 20
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #222 Αναρτήθηκε 15 Ιουλ 2008, 22:54:32 Παράθεση 
Ja sam u minusu jer sam pre ove trke doveo bolid na 0% ostecenja.Sa ovom trkom sam smanjio minus na pola a sa sledecom zdravlje boze bicu na nuli i tako u krug.
Nije zanimljivo da se igra kad si u plusu i kad imas para(sa parama se sve moze),fora je da se uradi nesto bez para :):):)
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #223 Αναρτήθηκε 18 Ιουλ 2008, 17:21:01 Παράθεση 
Jos jedno mesto...
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #224 Αναρτήθηκε 30 Ιουλ 2008, 15:59:43 Παράθεση 
Sta je sa ovim forumom? Jeste li svi odustali, ili ste na letovanju?
Zoran Kovačević
(Γκρουπ Rookie - 41)



Αναρτήσεις: 7
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #225 Αναρτήθηκε 30 Ιουλ 2008, 21:05:00 Παράθεση 
Moze jedno pitanje, mislim da si tu na forumu bio napiso za drivera da mu nije tolko bitan talent i koncentracija i ostalo, kolko overall. Pa jel nije overall kao prosjecni pokazatelj svih ostalih karakteristika, ili...?
Zoran Kovačević
(Γκρουπ Rookie - 41)



Αναρτήσεις: 7
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #226 Αναρτήθηκε 30 Ιουλ 2008, 21:10:44 Παράθεση 
E da, i za proslu utrku mi nikako nije jasno, pisalo je da je vjerovatnost za kisu u 2/4 0%, a padala je do 29. kruga??? Ajd da je pisalo, sta ja znam, 30, 50%, ali bilo je 0%. To se cesto desava?
Majo Golubovic
(Γκρουπ Rookie - 14)



Αναρτήσεις: 158
  Χώρα:
Βοσνία-Ερζεγοβίνη 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #227 Αναρτήθηκε 30 Ιουλ 2008, 22:34:11 Παράθεση 
Bitno je sve kod vozaca.


To za proslu utrku se dogada, nije uvijek prognoza tacna
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #228 Αναρτήθηκε 30 Ιουλ 2008, 22:48:29 Παράθεση 
Ovo sa kisom ti je random, kao uostalom u svakoj online menadzerskoj igri. Doduse, ovi podaci o procentu mogucnosti da padne kisa su u 95% slucajeva precizni, tako da ipak mozes da se oslonis na njih.

Stro se tice vozaca, ne secam se da sam napisao da talenat i koncentracija nisu bitni, to su verovatno najbitnije karakteristike, a nije lose da vozac ima i sto manju agresivnost (bar na nizim nivoima takmicenja) jer to smanjuje broj gresaka i trosenje bolida.
Overall jeste bitan i on prikazuje neku vrstu prosecnog kvaliteta po svim stavkama, ali posto sve one ne vrede jednako nije toliko pouzdan pokazatelj pravog kvaliteta vozaca.
Boki Djerić
(Γκρουπ Rookie - 53)


Αναρτήσεις: 18
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #229 Αναρτήθηκε 1 Αυγ 2008, 22:40:22 Παράθεση 
Evo prve desetke!!! Kako je lepo slušati svoju himnu na kraju, sav sam se naježio!
Vladan Zivanic
(Γκρουπ Amateur - 3)



Αναρτήσεις: 108
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #230 Αναρτήθηκε 1 Αυγ 2008, 23:11:12 Παράθεση 
CESTITAMO!!!
Sinisa Malinic
(Γκρουπ Amateur - 16)


Αναρτήσεις: 112
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #231 Αναρτήθηκε 2 Αυγ 2008, 02:34:45 Παράθεση 
Sve sam pare spisko. Ako sad ne ugrabim dobru poziciju odo ja u rookie :)
Daniel Kuric
(Γκρουπ Rookie - 48)



Αναρτήσεις: 29
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #232 Αναρτήθηκε 13 Αυγ 2008, 19:45:28 (τελευταία επεξεργασία 13 Αυγ 2008, 19:58:59 από Daniel Kuric) Παράθεση 
Eh kolege...
Imam jedan savjet za vas što se tiče namještajna bolida jer vidim da svi teraju Tech insight što veći
Ja smatram kako je ta karakteristika jako nebitna pošto se izvlačenjem domene može postići vrlo točan broj pri namještajnu bolida i ako je tech insight 0

Evo vam primjer sa lošim tech insightom
podešenje nekog od djelova bolida

devedeset(neodgovara)
sto(odgovara)
dvjesto(odgovara)
dvjestodeset(neodgovara)

našli smo domenu njegovog interesa i time logično zaključujemo da je ispravna postavka auta točno između, dakle stopedeset)

Znači sada imamo vozača za kojeg znamo točno da mu je domena stodeset....stodeset sam uzeo iz razloga što moram uzeti sredinu u kojem mu odgovara i ne odgovara (pretpostavka) i svaki puta (dok god imamo tog vozača i taj insight) znamo da ako nađemo prvu granicu vozačevog interesa, samo na tu granicu (gornju ili doljnju) dodajemo pedesetpet (ili oduzmemo) i imamo savršeno podešen auto....
Samo je bitno onaj "prazni hod" između domene gdje mu odgovara i neodgovara smanjiti na što manju razliku da točno znamo gdje je sredina
Ja sam svom vozaču uspio naći domenu na decimalnu vrijednost nakon par utrka, brz je ko zmaj

jedina razlika između različitih tech insighta je širina te domene, što je ta karakteristika viša to će domena biti manja... što je potpuno nebitno ako se jednim Testom (10 stintova) može točno odrediti vozačeva domena s obzirom na njegov tech
meni tako funkcionira već jako dugo i od tada tražim vozača sa što manjim tech...




No imam i pitanja koje još nisam dokučio
1. prednje i zadnje krilce o čemu ovisi kojem ću staviti veću vrijednot a kojem manju (ne bi smjelo biti isto pošto je front pritisak na bolid i protok zraka a zadnji nisam siguran)
Inače stavljam vrijednost zadnjeg za sto manje od prednjeg, ali ne znam kakav balans bi trebao postići, zna li itko o tome?

2. na koju karakteristiku utječe vlaga u utrci?

3. I da, u kojim slučajevima ide za kočnice podešavanja naprijed i nazad, o čemu ovisi? (da znam otprilike prije nego počnem raditi practice, da što točnije odredim domenu)

4. o čemu ovisi potrošnja goriva, točnije koja karakteristika bolida trši više goriva a koja manje, kako wear utječe na potrošnju gotiva, te koja će karakteristika utjecati na povećanje goriva (pretpostavljam agresivnost)? naravno uz poznavanje fuel consumption za datu utrku med high itd.

Hvala.
Ako neko ima pitanja (ne onih banalnih) može me slobodno pitati, početnik sam ali možda i ja znam nešto ;)
Milorad Dujovic
(Γκρουπ Rookie - 10)


Αναρτήσεις: 3
  Χώρα:
Μαυροβούνιο 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #233 Αναρτήθηκε 14 Αυγ 2008, 19:37:39 (τελευταία επεξεργασία 14 Αυγ 2008, 19:38:34 από Milorad Dujovic) Παράθεση 
Ja sam se prikljucio ove sezone prije 3-4 dana pa nisam bas upucen,mom vozacu ugovor istice kroz 2 trke a ja nemam para za novi ugovor pa ocu li ja pocet novu sezonu kad se zavrsi ova ili cu bit izbacen?
Daniel Kuric
(Γκρουπ Rookie - 48)



Αναρτήσεις: 29
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #234 Αναρτήθηκε 14 Αυγ 2008, 20:14:35 Παράθεση 
počinješ novu sezonu sa 30 mil, početnim autom kao i svi ostali u rookie...a vozača ćeš si morat nabaviti
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #235 Αναρτήθηκε 14 Αυγ 2008, 20:44:54 Παράθεση 
Quote ( Daniel Kuric @ August 13th 2008,19:45:28 )

Eh kolege...
Imam jedan savjet za vas što se tiče namještajna bolida jer vidim da svi teraju Tech insight što veći
Ja smatram kako je ta karakteristika jako nebitna pošto se izvlačenjem domene može postići vrlo točan broj pri namještajnu bolida i ako je tech insight 0

Evo vam primjer sa lošim tech insightom
podešenje nekog od djelova bolida

devedeset(neodgovara)
sto(odgovara)
dvjesto(odgovara)
dvjestodeset(neodgovara)

našli smo domenu njegovog interesa i time logično zaključujemo da je ispravna postavka auta točno između, dakle stopedeset)

Znači sada imamo vozača za kojeg znamo točno da mu je domena stodeset....stodeset sam uzeo iz razloga što moram uzeti sredinu u kojem mu odgovara i ne odgovara (pretpostavka) i svaki puta (dok god imamo tog vozača i taj insight) znamo da ako nađemo prvu granicu vozačevog interesa, samo na tu granicu (gornju ili doljnju) dodajemo pedesetpet (ili oduzmemo) i imamo savršeno podešen auto....
Samo je bitno onaj "prazni hod" između domene gdje mu odgovara i neodgovara smanjiti na što manju razliku da točno znamo gdje je sredina
Ja sam svom vozaču uspio naći domenu na decimalnu vrijednost nakon par utrka, brz je ko zmaj

jedina razlika između različitih tech insighta je širina te domene, što je ta karakteristika viša to će domena biti manja... što je potpuno nebitno ako se jednim Testom (10 stintova) može točno odrediti vozačeva domena s obzirom na njegov tech
meni tako funkcionira već jako dugo i od tada tražim vozača sa što manjim tech...




No imam i pitanja koje još nisam dokučio
1. prednje i zadnje krilce o čemu ovisi kojem ću staviti veću vrijednot a kojem manju (ne bi smjelo biti isto pošto je front pritisak na bolid i protok zraka a zadnji nisam siguran)
Inače stavljam vrijednost zadnjeg za sto manje od prednjeg, ali ne znam kakav balans bi trebao postići, zna li itko o tome?

2. na koju karakteristiku utječe vlaga u utrci?

3. I da, u kojim slučajevima ide za kočnice podešavanja naprijed i nazad, o čemu ovisi? (da znam otprilike prije nego počnem raditi practice, da što točnije odredim domenu)

4. o čemu ovisi potrošnja goriva, točnije koja karakteristika bolida trši više goriva a koja manje, kako wear utječe na potrošnju gotiva, te koja će karakteristika utjecati na povećanje goriva (pretpostavljam agresivnost)? naravno uz poznavanje fuel consumption za datu utrku med high itd.

Hvala.
Ako neko ima pitanja (ne onih banalnih) može me slobodno pitati, početnik sam ali možda i ja znam nešto ;)


Hvala na dobrim savetima, ovo sa trazenjem domena sigurno ima potencijala. Jedino, nisam siguran da li je za podesavanje svakog dela ovaj domen isti ili se razlikuje od dela do dela, pa i od staze do staze...

Sto se tice tvojih pitanja, mislim da neke odgovore znam, ali ne sve, pa ne bi bilo lose da jos neko pokusa da odgovori.
Posto sam do sada uglavnom imao vozace sa vrlo dobrim tech insight-om po mojoj praksi razmak izmedju prednjeg i zadnjeg krilca uvek treba da bude oko dvesta do trista (kod prednjeg krilca manje, naravno), mada je u pojedinim trkama veoma dobro funkcionisalo priblizavanje pa cak i izjednacavanje ovih podesavanja. Imam dosta detaljnu evidenciju skoro svake moje trke pa cu jednom kad budem imao vremena malo procackati oko toga.
Vlaga utice na trosenje guma definitivno, a vrlo verovatno i na wear pojedinih delova.
Sto se kocnica tice, koliko ja shvatam, ako vozis neku standardnu strategiju, najbolje rezultate donosi balansirana postavka znaci blizu sredine plus minus sto, ali ako ti je bolid tezak zbog goriva trebas balans pomerati prema napred (dakle, na vise cifre), i obrnuto, ako vozis sa izuzetno laganim bolidom.
Potrosnja goriva je manja sa jacim delovima, to je sigurno, ali koliko koji deo utice ne mogu da tvrdim (mislim da su engine i gearbox najvazniji), takodje na potrosnju utice i agresivnost i stil voznje koji tvoj vozac ima.

Ovo su sve nepotpuni odgovori, ali se nadam da sam bar malo pomogao. Svakako, svaka druga pomoc je dobrodosla...
Milorad Dujovic
(Γκρουπ Rookie - 10)


Αναρτήσεις: 3
  Χώρα:
Μαυροβούνιο 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #236 Αναρτήθηκε 14 Αυγ 2008, 21:08:53 Παράθεση 
hvala
Daniel Kuric
(Γκρουπ Rookie - 48)



Αναρτήσεις: 29
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #237 Αναρτήθηκε 15 Αυγ 2008, 03:15:56 (τελευταία επεξεργασία 15 Αυγ 2008, 03:19:35 από Daniel Kuric) Παράθεση 
što se tiče tih domena to sam ja zaključio da je isto na svakom djelu na svakoj stazi tu domenu jedino definira tech insight, dakle u našem slučaju stodeset ukupno (ovisno o tech insightu) od krilaca do gearboxa. U početku sam mislio da jedan dio implicira podešeje drugog ali sam provjerio da nije istina, u slučaju gearbox vs. engine... pomjeranjem jedne vrijednosti ne mjenja se druga (barem ja nisam to primjetio, ako netko je, bilo bi dobro znati).
I u više od nekoliko slučajeva (2 seozone) sam zaključio da se domena drži jako čvrsto s obzirom an tech insight, toliko čvrsto da bez problema možeš postavit bolid u desetinu decimale. Dakle za određenog vozača si nađeš domenu i miran si skroz dok mu se tech insight ne promjeni, svaki tech insight plus pet donosi promjenu od recimo jedan do dva u podešavanju formule (po nekom grubom izračunu)

spomenuo si balans kočnica... Kako vozač zna koliko ćeš ti natočit goriva prvi stint na practice? ako imaš za primjer tech insight dvjestopedeset (dakle izuzetno je točan) on će tebi reći da balans treba biti nazad (a ideš na strategiju sa puno goriva), znači li to da bi ti trebao unatoč njegovom negodovanju postaviti balans naprijed? tj. on će tebi reći da pomeriš kočnice nazad a pojma nema na koju ti strategiju ideš i reći će da nije zadovoljan, što povlači pitanje moraš li uvijek slušati svog vozača šta ti kaže (uvjet da je tech insight velik)?

Hvala za krilca, ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren (nekom logikom) da prednja krilca moraju više stiskati bolid :D (btw, kako si doašo do tog zaključka pošto vozač ne zna reći daj mi zadnja krilca daj mi prednja, ili zna? nikad nisam imao vozača sa dobrim tech insight)

veća vlaga veće trošenje guma ili obratno?
Aleksandar Djordjevic
(Γκρουπ Amateur - 16)



Αναρτήσεις: 68
  Χώρα:
Σερβία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #238 Αναρτήθηκε 15 Αυγ 2008, 19:05:26 Παράθεση 
Veca vlaga vece trosenje guma.
Ovo sa krilcima cisto empirijski, pet sezona u GPRO, i uvek relativno dobar tech insight vozaca.
Sto se tice balansa kocnica, nesto slicno pise u opisu date funkcije (kad predjes strelicom preko upitnika na strani za podesavanje bolida), mada sam si i ja postavljavljao slicna pitanja. Bilo kako bilo, u 90% slucajeva je izmedju cetristo i sesto, po savetu vozaca.
Kako ti uspevas da nadjes pravo podesavanje kad je na prvom treningu kisa, a na drugom i na trci suvo vreme i obratno? Pokusao sam da kopiram podesavanja koje sam imao ranijih sezona na datim trkama ali izgleda da to ne pali (verovatno i zato sto mi je bolid iz sezone u sezonu jaci), s druge strane vidim da pojedini vozaci lete po stazi u takvim situacijama. U cemu je stvar?
Daniel Kuric
(Γκρουπ Rookie - 48)



Αναρτήσεις: 29
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #239 Αναρτήθηκε 15 Αυγ 2008, 22:40:26 Παράθεση 
Ja si uzimam da je po kiši i po suhom vozaču potrebna ista postavka iako se to kosi sa nekom logikom pošto je po kiši sporiji bolid znači downforce bi trebao biti jači, ja to ljepo ostavim po mokrom kao i po suhom dok ne skužim kako to ide :)
Možda bi trebali naći savršeni setup na Testing stazi po suhom i čekati kišu na testing stazi pa usporediti koliko se promjenilo, iz toga bi zaključili koliki je omjer postavki potreban kiša/suho.

što se tiče postavki za istu stazu to ti može samo biti ogledi primjer da ne kreneš baš sa promašajem više od dvjesto. Svaki vozač (agresivniji ili mirniji) ima svoj stil vožnje pa ssvako od njih voli drugačije postavljeni bolid, uz naravno jači motor i druge komponente koje automatski mjenjaju svaki parametar (ali ne znam po kom principu)



Zoran Kovačević
(Γκρουπ Rookie - 41)



Αναρτήσεις: 7
  Χώρα:
Κροατία 
Πιστοποιημένο: 
Μου αρέσει η ανάρτηση (0)   Δεν μου αρέσει η ανάρτηση (0)
Παλιά ανάρτηση #240 Αναρτήθηκε 16 Αυγ 2008, 12:39:42 Παράθεση 
Ja dobijem bolja vremena kada mi je prednje krilce vece od zadnjeg, pri identicnim ostalim postavkama.
Σελίδα « 1 2 3 ... 7 [89 ... 343 344 345 » Γρήγορη μετάβαση στη σελίδα:

Απαντήστε στο θέμα