Imola

Krug Tehnički podaci
Lokacija: San Marino Snaga: 12
Datum: 3 Sij, 2020 Upravljanje: 13
Dužina utrke: 305.6km Ubrzanje: 9
Krugova: 62 Aerodinamički potisak: Srednja
Dužina kruga: 4.929 km Pretjecanje: Teško
Prosječna brzina: 218.99 km/h Čvrstoća ovjesa: Srednja
Velika nagrada održana: 23 Potrošnja goriva: Srednja
Broj zavoja: 16 Trošenje guma: Srednja
Ulazak/izlazak iz boksa: 12s Grip razina: Niska
Kategorija: bivša F1
Rekordi
Pregled najbolje krugove kvalifikacija svih menadžera
Sezona Najbolji kvalifikacijski krug
S16, R9
18 Ruj, 2009
Leandro Sereno1 1:21.164s
Sezona Master
S16, R9
18 Ruj, 2009
Sion Francis 1:22.822s
Sezona Pro
S16, R9
18 Ruj, 2009
Mikko Lohi 1:24.394s
Sezona Amateur
S8, R5
7 Ožu, 2008
Christer Andersson 1:25.665s
Sezona Rookie
S7, R17
8 Velj, 2008
Andrzej Makulec 1:28.690s
Pogledaj najbolje krugove utrka svih menadžera
Sezona Rekord staze
S70, R10
28 Svi, 2019
Tomek Kiełpiński 1:21.028s
Sezona Master
S62, R3
8 Pro, 2017
Sergei Gordov 1:22.075s
Sezona Pro
S53, R4
24 Svi, 2016
Manolis Emmanouil 1:23.335s
Sezona Amateur
S53, R4
24 Svi, 2016
Peter Alan 1:24.071s
Sezona Rookie
S42, R10
8 Srp, 2014
Valery Grigorev 1:26.264s
Opis

Predio oko grada Imola je centar trkaće strasti.To je regija u kome su smješteni Ferrari, Lamborghini i Maserati.Trkačka staza u Imoli napravljena je ranih 1950.-ih kada je grupa lokalnih zaljubljenika došla na ideju da se spoje lokalni putevi kako bi se dobila staza na kojoj bi lokalni proizvođači mogli vršiti testirinja.Ferrari je bio prvi koji je to uradio i 1954. ovdje je održana prva utrka sportskih automobila.

Prva F1 utrka održana je 1963. godine i nije imala natjecateljski značaj, a pobjedu je dominantno odnio Jimie Clark u svom Lotusu.Staza je nazvana po Dinu Ferrariju sinu legendarnog Enca.1979.godine se Formula 1 vraća na obnovljenu stazu u Imoli i još jednu ne natjecateljsku utrku osvaja Niki Lauda. 1980 godine Imola je ugostila svoju prvu VN Italije, a pobjedu je ovaj put odnio Nelson Piquet.

Poslije povratka VN Italije u Moncu, 1981 godine, Imola postaje domaćin VN San Marina.Te godine ponovno trijumfira Piquet, da bi sljedeće godine došlo do svađe između Ferrarijevih Villeneuvea i Pironija, koji su odnijeli dvostruku pobjedu, zbog pretjecanja u posljednjem krugu.U sljedećim godinama javili su se sve veći sigurnosni problemi, prije svega zbog nedostatka zona za izletanje.Nažalost tek je tragična smrt dvojice vozača, Ratzenbergera i Senne, 1994. godine natjerala organizatore da za buduće utrke značajno poprave sigurnost.

1988. godine, nakon smrti Enza Ferrarija, staza je preimenovana u "Autodrom Enco i Dino Ferrari", a 1999. i 2000. godina donijele su pobjede M. Schumachera u Ferariju.Nakon pojave novih, modernih staza, Imola je ispala iz kalendara F1, i biće potrebno značajno unapređenje kako bi se tamo vratila.

Povijest
Sezona Utrka Pobjednik Pole pozicija Najbrži krug
2 14 Mariano Torregomez
1h31:50.087s
Mariano Torregomez
2:51.959s
Mariano Torregomez
1:26.723s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
3 14 Mariano Torregomez
1h29:33.393s
Mariano Torregomez
2:47.565s
Mariano Torregomez
1:24.969s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
5 Test staza Total test laps: 90045
Your test laps: ???
- Petar Totev2
1:21.598s
Prethodna testiranja
Rezultati testiranja
6 5 Gatis Laugalis
1h32:20.713s
Cristian Iorga1
2:53.301s
Gatis Laugalis
1:27.782s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
7 17 Maxim Kotov
1h27:49.688s
Maxim Kotov
2:45.804s
Edijs Putniņš
1:22.991s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
8 5 Maxim Kotov1
1h28:36.848s
Peter Helcmanovsky
2:46.768s
Maxim Kotov1
1:23.724s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
10 3 Gatis Laugalis1
1h28:42.315s
Gatis Laugalis1
2:48.048s
Gatis Laugalis1
1:23.751s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
12 6 Jari Aareskoski
1h28:26.746s
Jari Aareskoski
2:49.013s
Jari Aareskoski
1:23.832s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
14 8 Vladimir Islentiev2
1h31:29.879s
Jari Aareskoski2
3:14.739s
Gatis Laugalis1
1:24.142s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
16 9 Jari Aareskoski2
1h31:17.894s
Jari Aareskoski2
2:57.704s
Jari Aareskoski2
1:22.377s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
18 11 Vladimir Islentiev2
1h27:07.491s
Toygun Senler
2:45.328s
Vladimir Islentiev2
1:22.687s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
22 15 Edvinas Pranculevicius1
1h27:42.053s
Edvinas Pranculevicius1
2:46.980s
Edvinas Pranculevicius1
1:23.469s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
24 4 Edvinas Pranculevicius2
1h27:20.397s
Edvinas Pranculevicius2
2:58.285s
Edvinas Pranculevicius2
1:22.701s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
31 11 Vsevolod Demydov
1h27:33.869s
Toygun Senler3
2:47.695s
Vsevolod Demydov
1:22.838s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
35 2 Wojciech Uzikowski
1h27:16.064s
Wojciech Uzikowski
2:47.000s
Wojciech Uzikowski
1:22.778s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
42 10 Alexey Manukalov
1h28:43.699s
João Monteiro1
2:58.487s
David Rolleston
1:22.985s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
45 7 Leandro Sereno6
1h27:19.673s
Roland Postle1
2:43.498s
Roland Postle1
1:22.439s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
50 6 Roland Postle3
1h39:52.172s
Roland Postle3
3:10.516s
Paulo Pinto
1:35.156s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
53 4 Jan Pavlicek1
1h26:38.041s
Christos Bobolis2
2:46.048s
Jan Pavlicek1
1:21.098s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
57 2 Florencia Caro
1h28:31.018s
Florencia Caro
3:09.370s
Grzesiek Jakubiak
1:22.294s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
60 5 Ilkka Moisio
1h32:59.429s
Ilkka Moisio
3:10.774s
Aleksey Odegov
1:22.676s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
62 3 Bráulio Monteiro
1h27:20.666s
Christos Bobolis4
2:44.925s
Ľubomír Štec
1:21.558s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
66 4 Radek Sus
1h26:39.563s
Maxim Kotov2
2:45.927s
Rafal Celejewski
1:21.081s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
70 10 Jens Frostrup
1h26:48.373s
Tomek Kiełpiński
2:46.124s
Tomek Kiełpiński
1:21.028s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke