Anderstorp

Krug Tehnički podaci
Lokacija: Švedska Snaga: 9
Datum: 27 Pro, 2019 Upravljanje: 11
Dužina utrke: 281.8km Ubrzanje: 9
Krugova: 70 Aerodinamički potisak: Niska
Dužina kruga: 4.026 km Pretjecanje: Jako teško
Prosječna brzina: 210.26 km/h Čvrstoća ovjesa: Mekane
Velika nagrada održana: 26 Potrošnja goriva: Visoka
Broj zavoja: 10 Trošenje guma: Srednja
Ulazak/izlazak iz boksa: 13.5s Grip razina: Niska
Kategorija: bivša F1
Rekordi
Pregled najbolje krugove kvalifikacija svih menadžera
Sezona Najbolji kvalifikacijski krug
S58, R16
16 Svi, 2017
Roland Postle4 1:10.012s
Sezona Master
S7, R15
1 Velj, 2008
Karina Baronaite 1:11.538s
Sezona Pro
S41, R15
20 Svi, 2014
Kirill Sikachyov 1:12.077s
Sezona Amateur
S7, R15
1 Velj, 2008
Marco Terrao 1:13.903s
Sezona Rookie
S7, R15
1 Velj, 2008
Ricardas Nesavas 1:16.387s
Pogledaj najbolje krugove utrka svih menadžera
Sezona Rekord staze
S71, R3
5 Srp, 2019
Gonzalo Alvarez 1:08.928s
Sezona Master
S62, R13
12 Sij, 2018
Rui Silva 1:10.784s
Sezona Pro
S54, R4
26 Srp, 2016
Marius Slavinskas 1:11.547s
Sezona Amateur
S54, R4
26 Srp, 2016
Nikolay Borzenkov 1:13.400s
Sezona Rookie
S62, R13
12 Sij, 2018
Nicolás Soto 1:15.171s
Opis

Otvorena 1968. 4 kilometara duga "Scandinavian Raceway" staza je dizajnirana od strane Svena"Smokey" Asberga, ubrzo je promijenila ime, i nazvana po malom obližnjem gradu Anderstorpu.70-tih godina prošlog stoljeća, ova staza je postala vrlo popularna s pojavom i uspjesima Šveđana Ronnie Petersona. Dugi pravci (od kojih se jedan povremeno koristio i kao aerodromaska ​​pista!) u kombinaciji s nekoliko zavoja sa visokim bankinama, čine podešavanje bolida za ovu stazu prilično kompliciranim i punim kompromisa.

Na prvoj utrci Formule 1 na ovoj stazi, 1973. godine, lokalni heroj Peterson oduševio je domaću pobliku osvajanjem pole pozicije u svom Lotusu, i bio je vrlo blizu pobjede, ali je zbog prevelike istrošenosti guma u pretposljednjem krugu utrke, morao prepustiti prvo mjesto Dennyu Hulmeu.To drugo mjesto predstavlja ujedno i najbolji plasman nekog Šveđana na domaćoj utrci.

Utrkivanje na Anderstorpu bilo je kratkog daha i posljedlja utrka F1 ovdje održana je 1978.godine i donijela je uvjerljivu pobjedu Laude u kontroverznom Brabhamovom bolidu koji je stvarao veliku količinu aerodinamičkog potiska.Zbog problema sa sigurnošću kao i zbog tragičnih smrti Petersona i Gunara Nilsona, te 1978. godine, ova staza ubrzo gubi potporu i ispada iz kalendara Formule 1.Ipak Anderstorp ostaje popularna staza za turističke automobile i ostala moto natjecanja.

Povijest
Sezona Utrka Pobjednik Pole pozicija Najbrži krug
1 7 Manuel Gonzalez
1h30:27.653s
Manuel Gonzalez
2:29.101s
Manuel Gonzalez
1:14.617s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
2 Test staza Total test laps: 63697
Your test laps: ???
- Mariano Sabanes
1:12.469s
Prethodna testiranja
Rezultati testiranja
3 8 Mariano Torregomez
1h30:49.654s
Mariano Torregomez
2:40.009s
Petar Totev
1:13.786s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
4 13 Vaidotas Valiukas
1h27:14.545s
Vaidotas Valiukas
2:24.813s
Leandro Sereno
1:13.054s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
5 12 Maxim Kotov
1h30:17.671s
Petar Totev2
2:29.666s
Vladimir Islentiev
1:16.001s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
7 15 Maxim Kotov
1h26:49.758s
Maxim Kotov
2:23.020s
Cristian Iorga1
1:12.543s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
9 10 Vladimir Islentiev
1h26:43.652s
Maxim Kotov2
2:24.815s
Vladimir Islentiev
1:12.211s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
11 11 Leandro Sereno
1h26:17.992s
Leandro Sereno
2:22.777s
Jari Aareskoski
1:12.260s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
13 9 Heidi Aareskoski
1h26:03.063s
Heidi Aareskoski
2:23.484s
Heidi Aareskoski
1:11.749s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
15 7 Heidi Aareskoski1
1h26:35.206s
Heidi Aareskoski1
2:24.763s
Heidi Aareskoski1
1:12.949s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
17 10 Vladimir Islentiev2
1h36:57.228s
Jari Aareskoski3
2:23.011s
Tomasz Wypych
1:12.773s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
20 5 Toygun Senler2
1h27:30.735s
Toygun Senler2
2:21.461s
Toygun Senler2
1:11.347s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
27 4 Justinas Smyšliajevas1
1h25:29.085s
Justinas Smyšliajevas1
2:21.918s
Justinas Smyšliajevas1
1:11.221s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
29 11 Justinas Smyšliajevas3
1h25:46.538s
Marek Marchewka
2:22.479s
Mindaugas Sarocka
1:11.776s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
32 8 Toygun Senler3
1h26:07.379s
Tomasz Kaminski
2:24.979s
Atis Praudins
1:11.960s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
34 7 Leandro Sereno4
1h27:58.167s
Ioannis Dimitroglou
2:24.075s
Lukas Jonaitis
1:11.739s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
35 5 Wojciech Uzikowski
1h26:30.683s
Gary Mullins
2:23.989s
Gary Mullins
1:11.815s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
36 7 Vsevolod Demydov
1h25:48.292s
Vsevolod Demydov
2:22.499s
Vsevolod Demydov
1:11.863s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
40 3 Rafael Mantovani
1h25:40.933s
Christos Bobolis
2:22.911s
Toygun Senler5
1:11.671s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
41 15 João Monteiro1
1h26:25.865s
João Monteiro1
2:31.966s
Vsevolod Demydov2
1:10.768s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
45 3 Leandro Sereno6
1h25:17.905s
Roland Postle1
2:20.631s
Roland Postle1
1:10.995s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
48 5 Christos Bobolis
1h25:20.539s
Jan Pavlicek
2:23.511s
Eric Bolder
1:11.207s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
54 4 Rafal Kowalski
1h25:39.459s
Tomasz Kaminski
2:21.674s
Michael Keeney
1:10.960s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
58 16 Toni Söyrinki
1h26:40.420s
Roland Postle4
2:32.157s
Justinas Smyšliajevas4
1:09.928s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
62 13 Alpo Kaakinen
1h25:08.137s
Alpo Kaakinen
2:23.302s
Sam Wainwright
1:10.146s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
65 10 Mateusz Oleś
1h37:53.686s
Theodosis Vogiatzis
2:45.504s
Ioannis Dimitroglou3
1:21.564s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
71 3 Gonzalo Alvarez
1h24:13.995s
Christos Bobolis4
2:21.984s
Gonzalo Alvarez
1:08.928s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke