Yas Marina

Krug Tehnički podaci
Lokacija: U.A.E. Snaga: 12
Datum: 29 Stu, 2019 Upravljanje: 10
Dužina utrke: 305.5km Ubrzanje: 17
Krugova: 55 Aerodinamički potisak: Srednja
Dužina kruga: 5.555 km Pretjecanje: Teško
Prosječna brzina: 218.8 km/h Čvrstoća ovjesa: Srednja
Velika nagrada održana: 29 Potrošnja goriva: Niska
Broj zavoja: 21 Trošenje guma: Srednja
Ulazak/izlazak iz boksa: 18.5s Grip razina: Visoka
Kategorija: F1
Rekordi
Pregled najbolje krugove kvalifikacija svih menadžera
Sezona Najbolji kvalifikacijski krug
S45, R1
19 Pro, 2014
Leandro Sereno6 1:32.699s
Sezona Master
S71, R17
21 Kol, 2019
Atis Praudins 1:34.535s
Sezona Pro
S71, R17
23 Kol, 2019
Bronek Obarewicz 1:34.964s
Sezona Amateur
S61, R17
22 Stu, 2017
Aleksandar Aleksandrov 1:36.896s
Sezona Rookie
S38, R16
1 Stu, 2013
Anestis Mamplekos 1:39.880s
Pogledaj najbolje krugove utrka svih menadžera
Sezona Rekord staze
S68, R7
11 Sij, 2019
Róbert László1 1:31.390s
Sezona Master
S52, R10
12 Tra, 2016
Igor Pererva 1:33.241s
Sezona Pro
S52, R10
12 Tra, 2016
Michał Wilczyński 1:33.936s
Sezona Amateur
S54, R10
16 Kol, 2016
Ivan Silva 1:34.763s
Sezona Rookie
S61, R17
24 Stu, 2017
Nicolás Soto 1:36.966s
Opis

Staza Yas Marina je mjesto gdje se održava Velika nagrada Abu Dhabija. Ova staza, koju je dizajnirao Herman Tilke, nalazi se na otoku Yas, oko 30 minuta od glavnog grada Ujedinjenih Arapskih Emirata, Abu Dabija. Yas Marina je druga staza Formule 1 na Bliskom istoku, imajući u vidu da se prva staza nalazi u Bahreinu. Dizajnirana kao arapska verzija staze u Monaku, dvadeset i jedan zavoj ove staze protežu se kroz umjetni otok na obali Abu Dabija, prolazeći pored marine, kroz "Yas Marina" hotel, i kroz krivudave pješčane dine, s nekoliko dugih pravaca i uskih zavoja.

Staza ima nekoliko prikladnih mjesta za pretjecanje. Bolidi koji imaju dobru izlaznu brzinu iz zavoja 4 mogu sustići drugog vozača i prestići ga nakon kasnog kočenja. Poslije zavoja 7, najduži pravac u kalendaru Formule 1 završava naglim kočenjem ispred zavoja 8.

Izlaz iz boksa se ​​proteže ispod staze, kroz tunel. Također, staza se jednim dijelom proteže i kroz jedan od hotela.

Povijest
Sezona Utrka Pobjednik Pole pozicija Najbrži krug
17 2 Tomasz Wypych
1h28:32.659s
Tomasz Wypych
3:06.708s
Tomasz Wypych
1:33.971s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
18 14 Toygun Senler
1h28:46.792s
Tomasz Wypych
3:12.358s
Vladimir Islentiev2
1:34.745s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
20 6 Toygun Senler2
1h28:16.843s
Toygun Senler2
3:10.834s
Toygun Senler2
1:34.398s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
22 13 Zdenek Hladik
1h32:46.456s
Toygun Senler3
3:10.479s
Toygun Senler3
1:34.930s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
23 8 Edvinas Pranculevicius1
1h28:28.637s
Edvinas Pranculevicius1
3:09.022s
Zdenek Hladik1
1:34.062s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
26 12 Zdenek Hladik3
1h34:11.006s
Zdenek Hladik3
3:37.834s
Zdenek Hladik3
1:34.158s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
28 2 Toygun Senler3
1h27:47.881s
Leandro Sereno2
3:08.852s
Toygun Senler3
1:33.267s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
29 12 Atis Praudins
1h28:28.062s
Marek Marchewka
3:10.268s
Atis Praudins
1:34.152s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
30 3 Leandro Sereno2
1h28:32.791s
Mark Webster
3:10.710s
Denis Grahov
1:34.422s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
31 8 Rimantas Sagatas
1h40:29.525s
Justinas Smyšliajevas4
3:08.182s
Daneks Britāls
1:35.181s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
32 Test staza Total test laps: 1080050
Your test laps: ???
- Tomasz Petryk
1:33.524s
Prethodna testiranja
Rezultati testiranja
33 9 Rimantas Sagatas1
1h27:57.461s
Atis Praudins
3:07.935s
Atis Praudins
1:33.360s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
34 13 Leandro Sereno4
1h28:05.927s
Toygun Senler4
3:07.478s
Toygun Senler4
1:33.541s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
35 6 Rimantas Sagatas1
1h27:45.158s
Rimantas Sagatas1
3:07.864s
Rimantas Sagatas1
1:33.134s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
38 16 Rimantas Sagatas2
1h28:05.156s
Rimantas Sagatas2
3:06.732s
Rimantas Sagatas2
1:33.164s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
40 2 Apostolis Goutzos
1h28:43.075s
Apostolis Goutzos
3:08.747s
Nikolay Borzenkov
1:33.688s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
42 16 Frederico Neves
1h41:35.852s
Frederico Neves
3:38.156s
Alexey Manukalov
1:48.829s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
45 1 Leandro Sereno6
1h30:04.609s
Roland Postle1
3:20.980s
Leandro Sereno6
1:33.043s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
48 13 Roland Postle3
1h37:52.062s
Christos Bobolis
3:37.110s
Christos Bobolis
1:34.233s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
50 9 Roland Postle3
1h28:14.324s
Ioannis Dimitroglou
3:09.170s
Roland Postle3
1:33.936s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
51 4 Jan Pavlicek
1h28:10.369s
Jan Pavlicek
3:07.624s
Roland Postle4
1:33.676s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
52 10 Ioannis Dimitroglou
1h28:15.028s
Christos Bobolis2
3:09.088s
Roland Postle4
1:32.993s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
54 10 Christos Bobolis2
1h28:13.989s
Jan Pavlicek2
3:06.908s
Roland Postle4
1:32.961s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
56 3 Vsevolod Demydov2
1h28:38.074s
Christos Bobolis3
3:23.348s
Vsevolod Demydov2
1:33.241s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
57 13 Christos Bobolis3
1h28:15.484s
Christos Bobolis3
3:08.559s
Justinas Smyšliajevas4
1:32.651s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
59 Test staza Total test laps: 1192738
Your test laps: ???
- Janne Väänänen
1:33.602s
Prethodna testiranja
Rezultati testiranja
61 17 Roland Postle4
1h27:38.648s
Róbert László
3:08.570s
Roland Postle4
1:32.758s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
64 2 Łukasz Dudek
1h28:13.197s
Christos Bobolis4
3:09.185s
Theodosis Vogiatzis
1:32.863s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
67 13 Geoff Atkin
1h29:57.726s
Ioannis Dimitroglou3
3:22.891s
Michael Keeney
1:32.412s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
68 7 Róbert László1
1h28:51.518s
Rafal Celejewski
3:22.322s
Róbert László1
1:31.390s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
71 17 Paweł Zaburski
1h40:42.463s
Ioannis Dimitroglou4
3:25.098s
Carlos Esparza
1:46.693s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke