Brands Hatch
Pálya | Technikai adatok | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rekordok | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pályarekord esőben | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Leírás | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A Brands Hatch versenypálya az angliai Kent-ben található. Az salakpályaként induló, először csak motorkerékpár versenyeknek otthont adó vidéki versenypálya 12 alkalommal adott otthont a Brit Nagydíjnak 1964 és 1986 között, és a mai napig több brit és nemzetközi versenynek otthona. A Brands Hatch kétféle elrendezésbnen használható: a rövidebb "Indy" elrendezés (1,198 mérföld, kb. 1,6km) teljes egészében egy természetes amfiteátrumban helyezkedik el, a nézőkszámára rálátást biztosítva a rövid pálya szinte teljes területére. A hosszabb "Grand Prix" elrendezés (2,301 mérföld, kb. 3,2 km ) az évek során házigazdája volt néhány látványos Formula 1-es jelenetnek, olyanoknak, mint például Jo Siffert párbaja Chris Amon-nal 1968-ban és a későbbi világbajnok, Nigel Mansell első győzelmének 1985-ben. A teljes Grand Prix kör a Brabham egyenessel indul, majd egy enyhén hajlított szakasszal jobbra fordul a Paddock Hill kanyarban. Annak ellenére, hogy nehezen bevehető a kanyar, az azt megelőző egyenes szakasznak köszönhetően ez a pálya kevés előzési pontjainak egyike. A következik a "Druids" hajtűkanyar melyet a Hailwood Hill emelkedőjén erős fékezés után lehet bevenni. A pálya ezután lejtmenetben körül öleli a déli lelátó területet, elfordulva a Graham Hill kanyarban, majd a kissé hajlított Cooper egyenesben, amely párhuzamosan halad a boxutcával. Az egyenes után a pálya újra hegyet mászik a szűkülő sugarú Surtees kanyarban, majd rátér a hátsó egyenesre, ahol a pálya csúcssebessége érhető el. A legjelentősebb Szintkülönbség itt a Pilgrim's Drop-nál és a Hawthorn Hill-nél találató, ami a Hawthorn kanyarig vezet. A pálya ekkor egy sor közepes sebességű kanyarral megkerüli az erdőt, melyek közül a Westfield-im, és a beláthatatlan Sheene kanyar méltó említésre. A pálya ekkor a Clearways-en keresztülhaladva kibukkan az erdőből, és a Clark kanyarral visszatér az "Indy" pályára, annak felfelé vezető egyenes szakaszával éri el a start / célvonalat. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Történelem | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||