Профил на менаџерот: Dijon Vula

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dijon Vula
Држава: Албанија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 4, 2009
Последна интеракција: Фев 1 2011, 18:30:14
Постови на форумот:91  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (120)
Освоени поени:0 (292)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.43)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 14, 2009)
Достигнувања:

6% отклучени

(20/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dijon Vula Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 6
Број на најавувања:843
Време поминато на ГПРО:220.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Dijon Vula (Последна обнова: Дек 3 2010, 22:03:04)
Season 16: Started on the middle of the season finished taking podiums.
Season 17: Lost the championship with even points (one win less than the champion),promoted to amateur.
Season 18: Spent the season gathering experience and raising the car level.
Season 19: Bad luck, bad driver, .... relegated back to rookie :).
Season 20: Good restart in rookie :P going well, first on the table but not too far ahead..won championship with two races to go:)
Season 21: Tried to raise the car level and some budget but failed in second :P
Season 22: Trying to promote to pro ...hope don't run out of money... ended up getting ready for another amateur season
Season 23: Make or breake :(