Профил на менаџерот: Fernando Fernandes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fernando Fernandes
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 5, 2009
Последна интеракција: Ное 7 2019, 15:58:31
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (464)
Освоени поени:0 (976)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (68)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: - (2.1)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 24, 2017)
Достигнувања:

16% отклучени

(58/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Fernandes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 6
Број на најавувања:4939
Време поминато на ГПРО:607.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73-80 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 R-13 8 1 1 1 1 28 10 2.8 QF 7082 Pipirelli $22.105.918 Задржи група
71 A-88 38 0 0 0 0 0 9 0 - 7509 Pipirelli $26.131.094 Испаднат
70 R-85 1 6 10 1 5 114 17 6.71 SF 2342 Pipirelli $17.307.414 Промовиран
69 R-85 6 0 2 1 0 30 9 3.33 R2 7682 Pipirelli $-28.036.939 Задржи група
68 R-85 5 0 2 0 0 45 13 3.46 QF 6252 Pipirelli $-19.025.901 Задржи група
67 R-85 5 0 6 0 0 54 14 3.86 QF 6069 Pipirelli $-3.497.848 Задржи група
66 R-85 5 1 4 0 0 52 10 5.2 QF 7877 Pipirelli $13.284.110 Задржи група
65 R-85 13 0 0 1 0 4 7 0.57 R1 10247 Pipirelli $-9.116.507 Задржи група
64 R-85 7 0 1 0 0 29 7 4.14 QF 8934 Pipirelli $-30.414.581 Задржи група
63 A-31 34 0 0 0 0 0 10 0 R1 7351 Pipirelli $1.823.031 Испаднат
62 A-31 32 0 0 0 0 0 11 0 R1 7240 Pipirelli $20.736.325 Задржи група
61 A-31 29 0 0 0 0 0 11 0 R1 7603 Pipirelli $10.728.462 Задржи група
60 A-31 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4570 Pipirelli $5.305.557 Задржи група
59 R-2 2 4 11 0 2 111 17 6.53 SF 2792 Pipirelli $28.989.890 Промовиран
58 R-2 5 0 5 1 0 62 15 4.13 QF 5595 Pipirelli $1.950.373 Задржи група
57 R-2 15 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 6740 Pipirelli $-16.725.604 Задржи група
46-56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-155 13 1 1 0 0 12 6 2 R2 - Pipirelli $-49.469.351 Задржи група
44 R-155 5 1 2 0 0 43 14 3.07 F - Pipirelli $-2.461.799 Задржи група
32-43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 R-211 16 0 0 0 0 6 10 0.6 R1 - Pipirelli $-11.556.668 Задржи група
30 R-211 10 0 1 0 0 16 14 1.14 QF - Pipirelli $4.285.624 Задржи група
29 R-211 10 1 1 0 0 22 17 1.29 SF 2615 Pipirelli $4.730.611 Задржи група
28 R-211 9 0 0 0 0 23 14 1.64 QF - Pipirelli $-20.800.193 Задржи група
27 R-211 9 1 1 0 0 33 17 1.94 R2 2204 Pipirelli $3.771.061 Задржи група
26 A-5 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2227 Pipirelli $5.832.510 Испаднат
25 R-232 6 0 4 1 0 47 17 2.76 SF 1662 Pipirelli $16.357.547 Промовиран
24 R-232 13 0 1 1 0 18 16 1.12 R2 - Pipirelli $-9.744.981 Задржи група
23 A-23 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1326 Pipirelli $-21.733.965 Испаднат
22 A-23 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 686 Pipirelli $6.725.227 Задржи група
21 A-23 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1328 Pipirelli $3.220.071 Задржи група
20 R-159 3 3 6 0 1 79 17 4.65 SF 1453 Pipirelli $9.594.635 Промовиран
19 A-10 28 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-22.783.700 Испаднат
18 R-150 4 1 5 0 0 75 17 4.41 QF ? Pipirelli $41.160.982 Промовиран
17 R-150 4 1 4 0 1 58 16 3.62 R2 - Pipirelli $-4.937.196 Задржи група
16 R-150 18 0 0 0 0 5 12 0.42 - - blank $-1.034.715 Задржи група