Профил на менаџерот: Diego Canedo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Diego Canedo
Држава: Уругвај
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 5, 2009
Последна интеракција: Јул 7 2020, 22:42:07
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (771)
Освоени поени:0 (1292)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (103)
Пол-позиции:0 (58)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0 (1.68)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

32% отклучени

(114/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Diego Canedo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 2
Број на најавувања:12588
Време поминато на ГПРО:2438 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 41
Позиција во сезоната:34
Пари: $-?.???.???
Возач: Gianfranco Alboreto (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Palooza Jolly Club
Екипен пласман:373
Поени на тимот:180.5501

Спонзори

Yahuu (A41) - 18 трки
Orecla (R116) - 18 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Diego Canedo (Последна обнова: Мај 26 2017, 03:37:01)
Champions - Campeon
Groups: 0
Cup: 1

Campeonato - season

Temporada 31: Posición 19 - 6 puntos Rookie 44 // Temporada 32: Posición 10 - 28 puntos Rookie 44
Temporada 34: Posición 27 - 0 puntos Rookie 44 // Temporada 33: Posición 5 - 44 puntos Rookie 44
Temporada 35: Posición 2 - 98 puntos Rookie 44 // Temporada 36: Posición 28 - 0 Puntos Amateur 27
Temporada 37: Posición 5 - 57 Puntos Rookie 285 // Temporada 38: Posición 34 - 0 Puntos Amateur 20
Temporada 39: Posición 1 - 166 puntos Rookie 192 // Temporada 40: Posición 34 - 0 Puntos Amateur 27
Temporada 41: Posición 7 - 23 Puntos Amateur 27 // Temporada 42: Posición 5 - 49 Puntos Amateur 27
Temporada 43: Posición 6 - 35 Puntos Amateur 27 // Temporada 44: Posición 3 - 77 Puntos Amateur 27
Temporada 45: Posición 38 - 0 Puntos Pro 16 // Temporada 46: Posición 28 - 2 Puntos Amateur 7
Temporada 47: Posición 1 - 144 Puntos Rookie 67 // Temporada 48: Posición 23 - 0 Puntos Amateur 76
Temporada 49: Posición 23 - 6 Puntos Amateur 76 // Temporada 50: Posición 20 - 6 Puntos Amateur 76
Temporada 51: Posición 11 - 14Puntos Amateur 76 // Temporada 52: Posición 26 - 1 Puntos Amateur 76
Temporada 53: Posición 25 - 0 Puntos Amateur 76 // Temporada 54: Posición 21 - 2 Puntos Amateur 76
Temporada 55: Posición 10 - 33 Puntos Amateur 76 // Temporada 56: Posición 9 - 28 Puntos Amateur 76
Temporada 57: Posición 2 - 92 Puntos Amateur 76 // Temporada 58: Posición xx - x Puntos Pro


Copa de pilotos - Cup

Champions: 1
Final: 2
SF: 2
QF: 5
R2: 4
R1: 10
NP: 2