Профил на менаџерот: Troy Sheahen

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Troy Sheahen
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 29, 2007
Последна интеракција: Денес во 04:23:03
Постови на форумот:1154  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (1219)
Освоени поени:53 (2514)
Победи:0 (71)
Подиуми:4 (204)
Пол-позиции:2 (78)
Најбрзи круга:1 (76)
Просечно поени/трка: 3.31 (2.06)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 31, 2007)
Достигнувања:

52% отклучени

(186/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Troy Sheahen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 5, Трка 5
Број на најавувања:20900
Време поминато на ГПРО:3761.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 17
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Paul Montagny (157)
Технички Директор: Bernie Brunner (112)
Екипа во целост:38
Гуми: Yokomama
Име на тим: Wizards from Oz
Екипен пласман:55
Поени на тимот:412.7167

Спонзори

Vodaphone (P17) - 12 трки
EI du Pond (P17) - 26 трки
Water P&C (P17) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-17 5 0 2 3 0 31 17 1.82 QF 220 Yokomama $61.445.756 Задржи група
74 P-17 17 1 1 0 0 11 17 0.65 R1 310 Yokomama $24.136.275 Задржи група
73 M-2 28 0 0 0 1 5 17 0.29 R2 4216 Dunnolop $82.230.416 Испаднат
72 M-2 8 0 2 0 1 23 17 1.35 R1 60 Michelini $74.529.484 Задржи група
71 P-22 2 5 10 4 7 99 17 5.82 F 137 Dunnolop $108.010.175 Промовиран
70 P-22 16 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 529 Dunnolop $96.406.213 Задржи група
69 A-30 2 2 5 1 3 70 17 4.12 F 851 Pipirelli $129.250.624 Промовиран
68 A-30 8 0 2 0 1 37 17 2.18 SF 1474 Pipirelli $86.287.996 Задржи група
67 A-30 8 1 2 0 1 36 17 2.12 QF 1144 Pipirelli $53.667.357 Задржи група
66 P-5 20 0 0 0 1 9 17 0.53 QF 520 Yokomama $-17.202.232 Испаднат
65 P-5 7 2 2 0 1 36 17 2.12 QF 188 Dunnolop $9.428.223 Задржи група
64 M-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1311 Dunnolop $15.744.862 Испаднат
63 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 148 Dunnolop $27.652.387 Испаднат
62 M-4 2 2 4 3 3 56 17 3.29 R2 45 Hancock $33.800.491 Промовиран
61 P-14 2 2 9 6 2 77 17 4.53 F 277 Dunnolop $55.918.933 Промовиран
60 P-14 5 1 5 2 1 55 17 3.24 R2 190 Dunnolop $58.050.474 Задржи група
59 M-4 20 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 75 Dunnolop $-1.528.244 Испаднат
58 M-4 10 1 1 0 1 29 17 1.71 SF 41 Dunnolop $36.710.928 Задржи група
57 M-4 9 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 50 Dunnolop $42.572.418 Задржи група
56 M-4 18 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 614 Dunnolop $19.914.897 Задржи група
55 P-8 1 5 9 9 0 101 17 5.94 F 112 Dunnolop $66.536.016 Промовиран
54 P-8 5 1 3 2 0 47 17 2.76 QF 229 Dunnolop $43.038.259 Задржи група
53 P-8 5 1 4 4 1 62 17 3.65 F 1507 Dunnolop $47.990.250 Задржи група
52 P-8 9 1 1 4 0 30 17 1.76 - ? Yokomama $50.823.503 Задржи група
51 P-8 12 0 1 1 0 19 17 1.12 QF ? Avonn $63.307.255 Задржи група
50 P-8 5 2 4 0 0 49 17 2.88 SF 155 Dunnolop $54.497.832 Задржи група
49 P-8 5 2 3 0 0 43 17 2.53 QF 289 Avonn $32.455.781 Задржи група
48 P-8 6 0 2 0 1 33 17 1.94 R1 174 Yokomama $18.446.374 Задржи група
47 P-8 12 0 1 1 0 19 17 1.12 SF ? Avonn $21.977.474 Задржи група
46 P-8 16 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Avonn $14.732.945 Задржи група
45 P-8 22 0 0 0 0 6 17 0.35 - ? Avonn $21.094.975 Задржи група
44 M-4 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $38.657.086 Испаднат
43 P-20 3 1 6 2 3 57 17 3.35 SF ? Dunnolop $51.832.226 Промовиран
42 P-20 21 0 0 0 1 10 17 0.59 - ? Yokomama $45.860.881 Задржи група
41 P-20 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 374 Avonn $55.813.221 Задржи група
40 A-11 3 3 8 0 6 81 17 4.76 F 379 Pipirelli $52.650.059 Промовиран
39 A-11 5 2 4 0 3 49 17 2.88 QF ? Pipirelli $71.227.367 Задржи група
38 P-17 34 0 0 0 0 0 17 0 - 699 Yokomama $29.119.425 Испаднат
37 P-17 24 0 0 0 0 6 17 0.35 QF ? Yokomama $20.119.075 Задржи група
36 P-17 18 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 326 Dunnolop $51.849.083 Задржи група
35 A-67 3 2 5 0 3 77 17 4.53 QF 313 Pipirelli $58.284.280 Промовиран
34 A-67 8 1 2 0 0 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $37.986.979 Задржи група
33 P-6 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $3.647.837 Испаднат
32 M-3 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $40.530.481 Испаднат
31 M-3 11 1 1 0 0 17 17 1 R1 49 Badyear $12.661.433 Задржи група
30 P-9 3 2 10 5 1 82 17 4.82 QF 87 Badyear $48.704.479 Промовиран
29 P-9 20 0 1 0 1 7 17 0.41 QF 199 Yokomama $48.110.614 Задржи група
28 A-59 2 3 9 2 3 98 17 5.76 W ? Pipirelli $57.992.501 Промовиран
27 A-59 9 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 678 Pipirelli $65.184.688 Задржи група
26 P-9 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Badyear $4.506.717 Испаднат
25 A-45 5 2 6 5 2 61 17 3.59 QF 441 Pipirelli $16.400.615 Промовиран*
24 A-45 10 0 1 0 1 18 17 1.06 R2 ? Pipirelli $18.975.452 Задржи група
23 A-45 9 0 0 0 0 31 17 1.82 QF 853 Pipirelli $32.212.266 Задржи група
22 A-45 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 792 Pipirelli $30.036.791 Задржи група
21 R-34 3 6 11 4 5 101 17 5.94 W 1029 Pipirelli $43.742.054 Промовиран
20 R-34 4 2 7 0 0 59 17 3.47 R1 ? Pipirelli $-35.400.589 Задржи група
19 M-2 10 0 2 0 1 23 17 1.35 R2 ? Bridgerock $-30.256.254 Спец пот
18 M-2 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 33 Dunnolop $3.264.005 Задржи група
17 P-9 1 3 13 5 2 119 17 7 F ? Dunnolop $28.555.598 Промовиран
16 P-9 7 2 2 2 1 36 17 2.12 R2 ? blank $28.456.981 Задржи група
15 P-9 15 0 0 0 0 10 17 0.59 - ? blank $59.681.373 Задржи група
14 A-55 1 5 12 11 7 107 17 6.29 - 119 blank $34.507.778 Промовиран
13 P-3 29 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $21.456.376 Испаднат
12 M-2 28 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $13.766.573 Испаднат
11 P-1 3 3 7 0 9 76 17 4.47 - ? blank $48.423.100 Промовиран
10 A-1 8 0 1 0 0 31 17 1.82 - 147 blank $34.766.426 Промовиран*
9 A-1 23 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? blank $9.592.453 Задржи група
8 A-1 16 0 1 0 0 11 17 0.65 - ? blank $12.764.201 Задржи група
7 R-34 1 4 11 0 0 110 17 6.47 - 198 blank $15.581.875 Промовиран
6 R-34 4 0 3 0 0 53 17 3.12 - ? blank $-8.014.199 Задржи група
5 R-34 16 0 0 0 0 7 13 0.54 - - blank $-12.446.669 Задржи група