Профил на менаџерот: Kevin-Jon Manning

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kevin-Jon Manning
Држава: Барбадос
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 19, 2009
Последна интеракција: Вчера во 00:43:54
Постови на форумот:222  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (590)
Освоени поени:0 (1165)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (90)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: - (1.97)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 19, 2014)
Достигнувања:

24% отклучени

(85/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kevin-Jon Manning Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 10
Број на најавувања:6970
Време поминато на ГПРО:2942.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 13
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

F-Secure (A13) - 19 трки
Intell (A13) - 13 трки
BTT Group (R57) - 5 трки
Café of Colombia (A13) - 29 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-13 10 0 1 0 0 25 17 1.47 R1 1541 Pipirelli $48.452.912 Задржи група
75 A-13 9 0 0 0 0 23 15 1.53 R1 5176 Pipirelli $24.372.012 Задржи група
74 A-13 22 0 0 0 0 1 15 0.07 R1 4988 Pipirelli $18.580.649 Задржи група
73 R-57 3 2 10 2 0 97 16 6.06 SF 4671 Pipirelli $38.750.177 Промовиран
72 R-57 3 2 10 5 0 94 16 5.88 SF 4456 Pipirelli $-26.674.585 Задржи група
57-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 A-72 26 0 0 0 0 2 9 0.22 R2 8370 Pipirelli $56.718.076 Пензиониран
55 A-72 15 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 5086 Pipirelli $29.968.340 Задржи група
54 R-317 4 2 6 1 2 83 17 4.88 SF 2831 Pipirelli $4.675.549 Промовиран
53 R-317 4 1 6 0 1 78 15 5.2 F 6386 Pipirelli $-1.452.932 Задржи група
52 R-317 9 0 0 0 0 16 4 4 - - Pipirelli $-22.867.566 Задржи група
47-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-15 36 0 0 0 0 0 5 0 R1 - Pipirelli $20.729.384 Пензиониран
45 R-361 8 2 4 0 0 53 11 4.82 SF - Pipirelli $15.386.314 Промовиран*
44 R-361 11 0 2 1 0 25 7 3.57 - - Pipirelli $-17.361.246 Задржи група
43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 P-25 25 0 0 0 0 5 5 1 R2 - Avonn $33.179.087 Пензиониран
41 P-25 8 0 3 0 0 21 17 1.24 SF ? Avonn $43.643.076 Задржи група
40 P-25 17 0 0 0 1 7 16 0.44 R1 - Yokomama $48.865.558 Задржи група
39 P-25 24 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Avonn $34.378.009 Задржи група
38 P-25 19 0 1 0 0 9 17 0.53 - ? Yokomama $80.579.461 Задржи група
37 A-16 1 6 6 6 4 76 17 4.47 F 523 Pipirelli $116.740.814 Промовиран
36 A-16 10 0 3 0 0 33 17 1.94 R1 703 Pipirelli $48.417.781 Задржи група
35 A-16 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $68.318.090 Задржи група
34 A-16 8 1 2 0 0 23 17 1.35 R2 ? Pipirelli $84.851.755 Задржи група
33 A-16 5 2 3 1 2 45 16 2.81 R1 - Pipirelli $54.877.718 Задржи група
32 A-16 10 0 3 0 3 22 16 1.38 R2 - Pipirelli $68.646.765 Задржи група
31 R-183 3 4 6 5 0 66 16 4.12 F - Pipirelli $62.883.342 Промовиран
30 R-183 8 0 1 0 0 24 17 1.41 R2 1813 Pipirelli $-27.636.553 Задржи група
29 R-183 22 0 0 0 0 1 15 0.07 QF - Pipirelli $-25.013.894 Задржи група
28 A-36 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $8.220.725 Испаднат
27 P-1 25 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 317 Yokomama $-2.302.690 Испаднат
26 P-1 8 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Dunnolop $10.131.986 Задржи група
25 P-1 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Yokomama $10.194.050 Задржи група
24 A-10 4 0 9 4 1 76 17 4.47 SF ? Pipirelli $36.020.553 Промовиран
23 A-10 8 0 2 0 0 26 16 1.62 R2 - Pipirelli $19.400.806 Задржи група
22 R-156 4 3 8 2 0 78 17 4.59 F ? Pipirelli $28.606.856 Промовиран
21 R-156 6 0 1 0 0 43 17 2.53 SF ? Pipirelli $-29.467.506 Задржи група
20 R-156 12 0 0 0 0 15 17 0.88 SF ? Pipirelli $-9.955.590 Задржи група
19 R-156 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1878 Pipirelli $-24.561.355 Задржи група
18 R-156 14 0 0 0 0 20 15 1.33 R2 - Pipirelli $-4.587.976 Задржи група
17 R-156 12 0 1 0 0 18 17 1.06 QF ? Pipirelli $5.350.351 Задржи група
16 R-156 14 0 0 0 0 5 8 0.62 - - blank $-880.267 Задржи група