Профил на менаџерот: Lazaros Spiliopoulos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Lazaros Spiliopoulos
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 22, 2009
Последна интеракција: Вчера во 17:18:13
Постови на форумот:31  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1024)
Освоени поени:0 (1627)
Победи:0 (61)
Подиуми:0 (124)
Пол-позиции:0 (34)
Најбрзи круга:0 (50)
Просечно поени/трка: - (1.59)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

44% отклучени

(157/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lazaros Spiliopoulos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 11
Број на најавувања:12374
Време поминато на ГПРО:3909.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 1
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Nicola Piscopo (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:29
Гуми: Pipirelli
Име на тим: OLYMPUS Racing
Екипен пласман:10
Поени на тимот:0

Спонзори

Poderi Morina (A1) - 22 трки
Ackzo Nobel (P15) - 20 трки
Emirates Airways (P15) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-1 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 4470 Pipirelli $53.656.055 Задржи група
75 A-1 21 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 3167 Pipirelli $34.499.054 Задржи група
74 P-16 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1610 Dunnolop $-3.120.150 Испаднат
73 M-1 36 0 0 0 1 0 17 0 - 1144 Contimental $8.878.055 Испаднат
72 M-1 26 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 228 Contimental $9.070.666 Задржи група
71 P-15 4 1 6 0 0 71 17 4.18 F 131 Dunnolop $41.095.967 Промовиран*
70 P-15 10 0 1 0 1 21 17 1.24 R1 2244 Dunnolop $40.050.480 Задржи група
69 P-15 25 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 608 Dunnolop $19.912.712 Задржи група
68 P-15 18 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 3455 Dunnolop $32.445.339 Задржи група
67 P-15 7 0 2 0 0 37 17 2.18 QF 620 Dunnolop $6.645.226 Задржи група
66 P-15 24 0 1 0 1 8 15 0.53 R2 4517 Dunnolop $21.903.947 Задржи група
65 P-15 8 1 2 0 0 24 17 1.41 QF 1492 Dunnolop $51.139.323 Задржи група
64 P-15 15 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 261 Dunnolop $8.568.127 Задржи група
63 P-15 17 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 1148 Dunnolop $41.569.604 Задржи група
62 P-15 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 499 Dunnolop $70.080.809 Задржи група
61 P-15 15 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 1926 Dunnolop $98.401.645 Задржи група
60 P-15 25 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 2962 Dunnolop $120.865.976 Задржи група
59 A-74 1 14 17 5 13 160 17 9.41 W 453 Pipirelli $148.214.268 Промовиран
58 A-74 4 1 4 1 2 43 17 2.53 SF 1987 Pipirelli $130.418.611 Задржи група
57 A-74 6 0 0 0 0 30 17 1.76 R2 2064 Pipirelli $80.799.327 Задржи група
56 P-9 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 488 Dunnolop $1.521.345 Испаднат
55 M-2 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 189 Dunnolop $42.058.946 Испаднат
54 P-20 3 3 8 6 1 84 17 4.94 QF 102 Dunnolop $47.602.682 Промовиран
53 P-20 11 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 233 Dunnolop $52.338.785 Задржи група
52 P-20 6 0 4 0 1 35 16 2.19 F - Dunnolop $63.979.205 Задржи група
51 A-100 1 10 15 3 14 142 17 8.35 W 286 Pipirelli $108.274.435 Промовиран
50 A-100 7 0 1 0 0 29 17 1.71 R2 797 Pipirelli $96.639.149 Задржи група
49 A-100 10 1 2 0 1 30 17 1.76 SF ? Pipirelli $41.205.662 Задржи група
48 P-1 37 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Avonn $6.317.245 Испаднат
47 P-1 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Avonn $2.933.038 Задржи група
46 M-2 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $8.413.091 Испаднат
45 P-11 3 3 5 2 4 58 17 3.41 SF ? Contimental $27.289.549 Промовиран
44 P-11 11 0 1 0 1 22 17 1.29 QF ? Avonn $4.718.392 Задржи група
43 M-2 32 0 0 0 0 0 17 0 - 146 Avonn $-660.528 Испаднат
42 M-2 16 1 1 1 0 13 17 0.76 R2 130 Avonn $24.461.205 Задржи група
41 M-2 14 0 1 0 0 10 17 0.59 QF 40 Avonn $29.408.694 Задржи група
40 M-2 14 0 1 0 0 17 17 1 R1 55 Avonn $28.276.966 Задржи група
39 M-2 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 62 Avonn $9.646.897 Задржи група
38 M-2 15 0 1 1 1 10 17 0.59 R2 101 Dunnolop $19.962.775 Задржи група
37 M-2 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $5.497.690 Задржи група
36 M-2 12 1 1 0 0 24 17 1.41 F ? Dunnolop $12.116.715 Задржи група
35 M-2 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 49 Dunnolop $4.428.016 Задржи група
34 M-2 15 0 0 0 0 14 17 0.82 QF 105 Dunnolop $20.190.800 Задржи група
33 M-2 14 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 ? Dunnolop $37.027.034 Задржи група
32 M-2 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Dunnolop $32.277.743 Задржи група
31 P-11 1 5 9 1 2 90 17 5.29 F ? Dunnolop $37.211.390 Промовиран
30 P-11 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $50.173.701 Задржи група
29 P-11 6 0 1 0 0 37 17 2.18 R2 120 Dunnolop $38.555.481 Задржи група
28 P-11 15 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 163 Yokomama $15.458.786 Задржи група
27 P-11 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 171 Dunnolop $3.610.604 Задржи група
26 M-3 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 45 Dunnolop $664.099 Испаднат
25 P-11 3 2 7 2 0 75 17 4.41 F 60 Dunnolop $66.809.708 Промовиран
24 P-11 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Dunnolop $56.239.017 Задржи група
23 A-6 1 7 11 8 3 111 17 6.53 F ? Pipirelli $93.942.909 Промовиран
22 A-6 10 0 0 0 0 18 17 1.06 SF ? Pipirelli $48.552.237 Задржи група
21 A-6 6 1 3 0 0 44 17 2.59 R2 ? Pipirelli $21.317.888 Задржи група
20 A-6 10 1 1 0 2 19 17 1.12 QF ? Pipirelli $34.805.854 Задржи група
19 A-6 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 615 Pipirelli $24.387.669 Задржи група
18 R-12 1 7 9 4 0 119 17 7 QF 782 Pipirelli $26.544.723 Промовиран
17 R-12 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1281 Pipirelli $-7.223.570 Задржи група
16 R-12 18 0 0 0 0 1 7 0.14 - - blank $-7.997.454 Задржи група