Профил на менаџерот: Marco Triulzi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Marco Triulzi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 23, 2009
Последна интеракција: Јул 11 2020, 00:10:02
Постови на форумот:245  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1010)
Освоени поени:0 (2588)
Победи:0 (70)
Подиуми:0 (205)
Пол-позиции:0 (111)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: - (2.56)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 11, 2012)
Достигнувања:

52% отклучени

(184/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marco Triulzi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 11
Број на најавувања:9830
Време поминато на ГПРО:1822.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 49
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Pascal Mass (131)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:33
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nuvolari Classics
Екипен пласман:247
Поени на тимот:0

Спонзори

Air Fluid (A49) - 30 трки
JCV (A49) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-49 6 1 3 2 0 52 16 3.25 F 4936 Pipirelli $63.404.857 Задржи група
75 A-49 6 2 3 0 0 48 16 3 R1 3902 Pipirelli $50.942.768 Задржи група
74 A-49 16 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 2408 Pipirelli $7.649.809 Задржи група
73 P-10 37 0 0 0 0 0 11 0 - 6344 Pipirelli $-2.825.416 Испаднат
72 M-5 38 0 0 0 0 0 10 0 R1 6624 Yokomama $2.621.739 Испаднат
71 M-5 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1288 Dunnolop $19.656.375 Задржи група
70 M-5 4 0 1 1 0 39 17 2.29 W 106 Dunnolop $58.710.020 Задржи група
69 M-5 6 0 0 0 0 35 17 2.06 SF 29 Dunnolop $76.091.199 Задржи група
68 M-5 6 0 2 1 0 39 17 2.29 QF 29 Dunnolop $67.355.630 Задржи група
67 M-5 6 0 4 1 0 41 17 2.41 SF 52 Dunnolop $77.027.593 Задржи група
66 P-9 3 1 6 5 2 79 17 4.65 SF 101 Yokomama $79.166.635 Промовиран
65 P-9 4 1 6 3 2 61 17 3.59 SF 121 Yokomama $63.923.638 Задржи група
64 P-9 4 3 4 1 1 45 17 2.65 R1 520 Yokomama $34.157.720 Задржи група
63 P-9 4 0 2 7 0 39 17 2.29 QF 209 Yokomama $35.278.634 Задржи група
62 P-9 5 1 3 3 0 48 17 2.82 QF 162 Yokomama $32.212.745 Задржи група
61 M-4 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 158 Yokomama $37.766.825 Испаднат
60 P-5 2 3 7 3 1 90 17 5.29 QF 124 Dunnolop $34.683.439 Промовиран
59 M-4 34 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1088 Dunnolop $20.121.437 Испаднат
58 M-4 31 0 0 0 1 0 17 0 R1 86 Dunnolop $25.816.134 Задржи група
57 P-5 3 2 5 4 1 69 17 4.06 SF 133 Dunnolop $69.036.025 Промовиран
56 P-5 5 1 5 7 2 60 17 3.53 QF 127 Dunnolop $40.855.932 Задржи група
55 P-5 5 0 3 0 1 47 17 2.76 SF 1315 Yokomama $39.766.351 Задржи група
54 M-4 32 0 0 0 0 0 16 0 - 3143 Pipirelli $24.997.924 Испаднат
53 M-4 24 0 0 0 1 6 17 0.35 R2 55 Dunnolop $36.410.624 Задржи група
52 P-10 2 4 7 0 1 77 17 4.53 SF 101 Yokomama $72.431.314 Промовиран
51 P-10 5 1 5 3 0 59 17 3.47 QF ? Yokomama $52.563.142 Задржи група
50 P-10 5 0 2 0 0 38 17 2.24 SF 128 Yokomama $59.768.844 Задржи група
49 A-101 2 2 11 5 3 116 17 6.82 W 307 Pipirelli $52.422.009 Промовиран
48 A-101 5 2 6 1 1 66 17 3.88 F ? Pipirelli $31.147.228 Задржи група
47 P-16 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $29.956.742 Испаднат
46 P-16 22 0 0 0 0 6 16 0.38 QF - Avonn $2.886.773 Задржи група
45 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 513 Avonn $1.644.016 Испаднат
44 M-2 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 95 Dunnolop $14.673.764 Задржи група
43 M-2 7 0 0 0 0 28 17 1.65 R1 30 Dunnolop $29.369.721 Задржи група
42 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 - 261 Pipirelli $56.770.182 Испаднат
41 M-5 3 2 3 1 1 41 17 2.41 R1 50 Avonn $47.256.742 Промовиран
40 M-5 7 0 2 0 0 26 17 1.53 R2 40 Avonn $30.679.864 Задржи група
39 M-5 16 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Avonn $23.273.632 Задржи група
38 P-4 2 4 13 10 1 112 17 6.59 SF 89 Yokomama $29.753.948 Промовиран
37 P-4 5 1 2 2 0 52 17 3.06 SF 109 Yokomama $75.258.829 Задржи група
36 A-48 2 2 11 0 2 97 17 5.71 F ? Pipirelli $114.706.023 Промовиран
35 A-48 8 1 1 1 1 23 17 1.35 R1 ? Pipirelli $101.148.965 Задржи група
34 A-48 7 0 3 1 0 39 17 2.29 R2 523 Pipirelli $83.577.605 Задржи група
33 A-48 6 0 3 1 2 35 17 2.06 R1 424 Pipirelli $45.404.780 Задржи група
32 R-315 1 14 16 15 2 156 17 9.18 W ? Pipirelli $14.558.065 Промовиран
31 R-315 1 6 11 0 2 121 17 7.12 W 887 Pipirelli $-4.895.396 Задржи група
30 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 85 Badyear $6.446.072 Спец пот
29 M-3 4 3 3 2 0 59 17 3.47 R2 31 Badyear $21.912.043 Промовиран
28 Elite 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $44.343.225 Испаднат
27 M-3 4 0 3 2 0 54 17 3.18 SF 21 Michelini $28.610.674 Промовиран
26 M-3 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 43 Badyear $19.783.818 Задржи група
25 P-7 3 1 7 0 0 66 17 3.88 SF ? Dunnolop $25.621.938 Промовиран
24 P-7 14 0 0 0 0 13 17 0.76 - 117 Dunnolop $20.482.166 Задржи група
23 P-7 7 0 1 0 0 34 17 2 QF ? Dunnolop $23.815.043 Задржи група
22 M-1 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 57 Dunnolop $-2.497.602 Испаднат
21 P-8 1 5 13 6 1 118 17 6.94 W 63 Dunnolop $46.738.167 Промовиран
20 P-8 6 1 3 0 1 54 17 3.18 R2 115 Dunnolop $60.898.216 Задржи група
19 A-41 1 5 12 10 0 108 17 6.35 QF 228 Pipirelli $49.729.593 Промовиран
18 A-41 6 0 2 1 0 54 17 3.18 W 352 Pipirelli $15.336.951 Задржи група
17 R-21 2 1 10 12 0 83 17 4.88 W ? Pipirelli $7.798.620 Промовиран
16 R-21 18 0 0 0 0 7 7 1 - - blank $-11.150.431 Задржи група