Профил на менаџерот: Jim Clarkk

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:Jim Clarkk
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 24, 2009
Последна интеракција: Вчера во 07:29:49
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (916)
Освоени поени:0 (1980)
Победи:0 (62)
Подиуми:0 (154)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 0 (2.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

38% отклучени

(135/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jim Clarkk Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 11
Број на најавувања:4913
Време поминато на ГПРО:902.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 169
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Sakon Hirate (79)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Inferneon (R169) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jim Clarkk (Последна обнова: Мај 4 2015, 08:38:44)
eat fish