Профил на менаџерот: Adam Dzido

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Adam Dzido
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 8, 2007
Последна интеракција: Денес во 13:22:03
Постови на форумот:260  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (770)
Освоени поени:0 (1851)
Победи:0 (83)
Подиуми:0 (163)
Пол-позиции:0 (114)
Најбрзи круга:0 (52)
Просечно поени/трка: 0 (2.4)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

53% отклучени

(187/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Adam Dzido Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 5, Трка 8
Број на најавувања:14816
Време поминато на ГПРО:2984.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 22
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Gilles Spengler (137)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:25
Гуми: Yokomama
Име на тим: Barows Motorsport
Екипен пласман:124
Поени на тимот:83.9332

Спонзори

Qantas Plains (M4) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 M-4 29 0 0 1 1 4 15 0.27 R1 4945 Yokomama $52.265.049 Испаднат
74 M-4 6 1 2 2 2 42 17 2.47 SF 50 Badyear $21.171.354 Задржи група
73 M-4 8 2 2 0 2 20 17 1.18 - 311 Contimental $9.768.350 Задржи група
72 M-4 18 1 1 1 1 14 17 0.82 R2 638 Contimental $53.643.439 Задржи група
71 P-11 3 3 7 8 2 78 17 4.59 R2 113 Yokomama $53.534.913 Промовиран
70 P-11 13 0 1 0 0 16 17 0.94 - 362 Yokomama $48.494.629 Задржи група
69 A-55 2 6 12 11 6 116 17 6.82 QF 800 Pipirelli $123.761.106 Промовиран
68 A-55 9 0 2 0 0 38 17 2.24 SF 2921 Pipirelli $99.550.097 Задржи група
67 A-55 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1571 Pipirelli $114.560.056 Задржи група
66 R-185 2 8 12 10 5 117 17 6.88 F 4922 Pipirelli $66.284.829 Промовиран
65 R-185 8 2 2 5 1 37 17 2.18 R1 3489 Pipirelli $-15.271.152 Задржи група
64 R-185 1 7 14 7 4 125 17 7.35 W 2367 Pipirelli $-39.665.053 Задржи група
63 R-185 9 2 2 0 0 28 9 3.11 - 7740 Pipirelli $-25.171.037 Задржи група
54-62 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-86 21 0 0 0 0 0 0 - R1 18139 Pipirelli $25.456.000 Задржи група
52 R-86 19 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $15.730.310 Задржи група
50-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-107 36 0 0 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $-14.641.303 Пензиониран
48 P-18 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Contimental $2.641.563 Испаднат
47 A-19 1 8 12 8 5 118 15 7.87 F - Pipirelli $83.168.861 Промовиран
46 A-19 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 1305 Pipirelli $29.338.572 Задржи група
45 A-19 15 1 1 0 0 13 16 0.81 R1 - Pipirelli $50.676.923 Задржи група
44 P-13 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $62.774.114 Испаднат
43 A-91 2 5 13 1 2 124 17 7.29 W 356 Pipirelli $146.670.613 Промовиран
42 A-91 9 1 3 0 0 26 17 1.53 R1 945 Pipirelli $180.021.441 Задржи група
41 A-91 17 0 1 0 1 8 17 0.47 - 1736 Pipirelli $150.700.709 Задржи група
40 A-91 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2257 Pipirelli $148.704.180 Задржи група
39 R-259 2 2 7 0 0 88 17 5.18 QF 1695 Pipirelli $87.132.861 Промовиран
38 R-259 7 0 3 2 2 37 17 2.18 R2 2645 Pipirelli $-16.848.143 Задржи група
37 R-259 17 0 0 0 0 4 3 1.33 - - Pipirelli $-11.189.856 Задржи група
35-36 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-42 16 0 0 2 0 8 8 1 R2 - Pipirelli $12.832.778 Задржи група
33 R-42 11 0 2 1 0 19 9 2.11 - - Pipirelli $-18.591.509 Задржи група
31-32 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
30 R-60 8 2 2 1 1 26 7 3.71 - - Pipirelli $4.285.924 Задржи група
29 P-8 34 0 0 0 0 0 7 0 R2 - Yokomama $-18.263.182 Пензиониран
28 A-11 4 3 6 6 3 68 12 5.67 R2 - Pipirelli $64.163.433 Промовиран
27 A-11 8 1 2 4 1 31 16 1.94 QF - Pipirelli $53.788.402 Задржи група
26 A-11 17 0 0 0 1 6 16 0.38 R2 - Pipirelli $32.986.949 Задржи група
25 R-111 1 7 13 7 1 118 17 6.94 W ? Pipirelli $36.567.748 Промовиран
24 R-111 13 0 2 5 0 16 11 1.45 R2 - Pipirelli $-26.667.031 Задржи група
23 R-111 11 1 1 4 2 16 14 1.14 - - Pipirelli $-17.367.144 Задржи група
22 M-3 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Dunnolop $-4.098.575 Спец пот
21 M-3 22 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Dunnolop $3.163.395 Задржи група
20 P-14 4 5 6 3 1 65 17 3.82 F ? Badyear $29.187.799 Промовиран
19 A-59 3 5 6 9 5 71 17 4.18 R2 293 Pipirelli $56.257.285 Промовиран
18 A-59 11 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 ? Pipirelli $24.349.728 Задржи група
17 A-59 18 0 1 0 0 8 17 0.47 - ? Pipirelli $21.869.142 Задржи група
16 A-59 11 0 0 0 0 16 16 1 R1 - blank $14.142.751 Задржи група
15 A-59 17 0 0 0 1 8 17 0.47 - ? blank $2.754.070 Задржи група
14 A-59 13 0 0 0 0 12 17 0.71 - ? blank $9.984.122 Задржи група
13 R-92 2 2 6 11 0 75 16 4.69 - - blank $37.901.647 Промовиран
12 A-5 9 0 1 0 0 30 16 1.88 - - blank $-4.019.289 Испаднат
11 R-17 1 2 7 0 0 85 17 5 - ? blank $30.553.672 Промовиран
9-10 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
8 R-3 22 0 0 0 0 1 8 0.12 - - blank $-13.156.074 Задржи група
7 A-10 24 0 0 0 0 0 7 0 - - blank $-28.879.621 Пензиониран
6 R-16 2 6 7 5 2 75 16 4.69 - - blank $19.897.246 Промовиран
5 R-16 21 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $-5.589.634 Задржи група