Профил на менаџерот: Luiz Oliveira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Luiz Oliveira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 1, 2009
Последна интеракција: Мар 24 2020, 20:04:43
Постови на форумот:377  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (989)
Освоени поени:0 (2185)
Победи:0 (93)
Подиуми:0 (190)
Пол-позиции:0 (84)
Најбрзи круга:0 (45)
Просечно поени/трка: - (2.21)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 8, 2010)
Достигнувања:

55% отклучени

(195/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luiz Oliveira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 13
Број на најавувања:24893
Време поминато на ГПРО:4246.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 17
Позиција во сезоната:40
Пари: $??.???.???
Возач: Jon Malvern (136)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:36
Гуми: Yokomama
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Chanels (A31) - 11 трки
Philip (A31) - 9 трки
Budwiser (A31) - 1 трки
Dolce & Gabbanana (A31) - 9 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-17 9 0 1 0 1 25 17 1.47 R1 255 Badyear $70.117.008 Задржи група
73 A-31 2 4 10 4 0 110 17 6.47 R2 706 Pipirelli $109.936.388 Промовиран
72 A-31 9 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 1873 Pipirelli $126.585.560 Задржи група
71 A-31 10 2 3 0 0 33 17 1.94 R2 4038 Pipirelli $52.042.343 Задржи група
70 P-25 27 0 0 1 0 5 17 0.29 - 540 Contimental $33.609.584 Испаднат
69 A-78 1 10 13 11 3 133 17 7.82 W 579 Pipirelli $79.960.754 Промовиран
68 A-78 8 2 3 9 0 38 17 2.24 R2 5060 Pipirelli $69.955.694 Задржи група
67 A-78 10 0 2 0 0 27 17 1.59 R2 2091 Pipirelli $66.649.878 Задржи група
66 P-6 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 573 Avonn $56.455.489 Испаднат
65 P-6 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 238 Contimental $12.653.159 Задржи група
64 P-6 18 0 1 0 0 8 17 0.47 - 718 Yokomama $36.832.950 Задржи група
63 A-119 1 9 13 14 1 137 17 8.06 W 1516 Pipirelli $58.488.872 Промовиран
62 A-119 7 1 4 5 1 53 17 3.12 R2 1432 Pipirelli $58.648.864 Задржи група
61 P-23 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2143 Pipirelli $54.283.728 Испаднат
60 A-64 2 4 9 3 0 98 17 5.76 R2 676 Pipirelli $74.586.051 Промовиран
59 A-64 5 1 7 0 0 67 17 3.94 R1 901 Pipirelli $37.353.942 Задржи група
58 P-15 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 2972 Yokomama $22.463.053 Испаднат
57 A-14 4 2 9 2 0 95 17 5.59 F 574 Pipirelli $51.755.629 Промовиран*
56 A-14 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1216 Pipirelli $74.780.502 Задржи група
55 P-16 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 757 Dunnolop $25.212.602 Испаднат
54 P-16 10 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 312 Avonn $11.049.676 Задржи група
53 P-16 12 0 1 0 0 19 17 1.12 W 150 Avonn $29.582.377 Задржи група
52 P-16 19 1 1 0 1 12 17 0.71 R1 ? Yokomama $27.608.235 Задржи група
51 A-52 1 8 9 5 2 97 17 5.71 W 480 Pipirelli $76.073.433 Промовиран
50 A-52 6 1 3 0 0 30 17 1.76 QF ? Pipirelli $62.945.547 Задржи група
49 P-7 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 250 Yokomama $11.827.093 Испаднат
48 M-4 39 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $43.044.698 Испаднат
47 P-17 2 2 6 1 1 61 17 3.59 QF ? Dunnolop $14.912.689 Промовиран
46 P-17 4 2 6 0 3 63 17 3.71 R2 ? Dunnolop $23.781.220 Задржи група
45 P-17 14 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 368 Avonn $30.863.356 Задржи група
44 A-95 2 7 8 3 3 114 17 6.71 W ? Pipirelli $50.196.461 Промовиран
43 A-95 5 2 5 0 1 44 17 2.59 R2 697 Pipirelli $63.645.375 Задржи група
42 A-95 5 0 2 0 0 29 17 1.71 SF ? Pipirelli $43.839.869 Задржи група
41 P-11 27 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Avonn $-3.325.389 Испаднат
40 M-5 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 213 Dunnolop $-19.298.543 Испаднат
39 P-12 1 5 8 1 7 90 17 5.29 F 121 Contimental $38.819.300 Промовиран
38 P-12 13 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 ? Dunnolop $12.135.988 Задржи група
37 P-12 8 0 2 0 0 23 17 1.35 R1 ? Dunnolop $34.886.194 Задржи група
36 A-37 3 2 11 0 3 88 17 5.18 W ? Pipirelli $74.955.894 Промовиран
35 A-37 12 0 1 0 2 23 17 1.35 R1 536 Pipirelli $83.928.108 Задржи група
34 A-37 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $63.295.413 Задржи група
33 A-37 10 0 0 0 0 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $20.417.952 Задржи група
32 A-37 21 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $22.300.383 Задржи група
31 P-9 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Yokomama $13.454.362 Испаднат
30 P-9 24 0 0 0 0 6 17 0.35 - ? Yokomama $23.881.588 Задржи група
29 A-29 3 4 7 0 2 63 17 3.71 R1 ? Pipirelli $58.270.281 Промовиран
28 A-29 15 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $52.396.878 Задржи група
27 A-29 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $59.452.341 Задржи група
26 P-7 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Dunnolop $14.237.179 Испаднат
25 A-54 3 3 5 0 0 65 17 3.82 R1 375 Pipirelli $51.488.076 Промовиран
24 A-54 12 1 1 0 2 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $27.382.773 Задржи група
23 R-150 1 12 16 14 6 152 17 8.94 W 574 Pipirelli $35.606.236 Промовиран
22 R-150 5 2 4 8 1 55 17 3.24 QF ? Pipirelli $-36.824.090 Задржи група
21 A-11 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 1073 Pipirelli $9.929.020 Испаднат
20 R-253 2 3 6 0 1 71 17 4.18 R2 1568 Pipirelli $15.498.606 Промовиран
19 A-48 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.634.949 Испаднат
18 R-4 4 3 7 3 4 77 17 4.53 SF ? Pipirelli $24.280.005 Промовиран
17 R-4 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1253 Pipirelli $-20.357.684 Задржи група
16 R-4 26 0 0 0 0 0 5 0 - - blank $7.258.781 Задржи група