Профил на менаџерот: Ivan Krapka

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
BMW 2009
Име:Ivan Krapka
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 17, 2007
Последна интеракција: Апр 14 2015, 15:45:37
Постови на форумот:644  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (386)
Освоени поени:0 (693)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (53)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.8)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 15, 2009)
Достигнувања:

19% отклучени

(66/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Krapka Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 5, Трка 11
Број на најавувања:4901
Време поминато на ГПРО:1927.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Ivan Krapka (Последна обнова: Јул 20 2012, 22:15:21)
Wins (12):
1. Zandvoort GP (Rookie 30, S6, R17)
2. Estoril GP (Amateur 5, S19, R2)
3. Hungaroring GP (Amateur 5, S19, R12)
4. Fuji GP (Amateur 5, S19, R15)
5. Montreal GP (Amateur 10, S23, R17)
6. Indianapolis Oval GP (Rookie 2, S26, R13)
7. Paul Ricard GP (Rookie 2, S27, R5)
8. Yeongam GP (Rookie 2, S27, R13)
9. Irungattukottai GP (Amateur 53, S29, R14)
10. Yeongam GP (Amateur 53, S29, R15)
11. Melbourne GP (Amateur 53, S29, R17)
12. Hockenheim GP (Pro 7, S31, R17)