Профил на менаџерот: Nick Tsagarakis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Nick Tsagarakis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 10, 2009
Последна интеракција: Окт 15 2021, 23:28:31
Постови на форумот:474  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (1143)
Освоени поени:0 (2764)
Победи:0 (86)
Подиуми:0 (218)
Пол-позиции:0 (127)
Најбрзи круга:0 (73)
Просечно поени/трка: 0 (2.42)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 11, 2011)
Достигнувања:

64% отклучени

(235/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nick Tsagarakis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 16
Број на најавувања:22805
Време поминато на ГПРО:5505.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 22
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Jonathan Thompson (144)
Технички Директор: Norbert Theissen (92)
Екипа во целост:21
Гуми: Avonn
Име на тим: OLYMPUS Racing
Екипен пласман:143
Поени на тимот:95.2667

Спонзори

Motorolo (A71) - 13 трки
Guinnesh (A71) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 P-22 20 0 1 1 0 7 17 0.41 - 509 Avonn $27.826.814 Задржи група
82 A-71 4 0 3 0 0 43 17 2.53 R2 975 Pipirelli $45.183.626 Промовиран
81 P-6 26 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 5827 Yokomama $-24.807.429 Испаднат
80 M-5 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 374 Badyear $2.696.679 Испаднат
79 M-5 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 54 Badyear $18.861.469 Задржи група
78 M-5 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 85 Yokomama $22.264.642 Задржи група
77 M-5 4 2 2 0 0 46 17 2.71 QF 64 Badyear $34.366.309 Задржи група
76 M-5 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1043 Badyear $31.076.065 Задржи група
75 M-5 6 1 5 8 1 52 17 3.06 SF 42 Hancock $43.560.623 Задржи група
74 M-5 5 0 3 0 0 46 17 2.71 R2 33 Badyear $65.026.742 Задржи група
73 M-5 4 1 4 0 0 54 17 3.18 R2 35 Badyear $96.053.349 Задржи група
72 P-6 1 2 8 4 2 94 17 5.53 W 113 Yokomama $146.654.708 Промовиран
71 P-6 5 0 3 1 1 55 17 3.24 SF 133 Yokomama $127.799.745 Задржи група
70 P-6 4 0 4 7 1 60 17 3.53 SF 127 Yokomama $137.088.177 Задржи група
69 P-6 6 1 3 2 1 52 17 3.06 F 119 Yokomama $135.658.005 Задржи група
68 P-6 6 0 3 2 0 34 17 2 SF 185 Yokomama $120.964.884 Задржи група
67 P-6 5 0 1 0 0 46 17 2.71 R1 142 Yokomama $112.911.620 Задржи група
66 P-6 5 1 2 2 2 61 17 3.59 QF 228 Yokomama $108.921.302 Задржи група
65 P-6 6 1 3 1 0 54 17 3.18 QF 124 Yokomama $86.989.481 Задржи група
64 P-6 4 1 4 0 0 48 17 2.82 QF 193 Avonn $48.082.082 Задржи група
63 P-6 7 0 2 2 1 38 17 2.24 QF 205 Dunnolop $20.628.859 Задржи група
62 P-6 5 1 4 4 0 46 17 2.71 W 537 Avonn $11.182.840 Задржи група
61 P-6 15 0 2 0 0 15 17 0.88 R1 617 Avonn $21.502.395 Задржи група
60 P-6 8 0 3 0 0 36 17 2.12 F 570 Avonn $19.797.746 Задржи група
59 M-2 2 4 7 8 5 77 17 4.53 SF 19 Hancock $-18.738.790 Испаднат
58 M-2 7 0 2 0 0 30 17 1.76 QF 39 Dunnolop $61.033.809 Задржи група
57 M-2 7 0 4 0 0 43 17 2.53 SF 1167 Dunnolop $80.935.634 Задржи група
56 M-2 5 0 2 0 1 36 17 2.12 R2 40 Dunnolop $53.639.763 Задржи група
55 M-2 9 1 1 2 0 32 17 1.88 QF 71 Dunnolop $71.927.188 Задржи група
54 M-2 6 1 3 0 1 47 17 2.76 SF 24 Dunnolop $80.032.986 Задржи група
53 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 423 Avonn $81.901.995 Испаднат
52 M-3 1 10 13 2 3 128 17 7.53 W 23 Dunnolop $82.465.418 Промовиран
51 M-3 4 1 5 1 0 44 17 2.59 R2 34 Dunnolop $85.265.358 Задржи група
50 M-3 12 0 2 0 0 19 17 1.12 R2 30 Dunnolop $45.824.617 Задржи група
49 M-3 7 0 2 0 0 31 17 1.82 R2 53 Dunnolop $77.982.576 Задржи група
48 Elite 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 18 Dunnolop $49.337.788 Испаднат
47 Elite 12 0 0 0 0 11 17 0.65 QF ? Dunnolop $13.655.615 Задржи група
46 Elite 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 8 Dunnolop $14.831.426 Задржи група
45 Elite 14 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 8 Dunnolop $41.050.366 Задржи група
44 M-4 2 2 11 6 2 101 17 5.94 F 17 Dunnolop $57.868.785 Промовиран
43 M-4 9 0 3 0 0 27 17 1.59 R1 ? Avonn $36.574.580 Задржи група
42 M-4 9 1 1 0 0 26 17 1.53 R1 35 Avonn $64.154.627 Задржи група
41 P-9 1 5 11 2 1 104 16 6.5 W - Avonn $58.742.214 Промовиран
40 P-9 9 1 3 0 0 35 17 2.06 R1 122 Avonn $101.256.499 Задржи група
39 P-9 6 0 2 0 0 35 17 2.06 SF ? Avonn $122.115.222 Задржи група
38 P-9 7 0 3 0 1 40 17 2.35 SF ? Yokomama $51.363.728 Задржи група
37 P-9 6 0 3 0 0 43 17 2.53 R1 ? Yokomama $47.644.436 Задржи група
36 P-9 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 122 Yokomama $8.167.622 Задржи група
35 P-9 18 0 1 0 1 8 17 0.47 QF ? Dunnolop $18.245.215 Задржи група
34 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $32.638.376 Испаднат
33 M-2 9 0 1 1 1 24 17 1.41 QF 26 Dunnolop $11.123.646 Задржи група
32 M-2 23 0 0 1 1 4 17 0.24 R2 68 Yokomama $3.357.596 Задржи група
31 M-2 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 69 Yokomama $60.123.223 Задржи група
30 P-8 1 9 12 14 9 124 17 7.29 W 27 Badyear $86.115.973 Промовиран
29 P-8 8 0 2 1 1 22 17 1.29 R1 192 Yokomama $112.435.796 Задржи група
28 A-52 1 12 15 12 14 143 17 8.41 W ? Pipirelli $137.677.979 Промовиран
27 A-52 5 1 3 3 2 43 17 2.53 F 518 Pipirelli $125.077.593 Задржи група
26 R-73 1 15 15 16 7 154 17 9.06 W 609 Pipirelli $54.274.733 Промовиран
25 R-73 1 8 9 13 8 92 17 5.41 F ? Pipirelli $-20.542.887 Задржи група
24 P-9 10 0 1 0 0 17 17 1 QF ? Badyear $-3.231.296 Спец пот
23 P-9 9 0 2 0 0 24 17 1.41 R1 121 Dunnolop $17.263.522 Задржи група
22 A-18 4 2 7 4 2 75 17 4.41 QF 396 Pipirelli $22.831.546 Промовиран
21 A-18 9 0 1 0 0 24 17 1.41 R1 520 Pipirelli $13.819.022 Задржи група
20 A-18 9 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 590 Pipirelli $29.897.437 Задржи група
19 A-18 24 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $8.900.762 Задржи група
18 R-123 2 1 6 1 0 77 17 4.53 QF 1010 Pipirelli $11.084.372 Промовиран
17 R-123 6 1 3 6 3 43 17 2.53 QF ? Pipirelli $14.033.373 Задржи група
16 R-123 20 0 0 0 0 2 1 2 - - blank $5.041.687 Задржи група