Профил на менаџерот: Wendell Cerqueira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Wendell Cerqueira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 16, 2009
Последна интеракција: Ное 3 2019, 04:21:08
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (449)
Освоени поени:0 (1028)
Победи:0 (35)
Подиуми:0 (94)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: - (2.29)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(97/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Wendell Cerqueira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 1
Број на најавувања:2529
Време поминато на ГПРО:607 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
47-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-125 30 0 0 0 0 0 14 0 R2 - Pipirelli $38.995.680 Испаднат
45 R-262 1 10 15 1 6 140 17 8.24 F ? Pipirelli $27.131.835 Промовиран
44 A-109 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $19.885.374 Испаднат
43 A-109 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $10.418.684 Задржи група
42 A-109 13 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 829 Pipirelli $20.699.402 Задржи група
41 R-211 2 5 12 1 1 118 16 7.38 SF - Pipirelli $17.622.907 Промовиран
40 A-10 29 0 0 0 0 2 17 0.12 - 1180 Pipirelli $18.062.722 Испаднат
39 R-79 4 2 10 2 4 83 16 5.19 R1 - Pipirelli $19.981.788 Промовиран
38 R-79 18 0 0 0 0 3 6 0.5 - - Pipirelli $5.451.164 Задржи група
37 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 A-31 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-9.184.264 Пензиониран
35 P-18 37 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Dunnolop $-1.491.889 Испаднат
34 A-9 2 0 8 0 1 77 17 4.53 F 386 Pipirelli $25.223.803 Промовиран
33 A-9 8 0 3 0 1 30 17 1.76 SF 367 Pipirelli $15.032.344 Задржи група
32 A-9 9 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 ? Pipirelli $39.588.399 Задржи група
31 A-9 9 0 2 1 0 26 17 1.53 R1 507 Pipirelli $38.824.390 Задржи група
30 A-9 5 0 3 0 1 37 17 2.18 QF 310 Pipirelli $42.741.803 Задржи група
29 A-9 5 0 2 0 1 36 17 2.12 R2 561 Pipirelli $38.709.659 Задржи група
28 A-9 9 0 0 0 0 19 17 1.12 SF 497 Pipirelli $24.255.545 Задржи група
27 A-9 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 997 Pipirelli $13.377.090 Задржи група
26 R-145 3 3 7 8 1 75 17 4.41 QF ? Pipirelli $9.470.205 Промовиран
25 A-57 26 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $846.721 Испаднат
24 A-57 6 2 4 0 0 53 17 3.12 QF ? Pipirelli $12.772.628 Задржи група
23 A-57 7 0 1 0 0 29 17 1.71 QF 449 Pipirelli $19.539.184 Задржи група
22 A-57 8 1 3 0 4 40 17 2.35 QF ? Pipirelli $14.865.374 Задржи група
21 A-57 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $13.808.860 Задржи група
20 A-57 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $11.509.282 Задржи група
19 R-156 1 7 10 2 5 102 17 6 W 1116 Pipirelli $15.677.918 Промовиран
18 A-36 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $7.722.885 Испаднат
17 R-177 2 5 11 0 5 101 16 6.31 R1 - Pipirelli $12.378.592 Промовиран