Профил на менаџерот: Oancea Florin-ilie

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Oancea Florin-ilie
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 20, 2009
Последна интеракција: Денес во 21:27:09
Постови на форумот:32  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (943)
Освоени поени:88 (1779)
Победи:1 (50)
Подиуми:9 (150)
Пол-позиции:1 (57)
Најбрзи круга:2 (49)
Просечно поени/трка: 5.5 (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

44% отклучени

(156/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Oancea Florin-ilie Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 1
Број на најавувања:14459
Време поминато на ГПРО:4212.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 23
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Guillaume Migault (172)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:26
Гуми: Yokomama
Име на тим: ROMANIA TEAM ~~ F1 ~~
Екипен пласман:163
Поени на тимот:324.9999

Спонзори

Maxichamps (A63) - 9 трки
Tom Hilfinger (P23) - 15 трки
BNP Paribasil (P23) - 5 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-23 18 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 3629 Yokomama $48.477.040 Задржи група
74 P-23 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 293 Yokomama $22.927.970 Задржи група
73 A-63 2 3 13 1 6 112 17 6.59 SF 524 Pipirelli $82.562.247 Промовиран
72 A-63 10 0 2 0 2 22 17 1.29 R1 1329 Pipirelli $63.312.207 Задржи група
71 A-63 14 0 1 0 0 17 17 1 R2 1380 Pipirelli $51.112.179 Задржи група
70 R-184 1 11 13 12 7 133 15 8.87 SF 5313 Pipirelli $59.160.471 Промовиран
69 R-184 5 2 3 0 0 56 14 4 F 6194 Pipirelli $-24.529.368 Задржи група
68 R-184 9 0 0 1 0 28 14 2 SF 5987 Pipirelli $-24.580.943 Задржи група
66-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 A-7 38 0 0 0 0 0 1 0 R1 11658 Pipirelli $-6.901.537 Пензиониран
64 P-7 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2193 Avonn $1.535.826 Испаднат
63 P-7 23 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 2658 Contimental $8.565.626 Задржи група
62 P-7 11 1 1 1 0 14 15 0.93 R1 7390 Avonn $60.391.402 Задржи група
61 P-7 10 2 2 2 1 25 16 1.56 R2 6766 Avonn $46.540.080 Задржи група
60 P-7 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 452 Avonn $25.814.992 Задржи група
59 P-7 13 1 1 1 0 15 15 1 R1 6845 Avonn $68.459.474 Задржи група
58 P-7 25 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 7191 Avonn $59.370.415 Задржи група
57 P-7 23 0 1 0 0 6 15 0.4 R1 6674 Avonn $18.158.222 Задржи група
56 P-7 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 455 Yokomama $1.715.585 Задржи група
55 M-2 20 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 549 Bridgerock $-35.556.118 Испаднат
54 M-2 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 669 Dunnolop $19.629.799 Задржи група
53 P-3 1 4 9 4 1 85 16 5.31 F 2164 Dunnolop $42.556.215 Промовиран
52 P-3 5 0 3 1 0 36 17 2.12 R1 238 Avonn $42.589.831 Задржи група
51 M-4 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $47.107.713 Испаднат
50 Elite 31 0 0 0 0 0 17 0 - 75 Contimental $7.023.014 Испаднат
49 M-2 3 0 8 2 3 72 17 4.24 R2 22 Bridgerock $14.247.757 Промовиран
48 M-2 11 0 2 1 1 21 17 1.24 R2 125 Contimental $33.985.365 Задржи група
47 P-10 1 4 7 0 0 70 17 4.12 R1 138 Avonn $34.544.095 Промовиран
46 P-10 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Avonn $8.175.785 Задржи група
45 P-10 9 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 238 Avonn $38.109.547 Задржи група
44 A-123 2 4 10 0 2 104 16 6.5 W - Pipirelli $22.203.853 Промовиран
43 A-123 14 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 943 Pipirelli $26.802.251 Задржи група
42 A-123 17 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $21.017.744 Задржи група
41 A-123 22 0 0 0 0 4 13 0.31 R2 - Pipirelli $4.638.863 Задржи група
40 P-20 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Avonn $617.125 Испаднат
39 M-5 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 97 Avonn $584.641 Испаднат
38 P-11 3 3 7 0 2 89 17 5.24 SF 65 Yokomama $31.422.912 Промовиран
37 P-11 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 267 Yokomama $11.919.503 Задржи група
36 P-11 11 0 3 1 1 22 17 1.29 R2 ? Yokomama $21.538.158 Задржи група
35 P-11 22 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Dunnolop $21.410.638 Задржи група
34 P-11 16 0 1 0 0 12 17 0.71 QF ? Yokomama $21.380.703 Задржи група
33 A-25 1 3 9 10 3 97 17 5.71 W 232 Pipirelli $55.173.228 Промовиран
32 A-25 5 1 2 0 0 38 17 2.24 R1 525 Pipirelli $26.906.765 Задржи група
31 A-25 11 1 1 0 2 24 17 1.41 R1 ? Pipirelli $41.486.250 Задржи група
30 P-1 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $5.153.621 Испаднат
29 P-1 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 321 Dunnolop $7.781.046 Задржи група
28 P-1 19 0 0 0 1 10 17 0.59 R2 ? Dunnolop $22.428.847 Задржи група
27 A-25 2 4 9 3 1 87 17 5.12 SF 356 Pipirelli $33.202.812 Промовиран
26 A-25 7 2 2 0 5 42 17 2.47 QF ? Pipirelli $28.115.902 Задржи група
25 A-25 9 0 3 0 0 31 17 1.82 R2 ? Pipirelli $43.723.331 Задржи група
24 P-1 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-5.572.524 Испаднат
23 A-20 5 1 1 0 0 36 17 2.12 R1 ? Pipirelli $18.227.604 Промовиран
22 A-20 6 0 6 3 2 52 17 3.06 QF ? Pipirelli $32.751.324 Задржи група
21 A-20 7 2 4 5 3 45 17 2.65 R1 ? Pipirelli $18.979.565 Задржи група
20 A-20 11 0 1 0 0 17 17 1 SF ? Pipirelli $64.840.985 Задржи група
19 R-190 3 0 8 8 1 77 17 4.53 F 1544 Pipirelli $57.291.554 Промовиран
18 A-60 28 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-10.606.555 Испаднат
17 R-247 3 0 5 0 1 59 16 3.69 QF - Pipirelli $4.036.124 Промовиран