Профил на менаџерот: Armenio Santos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
The Special One (Team livery)
Име:Armenio Santos
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 26, 2009
Последна интеракција: Јул 7 2020, 23:39:12
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (1016)
Освоени поени:15 (1555)
Победи:0 (38)
Подиуми:0 (103)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0.94 (1.53)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

32% отклучени

(113/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Armenio Santos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 3
Број на најавувања:4811
Време поминато на ГПРО:3644.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 21
Позиција во сезоната:12
Пари: $??.???.???
Возач: Roger Malvern (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:35
Гуми: Pipirelli
Име на тим: The Special One
Екипен пласман:10
Поени на тимот:609.1334

Спонзори

Nestler (P4) - 24 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-4 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 393 Yokomama $12.366.341 Испаднат
74 P-4 24 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 254 Yokomama $21.199.516 Задржи група
73 P-4 10 1 1 0 0 23 17 1.35 QF 211 Yokomama $18.857.128 Задржи група
72 M-3 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 92 Yokomama $31.333.169 Испаднат
71 M-3 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 89 Yokomama $21.567.208 Задржи група
70 M-3 20 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 55 Dunnolop $32.245.607 Задржи група
69 P-17 1 3 8 2 0 89 17 5.24 R1 105 Dunnolop $46.681.839 Промовиран
68 M-3 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 69 Yokomama $56.178.844 Испаднат
67 M-3 24 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 78 Dunnolop $39.958.146 Задржи група
66 P-7 2 2 5 5 0 84 17 4.94 W 121 Yokomama $44.454.014 Промовиран
65 P-7 13 0 0 1 0 15 17 0.88 R2 198 Yokomama $30.531.522 Задржи група
64 P-7 5 2 4 2 0 66 17 3.88 SF 156 Dunnolop $36.103.323 Задржи група
63 P-7 18 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 267 Yokomama $29.434.314 Задржи група
62 P-7 14 0 1 0 1 11 17 0.65 R1 491 Yokomama $11.660.461 Задржи група
61 P-7 9 0 3 1 0 29 17 1.71 QF 220 Yokomama $29.456.146 Задржи група
60 P-7 8 0 1 0 0 28 17 1.65 R2 213 Dunnolop $23.370.498 Задржи група
59 M-1 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 690 Dunnolop $30.917.107 Испаднат
58 M-1 4 0 4 0 0 62 17 3.65 F 48 Dunnolop $65.607.082 Задржи група
57 M-1 10 0 1 0 1 18 17 1.06 R2 57 Dunnolop $44.572.533 Задржи група
56 M-1 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 109 Dunnolop $48.412.606 Задржи група
55 P-7 3 0 2 2 0 49 17 2.88 R2 224 Dunnolop $63.205.363 Промовиран
54 P-7 11 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 151 Avonn $11.681.879 Задржи група
53 P-7 22 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 3233 Avonn $22.966.312 Задржи група
52 M-3 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $41.597.637 Испаднат
51 M-3 23 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 86 Dunnolop $16.237.211 Задржи група
50 M-3 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 88 Dunnolop $35.134.500 Задржи група
49 P-7 3 3 5 2 0 63 17 3.71 W ? Avonn $66.149.524 Промовиран
48 P-7 5 2 3 1 0 36 17 2.12 R2 ? Avonn $70.949.779 Задржи група
47 P-7 5 0 3 0 0 37 17 2.18 F ? Avonn $55.657.898 Задржи група
46 P-7 15 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Avonn $13.611.897 Задржи група
45 M-2 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 180 Avonn $31.274.091 Испаднат
44 M-2 22 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Yokomama $10.184.154 Задржи група
43 P-24 3 3 4 0 1 58 17 3.41 W 132 Avonn $48.571.068 Промовиран
42 P-24 6 0 2 0 1 27 17 1.59 F 145 Avonn $43.716.881 Задржи група
41 P-24 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Avonn $19.186.448 Задржи група
40 P-24 13 1 2 0 0 20 17 1.18 R1 313 Avonn $46.513.672 Задржи група
39 M-5 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 130 Avonn $24.767.888 Испаднат
38 M-5 15 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 116 Yokomama $18.496.601 Задржи група
37 P-9 3 1 6 1 0 66 17 3.88 SF 81 Yokomama $37.328.216 Промовиран
36 P-9 7 1 4 0 0 40 17 2.35 R2 ? Yokomama $25.131.900 Задржи група
35 P-9 9 1 1 0 1 20 17 1.18 R2 125 Yokomama $23.072.804 Задржи група
34 P-9 14 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 152 Yokomama $26.353.492 Задржи група
33 M-4 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 248 Yokomama $19.739.008 Испаднат
32 M-4 21 0 0 0 0 12 17 0.71 SF ? Dunnolop $8.917.975 Задржи група
31 M-4 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Badyear $16.384.276 Задржи група
30 P-15 3 3 9 0 0 88 17 5.18 SF 40 Yokomama $63.623.116 Промовиран
29 P-15 12 0 2 0 0 18 17 1.06 R2 ? Yokomama $55.831.366 Задржи група
28 A-7 1 7 8 1 3 108 17 6.35 W 260 Pipirelli $82.946.945 Промовиран
27 A-7 6 0 4 0 0 39 17 2.29 QF 452 Pipirelli $31.575.674 Задржи група
26 A-7 13 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 689 Pipirelli $20.833.719 Задржи група
25 P-12 32 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 247 Dunnolop $8.132.565 Испаднат
24 P-12 20 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 181 Dunnolop $22.174.788 Задржи група
23 P-12 13 1 1 0 0 18 17 1.06 R1 186 Dunnolop $21.386.818 Задржи група
22 P-12 7 0 2 0 2 31 17 1.82 R2 ? Dunnolop $12.534.589 Задржи група
21 P-12 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 159 Dunnolop $20.987.639 Задржи група
20 A-22 1 5 9 7 2 104 17 6.12 QF 270 Pipirelli $64.848.080 Промовиран
19 A-22 8 0 2 1 0 25 17 1.47 SF ? Pipirelli $27.019.697 Задржи група
18 A-22 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $33.860.280 Задржи група
17 R-74 4 1 5 0 1 71 15 4.73 - - Pipirelli $30.626.983 Промовиран