Профил на менаџерот: Carlos Sousa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Sousa
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 1, 2009
Последна интеракција: Вчера во 22:43:16
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (386)
Освоени поени:72 (1178)
Победи:1 (31)
Подиуми:8 (104)
Пол-позиции:1 (34)
Најбрзи круга:1 (14)
Просечно поени/трка: 5.54 (3.05)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(96/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Sousa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 3
Број на најавувања:2775
Време поминато на ГПРО:490.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 81
Позиција во сезоната:2
Пари: $-??.???
Возач: César Rees (90)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Senna Team F1
Екипен пласман:590
Поени на тимот:42.9332

Спонзори

DePond (R81) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-131 3 5 8 3 0 99 16 6.19 F 4416 Pipirelli $-16.610.557 Задржи група
72 R-131 3 1 8 2 3 74 16 4.62 SF 5452 Pipirelli $-13.938.803 Задржи група
71 R-131 5 0 6 2 0 47 16 2.94 QF 5223 Pipirelli $-10.808.618 Задржи група
70 R-131 1 4 13 7 1 114 17 6.71 QF 3498 Pipirelli $-6.820.728 Задржи група
69 R-131 4 1 4 5 1 66 17 3.88 QF 3231 Pipirelli $-7.923.397 Задржи група
68 R-131 1 10 15 4 6 142 17 8.35 W 2262 Pipirelli $-31.646.633 Задржи група
67 A-36 36 0 0 0 0 0 17 0 - 4055 Pipirelli $-9.809.449 Испаднат
66 R-131 1 7 12 9 1 115 17 6.76 QF 2492 Pipirelli $3.004.438 Промовиран
65 A-93 26 0 0 0 0 0 17 0 - 3007 Pipirelli $-12.601.878 Испаднат
64 R-131 2 1 10 1 0 94 17 5.53 F 2919 Pipirelli $16.596.764 Промовиран
63 R-131 6 0 4 0 0 53 17 3.12 QF 3250 Pipirelli $-14.945.254 Задржи група
62 R-131 8 0 2 0 0 38 17 2.24 R2 4251 Pipirelli $1.225.548 Задржи група
61 R-131 6 0 3 0 0 61 16 3.81 R2 5038 Pipirelli $2.574.474 Задржи група
53-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-185 9 0 2 0 0 28 12 2.33 R2 - Pipirelli $-3.926.341 Задржи група
51 R-185 12 0 1 0 0 16 16 1 QF - Pipirelli $-1.563.790 Задржи група
41-50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 R-396 14 0 0 0 0 8 6 1.33 - - Pipirelli $7.417.313 Задржи група
35-39 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-223 14 0 1 0 0 10 7 1.43 R2 - Pipirelli $9.673.196 Задржи група
33 R-223 6 0 3 0 0 45 16 2.81 QF - Pipirelli $-5.761.384 Задржи група
32 R-223 12 0 1 0 0 13 14 0.93 QF - Pipirelli $-5.880.279 Задржи група
24-31 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 R-98 12 0 0 0 0 12 5 2.4 R2 - Pipirelli $-37.198.122 Задржи група
22 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
21 R-122 7 0 2 0 1 34 13 2.62 SF - Pipirelli $-772.933 Задржи група
20 R-122 11 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 2240 Pipirelli $1.822.471 Задржи група
19 R-122 14 1 1 0 0 17 17 1 R1 1862 Pipirelli $5.985.242 Задржи група
18 R-122 23 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $9.700.246 Задржи група
17 R-122 12 0 0 0 0 10 15 0.67 - - Pipirelli $40.211.625 Задржи група