Профил на менаџерот: Barrie Jackson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Barrie Jackson
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 8, 2007
Последна интеракција: Апр 19 2013, 13:36:37
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (303)
Освоени поени:0 (381)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (24)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (1.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Barrie Jackson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 1
Број на најавувања:896
Време поминато на ГПРО:348.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
36-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 A-54 37 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-9.337.958 Испаднат
34 R-151 5 1 3 0 0 57 17 3.35 R1 1991 Pipirelli $7.684.939 Промовиран*
33 R-151 7 0 0 0 0 36 17 2.12 R2 1842 Pipirelli $-20.644.434 Задржи група
32 R-151 4 0 1 0 1 47 17 2.76 QF 1743 Pipirelli $-29.382.464 Задржи група
31 R-151 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $-2.179.419 Задржи група
30 R-151 9 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 ? Pipirelli $-19.085.354 Задржи група
29 R-151 19 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $-12.612.646 Задржи група
28 R-151 15 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 2199 Pipirelli $-3.494.187 Задржи група
27 R-151 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $-21.673.341 Задржи група
26 A-8 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-4.083.107 Испаднат
25 R-223 1 7 12 3 0 116 17 6.82 W 879 Pipirelli $10.710.545 Промовиран
24 A-41 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $5.051.758 Испаднат
23 R-18 2 2 7 0 4 68 17 4 SF ? Pipirelli $16.664.244 Промовиран
22 R-18 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1935 Pipirelli $10.374.149 Задржи група
21 R-18 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 2013 Pipirelli $-24.139.578 Задржи група
20 R-18 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 2238 Pipirelli $10.766.930 Задржи група
19 R-18 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.640.093 Задржи група
18 R-18 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $2.028.183 Задржи група
6 R-32 31 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $3.521.290 Задржи група
5 R-32 37 0 0 0 0 0 1 0 - - blank $6.724.116 Задржи група