Профил на менаџерот: Jose Ortega

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jose Ortega
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 15, 2009
Последна интеракција: Авг 14 2015, 00:17:17
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (522)
Освоени поени:0 (660)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(48/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jose Ortega Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 7
Број на најавувања:1661
Време поминато на ГПРО:203.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
49-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 R-8 22 0 0 3 0 0 13 0 R2 - Pipirelli $33.183.046 Задржи група
47 A-9 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1671 Pipirelli $7.380.283 Испаднат
46 R-162 3 0 5 15 0 71 17 4.18 SF ? Pipirelli $31.336.425 Промовиран
45 A-55 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1324 Pipirelli $7.992.072 Испаднат
44 R-271 4 0 3 0 0 70 17 4.12 QF ? Pipirelli $23.697.132 Промовиран
43 R-271 12 0 1 0 0 18 15 1.2 QF - Pipirelli $7.088.873 Задржи група
42 R-271 13 0 1 2 0 18 16 1.12 R2 - Pipirelli $20.282.800 Задржи група
41 R-271 8 0 0 0 0 34 17 2 QF 2523 Pipirelli $10.388.995 Задржи група
40 A-101 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $10.216.892 Испаднат
39 R-280 5 0 0 0 0 54 16 3.38 QF - Pipirelli $31.397.839 Промовиран
38 A-62 33 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $12.006.854 Испаднат
37 R-326 4 0 4 8 0 57 17 3.35 F 2240 Pipirelli $19.207.209 Промовиран
36 A-7 30 0 0 0 0 0 17 0 - 1871 Pipirelli $13.686.003 Испаднат
35 R-348 5 0 6 1 0 68 17 4 QF ? Pipirelli $19.496.088 Промовиран
34 A-36 35 0 0 0 0 0 17 0 - 1844 Pipirelli $17.369.435 Испаднат
33 R-218 3 2 3 3 0 75 17 4.41 SF 1483 Pipirelli $25.626.015 Промовиран
32 R-218 11 0 2 0 0 30 17 1.76 QF 1917 Pipirelli $9.920.217 Задржи група
31 R-218 8 0 0 0 0 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $13.103.761 Задржи група
30 R-218 23 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $5.859.033 Задржи група
29 R-218 17 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 - Pipirelli $7.602.744 Задржи група
28 R-218 10 0 0 0 0 12 16 0.75 R2 - Pipirelli $9.110.507 Задржи група
27 R-218 17 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $6.109.533 Задржи група
26 R-218 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $11.930.488 Задржи група
25 R-218 7 0 1 0 0 29 17 1.71 QF 1777 Pipirelli $9.958.412 Задржи група
24 A-55 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $10.291.829 Испаднат
23 R-58 3 1 4 0 0 63 17 3.71 W ? Pipirelli $10.813.719 Промовиран
22 R-58 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $5.742.126 Задржи група
21 R-58 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $3.963.063 Задржи група
20 R-58 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $5.175.273 Задржи група
19 R-58 23 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $9.549.934 Задржи група
18 R-58 16 0 1 0 0 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $3.433.657 Задржи група
17 R-58 20 0 0 0 0 2 11 0.18 - - Pipirelli $6.772.904 Задржи група