Профил на менаџерот: William Reagan

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:William Reagan
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 22, 2009
Последна интеракција: Окт 25 2015, 11:09:41
Постови на форумот:130  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (484)
Освоени поени:0 (1002)
Победи:0 (30)
Подиуми:0 (82)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (2.07)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 22, 2010)
Достигнувања:

32% отклучени

(113/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до William Reagan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 9
Број на најавувања:4903
Време поминато на ГПРО:802.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
47-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-24 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $9.419.644 Пензиониран
45 P-12 7 2 3 0 0 46 17 2.71 R1 116 Avonn $-25.430.353 Испаднат
44 M-4 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $26.656.691 Испаднат
43 M-4 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 167 Contimental $10.996.560 Задржи група
42 P-2 3 2 5 2 2 67 17 3.94 W 68 Avonn $32.086.442 Промовиран
41 P-2 7 1 2 1 0 29 17 1.71 R2 220 Avonn $72.869.095 Задржи група
40 P-2 10 0 2 0 0 17 17 1 R2 214 Avonn $49.684.411 Задржи група
39 P-2 25 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Avonn $44.580.922 Задржи група
38 A-15 3 2 6 0 0 87 17 5.12 F 255 Pipirelli $47.607.722 Промовиран
37 A-15 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $18.081.150 Задржи група
36 A-15 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 970 Pipirelli $9.816.947 Задржи група
35 P-4 33 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Dunnolop $19.094.089 Испаднат
34 M-3 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 154 Dunnolop $66.272.959 Испаднат
33 P-13 4 0 5 1 0 42 17 2.47 SF 89 Dunnolop $41.776.420 Промовиран
32 P-13 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 138 Dunnolop $35.910.890 Задржи група
31 M-3 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 109 Yokomama $26.966.132 Испаднат
30 M-3 19 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 94 Badyear $10.962.866 Задржи група
29 M-3 11 0 1 1 1 20 17 1.18 R1 42 Badyear $17.844.259 Задржи група
28 P-3 1 4 10 12 3 90 17 5.29 W ? Badyear $40.566.860 Промовиран
27 P-3 8 0 2 0 2 30 17 1.76 W 113 Dunnolop $27.120.283 Задржи група
26 P-3 8 1 1 0 1 31 17 1.82 R1 128 Dunnolop $19.532.955 Задржи група
25 M-3 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 116 Badyear $26.197.488 Испаднат
24 P-10 1 10 14 10 7 135 17 7.94 W 30 Michelini $25.721.709 Промовиран
23 P-10 7 0 1 0 0 33 17 1.94 R2 ? Dunnolop $26.783.354 Задржи група
22 P-10 9 0 1 0 0 30 17 1.76 QF ? Dunnolop $5.810.331 Задржи група
21 P-10 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 277 Pipirelli $26.740.799 Задржи група
20 A-24 4 0 6 0 0 75 17 4.41 QF ? Pipirelli $15.233.689 Промовиран
19 A-24 5 0 4 0 1 41 17 2.41 QF ? Pipirelli $26.706.011 Задржи група
18 R-112 2 6 12 12 1 115 17 6.76 F ? Pipirelli $10.158.491 Промовиран
17 R-112 5 2 5 2 0 52 9 5.78 - - Pipirelli $10.965.822 Задржи група